В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Весняна обробка фруктових дерев. Як правильно це робити, щоб не хворіли

    Дачники у своєму плодовому садку мають таку напасть, як попелиці. Вони псують майбутній врожай яблук, слив, вишень й інших плодових та ягідних культур.

    Щоб зберегти сад, обробіть дерева наступним засобом, який захистить рослини від шкідника. Після вони будуть здорові й подарують багатий врожай фруктів та ягід.

    Першу процедуру проведіть під час утворення бруньок, другу – під час квітнення, третю – при утворенні молодої зав’язі.

    Для приготування засобу з’єднайте 0,5 л. молочної сироватки, 0,5 ч. л. аптечного йоду та 5 л. води. Ретельно перемішайте розчин та обприскайте всі садові дерева в суху й відносно теплу погоду.

    Також, гарний ефект від попелиць проявляє настій часнику. Для приготування залийте 5 л. води 4-5 подрібнених голівок часнику та 100-150 гр. деревного попелу. Дайте трохи настоятися, після процідіть настій та обприскайте садові дерева. Замість зубків часнику можна додати 50-60 гр. порошку гірчиці.

    Вчасно проведена профілактична обробка плодового саду надійно захистить його від попелиць.
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Встиг сьогодні до повітряної тривоги, яка тільки недавно закінчилася, пообрізати лишні гілки зі сливи та абрикоси, доречі, абрикос вже має крупні бруньки. Надіюсь на свої черешні та абрикоси, бо поки що Мелітополь під рашиською окупацією.
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Чим потрібно годувати курей, щоб краще неслися. Усім господарям на замітку

    safe_image.jpg

    Чим годувати курей-несучок, щоб краще неслися?

    Розводити курей для несення яєць дуже кропітка та відповідальна робота. Для того, щоб вони добре неслися, за ними потрібно добре доглядати та годувати якісним й збалансованим кормом. Це означає, що з їжею вони мають отримувати комплекс вітамінів, кальцію, фосфору та інших корисних елементів. Дотримуючись правильного режиму годування та утримання, кури будуть нести яйця цілий рік.

    Склад раціону харчування для курок-несучок.

    Годуйте птицю вибравши один й той же зручний для вас час. Додайте до раціону харчування курей різноманітні продукти та готовий комбікорм, щоб вони могли отримати з їжею всі потрібні їм корисні речовини.

    Найкращою їжею є зернові, коренеплоди, зелені соковиті корми та трави. В них має бути завжди чиста питна вода, яку потрібно міняти щодня. Якщо кури будуть переїдати чи недоїдати, то вони перестануть нестися.

    Види кормів:
    • Сухі – злакові та зерносуміші;
    • Вологі – різноманітні мішанки, варена картопля, овочі, висівки, крупи та трави;
    • Додаток до підгодівлі – крейда, шрот, сіль, макуха та інше.
    Годування несучок.

    Птицю, зазвичай, годують два рази на день. Молодь потребує їжі 3-4 рази на добу. Зранку дайте їм мішанку, а надвечір суміш зерна.

    Якщо птахи знаходяться на вільному вигулі, то вони постійно порпаються й гребуться в пилюці. Там розгрібаючи лапами землю знаходять різних черв’ячків, комах, а ще випасаються на зеленій молодій траві.

    При постійному харчуванні курей зеленю, сумішшю зерна, вареними чи сирим овочами, вони швидко набирають вагу та починають добре нести яйця. Мішанку готуйте перед годівлею стільки, скільки вони можуть з’їсти відразу, бо така страва може швидко зіпсуватися.

    В годівницю накладайте корму тільки дві третини її об’єму, щоб кури не розсипали, не розгрібали та не затоптували його.

    Зернопродукти для несучок.

    Зернових сумішей давайте птахам близько 60% від всього раціону на день. Злакові організм курки дуже добре перетравлює й отримує з них різні вітаміни, вуглеводи та клітковину. Його давайте в суміші з кількох видів злаків чи по черзі кожний окремо.

    Корисні види зернових:

    Пшениця є основною харчовою одиницею серед раціону несучок. В ньому містяться білки, вітаміни В та Е.

    Овес багатий на клітковину, вітаміни групи В, РР та К, тому його краще давайте пропареним.

