Може щось запилиться вітром. Я нічого не розпилював над цвітучою сливою, на Буковині серед цвітучих сливових і абрикосових садів йдеш, як у тумані, але базарні фрукти із постачальниками із Чернівців не пошкоджені і без шкідників.
А здавалося, таке зачіпило тільки високогір'я Карпат, навколо Львова бувало +1 - +2, бачив цвіт на деревах не пошкоджений.
Я редис викреслила з посадок. Її їдять слимаки, і погано росте чи репається, чи тверда, чи гірка аж зуби зводить. І без неї можна обійтися, до того ж вона некорисна.. Ще молоду капусту вже не саджу через ті блошки та метелики, та взагалі і розсаду пізньої не хочу, мабуть не купуватимем.. Те ж саме з цвітною - хай їм грець. Такі врожаї як у нас на черноземі...аби було чим займатися. Молода капуста ще репається як зараза, а пізня дасть кочан вже в жовтні, з кулачок - якщо не піде в квітки...І воно таке дешеве вже в травні, і її так мало треба...
Різної зелені сію багато, розсадою іноді і базилик саджаю. Особливо люблю зелений базилик. Руколу, петрушку, селеру, кріп, салати різного кольору. Це все корисне. Огурців багато, я їх холодним способом закатую, смакота, і не зривається ніколи і квашене без уксусу корисне. Помідори закриваю соком та лечо, в відрі в погрібі ще квашених трохи роблю. І півлітрові баночки з борщовою заправкою, обов'язково. Не треба зимою і зажарки - тільки капуста та бульба.
Редис добрий молодий, потім може тріскати і трухлявіти. Зелені листяні овочі, особливо шпинат, містить багато, для дечого потрібного, вітаміну Б. Сьогодні, за новим календарем Юрія, колись це було 6 травня, до того часу, все треба було засадити, тепер до такої дати, ну ніяк.
стоять поруч рядки - шпінат, салат, коріандр, рукола і розторопша... з них лише на руколі (сімейство капустяних) ... на кожному листі дірочки... найсмачніша вона чи шо а можливо це "не бага, а фіча"... поки воно гризе ту руколу - не чіпає інші рядки !!! може так захист рослин і працює
Селера - це ж сельдерей? В цьому році посіяла її семенами, не знаю, що буде - допоки не зійшла. Раніше розсадою садила - купувала в Чугуєві розсаду, десяток, не більше, в ямку трохи попілу, трохи курячого посліду (продається в гранулах), полити... і поливати, бо в сухому нічого з того не буде. Поливати і сапати, щоб земля була пухка. Як і все інше..
После слов "еще цветная капуста очень не любит жары" дальше мне можно не слушать...И без того слишком много условий, а от жары в нашем районе никуда не деться. Июль-август больше 30 в тени каждый год. Нет, я поливаю, удобряю, листья цветной капусты вырастают по колено, а внутри с кулачок головка и то уже перед морозами, прячется в этих огромных лопухах)). За месяц до этого времени тепличной цветной капусты с идеальными головками на базаре навалом...В сельхозатласе наш район предназначен для бахчи и томатов - вот им только и хорошо