З такими цінами на цигарки скоро не буде за що хліба купити

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Gyppsy, 20 лют 2020.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    IMG_20221218_161652.jpg
     
  2. Good man

    Good man Обычный человек

    Как секте Зеленского нынешние цены? При Порошенко было хуже?
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Без імені.png
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    :suicide: То якісь збоченці.

    Як каже вуйко Петро: "Я не люблю горілку пити, але люблю коли вона горло гріє і той післясмак..." :)
     
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    "Відомо, що загальна орієнтовна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 70 мільйоні гривень."

    А тільки уявити собі, що діється по всій країні...
     
  8. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  9. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    @Gyppsy
    може спробуйте наробити цигарок з сушеного листя меліси... ;)
    буде нова українська марка "Relax Mentol" :smokedup:
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Вже кілька місяців, як я не бавлюся цигарками.
    Та й перестав курити.
     
  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    то ви ще з меліси не пробували ;)
     
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну що ж, якось переживу :)
     
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Природне запитання, точніше - два:
    Перше:
    Чому до нашого часу не збереглися рецептури тих сумішей?
    Національні страви, як їх готувати, збереглися - лемішка, путря, кваша і з медом маковий шулик, свиняча голова до хріну і локшина на переміну... Як варити куліш, вареники, потеруху...
    А от рецептур цих сумішей немає.

    Друге питання: Як так трапилося, що козацька суміш для паління назвається турецьким словом "тютюн"?
    Українське слово тютюн запозичене з турецької мови (тур. tütün) ( буквально: те, що димить)
    Слово "тютюн" - однокорінне до турецького tütmek - диміти.
    Вживаєтся в широкому значенні, а не лише стосовно паління цигарок чи люльки.

    От речення із книги турецькою
    Dumanları tüten yastığı yüzünün üstüne bırakışımı düşünmemeye başladım. - Я переставав думати про подушку, що диміла, яку я поклав йому на обличчя. (Мова йде про те, що головний герой попередньо розрізав подушку, в яку сховав револьвер, потім на цвинтарі двічі вистрелив у одного злочинця, не виймаючи револьвер із подушки, а потім коли той упав мертвий наознак, поклав йому на обличчя ту подушку, з якої ще йшов дим від горілого пір'я)

    В Україні тютюн, завезений із Туреччини, почали вирощувати з кінця XVI століття[14]. У Батуринських статтях 1663 року, що їх уклав 17 грудня в Батурині гетьман Іван Брюховецький з представниками царського уряду, українським купцям заборонялося вивозити тютюн і горілку в російські міста, щоб не порушувалася державна горілчана й тютюнова монополія в Росії[15].
    Тютюн (рослина) — Вікіпедія (wikipedia.org)

    Логічніше припустити, що традиція палити тютюн прийшла до козаків від турків, разом із словом.
     
  16. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    був такий Анатолій Пастернак...
    може в цьому тексті шось є:
    https://spadok.org.ua/ukrayinske-kozatstvo/kozatska-medytsyna
    ------------------------------------
    другий підхід... дослідницький.... чи як це називається... емпіричний :scratch_one-s_head:
    брати згадані трави, і курити...
    потім суміші...

    особисто мені більше подобається ідея трав'яних чаїв...
    бо при палінні все ж висока температура там..
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    можливо тому, що їдять усі...

    а палять далеко не всі...
    ті, хто був грамотний, писав книжки - не палили, вели здоровий спосіб життя )

    крім того, можливо точних рецептів не було в принципі...
    не було тоді електронних вагів, математичні пропорції не вчили...
    козак узяв жменю того, жменю того... може кізяку якогось додав для міцності... ну а шо робить
     
  18. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Хворіють також далеко не всі. Але рецепти трав'яних зборів для лікування недуг збереглися усно.
    Моя покійна бабуся була неграмотна, але знала, "що від чого". У неї завжди були сушені лікарські рослини: підбіл, татарське зілля, петрові батоги, материнка тощо. І чим скріпи лікувати, і чим проноси, і що від серця, і що від печінки, і чим глисти виганяти. У малих дітей, які відвідували дитячий садочок, завжди у всіх були глисти.
    Я, наприклад, до цих пір коли чимось не сильно поранюсь (гілка трохи шкіру на нозі розсікла, чи на лобі), відразу прикладаю листя деревію. Тоді не так болить. Зелений деревій можна знайти майже цілий рік (коли сніг не лежить). Пом'яв у пальцях, щоб сік виступив, і відразу приклав до свіжої рани.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
а де твій аватар? :)