Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. Efer

    Efer Well-Known Member

    Нажаль,ще ні. Допиваю пуери, що вже маю,бо після Сягуаня може бути важко пити їх =)
     
  2. tea man

    tea man 茶人

    Згоден. До хорошого швидко звикаєш. Іноді деякі чаї чекають місяцями, щоб я ними зацікавився.:) І не тому, що погані, а тому, що є кращі.:good:
     
  3. lambda

    lambda Well-Known Member

    Я купую листовий Дарджилінг. Iноді сорт класифікації FTGFOP або SFTGFOP. Пробував Асам - не сподобався. Цей чай міцний і менш ароматний. Але це не китайський чай. З китайських хотів би спробувати листовий Кимун.

    У чай нічого не додаю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. tea man

    tea man 茶人

    А хіба в Австралії з цим є проблема? Інша справа, що якість може бути різна, але це вже потрібно пробувати. Я купував в Китаї кімун і навіть згадував про це в темі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. lambda

    lambda Well-Known Member

    Проблем немає. Тут чай на будь-який смак і колір. Збираюся і ніяк не замовлю.
     
  6. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

     
    • Подобається Подобається x 1
  7. tea man

    tea man 茶人

    Чайний марафон "Я люблю Менку!"
    [​IMG]
    4.
    Шен пуер Дикий чай точа
    Yesheng Cha Tuocha (піньінь)
    Рік в-ва - 2011 (дата на обгортці - 25.05.2011)
    Вага - 100 г

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Дегустаційні замітки


    9,2 г чаю на чайник 200 мл, вода 95 градусів.
    Коли вперше знайомишся з чаєм, то спочатку звертаєш увагу на зовнішній вигляд. З точа "Дикий чай" від Менку в цьому плані все на найвищому рівні. Чай продається в красивій картонній коробочці, яку приємно взяти в руки. Але і це ще не все. Коли розгортаєш обгортку, то помічаєш, що крім папірця, який називають нейфей, в чай впресована і червона стрічка. Це ніби підкреслює особливий статус чаю.
    Сировина для чаю -купаж з листя диких дерев і листя з плантацій. Лист темніший ніж в п'ятирічних шенах, які я бачив раніше. Пресовка дуже сильна, для того, щоб відділити кусочок, довелося прикласти багато зусиль. Як нагороду за свої труди отримав приємний димно-копчений аромат.
    Промивання робив з термоса максимально гарячою водою, оскільки дуже сильна пресовка і теплою водою чай буде важко розкрити. Чахай після промивання видав густий димно-фруктовий букет. Даю шену подихати хвилинку-другу. Аромати з розігрітого чайника заповнили всю кімнату і навіяли спогади про
    походи в Карпати - вологий хвойний ліс, дим від вогнища.
    Перший пролив - 10 секунд. Очікував отримати від "Дикого чаю" відповідну до його назви брутальність, напор і міць, але несподівано відчув дуже гарно збалансований у всіх відношеннях напій, який п'ться легко і з насолодою.
    Другий пролив - 10 секунд. Чай став набувати сили. Таке відчуваєш, коли набігає морська хвиля - спочатку вона маленька, а потім наростає і накриває тебе з головою. З'явилвся легка терпчинка. Настій перейшов від блідо-жовтого до насиченішого золотистого кольору.
    В третьому і четвертому проливі додав по 5 секунд(відповідно 15 і 20 сек). Чай відкривав свої нові грані - стала відчуватися мінеральність і легке пощипування на верхньому піднебінні.
    П'ятий пролив збільшив до одної хвилини. Вловив в післясмаку ледь відчутну солодкість, яка поступово наростає і поєднується з освіжаючим ефектом в роті, таким собі холодком.
    Шостий пролив - 1,5 хв. Чай не здається. Настій досі не втратив щільності і кольору.
    На сьомому проливі в термосі закінчилася вода і наш двобій довелося припинити. Якщо б цього не сталося, то гадаю мені би прийшлося здатися. А так бойова нічия:)
    Отже, що можна сказати. Безперечно це достойний шен, в якому відчувається спокійна, але потужна енергетика дикого листа. Немає "дикості" і агресивності, але є зрілість і сила.
    Знаю, що цей чай крім 100-грамової точа випускався ще у формі мінімлинця на 150 г і великого млинця на 500 г. Сподіваюся, що згодом в моїй колекції вони теж з'являться.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Список продегустованих чаїв (марафон "Я люблю Менку"):
    1. Шен пуер Менку Жунши - Весняні паростки 400 г (2007 рік)
    2. Шен пуер Цяо Му Сяо Шен Бін 145 г (2013 рік)
    3. Шен пуер Менку Цін Бін 400 г (2011 рік)
    4.
    Шен пуер Дикий чай точа 100 г (2011 рік)
     
    Останнє редагування: 2 гру 2016
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. tea man

    tea man 茶人

    Чекаємо на ваші відгуки в темі.
     
