молоді аграрії під Верховною Радою пробують врожай нинішнього року View: https://www.youtube.com/watch?v=Ikz-og3TjUs
"бочка Лібіха" - демонстрація, як один фактор обмежує врожай... (в даному прикладі бракує мікроелементів) View: https://www.youtube.com/watch?v=hxPeGrl_0-4
дивлячись де) як казала одна бабуся - або буде, або ні). Зараз на дачі посходив часник, лук і морква.З такими справами скоро шпанка зацвіте
дуже серйозне питання... скажіть будь-ласка, жителі крайньої півночі та заходу: від змін клімату ви більше страждаєте чи насолоджуєтеся?
Особисто я не побачив поки що аж таких змін, але тепер більше у нас елементів лісо-степу, а не чистих лісів, гриби можемо збирати як у лісо-смугах у Португалії, кінець жовтня - початок листопада, традиційні ще у моєму дитинстві кінець серпня - вересень, часто бувають жаркі і сухі, тому ще не грибні. Натомусть, на початку вересня можна зібрати врожаї помідорів, баклажанів ( які донедавна росли гірше ), тоді ж і дрібніші херсонських кавуни та достигають кінець серпня-початок вересня, а не у липні як у чистій степовій зоні, абрикоси і персики - уже не екзотика, правда персики значно дрібніші кримських чи бесарабських. Якщо будуть топитися льодовики і підвищиться рівень моря - до Чорного моря далеко, затоплення мало ймовірне, хіба що кліматичні біженці із регіонів, затоплених морем, правда, не будемо про погане.
Ну ми не відносимося ні до крайньої півночі,ні тим більш до заходу, але зміни клімату відчутні - в сторону потепління. В жовтні ходимо в футболках. Зима тільки в січні, от подивимося скоро...І стала весна якоюсь непомітною - ось зима, туди-сюди і зразу літнє тепло. Звісно, ніхто не хоче великих морозів, так що страждати не будемо, хоч і часник зимній постраждає). Мене більш цікавлять рози, персики, полуниця, виноград, ожина та малина, яким мороз великий небажаний.. Часник можна весною пересадити.
я не питаю, що ви спостерігаєте мова про інше - припустимо, що у вас в руках є важелі впливу на клімат... вам подобаються нинішнє потепління, чи хочете, щоб було як раніше?
у вас є умовна тисяча гривень... витратите їх на нові південні сорти городини... чи на відновлення лісу і колишнього клімату?
так, витрачу на посадку хурми) зараз є морозостійкі сорти (сорт Говерла), але поки що є ризик.А ліси од нас нікуди не дінуться.
приглядаюся до миндалю В период относительного зимнего покоя растений цветковые почки миндаля большинства новых сортов выдерживают кратковременные понижения температуры воздуха до - 18...-20°С.
З умовної 1000 гривень можуть бути майже ті самі витрати на садового-городні роботи. Правда, факт, що гірше росте картопля, значить навчитися, як за нею доглядати, адже її вирощують і в Португалії, і в Єгипті. А ще більше засобів для боротьби зі шкідниками, теплі зими сприяють розмноженню, всякоїх тлі, короїдів. Загалом, нічого поганого не бачу, що помідори на закрутку тільки свої, кінець серпня-початок вересня - свої баклажани, є не тільки сумнівної якості нітратні кавуни і дині, а вирощені власноруч.
ну а якщо в Карпатах через потепління не стане снігу висохнуть гірські струмки, річки це буде... гаплик?
Від мене до Карпат ще є досить значна відстань. Та вже тепер на більш розкручених гірсько-лижних курортах, як Буковель - використовується штучний сніш, а на менш відомих, як Славське - можна хіба що по болоті кататися. Оскільки у багатьох водоймах України живлення снігове, то тепер не дивуюсь, чому обміліло озеро Свитязь.