Тарас Бульба

Тема у розділі 'Кінозал', створена користувачем Киянин, 3 кві 2009.

  1. Мартин Боруля

    Мартин Боруля Well-Known Member

    А ще колишній міністр культури.
     
  2. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    А разве он снимался в Каменце?
     
  3. Bogun

    Bogun Well-Known Member

    А де? В Каменці, знімали про Каменець. У самому творі Кам*янецька фортеця і місто Каменець.

    І пан Володиєвський гине при обороні Каменця, правда у творі Сенкевич загнув в кінці фортецю підривають вщент. Як не дивно вона і досі жива та здорова стоїть та реставрується.
     
  4. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Згадалося:
    http://www.youtube.com/watch?v=t6fyK6PtG54

    :)))
     
  5. Медвежья услуга...
     
  6. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Еще один взляд на фильм журналистки И. Пустынниковой из Каменца

    http://infoporn.org.ua/2009/04/01/chomu_ya_ne_pdu_na_tarasa_bul'bu

    И еще

    Эксцентрическая комедия со вспарыванием животов. По Гоголю

    Встретив вернувшихся с учебы сыновей хрестоматийным «поворотись-ка, сынку», Тарас Бульба (Ступка) разбивает все горшки в доме, исполняет в чулане танец с саблей и решает ехать в Запорожскую Сечь, где весело и на главной площади сидит прикованный к пушке Михаил *Боярский. «А как же римское право?» — удивляется младший, Андрий (Петренко), видя, как кого-то закапывают в землю живьем. «Не наше это!» — душевно возражает ему старший, Остап (Вдовиченков). Войны нет, от скуки запорожцы пишут письмо турецкому султану и видят сны: младшему снится младая полячка (Мельцаж), с которой он познакомился в Киеве, поскольку та громко хохотала из окна; cтаршему — что-то из детства; самому Бульбе — неприятная сцена, где азиат бьет по лицу блондинку на фоне вроде бы сочинского пансионата. Вскоре привозят изрубленную поляками *Тара*сову жену, на что сам он реагирует стоически, сыновья не реагируют вообще никак, а все остальные радостно устраивают еврейский погром с участием единственного в округе еврея. Поскольку убить последнего Тарас, поразмыслив, все-таки не разрешает, появляется мысль идти на Польшу.

    Самое нелепое, что можно приду*мать в связи с увиденным, это пуститься в бубнеж о том, что, вообще-то, в книге Бульба не был положительным персонажем, что за убитую жену мстил все-таки Хоакин Мурьета, а гоголевский герой просто очень любил воевать и грабить (а к финалу вообще стал практически полковником Курцем). Действительно — Владимир Владимирович Бортко («Собачье сердце», «Идиот»), прежде известный своим педантичным обращением с текстами, тут неожиданно лихо порубил Гоголя в винегрет, а в дело пустил только те его кусочки, которые обидят максимальное число жителей суверенной Украины. Но буддийская беспечность, с которой сделан «Бульба», полностью избавляет от необходимости *анализировать как его отношения с первоисточником, так и политические *интенции. Это не высказывание на тему *исторических отношений России с Украиной и, строго говоря, никакая не экранизация — это, что называется, фильм-праздник в исконно русском понимании праздника как события, на следующее утро после которого всем стыдно. Построены какие-то недешевые *де*корации, но оператору явно недосуг их снимать. Милой польской актрисе, *по*хожей на Натали Портман, забыли *на*писать прямую речь, и та вынуждена все время смеяться. Боярский, не найдя в сценарии реплики «Канальи!», выкрикивает с предназначенной для нее интонацией те, которые нашел. Безрукова, читающего текст «от автора», вот-вот *разорвет от фирменной патологической задушевности. Массовка топчется и тычет воздух бутафорскими саблями; планы куда-то абстрактно несущейся конницы не вмонтированы разве что в постельную сцену (впрочем, вру, пару раз и туда тоже), в какой-то момент возникает иллюзия, будто казаки зачем-то мчатся навстречу крепостной стене, лишь в последний момент предательская склейка не дает увидеть, как они дружно в нее впечатаются. И если сам фильм все-таки замирает в шаге от окончательного превращения в «Монти Пайтон», то Богдан Ступка (сравнительно недавно блиставший в аналогичной по абсурдизму, но противоположной по политическому вектору «Молитве о гетмане Мазепе») изначально работает по ту сторону заветной черты. Сказать, чтоб он кривлялся или переигрывал, — не сказать ничего. Одного его надсадного «товарищи» (имев*шегося, справедливости ради, и у Гоголя, но тут напоенного сладчайшими советскими обертонами) достаточно, чтобы любую трагедию превратить в «Цирк» Александрова, а любой политический подтекст — в свою полную противоположность. Никогда еще сцена сожжения пожилого человека на костре не провоцировала такого неудержимого идиотского веселья. Никогда прежде попытка запустить в соседа по коммуналке томиком классика не давала столь эффектного и комически неожиданного результата. От всей души, из глубин сердца — спасибо, товарищи.
    http://www.afisha.ru/movie/178604/review/270814/
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Green belt

