Форумна кухня

Китайський чай

Posted by tea man on 1 лют 2015 відповідей - 1.012
  1. tea man

    tea man 茶人

    Переглянув свої перші чайні покупки. Шу пуерів було відсотків 70. Починав з популярних номерних шу від Да І(дуже сподобався в багатьох з них їх чорносливовий аромат), потім трохи з Хайвань(знайшов для себе цеглинку 1999). Потім був період тайванських і гуандунських улунів. Перепробував червоні. Зрідка пив зелені, ТГІ. Ну а потім попробував шени від Менку і вже занурився в цю тему з головою.
    Шу пуери я зараз теж п'ю, але порівняно з шенами десь 1:10.
    Для мене різниця між шу і шеном як між чорно-білим і кольоровим кінематографом. Шу зрозумілі, смачні, зігріваючі, прогнозовані, без особливих сюрпризів. Шени - це неосяжна палітра ароматів, смаків і відчуттів. Шени роблять сотні років, в них закладено вміння цілих поколінь чайних майстрів. Шени з роками трансформуються, стають іншими і часто кращими, ніж до цього були. Це дуже цікаво!
    @Efer Завтра покладу Вам в посилочку кілька пробничків, в тому числі і шенів. Попробуєте. Сподіваюсь сподобається.
     
  2. Efer

    Efer Well-Known Member

    Дякую Вам ! Досить незручно,що Ви такі подарунки робите :)
     
  3. tea man

    tea man 茶人

    Все нормально! Пийте на здоров'я!:drinks:
     
  4. tea man

    tea man 茶人

    Сьогодні стартує мій чайний марафон "Я люблю Менку!"
    Нагадую, моя мета - перепробувати всі шен пуери цієї фабрики, написати дегустаційні замітки про всі чайні сесії, створити чайну колекцію, дати можливість всім бажаючим попробувати їх чай. Кілька десятків
    пуерів, дегустації, фото, обмін враженнями і море чаю!
    Попереду довна дорога. Не знаю скільки часу він буде тривати і чи зможу я досягнути фінішу. Але одне я знаю напевно - це буде фантастично!
    Такого ще ніхто не робив і тому для мене це додатковий стимул.
    Ви можете бути глядачами, але якщо захочете, то зможете до мене долучитися. Дякую вам всім за підтримку!
     
  5. tea man

    tea man 茶人

    Чайний марафон "Я люблю Менку!"
    [​IMG]
    1.
    Шен пуер Менку Жунши - Весняні паростки
    Mengku Rongshi Chun Jian(піньінь)
    Рік в-ва - 2007 (дата на обгортці -15.04.2007)
    Вага - 400 г
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Дегустаційні замітки


    10,5 г чаю на чайник 200 мл, вода 90-95 градусів.
    Млинець на перший погляд дуже щільно спресований, але при відокремленні пуерним шилом легко подається і розбирається на листочки без проблем. Здивувало, що млинець виявився досить сухий, як для шен пуера гуандунського складу. Млинець темний, як зрештою і має виглядати майже десятирічний шен, з вкрапленнями бруньок світлішого кольору. Пахне різнотрав'ям, ледь відчутно димком.
    Сухий лист в розігрітому чайнику - солодкий аромат родзинок.
    Промиваю 30 секунд. Чай досить старий і необхідно, щоб він гарно розкрився. Настій після промивання виливаю на гарячий чайник і отримую хмаринку пари, яка заповнює простір приємним запахом сухофруктів.
    Перший пролив - біля 10 сек (три вдихання-видихання). Дає настій коньячного кольору. Відчуваю горіховий смак, хоча гіркоти і терпкості немає. Нічого не випирає, рівний збалансований смак. Легенький димок на задньому плані. Гарячий розвар в чайнику пахне тютюном. Післясмак не тривалий, солодкуватий.
    Після цього зробив ще п'ять проливів(6 сек, 12 сек, 30 сек, 1хв, 3хв). В загальному вийшло 1-1,2 літри чаю. Чайне дно неоднорідне: рубане листя, багато паличок, трапляються окремі цілі листочки. Це і зрозуміло, адже чай недорогий.
    Вважаю, що це цілком достойний шен для своєї цінової категорії. Можна рекомендувати новачкам для знайомства з шенами.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 15 лис 2016
  6. Efer

    Efer Well-Known Member

    Бачив на багатьох відео чахай саме прозорий чи прозора(наче чаша справедливості). Я не міг зрозуміти чому,адже у продажу такі красиві чаші є не прозорі. Тепер все ясно — колір чаю. Виходить, що колір пуеру є найкращою прикрасою для чахай :good:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Efer

    Efer Well-Known Member

    Доброго вечора! Отримав посилочку! Ще раз дякую за смаколики =) Їх залишу на вихідні, а зараз заварив зелений чай. Нещодавно в мене був "білий чай" , він мав схожий смак ,але в декілька разів слабший. Це й же чай значно глибший, він залишає післясмак , солодкість залишається на язику. Можливо, це ефект очікування,але здалося,що з першого ковтка відчув чайний стан. Приємно смакувати, не так як "звичайні чаї з магазину" чашками,а як пуер ,повільно ,рослаблено. Заварював проливами,як і описано на перших сторінках цієї теми. 7 г на 140 мл , промив швиденько , секунд 5 , потім зробив 2 проливи 10 та 15 секунд . Піду робити третій, дякую !:dance3:
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  8. Efer

    Efer Well-Known Member

    А пізні проливи(збився трохи десь 6й , коли проливаю хвилини 2) дав терпкість. Спочатку йде солодкий смак,а потім накатує терпкість. Запах самої заварки дуже сильно виражений,але не можу сказати що саме за запах, важко знайти з чимось аналогію.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. porfavor

    porfavor Member

    Вечір добрий. До tea man. Прошу, дайте пораду, як львів'янин львів'янину - Ви яку воду купуєте для чаю (назву)? Якщо не можна таке запитувати по правилах форуму, то може в приват запитати (щоб не було як реклама)? Чомусь вода (різна) після кип'ятіння для мене має неприємний смак. А як оцінити чай, якщо навіть вода не смакує :sad:( Чайник металевий, регулярно чиститься.
     