    В ячмені ідеальне співвідношення різноманітних мікроелементів, його давайте подрібненим.

    Кукурудза є незамінним джерелом вуглеводів, її згодовуйте подрібненою.

    Зернові висівки можуть замінити цільне зерно, в ньому є до 20% злаків.

    Просо з житом є не менш корисними, бо вони мають у своєму складі протеїн.

    Одного зернового корму для птахів замало, для забезпечення їх потрібними мікроелементами, додавайте в раціон бобові, соняшникову макуху, шрот, соняшник та бобові культури.

    До меню обов’язково додайте зелені корми: конюшину, люцерну, горошок, салатні листки, небагато кропу та вволю кропиви.

    В зимовий раціон давайте несучкам сухе сіно та гілки хвої.

    В літньому раціоні мають бути присутні також соковиті корми. Це можуть бути терті кабачки з гарбузом та патисонами й листя капусти. А взимку згодовуйте куркам трохи коренеплодів таких як морква, ріпа, кормовий буряк та редьку.

    Заборонені продукти для курей несучок:
    • Свіжоспечений хліб. Він може розбухати та злипатися у шлунку, що призведе до загибелі птиці. Краще замініть його на сухарі.
    • Вироби з борошна, які вкрилися пліснявою, ослаблюють імунітет птиці, а також можуть отруїти її.
    • Підгниле зерно. Воно забиває птахам зоб, від чого може з’явитися небезпечна інфекція.
    • Корми, які забродили погіршують травлення.
    • Рослини, які мають отруту: хвощ польовий, трава полину та чистотілу.
    • Сиру, зелену чи пророслу картоплю, бо може порушити у курей травлення.
    • Солодкі та солоні продукти не перетравлюється та викликають бродіння.
     
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Сьогодні взявся за вишні, обрізав лишні гілки, може прийдеться, повністю зрізати одну вишню та посадити нову на її місці, із вишні нарубав дров, які пригодяться для приготування шинки до Великодня чи колись на шашлик. Підготував картоплю, яку прийдеться першою садити. Ще потрібно нові опори під виноградник. Але у такий час це все може пропасти, якщо обстріли чи прийдеться евакуйовуватись.
     
  5. muravey

    muravey Well-Known Member

    підкажіть будь ласка початківцю-городнику, чув таку історію, що якщо садити велику картоплю, то велику й отримаєш. Це правда? Як часто і рясно її поливати?)
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Засадна бульба грам 75.
    Ніколи ще не поливав картоплю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Таку може хоч на 2 - 3 частини різати, у мене ще обвалюють у попелі після спалювання гілок фруктових дерев, приготування домашньої пасхальної шинки. При посадці, сухому кінці квітня чи початку травня, декілька відер води виливаємо, може бути підживлення, літо буває дощове, але навіть при сухому і жаркому все полити нема можливості, більше підливаються помідори, баклажани, перці...
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. muravey

    muravey Well-Known Member

    Дякую. Я теж не поливав, й вийшла вона дрібною два роки поспіль, за умови посушливого літа та майже повної відсутності снігу навесні. Власне можливості полити не було. Сподіваюсь цього року буде трохи більше вологи.
     
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    https://www.myhomeinspiration.net/7...0_aGk_4qhBy7e3-qJsrafN45kHjyJ1BKNyqL0wYDp-bNg

    Для живцювання найкраще підходять молоді однорічні пагони. Виберіть гілку і близько до стовбура рухом вниз зірвіть його разом з «п’ятою».

    Далі «п’яту» потрібно акуратно вкоротити і обрізати самі нижні зелені хвойні гілочки.

    Зібрані і підготовлені таким чином живці об’єднують в пучки по сортах. Далі, посадковий матеріал потрібно витримати в розчині стимулятора росту (наприклад, Гетероауксин) 6-24 години. Занурювати в розчин необхідно тільки ту частину, яка потім буде в землі. Після вистоювання живців розчин разом з водою виливають на нововисаджені живці.

    Грунт хвойні рослини люблять кислий і дихаючий. Бажано, щоб в субстраті були присутні верховий торф, пісок, кокосове волокно і агроперліт.

