В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    ну а шо? Реклама семян сортів помидор. Вирощуйте з семян розсаду - будете з рожевими помидорами.
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    За помідори страшно братися, скільки треба обрізати лишнє листя, поливати і кропити, а як випаде період з тривалими дощами і холодними ночами, багато плодів почорніє. Меншризиковане та зручніше вирощування перців і баклажанів.
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Ну от..А думали, що не все поморозилося - абрикосів багато. А зараз - і вітру нема, а вони всі гамузом опадають.Та і на яблуньках молодих багато плодів поморожених.:sad: У мене на колоновидних яблунях перший раз багато нав'язалось, а придивитись - вони коряві та не збільшуються.
     
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ЧИМ ПІДЖИВЛЮВАТИ РОСЛИНИ ? :scratch_one-s_head:

    ніколи вдома не користувався добривами промислового виробництва...

    (працював у фермера, тому приблизно уявляю, що це - гранули... селітра, карбамід, суперфосфат...
    гумати в каністрах, мікроелементи....)

    Просто моє зацікавлення вирощуванням рослин почалося з Клубу Органічного Землеробства у далекому 2007 році... а там трохи інша ідеологія...

    Чесно кажучи, я не дуже вникав в обґрунтування - наскільки шкідливі міндобрива...

    може вони й нешкідливі, якщо правильною дозою...

    може та селітра десь у кар'єрі добувається, хз..

    а може й шкідливі :facepalm:
    ............................

    Що думаєте з цього приводу?

    Що сиплете у свої грядки ? ;)
     
  6. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    І зранку актуально, зібрати пелюстки троянди на чай і варення. Полити ( рекомендують, коли не сильне сонце ) перці і баклажани, згадали про добрива, у воду для поливу додаю настояну кропиву, знаю, що баклажани люблять добрива і підживлення.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Paradigma

    Paradigma New Member

    Хто може щось порадити. Обрбляв яблуні та груші в цьому році. Спочатку бордовською 3-х процентною, потім скор+хорус+актара+прилипач 2 рази з перервою в тиждень. Спочатку наче все було добре, а зараз помітив що є не мало павутинного кліща та тлі на листочках. Але наче вони тільки нещодавно там. Я ще раз обробив скор+хорус+актара+прилипач, але вже 2 дні пройшло і різниці я не бачу. Може хтось знає що робити?
     
  8. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Є подібна біда. Правда більше потерпають сливи, деякі обсідає якась тля, відкладають яйця, потім дрібні хробачки гризуть і псують гарні крупні сливи, сьогодні скропили, стараємось без "хімії", на Буковині фруктові сади як у тумані, правда настойка дуже смердяча і не знаю наскільки ефективна, така ж тля обсідала, коли садив персик. З яблунями була інша проблема, деякі саджанці довго не давали плодів.
     
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я тлю на розах прибираю розчином дегтярного мила. Діє 100відсотково. Продається рідке дегтярне мило та можна самим настругати та наколотити і в оприскувач. Я навіть не знаю скільки треба, роблю на глаз. Можно почитати в інтернет як правильно. Але тля після оприскування не повертаеється.
    Перевірено.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    наскільки я зрозумів, тлю розносять мурахи, а потім її доять... коли вона насититься соком з листя...

    тобто задача - у квітні не пустити мурах на сливу :acute:

    цього року я спробував обкласти сливу різними гіркими рослинами - часником, чистотілом, полином... треба буде просто обсадити сливу тим, шо мурах відлякує...

    здається менше їх стало... але поки рано підсумовувати...
     
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    це все цікаво... я бризкав минулого року звичайним господарським милом... дійсно тля уся виздихала...

    але сливи все одно якісь нікудишні...

    цей мильний розчин покриває усе листя... а воно ж мабуть дихає
    :scratch_one-s_head:

    треба усунути причину - не пускати мурах...
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Так зауважував, скупчення мурах під деревом, потім тля, потім дрібні черв'яки...і таке не в одному місяці. Кажуть і сприятливі умови для розмноження шкідників потепління, а саме останні теплі зими, температура нижче -20 рідкісна і якщо буває, то дуже короткочасна, ніякі короїди не вимерзають.
    Зараз навіть на Львівщині у садових господарствах мічуринці виводять сорти нектарину, інжирного персика... такі фрукти рідкість навіть для Криму.
     
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    але будь-яких шкідників хтось їсть...

    курки їдять мурах і слимаків
     
  14. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Кури у саду можуть іншої шкоди наробити, крім того, їхня боротьба зі шкідниками не 100%.
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    цікаво... бачу, як по городу стрибають шпаки...

    а чим птахи харчуються?
    ну не травою ж... шкідниками звісно...

    і от... травити колорадів... птахів не буде :sad:
     
  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Кури можуть напорпати, де нетреба і видзьбати якусь розсаду.
     
  17. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Перші літні фрукти, вчора ще зірвав пару черешень, твердуваті і не ідеально стиглі.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Klqrov

    Klqrov Member

    Не знаю что сейчас происходит с погодными условиями, это что-то непонятное для всех, даже для огородных мастеров. У меня сад погибает от того, что нет дождя, завелись клещи которых до этого момента у нас никогда не было. Борьба с ними не представляете какой труд, они не гибнут и продолжат портить сад, все цветы и все, что посажено.
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    заведіть курей... вони клюють усе що рухається
     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Був у нас посушливий травень, зараз, традиційно, початок літа з опадами, правда, буревії більше зачіпили Чернігівську, Київську, Житомирську області, радий, що не треба поливати перці і баклажани, але створюються умови для інших шкідників - рудий іспанський слимак.
     
а де твій аватар? :)