В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мене оця... дрібна моторика... посів, пікіровка бісить...

    можна було б заробляти, але не можу себе примусити більше так вирощувати... руки не пристосовані до такої тонкої роботи )
     
  2. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    В 22-му, в ході підготовки до Харківської операції ми з Донбасу приїхали під Зміїв. Дачне поселення з гучною назвою Дачне. Ну і за звичкою зайняли недобудову. Генератор, Старлінк, всі діла... Допоки не прийшли перші місцеві. І Ви правду кажете, які вони приносили нам помідори! Багато можу розповідати про харківську операцію... Дотепер не можу віддати перевагу комусь одному - Запоріжжю чи Харкову...
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    В Запоріжжі повітря погане..І Харків інтелигентніший, в ньому більше вишів, більше вчених.
    А до Змійова від нашої дачі далеко. Правда, з сусіднього села, яке було перерите окопами, і була справжня лінія фронту, селяни виїжджали у Змійов, там було безпечніше.

    А помідори у нас бувають по 700гр, рожеві гиганти. Та і кавуни по 10-11 кг раз були. Але саджали їх розсадою, під навоз, і на рослині міг бути один такой кавун, а міг бути і другий - менший. І все.
    А взагалі в кавунах та динях у нас ніколи нема дефіціту. Ми їх рвемо та складаємо під вишнями в холодочку, ділимося з сусідами)
     
  4. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Так а в чому справа? Розказуйте, будь ласка. Я би послухала з цікавістю, та і інші, мабуть, теж.
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    нє, мені війна вже у печінках сидить...
    послухати про війну "просто так" (без прив'язки до якихось поточних потреб) - вам шо, скучно живеться ? :scratch_one-s_head:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    в мене дідусі, бабусі пережили війну... хто на фронті, хто в окупації... але ніколи особливо не розповідали...

    ну так, якісь факти... коли хтось спитає... але загалом тема була непопулярною...

    тепер я розумію чому... війна - це біль...
    .....................
    у школі, книжках було інакше - пафос, героїзм... ми перемогли у другій світовій... вічна пам'ять
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Та не жив я ні в Харкові, ні в Запоріжжі... По селах в області. Я говорив про людей і їх відношення до нас і до війни.
    В Запоріжжі хіба що в госпіталі лежав, після поранення. Але це була весна, все цвіло. З гінекології 7 лікарні шикарний вид на місто...
     
  8. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    І в піснях любе, це пісні під гітару, доблесть, героїзм...
    Майже, як порівнювати свій регіон - Миколаїв-Дністровський і села навколо, близько цементний завод, тому сади і ліси з білим нальотом (цементом). Чистіше передгір'я Карпат і смуга соснових лісів біля польського кордону. Таких лісів багато і поблизу Червонограда, але там можна спостерігати сажу на дервах, в районі багато вугільних шахт і териконів, там ніби є і табір для військовополонених.
     
  9. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    пробуємо продавати зелень на базарі...
    (шо є - салат, шпинат)

    нарізав зранку, у пакети по 100-120 г
    виглядає гарно :)
    по 20 грн.

    свіжа копійка...
    треба розширювати виробництво...

    IMG_20240422_163658.jpg IMG_20240422_163845.jpg
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    таке важливе питання:

    чи виростає зелень вдруге після зрізання ? :scratch_one-s_head:
     
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    А якже! Аби дощі)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У мене петрушка торчить усюди: і сіяна, і сама відкілясь береться. Зрізаєш - вона далі росте. Тільки треба не зрізати великі ділянки під корень, як скошувати, а брати то тут, то там потроху і вона відростає. Як і лук - той, що на зелень. Він у мене росте в окремому місці роками і завжди якось є. Я не придивлялась, як він відростає, але завжди є.
     
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мені також таке подобається... коли не садиш, а воно саме відкілясь береться )
     
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    зацвів рядок гороху :)
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    іноді підводить звичка пробувати рослини на смак...

    колись з'їв кілька зелених стручків гороху квасолі... було погано...

    іншим разом поїв сирих абрикосових кісточок... покатався на швидкій...

    сьогодні обриваю цвіт на шпинаті... пару суцвіть з'їв... не викидати ж вітаміни )

    там кількість... чайна ложка...
    вже дві години дере у горлі...
    ............................
    з іншого боку, якщо точно розбиратися, яка рослина як діє... це досить серйозний інструмент для впливу на здоров'я

    як це буде українською... путем проб и ошибок...
     
  16. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У нас рання малина викинула бутони. От-от зацвіте...Це польська Лячка. Самі ранні для нашої широти це Радзієва та Лячка. Лячка зазвичай була вже десь 10 червня.Вочевидь в цьому році буде готова раніше. Вона смачна, крупна, якщо доглядати, але майже не розмножується, на корінні мабуть зо дві почки. Як посадили три кущі років 5 назад, так практично скільки і є. Рядочок прив'язаний до шпалер, прозорий - так і росте. Хто хоче заробляти на рінній малині - не дуже заробив би)
    Цвете літня ожина, полуниця і суниці - ковром цвітуть..Персиків нав'язалося, абрикосів. Чудо-вишня гарно зав'язалась. Маки з бутонами, піони ранні теж...диво, а не весна.
    Є і неприємності. Три кущі винограду не прокинулись ще чомусь. І одно дерево фундука пропадає - пішло у паростки з коріння, листів практично ще нема. Мабуть, хробаки під'їдають коріння - вони дукже люблять фундук.Мабуть спиляємо саме дерево, а з паростками розберемося.
    Яблучна мохнатка добре попсувала врожай на молоденьких яблуньках. Двічі бризкали Каліпсо, і все одне я ходила та визбирувала ту альонку з квітів яблуньок...нічого на неї не діє. Дивно, що на старих яблунях її нема.
     
    Останнє редагування: 28 кві 2024
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    150 років тому німецький хімік Лібіх для простого пояснення важливості живлення рослин, придумав таку штуку:

    бочка Либиха.jpg

    врожай визначається тим фактором, якого не вистачає...
     
  20. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

а де твій аватар? :)