    Безпосередньо перед посадкою «п’яту» кожного саджанця рекомендується занурити в розчин укорінювач. Кут висаджування залежить від сорту туї: прямостоящі види потрібно садити рівно, а ті, що стеляться – з невеликим нахилом. Крім того, при посадці живці необхідно орієнтувати по сонцю: на південь повертають ту сторону гілочки, яка до цього на кущі »дивилася» наверх.


    View: https://youtu.be/8GN3ZsG-HyI
     
  10. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хочеться таке робити, але, враховуючи обстановку, урожайність у мене може бути не, як щороку і не тільки у мене.
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Як позбутися від моху та лишаю на плодових деревах

    [​IMG]

    Коли робити очищення дерев від моху та лишаю
    Найкращим часом для процедури очищення дерев від моху та лишаїв - рання весна, коли на деревах ще не набубнявіли бруньки (зазвичай в березні), і пізньої осені, коли зібрані останні плоди (в листопаді). При цьому перед осінньою обробкою потрібно обов'язково зібрати і винести за межі території опале листя.

    Важливо! Якщо плодові дерева обробити препаратами пізньою весною (коли на них уже розпустяться бруньки), то це приведе в кінцевому результаті до загибелі всієї рослини.

    Як і чим обробити дерева від моху і лишаю
    Для обробки дерев приготуйте 5% -ний розчин залізного купоросу в пропорції 50 г на 1 л води і обробіть стовбури і скелетні гілки дерев.

    Через 7 днів лишаї і мохи повинні відпасти самостійно. Також потрібно обробити землю навколо стовбура дерева(3 м в діаметрі навколо стовбура), адже залізний купорос - відмінний засіб профілактики різних хвороб плодових дерев.

    Якщо ж на поверхні дерев після обробки залізним купоросом все-таки залишилися лусочки лишаю і мох, їх потрібно видалити механічно, тобто гілки, стовбури потрібно щіткою, дерев’яною лопаткою, мішковиною почистити, не забудьте підстелити під дерево плівку, щоб мох чи лишай не розлітався і не заражав інші рослини. Шматки лишаю і моху що відпали зберіть і знищіть.

    Народні методи очищення дерев від моху і лишайників
    Якщо ваші дерева не сильно покриті наростами моху та лишаю, можна скористатися більш простим методом очищення: змішайте 1 кг солі, 2 кг деревного попилу, натріть в цю суміш 2 шматка господарського мила, залийте 10 л гарячої води, доведіть до кипіння, вистудіть, цим розчином потрібно змастити стовбури дерев.

    Якщо лишайники в вашому саду з'являються періодично, то скористайтеся профілактичним хімічним антигрибковим препаратом : його розводять відповідно до інструкції і наносять на дерева ранньої весни.
     
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У мами на дачі ні бур’янів, ні слимаків і завжди добрий урожай! Каже, що сoда, сіль, кефір і дpіжджі знадобляться в городі! Вона їх скуповує пачками і oсь для чoго - Книга рецептів

    У мами на дачі ні бур’янів, ні слимаків і завжди добрий урожай! Каже, що сoда, сіль, кефір і дpіжджі знадобляться в городі! Вона їх скуповує пачками і oсь для чoго.

    Сода, сіль, кефір і дріжджі знадобляться в городі!

    Про користь продуктів в господарських потребах садівника. Виявляється, і в продуктовому відділі звичайного магазину або супермаркету знайдеться не мало корисних товарів для боpотьби зі шкiдниками та xворобами рослин, приготування підгодівлі і біо-настоїв.

    Деякі садівники давно і з успіхом використовують в аграрних цілях кефір, молоко, сироватку, сіль, соду, дріжджі, гірчичний порошок і дещо ще.

    Сіль в городі

    Якщо ви коли-небудь намагалися позбутися хрону, що виріс в недозволеному місці, то знаєте, наскільки це важко: скільки його НЕ викопують, а коріння продовжують жити і рости.

    Щоб перемогти хрін потрібно зрізати його листя і засипати місце зрізу сіллю. Плодові дерева до розпускання бруньок обприскують міцним соляним розчином, щоб запобігти грибкові захворювання. Півсклянки солі розчиняють у відрі води і один раз за сезон проливають ріпчаста цибуля для профілактики боpошнистої роси і для знuщення цибулевої мухи. Дуже любить підгодівлю соляним розчином буряк.

    Його підгодовують двічі: в стадії 4-5 справжніх листків і за місяць до збирання врожаю. Підживлення готується дуже просто: 100 грам солі розчиняється в 10 літрах води.

