В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Йой...
     
    • Смішно Смішно x 1
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Так і є.
    Черешня, слива, груша нормально ростуть та за декілька років давали плоди.
    Абрикос краще прижився із новим деревом, а не щепками, як радять із зимовими яблунями.
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    "Джонатан", "Білий налив" - це зимові сорти яблук?
    @Lanktocha, я Вас прошу - не робіть мені нерви...
     
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Ну принаймні "Джонатан" - відмінно підхоодять для зберігання на зиму.
    Суть посадки залишається та сама, наприклад, "Йону" я і нігде тільки я, скільки не чистили корінь та не пересаджували - не росте, за час, коли мали би вже бути перші плоди, залишилася у розмірах, як саджанець.
     
    Останнє редагування: 17 лют 2022
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Йой...
     
  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    @Lanktocha, ви відстали від прогресу) Зараз садять яблуні, на яких вже є 3-4 сорти, які між собою спеціалістами підібрані. Трилітки. Зацвіла на 5 рік.
    Ми насадили колоновидних яблуньок з десяток. Ці дають урожай на наступний рік.
    Звісно, це для нас експеримент, але чекаємо на врожай, хай невеликий, 10 сортів від самих ранніх до самих пізніх на невеликій смужці землі на "кордоні" з сусідом.
    Десь через метр садили(від сусіда десь2). Ростуть не вище 2.5 метрів.
    Гарно обробляти, не потрібна обрізка. Як в цьому році зацвітуть(і не буде форс-мажорів) - дам фоту.
     
    Останнє редагування: 17 лют 2022
    • Подобається Подобається x 1
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Щодо того як "не росте", то може не підходити земля та уход. І дуже важливий уход, поки малі. Не може бути таких сортів яблук, що "погано ростуть".

    У нас так 7 років ріс кизил, 3 кущі.
    Пересадили з двору в сад та стали поливати часто - трохи пішли в рост, навіть один зацвів)
    Взагалі є місця, де нічого не росте. Хоча трохи далі - все нормально.
     
  8. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    В тому то й справа, якщо саджанці із госодарств Закарпаття, там інші грунти, скільки не пересаджував, нічого не міняється, раніше саджав зимову яблуню "Ренет", молоде дерево, восени завжди сиплю жменю калійних добрив, навесні зрізаю лишні гілки та кроплю залізним купоросом, кінець жовтня - початок листопада збираю кошик яблук на зиму. Із молодими "Йонами" краще щіплю дичку.
     
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Цьогоріч по всій Україні, яка вважалась житнецею, тепер може бути неврожай, таке стосується не тільки південних степів, чи західні регіони все компенсують, у такий час здалося би мені прибрати малинник, пообрізати лишні гілки із фруктових дерев, може пересіяти перці... до того руки не лежать, якщо евакуація і це все пропаде, може бути знищене бомбардуванням чи у разі окупації дістанеться рашистам...
     
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Що не можна садити поряд з яблунею. Корисно знати, щоб мати гарний врожай.

    Не у всіх садівників є можливість посадити сад на окремій ділянці з дотриманням всіх правил взаємодії рослин один з одним.

    Зазвичай все росте в одному маленькому місці в тісноті та загущеності.

    Рослини, що ростуть у нашому саду мають здатність виділяти спеціальні речовини, витягувати з землі поживні мікроелементи, привертати, коли цвітуть, корисних комах для запилення та діяти, інколи, негативно на рослини, які ростуть по сусідству.

    Закладку саду здійснюють на ділянці на якій саджанці будуть рости дуже багато років. Тому, треба якісно підійти до підбору сусідів для них. Це може істотно вплинути надалі на врожай майбутнього саду.

    Що не можна садити поряд з яблунею.

    Черемху, бо на ній добре почуває себе скляниця.

    Горобину, бо на ній живуть колонії горобинової молі.

    Кущі жасмину, бузку теж не найкращі сусіди, їх варто садити в палісаднику.



    Смородина та малина повинна рости від яблуні не менше ніж як на 2 метри. А малинові зарості можуть виснажувати верхній шар ґрунту та забирати поживні речовини у яблуні.

    Глід та горіхові кущі також не підходять для сусідства з яблуневим садом, бо вони привертають дуже небезпечних комах.

    З овочевих культур садити біля яблуні не можна картоплю, моркву та капусту. Листові зелені рослини такі як петрушка, шавлія та м’ята.

    Що можна садити поряд з яблунею.

    В яблуневому саду можна садити дуже багато всіляких дерев та кущів, які добре себе почувають у затінку яблуневої крони та добре борються зі шкідливими комахами.

    Добрими сусідами для яблуні можуть бути сливові, вишневі дерева та кущі аґрусу. Грушові дерева, якщо вони одного віку з яблуневими, непогано уживаються разом.

    По краю яблуневого дерева садять кущі кабачків, огірків та інших овочів у яких невелика коренева система.

