В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Із дотримуванням сівозмін, із принципу "Нема більше, що посадити" кілька років підряд на одному і тому самому місці садили патисони і вони невеликі виростали.
    Старі гарбузові, кавунову шкірку, правда потерті, їдять всякі качки, гуси, лебеді.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Два дуже шкідливі сусіди для Винограду. Приберіть їх і урожай збільшиться вдвічі

    Кущі будуть менше хворіти.

    Більшість із нас полюбляють ласувати виноградо, є і такі, хто намагаються його вирощувати. Але дуже часто це вирощування перетворюється в таку осбі дачну розвагу «виросте – не виросте».

    Для багатьох інших, хто зрозумів, що таке виноград, ця рослина схожа на бур’ян, немає там ніякого складного догляду.

    Чому у багатьох дачників виноград на дачах чахне, а не росте?
    Є рослини, які виноград любить і дружить з ними і які терпіти не може, що ті, що інші – це наші городні культури.

    Почнемо, мабуть, з самого улюбленого всіма овоча це томата або помідора. Ось не любить його виноград від слова зовсім. Звичайно, зараз дачні панянки налетять, саме вони чомусь розповідають як з три або п’ять кущиків прекрасно уживаються поряд з виноградом. Можливо, а ось як виноград уживається з цими кущами. Це ви побачите не відразу, а через рік або два, але для них це буде невдалий рік, а для винограду «до побачення коренева система» через фітофторозу.

    Але це ще не все, сам по собі томат виділяє багато фітонцидів, хто не пам’ятає цей чудовий запах бадилля томатів, до речі, рано навесні він подобається дуже багатьом. Так ось, ці фітонциди пригнічують ріст квіток у винограду. Ось чекаєш, що ось вона зараз вилізе майбутня кисть, аж ні, на жаль немає кисті, а все тому, що раніше ріс поруч томат.

    Ще неприємність, чомусь поруч з томатом виноград не набирає свій смак. Він може розвинути хорошу ягоду, але смак буде посередній.

    Наступне рослина, яка не любить виноград це – огірок. Тут як не странно все пов’язано з подібними хворобами. Хоча збудники і різні, але ось пресинг на імунну систему винограду дуже навіть величезний. Для розуміння, якщо рослина чимось не хворіє, це не означає що вона з цим не бореться, це означає що вона бореться з цим успішно, але на боротьбу витрачає сили.

    Причому тут є така ж небезпека, що сусідство позначиться на наступний рік. І ніякі обробки вже не врятують.

    Звісно, багатьом хочеться свого винограду, звичайно, у багатьох ділянки маленькі, але на будь-якій ділянці можна знайти куточок для винограду де у нього не буде таких “прикрих” сусідів.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Замало у мене місця, виноград може забагато затінений, близько помідори точно не ростуть, деколи бувають огірки та баклажани, але відстань десь метрів 5 - 7.
     
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    гортав учора файну книжку :good: про грунти і виноград... коли-небудь прочитаю

    u_files_store_3_1951333.jpg
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    якщо будете читати електронну - можу десь викласти
     
    • Смішно Смішно x 1
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Свічки і вода: французькі винороби рятують свій урожай
    Опубліковано: 08/04/2021 - 17:47

    Французькі винороби змушені рятувати свій урожай від холоду. У Бургундії минулої ночі температура опустилася нижче двох градусів за Цельсієм. В таких умовах рослини можуть замерзнути. Для того, щоб зігріти виноград, недалеко від Бордо запалили понад дві тисячі спеціальних свічок - бочок, наповнених палаючим парафіном.

    Вранці кущі полили водою: при замерзанні вона виділяє енергію, яка не дозволяє температурі винограду знизитися.


    View: https://www.facebook.com/100001694703537/videos/3998009173598867/
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Щось прогнозують на заході морози та ще й сніг. Дивіться там обережно. Прикривайте що треба. На сході поки тільки дощі, але дощитиме довго.
    Сьогодні навіть гримало та град трохи сипнув.

    Ви чули, що близько до винограду не можна садити томати? Огірки теж. Тепер будете знати. Бо не люблять таке товариство, пригнічуються.
    Огірки хворіють від винограду.
     
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Град навіть небезпечніше та може більше завдати шкоди.
    Приморозки шкідливіші, коли бувають у травні, зараз у нас цілодобова плюсова температура, але мокро і холодно, звичайно, як було заплановано, ніяка посадка картоплі та і всякі городні роботи зараз неможливі.
     
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я взагалі цього року від такої весни в шоці. Нема ніякого задоволення від роботи в саду-городі.
    Та й розсада тютюну зовсім не радує, якась така вся нещасна.
    Мабуть перестану курити :yahoo:
     
  11. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Компенсовується за половину теплої зими.
    Минулого року майже у такий час був Великдень, тоді розцвіло багато дерев.
    Правда, і погода несприяє, і батьки недавно вакцинувались, нехай не виходять на протяги та не перевантажують себе.
     
  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    сьогодні спіймав натхнення...

    приїжжає якись мужик, каже - розсаду в мене купляв минулого року...
    так його жінка хвалила помідори...
    я там пам'ятаю... здається звичайний "розовий велікан", чи "волове серце"... хз... давно це було,

    а він на томатному заводі працює... розговорилися...
    каже на полях будуть висаджувати помідори десь через тиждень... з касет... в чорну плівку :dirol:

    насипав я йому трохи насіння, що цього року мені прислали - "волгоградський рожевий", і "ляна рожева"...
    а він якийсь... захоплений фанат... каже в мене і жовті є помідори, і чорні...
    я кажу - ви ж на томатному заводі працюєте, ще й дома їх садите?:facepalm:
    - там не такі...
    побалакали, поїхав він, а настрій залишився :)

    щось в голові склалося... треба щось садити... думати... працювати... а там буде видно... цікаво ж :)

     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    абрикоси вже цвітуть :good:
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    вичитав - попіл проганяє мурашок (і значить, тлю! ) :acute:
    щас піду понасипаю під дерева :good:
     
  15. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Я поки що більше використовував як добриво, обкатку різаних картоплин перед посадкою.
     
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Попіл - гарне органічне добриво, але він закислює землю, якщо його багато кидати.
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мурахи залазять на дерево через стовбур, і заносять тлю...
    значить треба добре насипати навколо стовбуру, і все :)
    хтось може й пролізе, але якщо їм попіл неприємний - бігати будуть значно менше:dance4:
     
  18. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    точно закислює, може навпаки? :mda:
    попіл підвищує pH
    а закислення - це зниження pH
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    - ця трава - ЛІЧЄБНА!
    - від чого?
    - від тиску!
    - підвищує чи знижує?
    - не знаю :dntknw:
     
    • Смішно Смішно x 1
  20. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    попіл - органічне добриво? :facepalm:
    господи, перезавантаж цей світ :pardon:
     
    • Смішно Смішно x 1
а де твій аватар? :)