Православні й католики: розбіжності

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Danilo, 15 січ 2007.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Шо цигган?
     
  2. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У нас на кафедрі одна жінка заміжня за афроамериканцем. Хлопець росте.
    Вона дуже набожна і сумлінна католичка, її завжди на католицьке Різдво відпускають помолитися)Нічого. Всі розуміють.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Як "Шо"? о_О

    Львівець @Мих -уїл, Ви весь час шось таке кажете, що не налазить ні на шо)))
    І весь час міняєтеся по ситуації;
    Мені лєнь казати, як Ви обзивали славного Юрія Шухевича, як говорили раз так, а раз так за нашого земляка, стоматолога Степана Ільковича, як... / і т.д. і т.п./
    Ну а про всяких гончаренків, луценків, саакашвілі і решти дєятелів і говорити при святі не хочеться)
    Навіть не хочу казати про те, що Ви для себе і своєї родини придумали прізвисько "львівці" :)))
    Менше з тим, то Ваша справа...

    Так от
    Коментуючи Єпіфанія, Ви поставили під сумнів слова Митрополита "Воно відбудеться, але коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не тільки православні, інші християни, бо все це взаємопов’язано між собою" #1096
    Ви сказали
    А тут раз - і прецедент:
    «Мої парафіяни ще минулого року підходили до мене з ініціативою святкування Різдва за новим стилем. Я їх підтримав, бо і сам давно про це мріяв. І цього року ми робимо перший крок. І це дуже правильно так робити, коли ініціатива виходить від самих парафіян», – каже о. Василь Гасинець. #1099

    Львівець @Мих -уїл, таки ініціатива пішла знизу;
    А Вам все народ не такий, як Ви хочете :)))
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    І шо далі? Кінець?

    Ну ще дві парафії через рік перейдуть... що це міняє?

    Чому би священикам в церкві не провести голосування хоча би для того, щоб знати які співвідношення тих, хто хоче перейти і тих, хто не хоче? Чому б не провести роботу з людьми?
    Само собою знизу буде тягнутися десятками років.
     
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Образив? як?
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Що "образив"? о_О
    Львівець @Мих -уїл, ану дихніть...

    Ви вже вжили після відправи? ;
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ага, Ви нарадите - поставити в церквах систему "Рада" і проводити голосування )))
    І ще запрошувати Порошенка, щоб він проповіді читав
    А Парубій буде з тацою ходити:)))

    Львівець @Мих -уїл, Ви шо, паміті не маєте?
    Все вже зроблено до нас)))
    «Ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. », – сказав митрополит Епіфаній.

    А Ви кудись спішите? ;
     
    Останнє редагування: 25 гру 2020
    • Смішно Смішно x 1
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Таблєтку не раджу, бо вам ітак добре.:))):))):))):haha:
     
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Мені файно )

    Та й чо мені має бути йнакше?
    Я ж стараюся ЖИТИ ПО НОВОМУ! ;)
     
  10. manur

    manur Well-Known Member

    Останніми днями в мордокнизі часто натикався на подібну голосувалку. Абсолютна більшість тих, які залишили коментарі під цією голосувалкою є "ЗА" те, аби святкувати Різдво 25 грудня.

    Можливо, Єпіфаній про соціологію правильно каже. Але тих 60% - це люди старшого віку, з яких не всі знають про існування інтернету. Це той контингент, в якого консерватизм зашкалює і вони ПРОТИ будь чогось нового.


    І це дуже радує!!!!!!
    Як казав Остап Ібрагімович : "Крига скресла!!!"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Цей перехід неминучий.
    От тільки не треба гнати коней і не пхатися туди владі. Бо знову в результаті будемо мати штучного рятівника віри від політиків, і якогось ображеного священнослужителя в статусі Героя України ;)
    Так що блаженніші поступають розважливо і правильно.
    А прийде час, і ПЦУ зіллється з УГКЦ в одну Церкву.

    зі

    до речі, @manur, а що таке "мордокнига"? :scratch_one-s_head:
     
  12. manur

    manur Well-Known Member

    Морда - face.
    Книга - book.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ясно, дякую.
    А я грішним ділом подумав, що це ВК або ОК. Вже хотів напасти шукати :)))
     
    • Смішно Смішно x 1
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    [​IMG][​IMG]

    Cталін у 1929 році дав вказівку святкувати Різдво 7 січня. Без всякого перехідного періоду.
    Що заважає послати в ігнор вказівку Сталіна? Адже до 1929 року ми святкували 25 грудня.

    Якщо церква не буде ініціатором, а буде чекати поки люд захоче, то скажу наступне.
    20 років незалежності і наш народ тільки почав говорити про 25 грудня.
    25 років - давайте помріємо про 25 грудня.
    30 років - а ми ще не готові.
    і так далі....

    У справах релігії тверде слово має сказати Церква.
    А парафіяни, котрі люблять, довіряють Церкві, повинні чинити те, що Церква говорить.

    Церква - не є клубом за інтересами. Церква - не партія, яка прагне рейтингів. Тому має раз і однозначно.
    Я припускаю, про мякий перехід - 2...3 роки, але чекати поки рак свисне, а наш народ так і думає, ні до чого не призведе.
    Максимум - буде два Різдва.
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Львівець @Мих -уїл, у Вас замашки поца Порошенка. Йому також лиш би кинути між людей кістку для роздору, а сам пішов до Турчинова псалми співати. Ще й Андрюху Парубія закликав з собою)))

    Все має йти спокійно і ненав"язливо.
    УГКЦ все це потихеньку робить. І результати цієї роботи є.
    А якщо буде змінюватися УГКЦ, то також буде змінюватися і ПЦУ.
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Заїка цциган, у тебе дурнуваті замашки клоуна.
    Та й таке...
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Львівець @Мих -уїл, шо "Та й таке..." :)))
    А Вам чим клоун не догодив? ;
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Предстоятель Православної церкви України Епіфаній привітав із Різдвом усіх, хто відзначає його за новоюліанським календарем саме 25 грудня.

    Митрополит Епіфаній
    [​IMG]Вибране · 8 год ·
    Сьогодні частина наших братів і сестер відзначають світле свято Різдва Христового. Понад два тисячоліття тому відбулося чудо Боговтілення, яке ознаменувало зміни у стосунках людини із Господом, оновлення зв'язку між Творцем та Його творінням. Оновлюючи і освячуючи людську природу в Самому Собі, очищаючи її через Хресну смерть, через Воскресіння і Вознесіння, Спаситель відкрив шлях для спасіння, шлях на Небеса для кожної конкретної людини.
    Цю величну подію Різдва Господа нашого Ісуса Христа вшановують всі християни, незалежно від каледарної традиції й конфесійної належності.
    Тому від повноти помісної Української Православної Церкви вітаю всіх, хто сьогодні відзначає Різдво Христове. Нехай Господь благословить вас і ваших близьких, а світло Його любові осяває ваші життя і вказує праведний шлях до спасіння.
    #Церква_з_Тобою
    #ВідкритаЦерква #ПравославнаЦеркваУкраїни #ПЦУ #Orthodox #OrthodoxInUkraine
     
а де твій аватар? :)