    Помідори високорослих сортів краще садити на сонячній стороні дерева.

    Також, навкруги яблуневих дерев садять рядки часнику та цибулі, вони є гарним бар’єром в боротьбі з комахами-ненажерами. Під яблунею навесні добре ростуть: редиска та цибуля сорту батун. Врожай вони віддають ще до розпускання листя на дереві.

    А в тіні під яблуню сіють насіння кропу, базиліку, щавлю, салатів. Також, можна садити різні трави та квіти, вони виділяють фітонциди, які відлякують шкідників та мурашок.



    Посадіть декілька стебел чистотілу, люпину, настурції, чорнобривців, кульбаби, білої конюшини та фацелії. Такі симпатичні клумби, які садять у при стовбуровому колі яблуні дуже ефектно прикрасять садову ділянку. Вони добре принаджують бджіл, джмелів та інших корисних комах для нашого саду. А також, захищають від перегрівання землю під деревом у спекотні дні, а в дощові добре та довго зберігають в ній вологу. Восени можна зрізати ці рослини та прикрити ними коріння дерев — це зможе їх захистити від підмерзання взимку.

    Якщо напружити всю свою фантазію та дотримуватись всіх правил добросусідства рослин на вашій садовій ділянці, то можна зрештою отримати непоганий врожай фруктових та ягідних культур.
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Що саме потрібно зробити з кущами смородини на початку весни, щоб захистити від шкідників

    Не забудьте з початком весни провести обробку від шкідників та хвороб вашої смородини та аґрусу. Процедуру слід провести, як тільки зійде сніг. Увагу слід приділити не лише кущам, але й ґрунту.

    Що саме потрібно зробити:

    Огляньте кущі. Якщо вони мають вигляд обпечених, їх вразила брунькова міль. Якщо на гілках качанисті бруньки – це бруньковий кліщ. Наліт на гілках вказує на борошнисту росу, а стекляниця – на гілках ви помітите отвори. Варто обрізати уражені та старі гілки. Після слід провести обробку.

    Чим обробляти кущі?

    • Приготуйте слабкий розчин марганцю, змішавши порошок та гарячу воду. Обробіть цим розчином кущі.
    • У відрі води розчиніть 100 грамів мідного купоросу. На один кущ знадобиться 1, 5 л. розчину. Концентрація залежить від характеру ураження.
    • У відрі води розчиніть 100 грамів мідного купоросу та стільки ж негашеного вапна. Такої кількості вистачить на 10 кущів. Цей розчин потрібно використати протягом 5 годин.
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Більше встиг обробити ще у листопаді. Було би що робити і тепер, але, лиш би був спокій і без загрози бомбардувань та евакуації.
    Наразі, є тільки озимі часник і цибуля.
     
  13. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Так само.
    Погода тільки не завжди сприяє роботі. То дощик болота наробить, то от мороз насувається, а так піду підкопаю дерева і курей підгодую.
    От топінамбур добре йде. Вже відер з десять накопав. Що курці натру, що обміняю на молоко, а дрібні бульби назад в землю - на розплід.
    Маю 9 курок, за два дні до 11-13 яєць.

    [​IMG]
    Так й так, потихеньку... згадую міста, де був і де зараз війна йде. Особливо Ізюм... як ночував на крем'яній горі і уявляв, як навколо вороги обложили місто(
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Чим краще обробити виноград весною, щоб він не хворів, а приносив гарний врожай

    Використовувати одночасно для обробки виноградного куща мідний та залізний купорос не можна.

    Залізний купорос.

    Він має вигляд великої солі зеленого кольору. Приготований з нього розчин не зберігають й бажано використати його на протязі 2-3 годин. Він може знизити витривалість кущів й погіршити морозостійкість.

    Мідний купорос.

    Цей препарат має порошкоподібну чи дрібнокристалічну структуру, світло-блакитного чи синього кольору. Він має більш ефективний й довготривалий захист ніж залізний купорос.

    Спосіб обробки.

    Норми витрат:

    • Залізний купорос 300-500 гр.;
    • Питна вода 10 л.
    Цей розчин виходить дуже міцним, але це не зашкодить виноградному кущу та його сплячим брунькам. Не хвилюйтеся, якщо після обробки кущі стануть чорного, неначе обвугленого кольору.

    Обробляти рослини за допомогою мідного купоросу можна за такою ж схемою як і залізний. Різняться вони тільки нормами витрат:

    • Мідний купорос 100-150 гр.
    • Питна вода 10 л.
    Застерігання.

    Розчини залізного та мідного купоросу ніколи не змішуйте.

    Категорично не додавайте до будь-якого розчину оцет.

    Тільки у мідний купорос додають гашене вапно, тоді цей розчин буде називатися Бордоською сумішшю.

    Завжди дотримуйтесь цих простих правил й будете зі здоровим виноградником та багатим врожаєм.

