В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Накінець посіяні редиска і шпинат. В останній момент, враховуючи довші дні і ловлячи момент, коли минула повітряна тривога, може до Великодня буде якась редиска у найближчі дні, потрібно ще горох.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Підживлення винограду – секрет майбутнього врожаю - Книга рецептів

    Виноградній лозі необхідні азот, фосфор і калій.

    • Азот потрібний – для росту листя, ягід і розвитку лози.
    • Фосфор необхідний – для якісного цвітіння і отримання великих недеформованих ягід.
    • Калій потрібен – для підвищення імунітету рослини, захисту від шкідників і хвороб, а також для отримання якісних і солодких ягід. Саме від калію залежить цукристість ягід. Також винограду необхідні мікроелементи: магній, бор, цинк, сірка, мідь і залізо.
    При збалансованому харчуванні лози – кущ не хворіє, не уражується шкідниками, зав’язі не обсипаються, лоза добре дозріває.

    [​IMG]
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Для початку хоч би лозу відкопати не у серпні...а хоч би в травні...це моя біль - виноградник. Восени ще підкупили в інтернеті новий виноград. І морозостійкий же ж, одначе побоялися, рік на рік не приходиться на сході...перестрахувалися.(
    Ще закопали інжир. Теж пропаде, як не відкопати хоч у травні.
    Росте розсада перцю, посаджена до війни. Вже є справжні листочки. Ну то таке, як пропаде, то нічого.
     
    Останнє редагування: 31 бер 2022
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Чи не єдине, що я вніс, правда ще перед зимою, під лозу виливаю рештки підхосодженої води чи рештки кави, кажуть, дає підживлення.
    Тепер ще би зробити міцніші стовпці-опори, руки до цього не лежали.

    Перестановки на своїй ділянці, кажуть більше саджати картоплі, бо помідорів і перців, скільки запланували не вийде.
     
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    отакої....
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ефективний розчин для замочування насіння рослин перед посівом в ґрунт, для кращої схожості

    Пропонуємо ознайомитися з розчинами для замочування насіння рослин перед посівом в ґрунт.

    Питна вода.
    Замочіть насіння у простій або сніговій воді. Це роблять для того, щоб воно набрякло та швидше проросло.

    Алое.
    Відріжте з рослини листя, обгорніть його щільно темним папером та покладіть на 14 діб до холодильної камери. Вичавіть з листків сік та використайте його в якості стимулятора зростання й засобу від хвороб. Для цього насіння загорніть у просту тканину, змочіть соком з алое, покладіть у поліетиленовий пакет та залиште на 24 години.

    Деревний попіл.
    В ньому міститься велика кількість корисних речовин. Щоб приготувати засіб, розчиніть 2 ст. л. попелу у 1 літрі питної води та залиште на дві доби, щоб настоявся. Після на 3-6 годин замочіть в ньому насіння.

    Відвар з грибів.
    В грибах міститься багато різноманітних мікроелементів, які потребують рослини. Для приготування відвару залийте сухі гриби киплячою водою, дайте їм охолонути, самі гриби додайте у страву, а у відвар замочіть на 6 годин насіння перед посівом.

    Мед.
    Натуральний мед є природним стимулятором росту для рослин. Для цього у 1 склянці води розчиніть 1 ч. л. бджолиного меду та замочіть на 6 годин в цьому розчині насіння.

    Сік з картоплі.
    Покладіть в морозильну камеру 2 штуки картоплі, щоб вона повністю замерзла. Потім розморозьте її та вичавіть з неї сік. Овочеве насіння залийте цим соком та залиште його на 7 годин.

    Харчова сода.
    Розчиніть 10 грамів соди в 1 літрі теплої води, замочіть в цьому розчині насіння томатів й огірків та залиште на 24 години. Потім у чистій воді промийте його, підсушіть трохи та висійте на грядку.

    Концентрований розчин.
    В 1 літр гарячої води покладіть 2 ст. л. лушпиння цибулі, додайте 1 літр розчину деревного попелу, 2 грами кристаликів марганцю, 0,2 грама борної кислоти та 10 грамів соди. В цей розчин покладіть на 6 годин насіння.

    [​IMG]
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Хвороби та шкідники винограду. Фото

    Лози та грона винограду часто хворіють від несприятливих погодних умов. І щороку ми втрачаємо значну частину врожаю винограду через неправильне лікування або відсутність його. Для збереження врожаю винограду від шкідників та хвороб необхідно своєчасно виявити хворобу чи шкідника та, вчасно застосовувати агротехнічні і хімічні засоби, які мають профілактичні та захисні властивості.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Як назавжди позбутися мурах на городі без хімії

    Як позбутися мурах у городі

    1. Мурахи бояться запахів – томата, анісу, і що дивно підкопченого оселедця. Для відлякування мурах достатньо кинути шматочки цих рослин, оселедця або присипати мурашині будиночки попелом, змішаним приблизно в рівних пропорціях з корою дерева (у вигляді стружки), вапном, сажею або розкласти там таблетки антимоль.

    2. Для знищення мурах використовуються також різні приманки у складі якої є бура або борна кислота: на одну склянку насиченого розчину додають чотири чайні ложки звичайного цукру.

    3. Якщо вас «дістали» чорні мурахи, позбавтеся їх за допомогою звичайного відра. Для цього переверніть його вгору дном і поставте в місці скупчення комах. Через тиждень під цебром утворюється мурашина купа, яку залишається тільки винеси за межі ділянки.

    4. Дуже ефективним засобом знищення мурах є прості дріжджі. Приготуйте з них на воді густу консистенцію пасту, до якої додайте трохи варення або меду. Поїдаючи цю приманку, мурахи зникають.

