Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. tea man

    tea man 茶人

    Дуже шкода, бо тут вже невелика компанія назбирується.:drinks:
     
  2. Efer

    Efer Well-Known Member

    Я ближче до 14го просто приєднаюся)
     
  3. infata

    infata student

    Шу пуер. Брав в магазині dragon tea house. Назва: "Special grade exquisite pu'er tea china yunnan pu-erh tuo cha 2013 100g ripe"/
    Ну, що таке точа я знаю. По решті назви я зрозумів, що купив невідомо що ))
    Коштував 7 у.е. Смак і запах трішки дивні (може, це і "земляний смак і запах"), але сумніваюсь, що це саме такий, від якого можна бути в захваті. Хоча до нього звик ))
    А другий чай брав у відчизняному інтернет-магазині. Так, є щось солодке в присмаку, але щось мені підсказало, що це все мало було більш виразним. Та і ціна дуже низька в порівнянні з іншими магазинами.
     
  4. tea man

    tea man 茶人

    Чудово, Efer!
     
  5. infata

    infata student

    Забув прикласти фото Лю Ань Гуа Пянь:
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. tea man

    tea man 茶人

    Так, це справді невідомо що. Подивився його фото з eBay.
    До мене має приїхати мінімлинець шу пуеру від Менку 2010 року на 125 г. По ціні не набагато дорожчий, але дуже смачненький! Якщо зацікавить, то дасте знати. Один з трьох зможу Вам виділити.


    На жаль, я так захопився в свій час пуерами, що зелені чаї залишилися осторонь. Мабуть повернуся до них, коли вже назбираю десятирічний запас шенів.:)
     
  7. tea man

    tea man 茶人

    На цьому тижні(4 квітня) в Китаї відзначається найголовніше весняне свято - Цінмін, тобто «Свято чистого світла».
    Ось що розповідають про це на просторах інтернету:
    "Воно святкується через 105 днів після зимового сонцестояння. Це свято припадає на 15-й після весняного рівнодення день за місячним календарем. Він пов'язаний з настанням ясних і теплих днів, початком пори цвітіння. Цінмін - це не тільки назва самого свята, так називають один з 24 традиційних китайських сільськогосподарських сезонів. Цей сезон вважається найбільш підходящим періодом для посадки молодих саджанців. У китайській мові є безліч прислів'їв і приказок щодо зв'язку Цінмін з землеробством. Наприклад, «в дні Цінмін слід садити баштанні і бобові культури»; «Садити дерева не можна після Цінмін, а до нього - посади хоч палички для їжі і вони зазеленіють».
    Якраз в цей самий час в Китаї ударними темпами йде збір чаю весняного врожаю. Селяни-чаєводи кажуть: "Зібрав чай на три дні раніше - отримав коштовність, зібрав на три дні пізніше - отримав траву". Зазвичай найкращим вважається чай, зібраний до періоду "Цінмін" (період "ясних днів", і цей чай називається "мінцянь", тобто "зібраний до настання ясних днів".
    Всі ці правила відносяться до зеленого чаю, хоча в останні роки в провінції Юньнань чайний лист, зібраний до свята Цінмін також використовують для виробництва пуеру."

    Чому я про це розповідаю? Тому що наступний шен пуер від Менку був виготовлений з цього першого урожаю саме до періоду Цінмін.


    Отже , зустрічайте!
     
  8. tea man

    tea man 茶人

    Чайний марафон "Я люблю Менку!"
    [​IMG]
    6.
    Шен пуер Менку Жунши Мінцянь Чунь Цзянь
    Měngkù róngshì míng qián chūn jiān (піньінь)
    Рік в-ва - 2015 (дата на обгортці - 03.04.2015)
    Вага - 100 г

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Дегустаційні замітки

    9,5 г чаю на чайник 200 мл, вода 95 градусів.
    Шену рівно два роки, але по рівню ферментації листа він виглядає старшим. Цей пуер дещо темніший, ніж зазвичай бувають його ровесники.
    Листя невелике, темнокоричневе, з достатньо великою кількістю світлих бруньок.
    Млинець середньої пресовки.
    Зігрітий теплим диханнм сухий шен видає солодкий аромат тропічних фруктів. Цікаво, що перед тим як відкрити чай, принюхався до обгортки. Був чіткий запах ванілі і кориці, така собі свіжоспечена булочка.
    Здивував і сам чай. Легкий, освіжаючий, сонячно-весняний смак. Тривалий солодкий післясмак з легкою терпчинкою.
    Це одна з найдешевших позицій в продукції чайної компанії Менку, але при цьому чай достойний. Помітно, що виробник вкладає душу в свою роботу і навіть недорогий чай старається зробити найкраще. Браво, Менку!


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Список продегустованих чаїв (марафон "Я люблю Менку"):
    1. Шен пуер Менку Жунши - Весняні паростки 400 г (2007 рік)
    2. Шен пуер Цяо Му Сяо Шен Бін 145 г (2013 рік)
    3. Шен пуер Менку Цін Бін 400 г (2011 рік)
    4. Шен пуер Дикий чай точа 100 г (2011 рік)
    5. Шен пуер Весняний Чай Року Мавпи 100 г (2016 рік)
    6. Шен пуер Менку Жунши Мінцянь Чунь Цзянь 100 г (2015 рік)
    ______________________
    Чайний калейдоскоп. Все про китайський чай.
     
    Останнє редагування: 2 кві 2017
    • Подобається Подобається x 2
  9. tea man

    tea man 茶人

  10. Mylnyk

    Mylnyk Well-Known Member

  11. tea man

    tea man 茶人

    Пане Mylnyk, я так і не зрозумів: Вам чайне листя, казан чи жінок?:cools:
     
  12. Mylnyk

    Mylnyk Well-Known Member

    ви не тільки чай продаєте а й китаських дівчат ?
     