    [​IMG]
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Замочування цибулі перед посадкою. Розчин, який збільшить врожай в рази

    [​IMG]
    З настанням теплої весняної пори, розпочинається сезон посадки овочевих культур, зокрема ріпчастої цибулі. Перед висадкою в ґрунт її потрібно обробити замочивши в розчині соди або обприскати гідрокарбонатом натрію, який діє як фунгіцид та антисептик.

    Такі дії захистять рослину на весь час її росту, а зібраний врожай буде зберігатися довго.

    Замочування цибулі перед посадкою.

    Потрібно взяти харчову соду, яка допоможе при нестачі мінералів в сіянцях цибулі, особливо коли стоїть суха погода та бідна земля. Цей чудовий засіб попереджає виникнення стрілок.

    Ще замочують сівок цибулі у гарячій воді при максимальній температурі 55-60 градусів.

    Правильні пропорції розчину соди:
    • Харчова сода 1 ч. л.;
    • Питна вода 1 л.
    Сода зменшує в насінні кислотність. Це може позитивно вплинути на його зростання та врожайність.

    Для підігріву сіянців, потрібно залити їх теплим розчином та зверху вкутати теплою ковдрою, щоб утримати температуру й потримати так на протязі пів години.

    Замочують цибулю й у сольовому розчині, в тій же пропорції як і в розчині соди. Витримують 1,5-2 години поспіль.

    Догляд та обробка цибулі у відкритому ґрунті.

    При зараженні посівів цибулі борошнистою росою чи попелицями, потрібно її обприскати розчином соди. Для цього розводять 1 ст. л. соди у 2 літрах води.

    Робити таку обробку бажано один раз на тиждень. А для профілактики один раз на два тижні.

    Щоб отримати гарний врожай цибулі, потрібно купувати її у перевіреного виробника, якісний та добрий сорт.

    Якісне насіння повинно бути сухим, однакового кольору та розміру.
     
  16. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    сьогодні... цибуля і взагалі погода...
    сніг вчора випав... вночі морози до -8... така весна...

    IMG_20220310_130815.jpg
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Здалося би ще фруктові кущі і дерева.
    Головне мир, як війна, руки до такого не лежать.
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Весняна обробка дерев.

    Чим саме слід це робити, щоб не хворіли та не чіпали шкідники

    Весняна обробка дерев дуже важлива та бере участь у формуванні майбутнього врожаю. Після зимового сну, дерева варто обробити проти хвороб та шкідників. Варто знати, як це правильно робити, щоб не заподіяти шкоди деревам.

    До початку розпускання бруньок обробку проводять:

    Температура на вулиці повинна триматись у межах 5 градусів.

    «30 В» індустріальна олія, яка знищує шкідників, які гарно переносять зиму. У відрі води варто розчинити 700 мл. засобу.
    «Чистий сад».
    «Брунька».
    Коли бруньки вже розпустились, обробку проводять:

    Фунгіциди:

    «Чемпіон» на відро води 30 грамів;
    «Хорус» на відро води 2 грами;
    «Стробі» на відро води 20 грамів;
    3%-ю бордоська рідина.
    Інсектициди:

    «Альфа-супер» на пів відра води 2,5 мл.;
    «Карате Зеон» на відро води 4 грами;
    «Актор» на відро води 1,4 грами;
    «Твікс» на пів відра води 10–15 мл.
    Замішувати потрібно 1 інсектицид та 1 фунгіцид.
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Як правильно нащепити фруктове дерево, щоб воно приносило гарний врожай

    Щеплення за кору — це коли до дорослого дерева яблуні, сливи чи груші прищеплюють один чи більше нових сортів, які мають вищі показники врожайності, стійкості до хвороб або менш чутливі до холодів.

    Для цього спилюють основні гілки дерева 70 см-1 метра від стовбура та прищеплюють до них щепи. При такому способі обов’язково слід залишити дві або три гілки не зрізаними, щоб вони вбирали сік. Якщо цього не зробити, дерево може загинути.
    • Робіть надріз вертикально, його довжина має становити 4-6 см.
    • Обережно ножем розсуньте кору між частиною стебла та місцем щеплення, для легшого входження прищепного держака.
    • Робіть косий зріз на держаку.
    • Загостріть нижню частину для легшого входження за кору.
    • Вставляйте держак, звертаючи увагу на те, що він має бути над зрізом на відстані 1-2 мм.
    • Обв’яжіть місця щеплення поліетиленом, ізоляційною стрічкою або шпагатом.
    • При щепленні за кору заведено розміщувати декілька держаків, від 2 до 4. Згодом, через 2 роки залишають один, який найкраще розвився.
    safe_image.jpg
     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Поки що обрізав декілька гілок із вишень та черешень. Здалося би більше, але, із такою тривогою, як зав'язані руки, якщо так буде надалі, своїх помідорів можу не мати.
     
а де твій аватар? :)