В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Та дичек я смачних не бачила, хоч у нас тут на дачах дерев абрикосу на кинутих ділянках наросло скільки хоч...Як бачу, що листочки невеликі, то воно буде ніяке - чи сухе, чи несолодке чи з прожилками... У тих, що родять смачні та крупні абрикоски, і листя велике. А може я помиляюсь..
     
  2. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Зараз в моді сорт сливи Шарафуга - це схрещений персик, слива та абрикос. Плод крупний, ароматний, має смак персіка. Не вимерзає, засухостійке. Росте добре, в нас не хворіла ще....А ось крупна слива пізня, дозріває 10-12 жовтня, синя, довга, крупніша за угорку - та чим тільки не хворила - чіпляє все. І моніліоз, і тля її добиває, і якісь жучки листя їдять, зав'язь падає...кошмар. І прискаємо, та все марно.
    Я її люблю за те, що пізні плоди. Але врожаї з неї невеликі.
     
  3. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    я раніше думав, що дички всі однакові...

    очевидно, що вони більш стійкі і невибагливі...
    коли немає крупних абрикосів, підуть які є...

    буваючи у різних місцях, пробуючи дички, зрозумів, що вони різні бувають.....

    є чисто жовті, є червонобокі... і форма відрізняється... і головне - смак!

    ідея така:
    садити кісточки з найсмачніших дичок... дешево і сердито...

    у нас, до речі, цілі посадки бувають з абрикосів, і з шовковиці...... були ж колись розумні люди...
     
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Працюють мічуринці. Вже і на Закарпатті саджають меншвибагливі дрібні гранати, на Львівщині під польським кордоном є сади із крупного персика, інжирного персика та нектарину. У цьому районі я збирав лісову ожину десь при +35, але, взагальному, регіон не настільки теплий для таких фруктів.
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    куштували ? :popcorm1:
     
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    гуглив отой шараф...

    надибав цікавий розсадник на Херсонщині... шкода що в окупації...

    https://m.youtube.com/@maksi-sad/videos
     
  7. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Радять повапнити дерева, оскільки була досить тепла зима і накопичилось під корою шкідників, щодо пропорцій вапна і цього методу немало зауважень.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  9. Ponkov

    Ponkov Active Member

    А мені б цікаво було мати кусок городу і вирощувати всілякі огірки-помідори
     
  10. Oleksandrivych

    Oleksandrivych миється в бані

    Купив лютики азійські. Мені обіцяли, що в квітні їх можна висадити у городі. Але не дожили. Ошукали?
     
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    може хто випадково знає ;)

    є старий-старий великий кущ чорної смородини...
    він ще бачив моє босоноге дитинство...

    гілки ростуть добре... до двох і більше метрів... але ягід майже немає :dntknw: :scratch_one-s_head:

    на сонці... з цим питань немає...

    чим тому кущу допомогти, щоб він дав більше ягід ? :scratch_one-s_head:
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    З подібним стикався, найкраще садити нове і не мучитись.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Скажу так: кущ старий. Старша 10 років не годиться ні смородина, ні порічка, ні малина, ні агрус. Треба оновлювати, різати. Чи садити нові кущі, що є краще.
    Якщо сорт крупний та солодкий, то беріть та розмножуйте черенками, а краще одводками - за літо укорениться, відріжете та восени вже і посадите новий кущ. Тільки треба добре пришпилити (можна електродами чи сталевою проволокою)прикопати та поливати.
    Ми і так, і черенками розмножували і завжди було добре.Черенки краще брати на 5 бруньок, з середини гілки, десь як карандашик.

    Скажу чого і не стара смородина може мало не родити. Всі кущі полюбляють обрізку - це раз. Треба вирізати старі гілки, залишати десяток чи трохи більше молодих перед зимою.
    Потім смородина любить полив, дуже. І ще підгодовувати не пробували? Купіть хоч карбаміду того, та весною поприкопуйте вкруг куща, тільки не прямо в корінь.
    От і теорія:
    http://fruit.org.ua/index.php/ru/publikatsii/83-ru-kontent/sluzhebnye-stati/174-razmnogenie-i-vysadka-chernoy-smorodiny#:~:text=Основным способом размножения черной смородины,3).
     
    Останнє редагування: 24 бер 2024
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    як я люблю сільське господарство :facepalm:

    IMG_20240329_195853.jpg
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Посаджені хіба що шпинат і редиска, дехто спішив вже запхати насіння у грунт ще у лютому, коли ніщо ще не прогріте, але потепліло.
     
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    В Криму та поряд може і пхають в лютому. А я запхала в останні дні березня та перші дні квітня(я по квіточках). Моркву та сидерати ще раніше.

    В цьому році дуже рано вилетіла ота гидка альонка мохната (цвітоід).
    Треба готувати Каліпсо - інше її не бере. Можна залишитись без врожаю ЗОВСІМ.
    Якось було, що вона вилетіла пізно через дощі, так була хоч рання вишня, слива та абрикоса, а пізнє майже все поїла.Це страшне...вона залазить ще в полурозкритий бутон і виїдає середину.
     
  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Сіяти у лютому заведено і на Кубані. Чого спішити, потім пересівати, мені можна ще пару дерев дорізати, посадити якесь відро, можна і картоплю.
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Туристе, ви картоплю вже вкинули?
     
а де твій аватар? :)