Звичайно що цікаві! Від "чайника" до "чайної людини" всього лише кілька кроків і ... кілька цистерн випитого чаю
Поки їде чайна посиилочка я хотів би продовжити свою розповідь про китайський чай. Зазвичай, щоб приготувати чай, ми беремо своє улюблене велике горнятко, наливаємо в нього заварку з заварочного чайника або кидаємо чайний пакетик, заливаємо окропом, щедро засипаємо кілька ложок цукру і смакуємо. Я теж так колись робив. І так роблять мільйони людей у всьому світі. Та є народ, який такий спосіб заварювання чаю вважає дивним і навіть небезпечним для здоров’я. Можливо в них не росте цукровий буряк? Чи вони не люблять солодке? Та хто їх там розбере! Одним словом в Китаї чай п’ють по-іншому. Так вже склалося впродовж сотень і тисяч років їхньої цивілізації. Китайці цукор в чай не кидають. Але від цього китайський чай не стає менш смачним. Я б сказав, що навіть навпаки. І китайці не п’ють стару заварку. Бо яка користь від того, що кисне по кілька днів? Китайці п’ють чай по-різному. В багатьох чайних регіонах є свої власні способи приготування чаю і різні чайні церемонії. Чайні фермери можуть пити щойно зібраний чай з великих металевих горнят. Зелений чай часто подають у високих склянках. Та існує певний необхідний набір посуду, без якого важко собі уявити чайну церемонію Гунфуча або такий спосіб заварювання чаю як Пінча («пробування чаю»). На цьому фото лише частина з необхідного. Про гайвань я вже розповідав раніше ось тут. Сьогодні поговоримо про піалу. Піала або чайна чашка(по-китайськи Чабей). Перше, що вражає і дивує новачка в китайських чайних піалах, це її мініатюрні розміри. Звичайно піали мають об’єм 25-50 мл. Чому так? Невже з такої можна напитися? Виявляється, що це не випадково. З маленької піали чай п’ють маленькими ковточками. Напій ніби розтікається по ротовій порожнині і наші рецептори встигають захопити більше смаку і аромату. Але є ще одне пояснення. Зміст китайської чайної церемонії – це «спілкування» з чаєм, осягнення світу і самого себе з допомогою чаю. Мініатюрний посуд, в тому числі і піала, допомагає сконцентруватися саме на чаюванні, відчути всі нюанси смаку і аромату, спостерігати як діє чай, як народжується чайний стан. Зникає поспіх, напруження – людина розслаблена, але водночас сконцентрована. Це дуже цікавий психоемоційний стан. Піали виготовляють зі скла, глини, фарфору. В скляній піалі чудово видно чайний настій, його колір, його прозорість. Тонкий фарфор передає тепло на кінчики ваших пальців і з таких піал чай п’ється з особливим задоволенням. Глиняна піала, часто глазурована, просто як магніт притягує до себе погляд. Можна довго з захопленням вдивлятися в дивні комбінації форм і кольорів. Кожен може вибрати собі піалку до вподоби. Або мати їх декілька, для себе і для гостей.
Це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Одна справа - свіжа чайна сировина, а зовсім інша - вже готовий продукт. Це як замаринувати м'ясо або готувати його вже несвіже.
То суб'єктивно. Якщо навіть робити порівняння з м'ясом, то можна легко знайти інформацію про традиції, в яких несвіже м'ясо є делікатесом. Отже, справа звичок. І ще багато прикладів, коли огидне за думкою однієї традиції є смачним за канонами іншої. Тому я швидше схильна робити висновок, що просто китайці не дійшли фантазії ферментувати заварений чай
А може саме так і відбувається. Ферментований заварений чай висушують і знову запаковують у нову упаковку. А тоді... продають його в Україні як свіжий чай Бесіда, Батік, Тесс і т.д.