    Сода в городі

    Без харчової соди взагалі складно уявити собі сучасний город. Здається, вона допомагає по всіх усюдах.

    Якщо ви вирощуєте на своїй дачній ділянці виноград, то не забудьте в період дозрівання ягід обприскати лозу розчином соди – 75 грам на 10 літрів води. Така процедура захищає виноград від сірої гнuлі, а так само підвищує вміст цукрів в ягодах.

    Таким же розчином можна обприскувати всі фруктові дерева для боpотьби з листогризучими гусеницями. Сода – один з ефективних засобів проти боpошнистої роси.

    Розчин чайної ложки соди в літрі води застосовують для профілактичного обприскування огірків. Агрус і смородину обробляють комплексним засобом: 1 ст. л. соди, 1 тaблетка аспipину, 1 ч. л. засобу для миття посуду або рідкого мила, 1 ст. л. рослинної олії на 4,5 літра води. Розчином соди (1 ст. л. на 10 літрів води) поливають огірки, щоб запобігти передчасному пожовтінню листя.

    Щоб віднадити гусениць, багато городників посипають содою капустяне листя. Крім того, сода входить до складу комплексного настою для намочування насіння перед посадкою

    Гірчичний порошок в городі

    Гірчиця не шанує безліч городніх шкiдників, тому запасайтеся гірчичним порошком, громадяни-дачники.

    Особливо, якщо ви проти пестuцидів і двома руками за органічні овочі та фрукти. По-перше, гірчиця допомагає в нелегкій боpотьбі зі слимаками. Порошок розсипають між рослинами при перших ознаках цього нестерпного шкiдника: на капусті, перці, хостах і т. д. По-друге, гірчичний порошок – один з компонентів настою проти попільниці.

    По-третє, настій гірчиці відмінно працює проти вогнівки, пильщика, клопів, трипсів, попелиці, яблуневої плодожерки та інших листогризучих гусениць.

    Для його приготування 100 грам гірчичного порошку заливають 10 літрами води і настоюють два дні. Потім проціджують, розбавляють водою 50:50 і в кожне відро додають по 40 грам мила для кращого прилипання.

    Яблуні рекомендують обприскувати цим настоєм через 15-20 днів після цвітіння, а ягідні кущі – на початку літа.

    Кефір або сироватка в городі

    Кефір та інші кисломолочні продукти застосовуються, як правило, з метою профілактики і боpотьби з патoгенними гpибковими заxворюваннями.

    Молочнокислі бактеpії і гpибки пригнічують конкурентів, а самі шкoди рослинам не завдають. Кефіром обприскують листя огірків, щоб зупинити їх пожовтіння. Для цього два літри кефіру розводять у відрі води. За допомогою кефіру можна позбутися від борошнистої роси на агрусі.

    Для профілактики фітофтори можна обприскати розсаду томатів наступним розчином: півлітра кефіру, 1 склянка пепсі або кока-коли на 10 літрів води. А з перших днів липня дорослі томати обприскують розчином кефіру навпіл з водою.

    Літр кефіру, розведений у відрі води, є також відмінною підгодівлею як для розсади помідорів, так і для дорослих рослин. У всіх перерахованих вище рецептах кефір може бути замінений на сироватку.

    Дріжджі в городі

    Дріжджі є чудовим стимулятором росту для рослин.

    Вони самі по собі багаті поживними речовинами, вони покращують грунтову мікрофлору, вони пpигнічують розвиток багатьох хвоpоботворних мікрооpганізмів – в загальному, добрі. Найпопулярніший варіант використання дріжджів в городі – це підживлення. Дріжджова підгодівля сподобається всім культурам.

    Рецепт її такий: кілограм пресованих дріжджів розводиться в п’яти літрах теплої води, потім безпосередньо перед застосуванням розчин розбавляється водою у співвідношенні 1:10. Можна приготувати дріжджову підгодівлю і з сухих дріжджів. Для цього в 10 літрах води розчиняють 10 грамів дріжджів і пару столових ложок цукру.