  9. Efer

    Efer Well-Known Member

    Навіть колір пуеру схожий вже ближче до Шу. В деяких відео розповідали , що в певних районах Китаю підвищена вологість й там Шен "зістарюється" у 2 рази швидше.
     
  10. tea man

    tea man 茶人

    Всі мої шени від Менку зберігалися в Гуанчжоу. Вважається місцем з підвищеною вологістю. Але по-справжньому "вологий склад" - це все ж швидше Гонконг. "Сухий склад" - це Куньмін. Давно хотів порівняти однакові шени з різних місць, але все руки не доходять. Можливо згодом.
    Ось тут є дуже хороша стаття на цю тему. Кому важко читати, може прослухати аудіозапис.
     
    Останнє редагування: 2 гру 2016
  11. tea man

    tea man 茶人

    Хочу поділитися з вами цікавою інформацією про знамениті уішанські улуни. З перших уст. Розповідає Ілля Бадуров - чоловік, який вже багато років живе в Китаї, саме на півночі провінції Фуцзянь, де виробляють Дахунпао, Жоугуй, Шуйсянь та ще десятки прекрасних чаїв.
     
  12. Efer

    Efer Well-Known Member

    А я завжди гадав, що Китай великий, відповідно й чаю там досхочу. А виходить, що лише в якихось закуточках росте цінний чай. Будемо вболівати за китайських селекціонерів й бажати їм успіхів у розведенній найкращих сортів)
     
  13. tea man

    tea man 茶人

    Китай великий, китайців багато - хорошого чаю на всіх не вистарчає. А тут ще ми з Вами внадилися:)))
     
    • Смішно Смішно x 2
  14. tea man

    tea man 茶人

    Виробництво червоного чаю в провінції Юньнань. Шановий Efer, наш дяньхун саме з тих країв.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. Efer

    Efer Well-Known Member

    Я от зрозуміти не можу. Чай збирається з кущів та дерев. Чи є різниця між чайним листом,що збирається для зеленого та червоного чаю і тим,що для пуеру збирають. Чайний кущ та дерево , з якого збирають листочки для пуер — одна й та сама рослина чи ні?
     
  16. tea man

    tea man 茶人

    Чай виготовляють тільки з рослини Камелія китайська. Все інше - не чай. Камелія китайська має два різновиди: власне китайська (сіненсіс) і асамська (асаміка). Асаміка, як правило, це дерево. З його листя роблять пуер. Сіненсіс - чайний кущ. Як правило з його листа роблять зелені і червоні чаї. Все це в першому наближенні. Бо по ідеї з будь-якого чайного листа можна отримати будь-який вид чаю. Все лише справа низки технологічних процесів. Питання полягає не в тому, чи можна зробити якийсь вид чаю з якогось типу чайного листа. Питання в тому, щоб отримати на виході кінцевий продукт найвищої якості. А тут вже важливо, щоб всі компоненти були правильними: правильна чайна сировина, відшліфована іноді століттями технологія, гунфу чайного майстра, який керує всім процесом.
    Докладніше з темою чайної ботаніки можете ознайомитися в "Чайному калейдоскопі".
     
    Останнє редагування: 7 гру 2016
    • Подобається Подобається x 2
  17. Efer

    Efer Well-Known Member

    Дякую!
     
  18. tea man

    tea man 茶人

    Будь ласка! Завжди радий допомогти.
     
  19. tea man

    tea man 茶人

    Прогулянка по горах Уішань, про які розповідав Ілля Бадуров(відео викладав вище)
     
  20. tea man

    tea man 茶人

    Виробництво червоного чаю в провінції Юньнань. Частина друга. Ферментація чаю.
     
    Останнє редагування: 11 гру 2016
а де твій аватар? :)