  13. tea man

    tea man 茶人

    Це вже офтоп, пане Mylnyk. :)
     
    • Смішно Смішно x 1
  14. tea man

    tea man 茶人

    Чайний марафон "Я люблю Менку!"
    [​IMG]
    7.
    Шен пуер Менку Жунши Високогіргий Номер Один
    Měng kù róng shì gāoyuán yī hào (піньінь)
    Рік в-ва - 2011 (дата на обгортці - 27.03.2011)
    Вага - 400 г
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Дегустаційні замітки

    10,2 г чаю на чайник 200 мл, вода 95 градусів.
    Зразу впадає у вічі, що шен не пересушений, а «живий», з маслянистими листочками. Шматочок відділив з допомогою шила, а потім легко розібоав руками. Пилу немає зовсім. Аромат від млинця приглушений, спокійний, насичений і збалансований: осінні трави в той момент, коли природа готується до зимового сну, родзинки і курага.
    Сухий чай в прогрітому чайнику дає сильний густий солодкий запах родзинок.
    Після промивки чахай пахне медом. Вдихаєш і не можеш відірватися.
    Та перші враження від цього шена, як від легкого і солодкого чайного напою, оманливі.
    Насправді смак настою темного коньячного кольору різко контрастує з його ароматичною палітрою. Це такий собі «стронг мен», сильний чоловічий чай. Мінеральний, злегка терпкуватий смак. Відчутне пощипування на верхньому піднебінні. З першою піалою на мить накочується п’янка енергія ци. Але ця раптова хвиля не розслаблює, а навпаки, штовхає до дій, до активних вчинків.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Список продегустованих чаїв (марафон "Я люблю Менку"):
    1. Шен пуер Менку Жунши - Весняні паростки 400 г (2007 рік)
    2. Шен пуер Цяо Му Сяо Шен Бін 145 г (2013 рік)
    3. Шен пуер Менку Цін Бін 400 г (2011 рік)
    4. Шен пуер Дикий чай точа 100 г (2011 рік)
    5. Шен пуер Весняний Чай Року Мавпи 100 г (2016 рік)
    6. Шен пуер Менку Жунши Мінцянь Чунь Цзянь 100 г (2015 рік)
    7. Шен пуер Менку Жунши Високогіргий Номер Один 400 г (2011 рік)
    ______________________
    Чайний калейдоскоп. Все про китайський чай.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. tea man

    tea man 茶人

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. tea man

    tea man 茶人

    • Подобається Подобається x 2
  17. tea man

    tea man 茶人

    А так роблять шен пуери в знаменитому Біндао. Саме в цих місцях розташований чайний завод Шуанцзян Менку, пуери якого я дегустую і описую на сторінках цієї теми.

    ______________________
    Чайний калейдоскоп. Все про китайський чай.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Efer

    Efer Well-Known Member

    Цікавий момент з підрізанням дерев. Він каже,що смак сильно відрізняється, тоді виходить , що самі китайці мають інший еталон смаку й для них старі дерева не мають переваг. Або ж в пуері вони цінують саме його властивості й дуже сильно звикли до смаку, тому й не готові були жертвувати зручністю збору задля його смаку.
     
  19. tea man

    tea man 茶人

    Я спеціально ще раз передивився два відео з гори Іу, щоб розібратися з цим питанням.
    В першому відео на 9 хв Сергій розповідає, що 10-15 років тому фермери тих часів підрізали великі чайні дерева(Да Шу) для зручності збору чайного листя, не розуміючи цінності старих дерев.
    Ця версія мені здаєтья не зовсім переконливою. Таке навіть неможливо собі уявити! Згадаймо, що в провінції Юньнань для малих народностей чай був етнічним напоєм, який вони споживали багато століть. До чайних дерев було особливе відношення, духам чайних дерев поклонялися як божествам. Той самий шен пуер з'явився ще в епоху Мін(700-800 років тому).
    Отже, мала бути більш вагома причина.
    На мою думку цією причиною міг стати пуерний бум. Китайці згадували, що дерева зрізали 10-15 років тому. Тобто приблизно в період між 2002 і 2007 роком. Пік пуерного буму припав на 2006-2007 роки. Вартість пуеру виросла до небес. Читав, що в 2007 році фермери збирали по кілька врожаїв, не даючи можливості чайному листю набратися сил. Чим більше встиг зібрати, тим більше заробив. Але, щоб відбувалася швидка вегетація, потрібно було підрізати чайні дерева. Ось і пояснення того, що відбулося. Але китайці про це не хочуть згадувати, бо наступного 2008 року бульбашка пуерних інвестицій луснула і все полетіло під три чорти. Не знаю на скільки моя версія вірна, але думаю, що вона має право на існування.

    В другому відео на 10 хв Сергій говорить, що хоча дерева Да Шу(велике дерево) підрізали, все одно їх смак і якість сировини набагато кращі, ніж в Сяо Шу(мале дерево), хоча зовні вони мало чим відрізняються. Так що тут немає жодних суперечностей.
     
  20. Efer

    Efer Well-Known Member

    Теж подумав, що могли "великі капітали" скуповувати плантації,невміло організовувати збір , поставивши на перше місце швидкий прибуток.
    Так,я пам'ятаю , він сказав, що пуер теж смачний,але не рівня старим деревам. Тому й задумався,чому ж вони це зробили. Й погоджуюсь з вашою думкою,що швидше за все це робили вже "бізнесмени" ,а не спадкові фермери.
     
а де твій аватар? :)