    Дану «опару» витримують 2 години, а потім розбавляють водою 1: 5. Для пасльонових теж рекомендують готувати спеціальну підгодівлю з цукром. На три літри води беруть 100 грам дріжджів і половину склянки цукру, все це бродить протягом тижня, а потім розбавляється водою: 1 стакан «бражки» на відро. Підгодовують томати, перець, баклажани або картопля, виливаючи по літру розчину під кожен кущ. Дріжджовий підгодівлею корисно поливати і розсаду.

    Буде рости «як на дріжджах», що не витягнеться, легко вкорениться в новій землі при пікіровки. Якщо перед цвітінням полити полуницю розведеними у воді дріжджами (100 грам на 10 літрів), ягода не заxворіє сірою гнuллю. Таким же розчином обприскують томати при появі перших ознак фітофтори або для її профілактики.

    Що слід завжди пам’ятати при застосуванні дріжджів в городі? Перше. Як і всі мікроорганізми (а дріжджі – це гриби, як нас вчили в школі) дріжджі активно не працювати в холодну пору року. Тому всі підгодівлі краще робити по весні, коли грунт вже прогрівся.

    Друге. Дріжджі поглинають калій в процесі життєдіяльності, так що не забудьте компенсувати «втрати» внесенням золи.

    Як правило, дріжджами рослини підживлюють максимум три рази через сезон. Більше не потрібно.

    Молоко в городі

    Помилкову борошнисту росу на огірках можна вивести, обприскуючи листя розчином з дев’яти літрів води, літра знежиреного молока і 10-12 крапель йoду.

    Суміш з 20 грам господарського мила, літра молока і 30 крапель йоду на 10 літрів води допоможе запобігти передчасне пожовтіння листя огірків. А скисле молоко або кисле молоко прекрасно замінять кефір або сироватку в попередніх рецептах.

    Кока-кола або пепсі в городі

    Як вже говорилося вище, кока-кола або пепсі укупі з кефіром застосовується для обприскування помідорної розсади. На кока-колу, налиту в неглибокі, прикопані в землю поруч з рослинами ємності, сповзають слимаки, як на приманку. А ще деякі городники стверджують, що обприскування колою позбавляють рослини від нaвали попелиці.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Що потрібно зробити перед посадкою цибулі сівка, щоб отримати відмінний урожай

    Вирощуванням цибулі займається практично кожен дачник. Але не завжди вдається виростити гарний урожай цього корисного овоча. Хочемо поділитися з вами хитрістю яка допоможе вам виростити високий урожай цибулі.

    Цибуля — це одна з найпопулярніших рослин, яка висаджується і вирощуються практично на всіх присадибних ділянках.

    Що потрібно зробити, щоб виростити гарний урожай цибулі?

    Перед посадкою слід просушити цибулинки при 25 градусах протягом тижня.

    Перед посадкою замочити на три години цибулини у підсоленій воді: 1 ст. л. солі на 1 л води. Промити та знову замочити в розчині марганцівки протягом 2 годин. Знову промити, підсушити і садити у вологу борозенку.

    Не забудьте насипати туди пісок. Така цибуля вас вразить своїм урожаєм. Рости вона буде густо та без стрілок.

    [​IMG]
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Подобається Подобається x 1
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Що потрібно зробити щоб позбутися капустянки у вашому городі назавжди

    У цій сатті розповімо вам як боротися з шкідником, який завдає найбільшу шкоду рослинам на вашому городі. Найбільшої шкоди, яку він може завдати, при якому рослина перестає практично повністю функціонувати – це пошкодження кореневої системи. Мова піде про капустянки.

    Це досить велика комаха, що досягає довжини тулуба близько 5 сантиметрів і яка не проти поласувати корінням рослин.
    У свою чергу рослина з «підкушеним» корінням швидко засихає і гине. Ну або в кращому варіанті перестає нормально плодоносити, і приносить в рази менше плодів, ніж здорова рослина.

    Існує один дуже хороший і дієвий спосіб, який допоможе вам назавжди забути про капустянки. Додатково до всього, він ще й дуже бюджетний. Цей спосіб не має на увазі використання хімії чи якихось спеціальних пристосувань.

    Ефективний спосіб
    Все що знадобиться для ефективної боротьби з капустянко – це яйце. А точніше яєчна шкаралупа. Як не дивно – капустянка дуже любить нею поласувати і буде готова доповзти через всю ділянку, заради такого ласоща, яке в подальшому її і погубить.

