Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 562
 1. tea man

  tea man 茶人

  р е к л а м а
  Наступний чай зі списку тайванських улунів нашого СП, про який поговоримо далі

  Дун Фан Мей Жень

  Пен Фен Улун, Бай Хао Улун, Формоза Улун, Дун Фан Мей Жень, Орієнтал Бюті, Східна Красуня. Все це назви одного і того ж знаменитого улуна з острова Тайвань.
  [​IMG]
  Це один з найдорожчих і рідкісних на Тайвані чаїв з самої півночі
  острова. Він користується великою популярністю у місцевих знавців і практично не експортується.

  Наприкінці XIX-го століття якийсь британський чайний комерсант підніс Дун Фан Мей Жень в подарунок королеві Вікторії. У завареному виді він виглядав дуже ефектно, тим більше, що був поданий її величності в кришталевому бокалі.
  Королева скуштувала чай, оцінила його високі смакові якості і назвала його «Oriental Beauty» («Східна краса» або «Східна красуня»).

  Щороку в червні фермери чекають чайну зеленокрилу цикаду(фу чень цзи або Nephotettix apicalis cincticeps), яка повинна покусати чайне листя. Її популяція залежить від погоди та інших умов - якщо, наприклад, використовувати пестициди і неприємні їй добрива, вона перейде на сусідню плантацію.
  [​IMG]
  Під дією слини цикади, що містить ферменти, і кисню в листі починається процес ферментації ще на кущі. Для захисту лист починає виробляти підвищену кількість поліфенолів і танінів, а так само деякі антитіла (хоча механізм їх утворення до кінця не вивчений). Так листом виробляється фітоалексин і вважається, що саме він відповідає за багатий фруктовий аромат, який чай набуває згодом. В процесі виробництва листя проходять ферментацію двічі. Сировину обертають в тканину і кладуть спочатку в бамбукові кошики, а потім в бляшані посудини, зволоживши згортки. Після цього відбувається сушка.

  Серед напівферментованих улунів Дун Фан Мей Жень має найвищу ступінь ферментації: зазвичай вона становить 60%, але зустрічаються зразки з показниками до 85 %.
  [​IMG]
  Аромат сухої заварки - яскравий, мускатний, з відтінками квітів і вина. Смак насичений, тонкий, медово-квітковий з нотками легкої перчинки. За щільністю, смаком і ароматом він близький до червоних чаїв, але в той же час відрізняється свіжістю і характерною кислинкою в післясмаку, що пояснюється наявністю в зборі бруньок. Таке поєднання створює відчуття купажу білого і червоного чаю.
  [​IMG]
  До речі, вважається, що цей чай - прабатько знаменитих Дарджилінгів і саме з Тайваню в Гімалаї прийшла технологія виробництва чаю (правда, вже без чайних цикад).
   
  • Подобається Подобається x 1
 2. tea man

  tea man 茶人

  Тайвань. Батьківщина чаю Дун Фан Мей Жень - Сіньчжу.
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. tea man

  tea man 茶人

  Сьогодні поговоримо про ще один чай зі списку тайванських улунів нашого СП

  Си Цзи Чунь

  Лі Чай Юань (Lee Chai Yuan), який створив цей сорт, вирішив не давати йому ім'я за назвою плантації, на якій той був виведений - «Dа To Hwei» (в перекладі - «Велика голова Хвей»). Щоб підкреслити по-весняному насичений смак і яскравий квітковий аромат, він назвав його Си Цзи Чунь, що означає - «весна чотирьох сезонів». Справа в тому, що завдяки своїй стійкості, властивої більшості гібридів, і унікальним кліматичним умовам Тайваню, урожай цього улуна, як правило, знімається чотири рази на рік.
  [​IMG]
  Всі збори гарні по-своєму: зимовий і весняний - відрізняє нота
  коричного дерева в ароматі та смаку, для літніх і осінніх - характерна легка терпкість. Кращим вважається осінній. Цікаво що збір будь-якого сезону за контрастом з основним смаком має солодкуватий присмак.
  Си Цзи Чунь вирощується на висоті 200-500 метрів на перевалі Сунбай в повіті Наньтоу і багато в чому схожий на свого острівного брата - Дун Дін. Так само як і той, завдяки відмінним від материкових умов, він має низку характеристик, властивих тайванським чаям. Він багатий ефірними маслами, що заспокійливо діють на організм. У ньому так само багато
  вітамінів і антиоксидантів. Правда, ступінь його ферментації трохи вища - приблизно 45%, а ось прожарка - слабша.
  [​IMG]
  Можлива різниця обумовлена тим, з якого схилу, на якій висоті і в який час року був здійснений збір та, звичайно, як він був оброблений в процесі виробництва, але в цілому його вплив на організм - м'який і освіжаючий.
  [​IMG]
  Для більш повного розкриття Си Цзи Чуня його переважно заварюють в гайванях або в чайнику з ісінської глини, в ідеалі - окремого, що використовується лише для
  тайваньських чаїв.

  Ну і для повноти картини подивіться відео від чайного експерта і любителя чайних експериментів Дениса Шумакова.
   
а де твій аватар? :)