    Green belt Well-Known Member

    дивилась новини на Першому російському (ГРТ), там говорили про фільми, що йдуть в прокаті. фільм "Тарас Бульба" назвали патріотичним, напевно тому, що : ... Гоголь имел в виду Русский от понятия (Русин, Русь), а не (Россияне, Россия), но так как многие этого не знают, для них что Русский что Российский - все одно (Deus igrok). А більшість людей що живе в Росії, напевне так і вважають, бо дуже гордяться тим що Гоголь прославляв Россиян.
    пересічному українцю, який змалку знає про славних українських лицарів-козаків, ну дуже сильно ріжуть вуха фрази про "русского человека". справа в тому, що на фоні складних політичних відносин з Росією ми також забуваємо, що ...."Гоголь имел в виду Русский от понятия (Русин, Русь), а не (Россияне, Россия), но так как многие этого не знают, для них что Русский что Российский".
    А Бортко, як акин - "что вижу то пою", він таким бачив фільм, так його і зняв, він і не ставив на меті сподобатись всім (всеж грошей з рос. прокату є більше ніж з українського).
    А загалом, Гоголя люблю і не хочу щоб його твори утотожнювали з російською пропагандою, він хоч людина творча але теж їсти хотілось, ось і підправляв твори відповідно до цензури.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. polonyna

    polonyna New Member

    Я подивилася цей фільм вже десь тиждень тому. Що сказати можу?
    Та не зачепив він мене всередині зовсім, попри все, що я досить емоційна людина. Навіть слова підібрати важко, щоб пояснити чому так індиферентно про нього кажу.
    Одним словом, якийсь він мені несправжній. Чомусь так і хочеться про цей фільм сказати за Станіславським : " Нє вєрю!" В що ? Та в багато речей, про які тут не один дописувач казав.
    Так, грошей на нього угрохали немаленько. І розмах там , і батальні сцени, і натуралізм до ... (добре, що вдома хоч можеш в іншу кімнату вийти, щоб це все моторошшя ) не дивитися. Але... Але не є правдивий він. Моя думка. Не зачепило. І не одну мене...
    ...щойно згадала, що музика Корнелюка у цьому фільмі щось звучить, як з іншої опери. Музика сама непогана. Але...
    І тому це ще і більше підсилює відчуття НЕСПРАВЖНОСТІ. Козацькі марші, сурми, тулумбаси - це було би більш правдоподібніше, хіба не так?
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Ось цікаво, а хтось може собі уявити, що він мав свої думки та й писав їх? Що як будь-яка людина змінював своє ставлення до деяких питань протягом життя i що писав незважаючи на офіційне ставлення до нього? Не можу зрозумiти, чому сучасні люди вважають, що вони вільні писати, що думають, а Гоголь - ні... :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Полковник

    Полковник миється в бані

    ось і підправляв твори відповідно до Гоголя.
     