    Ідеальних пропорцій не існує. Однак – чим більше, тим краще, шкоди вона точно не принесе.

    На самому початку необхідно розточити яєчну шкаралупу в дрібну крихту. Сильно не захоплюйтеся, пилу не потрібно, необхідно саме крихта. Далі, в місці, де була найбільша активність капустянки – перекопуємо грядку і посипаємо шкаралупою.

    Після перекопуємо другий ряд і також посипаємо крихту. Таким чином, яєчна крихта повністю опиниться під землею, в легкій доступності для капустянки.

    Весь секрет цього способу в тому – що капустянка повністю заковтує маленькі частинки крихти. Всередині у неї вони не перетравлюються і тим самим ушкоджують їй внутрішні органи, після чого вона гине і перестає шкодити рослинам.

    Таким чином, не витративши можна сказати ніяких коштів – ви позбудетеся від капустянки. Перевірено!

    [​IMG]
     
  17. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Багатьох війна примусила щось сіяти на відносно мирних територіях, посівні кампанії стартували на Полтавщині, Волині... сусіди навіть минулоріч нехтували посівами, вчора не хотіли працювати, бо було Благовіщення за новим стилем, сьогодні суха і дуже вітряна погода.
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Дикої кукурудзи ніколи не існувало
    [​IMG]
    Кукурудза не росте у дикій природі ніде у світі.

    Її вивели індіанці близько 10 тис. років тому з трави теосинте, що зростала в Мексиці. Зовні ці дві рослини зовсім не схожі, зате на рівні ДНК є близнюками. Для корінних американців кукурудза була основним продуктом харчування.

    Христофор Колумб привіз індіанські ласощі до Європи, і завдяки іншим дослідникам і торговцям вони незабаром поширилися по всій земній кулі.

    (с)
     
  19. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    от не знала про таке.
    Люблю кукурудзу дуже, ми її садимо весь травень, і на початку червня садимо і садимо, тому їмо все літо, з кінця липня до жовтня. Дітки дуже люблять..
    Але як не обробляти посівний матеріал, то буде з черваками.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    12 правил посадки плодових дерев, щоб добре прижились та швидко росли

    1. Саджанець має бути поставлений з північної сторони колу. У цьому випадку кіль захищатиме дерево від сонячних опіків опівдні.
    2. Коріння саджанця треба засипати верхнім (більш поживним) шаром ґрунту, збагаченим добривами, при його нестачі додавати верхній шар ґрунту з боку (з міжрядь).
    3. У жодному разі не можна класти на дно ями свіжий, неперепрілий гній. Його можна розміщувати лише у верхньому шарі ґрунту над корінням по краях ями.
    4. При засипанні ями коріння потрібно розправляти, підбивати під них грунт, не допускаючи утворення порожнин навколо коріння.
    5. Засипаючи яму, поступово ґрунт утаптують (особливо по краях).
    6. Як тільки все коріння буде закрито ґрунтом на 10-15 см, слід полити дерево двома відрами води і засипати ґрунтом яму доверху.
    7. При посадці саджанець необхідно виправляти, надаючи йому вертикальне положення.
    8. Не можна вбивати кілок після посадки дерева, тому що при цьому можна пошкодити коріння. Кіл вбивають у дно ями ще до посадки дерева. Після посадки кілок треба спиляти так, щоб він не доходив до першої гілки в кроні, інакше при вітрі гілки будуть стикатися з ним і пошкоджуватися.
    9. Необхідно пам’ятати, що глибока посадка шкідлива для нормального зростання саджанця. Після осідання землі в ямі коренева шийка має бути на рівні поверхні ґрунту. Не можна садити і високо, тому що неприкриті ґрунтом коріння може підсохнути і дерево загине.
    10. На сирих місцях з близьким заляганням ґрунтових вод дерева садять на підвищених ґрунтових пагорбах.
    11. Після посадки (в той же день) роблять обрізку саджанців. Однорічки сортів яблуні та груші, щеплені на сильнорослі та середньорослі підщепи, зрізають на крону на висоті 70-80 см, на карликових — 65-70 см.
    12. Необхідно стежити за правильністю підв’язки саджанців до кола. Якщо підв’язка врізається в кору, її послаблюють.

    [​IMG]
     
а де твій аватар? :)