mypucm Я деякий час докладно вивчав грунти. Навколо Львова є чорноземна смуга - нижче вулиць Трускавецької та Наукової біля Сокільник, досить родючі грунти біля заплав - Брюховичі, Бірки, затишне місце, колись було багато виноградників, тепер фруктових садів поблизу Винник, по області найбільш с/г-райони Камянко-Буський і Жовківський. Gyppsy Особисто у мене, на випічку та для закруток не використовується вода з-під крану.
Чому у нього? Є і своя нехлорована вода, при нагоді можна привести із джерел у Моршині, Східниці, на відпустових місцях.
А я хіба кажу про воду з-під крану? @Lanktocha, видите, який Ви є... Перше самі напасти чіпаєтеся, а потім кажете, шо то я нездалий...
занадто мілке на мапі позначення. Але і так знаю: у мене на фазенді ОЦЗ -"особо цінна земля", бо там пласт чорнозему 70 см або більше. Аби один добрий дощ на місяць - все вродить.
то я її стиснув, бо форум не приймає картинки більше мегабайту... ось повністю книжка з картою, можна скачати, кому цікаво Крупский Н.К., Полупан Н.И. (ред) Атлас почв Украинской ССР
Знову через теплу зиму не вимерзнуть яйця шкідників у грунті та шкідливі жуки-короїди. І як тут не кропи фруктові дерева та не сип на грядки "хімію"?
Є біо-препарати - вони не шкідливі для людей, птахів та бджіл. Продаються в Клубах органічного землеробства. Та і не кажіть "гоп" щодо тепла. Прийде Водохреще і побачите справжню зиму.
З одного боку подобається, цієї зими ще не одягавв рукавиць, ходити можу не дивлячись під ноги та не боячись падінь. Виноградник не особливо утеплював, тільки підживив, як і абрикос та сливи. Прості органічні саморобні добрива - не варто тішити себе, що "не хімія", можуть не дати потрібного ефекту, мало того, при неправильному внесенні зашкодити, скільки у мене гинули баклажани через надмірне внесення курячого гною, а проти шкідників як тля, колорадський жук - такі добрива безсилі.
в цьому році тля обліпила сливу... але я нічим не оброблював... спостерігав, переміг дослідницький інтерес... все, що раніше читав в книжці Курдюмова, підтвердилося: 1) під деревом живуть мурахи вони весною розносять тлю по всьому дереву 2) тля з листя їсть сік... потім мурахи знову приходять, тлю доять, як корів 3) я надіявся, що з'являться сонечки (божья коровка) і поїдять всю тлю вони таки з'явилися, але поки що мало слив так і не було, але сам механізм мені сподобався - треба весною не пускати мурах на дерево, і підтримувати сонечок -------------------------------- щодо колорадських жуків... думаю, що можна якось курей навчити їх дзьобати - може змалечку курчат привчати
Колорадських жуків скоріше видзьобує цесарка. Баклажани стараюся садити подалі від картоплі, але колоради все одно знаходять. Можна робити для оббризкування часникові настойки, а ще смердячі настойки кропиви та додавання гною, може пригодитись і на помідори, але все одно, "хіімія" набагато ефективніша. Тля любить фруктові дерева, сливи можуть від неї страждати, вона мені знищила персик. Варто трошки фруктові дерева підживити із не "хімії" картопляні лушпайки, гній, із "хімії" - на зиму підсипати калійних добрив, весною хоча би скропити залізним купурусом, головне ні з чим не переборщити, іспанські чи грецькі сливи із супермаркетів - суцільний запах якихось таблеток.