Дорогі друзі! Вітаю всіх з Новим роком! Мирного нам неба, добра, любові! Пийте китайський чай, бо вірю, що "згинуть наші вороженьки як роса на сонці " і стане нашим хорошим сусідом Китай, а не якась там педерація)
Сьогодні хочу розповісти вам про ще один невід'ємний атрибут чайної церемонії, а саме про чахай. Чахай Після того, як чай заварився в гайвані (або в заварному чайнику),його переливають в спеціальну посудину під назвою чахай, що в перекладі з китайської означає «море чаю» або тайванською Гун Дао Бей (Чаша справедливості) Для чого це робиться? По-перше, щоб чай не перезаварився, його потрібно відразу злити в чахай, де він може відстоятися деякий час. По-друге, після того як чай злито у чахай, дрібні чаїнки осядуть на дно чахая і не потраплять у піалки. По-третє, якщо розливати чай, минаючи чахай, прямо з заварного чайника, вийде так, що у кожного хто сидить за столом буде різний чай. Як це різний чай запитаєте ви? Справді так, чай буде різний за міцністю, так як налити чай відразу в усі чашки неможливо. Тому й придумали «Чашу справедливості ». З її допомогою в піалі у кожного буде однаковий чай. Крім цього, при переливанні чаю в чахай, температура його зменшується, він стає не таким гарячим. Також, всі хто п'є чай, можуть насолодитися кольором чаю, перед тим як його випити. Підсумовуючи, варто сказати, що чахай або гундаобей - один з важливих предметів чайної церемонії, без якого, звичайно, обійтися можна (наприклад, в Китаї чай можуть пити прямо з гайвані), але небажано. Чахаї бувають: Традиційні - виготовляються зазвичай з порцеляни або глини, іноді зі скла. Форма настільки зручна, що такий чахай підійде для будь-яких чаювань. Дизайнерські - виготовляються з глини, порцеляни, дорогоцінних металів. За формою можуть бути досить вигадливі і дуже красиві. Використовують такі чахаї в основному в чайних церемоніях і ритуальних дійствах. Такі посудини рідкісні, досить дорогі і швидко опиняються в приватних колекціях. Визначившись з формою, вибираємо матеріал: Глина, підходить тільки під один вид чаю, через свою особливість накопичувати аромати. Вийнятком є глина покрита глазур'ю, але дешева глазур може потріскатися і пропустити чай в пори вашої посудини. Тому при виборі глиняного чахая якість має бути високого рівня. Фарфор ідеально підходить для будь-якого типу чаю, легко промивається проточною водою і губкою. Може бути як ручної роботи, так і штампуватися на заводі. Для повсякденних чаювань підійде самий простий чахай. Скло відмінно підходить для дегустацій і для любителів споглядати. Новачкам такий чахай буде дуже зручний, оскільки можна відслідковувати колір настою і надалі збільшувати або зменшувати час заварювання. Як і фарфор, скло легко мити, але воно більш крихке.
Сьогодні помітив, що тема про китайський чай за кількістю переглядів обігнала тему "Сало" і невпинно наздоганяє тему "Самогон". Це не може не тішити, особливо враховуючи наші українські традиції.
Це звичайно цікава тема. Сам люблю трав'яні збори. Але яке це має відношення до теми про китайський чай?
Шановний @tea man, а що там із замовленням? Здається, вже досить часу минуло, повинно було дойти з Китаю... Щойно помітила, що навіть тема "Купуємо китайський чай разом!" десь зникла
Доброго вечора! Мені теж прикро, що така велика затримка з доставкою. Посилка вже в Києві. За кілька днів буде у мене. Тему "Купуємо китайський чай разом" тимчасово призупинив, поки не буде кінцевого результату по першій спільній закупці.
Приїхав чай з Китаю. Шу і шен пуери, зелений з жасмином, улун Дахунпао, зв'язані чаї та інше. Є можливість замовити пробники. Всі питання через особисте листування, щоб не засмічувати тему.
Сьогодні провели першу у житті чайну "церемонію" зараз зберу усю свою серйозність і розповім про враження