  10. tea man

    tea man 茶人

    @Efer Радий, що Вам сподобався зелений чай. Варто лише уточнити, що це Хуан Шань Маофен.
     
  11. Efer

    Efer Well-Known Member

    Скоштував Дянь Хун. Я п'ю його й виловлюю оцю нотку,яка присутня в ароматі заварки,але чітко відчути її не зумів, поки що.Вона йде як післясмак,або другою хвилею, важко правильно описати=) Він не підсушує, приємно пити. Я встиг зробити 6 проливів,потім пішов спати. На ранок його не заварював,але заварка досі мала потужний аромат.
    Впевнений, ще треба знайти правильні пропорції та час заварюванню цього чаю . Здалося,що чаю треба менше,ніж зеленого на той самий об'єм води.
    Та й заварювати хочу спробувати меншими порціями й робити швидші проливи, бо стандартні проливи давали занадто міцний смак,але не гіркий.
    На відміну від зеленого чаю , як на мене, Дянь Хун більш зігріваючий,більш зимовий, я б навіть сказав, більш нічний чай .
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. tea man

    tea man 茶人

    У Вас чудові огляди виходять!:good: Шкода, що немає фото.
    В дянь хунах я особисто вловлюю таку нотку, яку більш ніхто не описує. Краще її відчуваю в чаях, де більше бруньок. Це смак гарбузового насіння. Ніде в оглядах про це не згадується. Тому я подумав: "А може вони ніколи не куштували гарбузове насіння?":mocking:
     
    • Смішно Смішно x 1
  13. Efer

    Efer Well-Known Member

    Смажене гарбузове насіння дійсно дуже давно коштував.Мені важко ідентифікувати смаки в чаях. Наприклад, аромат заварки Маофену мені чомусь нагадує варених раків :)
     
  14. tea man

    tea man 茶人

    А як може по-іншому описати справжній українець смак і аромат китайського чаю? Гарбузове насіння, варені раки, ..., сало з часником, само... Ой, щось я захопився! :)
    Правильно описувати так: цьому чаю притаманні смакові нотки Амонтільядо, в післясмаку ви можете відчути чудове поєднання свіжозірваного манго і кисло-солодкої маракуї. Тепер все зрозуміло.:)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Efer

    Efer Well-Known Member

    Сьогодні знову пив Дянь Хун. Коротші проливи(перший 7 секунд був ) зробили смак більш м'яким й більш виразним. Тепер я вже чітко й насичено відчував цей смак, хоча сам би все одно не здогадався , що це гарбузове насіння. Чай сподобався ще більше,ніж коли я пив першого разу, до того ж сподобався значно більше! Тепер я не впевнений, що полюбляю зелений чай більше, ніж червоний(чорний) :)
     
  16. Forpost

    Forpost Стоїк

    Ги! Читав ту читав...ви шо палите паралельно,Га?

    Tapatalk
     
    • Смішно Смішно x 1
  17. Efer

    Efer Well-Known Member

    Теж раніше заливав окропом пакетик "принцеса нурі" й вважав що п'ю чай =)
     
  18. tea man

    tea man 茶人

    Правда цікаво щось нове для себе дізнатися? Ви би хоч спробували, що таке справжній китайський чай. А раптом сподобається?
     
  19. tea man

    tea man 茶人

    І знову про Ісін.
     
  20. Efer

    Efer Well-Known Member

    Спробував 2 Шени, якими Ви пригостили. "Весняні паростки з Менку" 2007р та "Дух чаю" Менку,2012р. "Дух чаю" був більш знайомий для мене смак, бо пуер ще молодий. Наче узяти сушене яблуко та розмочити його. Приємний,солодкуватий, п'ється легко й швидко. Нажаль, я зробив помилку й недостатньо промив його (всього секунд 20 ), тому перші проливи відчував гіркоту. "Весняні паростки" — це зовсім інший шен. Як на мене, смак та аромат — це легкий смак кори деревини (дуба),а післясмак якийсь горіх на зразок фундуку. Смак він віддає неохоче, лише перші десь 3 проливи були в секундах, далі вже в хвилинах. Незважаючи на це він тримався надзвичайно довго, проливав його десь 12-15 разів , точно не рахував. Здалося,що це саме той Пуер ,який промивати потрібно більше хвилини. Як я вже написав , смак "Дух чаю" для мене вже був знайомий,тому більше мене вразив саме " Весняні паростки" . Пив його повільніше, малими ковтками,відчувався смак кори(а можливо тютуну,але для мене це смак кори :)), терпкість,а потім приємний післясмак. Лягав спати за годину після того,як його випив й досі відчував на язику солодкуватий присмак .
    Ще раз дякую Вам за пробники :good:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
а де твій аватар? :)