  11. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    Увага фільм вже доступний в хорошій якості, вроді вчора в нет закинули. Я вже качаю собі
     
  12. illia

    illia Well-Known Member

    фільм... фуфло. дивився фільм, не звертаючи увагу на всю ту політику. умовно кажучи, переніс всі події в якусь казкову вигадану країну і дивився сам фільм, намагаючись зконцентрувати його суть. знаєте, я зробив для себе такий висновок, що кожен хороший фільм має ядро, яке можна сформулювати в одній фразі, в деклькох кадрах, в якійсь емоції, яка прив"язується до конкретного фільму. так от, у фільмі "Тарас Бульба" нема такого ядра. ознакою таких фільмів є, в епршу чергу, відчуття, що фільм "не тримається купи". у хорошому кіно епізоди накладаються один на одного, без розривів, в одну чітку лінію, яка веде глядача. "Тарас Бульба" - лажа в багатьох кіношних аспектах, розрахована на пшик. краще б Мєдвєдєв сказав Ющенку, на публіці, "ти дурак", або шось подібне. ефект був би той же, але відношення до кінематографу і літератури не мало б ніякого. імхо
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Історична брехня і дивна режісерская інтерпретація героїв не заважають фільму бути визнаним шановними спецами від кіно, як з Броненосцем Потьомкіним або Олександром Невським , і цього не вийшло.
    Що обговорювати, панове.Казали не дивись , і не збираюся. Файних фільмів стільки наснімано що можна за століття дивитися й не передивитися.:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. - А я обязательно куплю, когда лицензионный диск "в упрощенном оформлении" выйдет, тогда и посмотрю :) На поход в кино трейлер не сподвиг, отзывы, хотя были и положительные (но недостаточно), тоже. Однако ваши отзывы, панове, внушают надежды на то, что пара банок холодного пива помогут "склеить кадры", к тому же будет интересное занятие - представлять, как тот или иной эпизод оценили с "исторической" точки зрения наиболее колоритные форумчане... :)))
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. illia

    illia Well-Known Member

    одна з небагатьох причин ) хоча вагома!
    ... а пива беріть багато ))
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. budiak

    budiak Well-Known Member

    Ридаль гасспада! Ридаль и плакаль!!! Куда катица РРассея гаспад!!!!! Чесно кажучи думав шо таке лайно тільки наші і взмозі зняти(памятаєте дибілуватих запорожців зі світлої пам'яті шедевральньої хфільми"Чорна рада"). А тут ............. ну проста ляля! Страшенно боявся бо чув шо фільм страшенно антиукраїнський та антипольський, і колиб це було ще талановито зроблено....... ну розумієте. А тут такій падарак. І музика Карнелюка і тобі закадровий саша бєлий, і тобі потрясні батальні сцени, і комісарська пафосність таваріща палкофніка все в одному флаконі.Одне слово браво!!!
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Полковник

    Полковник миється в бані

    Мазохисты какие-то!
    Зачем ВЫ все, критиканы, смотрите ЕГО?????
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. budiak

    budiak Well-Known Member

    Я канєчна ізвіняюсь, але нафіг його в такому разі було взагалі знімати? Шаб критиканы-мазохисты єго нє сматрєлі а єслі і сматрєлі то падалі замєртва ат бєспащаднай русскай прафди! А коли на серіо пане то частково я вже аргументував власну мотивацію(Страшенно боявся бо чув шо фільм страшенно антиукраїнський та антипольський, і колиб це було ще талановито зроблено....... ну розумієте.).Не в силі навіть приховати злорадної посмішки з приводу канкрєтного й гучного абсєрона українофоба Бортка, особливо на основі такого христоматійно класичного матеріалу. Шоб ви там собі не думали шановне паньство але Гоголь-Яновський вкотре скрутив вам трансцендентну дулю. Коли підходити до його спадщини з точки зору споживацької то це на мою думку неминучий результат.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. illia

    illia Well-Known Member

    хм.. а, що можна дати критику не бачивши фільм? це як? читаючу відгуки інших?
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Кінокритики пишуть рецензії щоб глядачі ( не )дивилися , у цьому різниця між критиком і глядачем.
    Буває що критикам ще й платять , є в interneti такі місця.
     
а де твій аватар? :)