    5. У домашніх умовах позбутися, наприклад, рудих мурах можна за допомогою отруйної приманки: одну столову ложку цукру розчиніть у 2,5 склянки гарячої води, додайте 1/3 чайної ложки бури та одну ложку меду. Розлийте приманку в невеликі ємності (блюдця) та поставте там, де найчастіше з’являються мурахи.
     
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Все так, але річ у тому, якщо ваші сусіди як ви не борються з мурашами, то що б ви не робили, мурахи будуть то зникати, то знову гостювати у вас в саду. І таскати за собою тлю - на смородину, на груші, на суниці, на піони...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Використання марганцю на городі. Засіб, який допоможе позбутися багатьох проблем

    [​IMG]


    Марганцівку вважають антисептиком, тому її застосовують в традиційній медицині, а також у ветеринарії, для захисту рослин та в якості добрива в рослинництві. Щоб приготувати 1% розчин марганцівки, візьміть 1 гр. цієї речовини та розчиніть у 100 мл. теплої води. Іншу концентрацію готуйте користуючись цим співвідношенням.

    Якщо наповнити 1 ч. л. порошку перманганату калію без верху, вага його буде складати біля 6 грамів.

    Використання марганцю в якості добрива.

    Він потрібен рослинам для посилення окисно-відновлювальних процесів, дихання та фотосинтезу рослин. При нестачі цього добрива в землі, внесіть марганцевий шлам чи марганцевий суперфосфат в кількості 3-5 гр. на 1 кв. м. площі або розчин сульфату марганцю 0,03-0,05%.

    Землю в теплиці чи грядках полийте 1-3% розчином перманганату калію. Цю обробку проведіть за 14 днів до всіх городніх робіт.

    Використання для знезараження землі.

    Приготуйте 0,2% розчин марганцівки, який має знезаражувальну дію на патогенну мікрофлору землі заражену фузаріозом чи кореневою гниллю. Внесіть цей розчин у кількості 1 л. на одну посадкову лунку.

    Антисептик для знезараження насіння.

    Щоб захистити насіння овочів від хвороби й підняти імунітет до інфекції, протравіть та продезінфікуйте його. Приготуйте 0,5-1 % розчин марганцівки, витримайте в цьому розчині насіннєвий матеріал упродовж 15-20 хвилин та промийте під струменем води, а після трішки просушить його.

    Використання як добриво для рослин.

    Розчином марганцівки проведіть позакореневу та кореневу підгодівлю розсади й дорослих кущів рослин.

    Перед вегетацією проведіть кореневу підгодівлю: 5 грамів на 1 кв. м. для овочів; 5-10 грамів на 1 кв. м. для ягід; 10-15 грамів на 1 кв. м. для садових дерев.

    Під час квітнення та утворення плодів, проведіть позакореневу підгодівлю. Приготуйте такий розчин: 3 гр. марганцівки та 1 гр. кислоти борної.

    Овочеву розсаду підживіть двічі: 5 гр. марганцівки розчиніть у 10 л. води. Підживіть на передодні пересадки у відкритий ґрунт та за 7-14 днів після.

    Марганцівка як фунгіцид.

    Її використовують для боротьби з грибковими хворобами: бурою плямистістю, фузаріозом, хлорозом, бурою іржею та гниллю. Розчином марганцівки обприскайте рослини. Для овочів візьміть розчин марганцівки 3%. При дуже великому зараженні рослин, робіть їх обробку через 3 дні, поки не зникне хвороба.

    Помідори обробіть 1-2 % розчином марганцівки від фітофторозу не менше 3 разів за сезон. В період пересадки у відкритий ґрунт, під час масового цвітіння та при плодоношенні.

    Цибулю й картоплю замочіть на 5-8 годин у такому розчині. Для цього розчиніть 5 гр. засобу у 10 л. води.

    Приготуйте такий розчин: 10 л. бордоської суміші та 3 гр. марганцівки. Застосуйте його проти борошнистої роси на городині та винограднику.
     
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Де її брати, марганцівку? В українських аптеках нема.
    Може в російських?))
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  13. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Кроти починають діставати, понаривають на грядках.
    Попадались мурахи, яких треба позбутись.
    Сьогодні вже посаджена грядка картоплі, у найближчі дні - огірки, рясно зійшла редиска, гарно підросте вже до пасхального столу.
    Як холодніше на вихідні у Квітну Неділю, сумніваюсь, що розцвітуть абрикос і черешня.
     
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  15. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Головки у мене лежать у відносно теплому і сухому місці, зберігаються, але на все свій час.
    Часник тільки озимий.
     
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    FB_IMG_1650439024848.jpg
    Юрій Муць
     
    • Смішно Смішно x 1
  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    На цей рік, щоб уберегтись від голоду, будуть діяти і городні війська, зауважив, садять овочі, там де були квіткові клумби та дитячі пісочниці - перекопують.
    Я побільше посаджу картоплю, помідори, враховуючи, що буває улітку дощовий період з холодними ночами, після чого гниють та чорніють помідори, може не буде посаджено чи посаджено по-мінімуму, будуть перці та баклажани.
     
  19. Good man

    Good man Обычный человек

    Не забудь помочь беженцам. Милосердие ещё никто не отменял.:hi:
     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Може і непогана ідея, все своє на ринок не понесу, багато ще грецьких горіхів, під сезон яблук і груш, вишень і черешень, не знаю, як буде із баклажанами, зрештою, шкуру невбитого ведмедя не ділять.
     
а де твій аватар? :)