вітаміни проти втоми щойно пробував експериментальний квас власного виробництва рецепт сам придумав... з того, що було під рукою... 20 кг капусти + 10 кг буряку + 10 кг гарбуза + 5 л води + 1 кг солі... усе нашинкувати, запхати в діжку 50 л, під гніт... у тепле місце... через 2-3 дні можна пробувати...
взагалі-то ідея була - заквасити бочку капусти+ квас виходить як побічний ефект 1 кг солі / 46 кг суміші = 2,1 % я не фанат солі... взагалі б її не додавав... але боюся, шо зіпсується
загуглив... якийсь Євген Клопотенко... якось усе несерйозно, але солі не менше... --------------------------- Інгредієнти для квашеної капусти на банку 3 л: 2-2,5 кг капусти 3 лаврові листи 1 морква 2 ст. л. солі 1,5 л води View: https://youtu.be/pqQiNTHDFQo?t=47
меню для українців... дешево і сердито... усе включено ... витрати - менше 100$ на місяць... НАВІЩО ПЛАТИТИ БІЛЬШЕ ? -------------------------------------------------------- ПРОДУКТИ: (критерії - здорова їжа, доступна ціна, мінімум приготування) білки, жири: - жирна морська риба (найбільш доступні - оселедець, скумбрія) - кисломолочні (домашній кисляк, кефір, йогурт) - горіхи, насіння - яйця - гриби вуглеводи: - хліб якісний житній, - каша з пластівців у коробках (суміш злаків) - картопля - мед вітаміни, мінерали, клітковина, ферменти: - овочі (капуста, буряк, гарбуз, морква та інші... в т.ч.квашені..) - фрукти (яблука, та інші...) - зелень... - паростки, та мікрозелень... - приправи, спеції... напої: - чай (трав'яний, або зелений) - кава - кваси з квашених овочів, фруктів - вино домашнє - соки...
@mypucm, немає нічого смачнішого від домашньої квашеної капусти. Беру сім кілограмів свіжої капусти зимових сортів. Шаткую на шатківницю (древня - ще від бабусі дісталася, а вже мені під сімдесят) в двохвідрову емальовану каструлю. Виходить уже шість кіло нашаткованої. Дві три великі моркви тру на тертку соломкою. Вісімдесят - вісімдесят п'ять грамів кам'яної солі з розрахунку на два слоїки. Перемішую, душу руками, щоб пішов сік. Виходить якраз на два трохлітрових слоїки. Напихаю, зверху прикриваю капустяним листочком і притискую кизиловим прутиком необхідної довжини. Два-три дні стоїть у приміщенні, потім кладу в холодильник. Капусту, перед тим, як подати на стіл, поливати нерафінованою соняшниковою олією, кришити цибулю. "І нєнада вашіх ананасов" (с). До речі, в цьому році в наших краях урожай на волоський горіх, Я зібрав десь із двадцять п"ять відер. Крім того, колись, років кілька тому посадив фундук (ліщину культурних сортів), три кущі . У цьому році уже було піввідра горішків.
@Silver bullet , Ви там ближче до викладання в учбових закладах. Як називають, і чи існує у нас таке поняття, яке я перекладаю з турецької як "учитель на підміну" - vekil öğretmen . Справа в тому, що у Америці (я читаю Стівена Кінґа про американське життя) є позаштатні вчителі. Якщо школа велика, то там може бути по кілька учителів різних напрямків: кілька учителів англійської, кілька учителів метематики тощо. Якщо якийсь із учителів захворіє, його підміняє оцей самий substitute teacher. Чи у нас є таке явище, чи у випадку відсутності вчителя діти просто ганяють м'яча ("Сьогодні Марії Іванівної не буде, тому сидіть тихенько")? Дякую.
medwedo berlogsoni, середня школа і вища школа в цьому має відмінності. Це в школі МарьВанна може 30 років читати свою географію і більш нічого. То якщо її заміняти, як я думаю, то договорюються наперед - зовсім на інший предмет. Завуч находить вихід. Як не домовились наперед, то щось придумають, я не знаю їхньої кухні. Тихенько, звісно, ніхто сидіти не буде. У виші інше. Тут викладач за все життя читав стільки всього з плану спеціальності, і чогось фундаментального, і нових курсів, що в принципі знайти і домовитись комусь на заміну легше, ніж в школі. Це ніяка не проблема. Але ніяких позаштатних вчителів чи преподавателів нема. Якби були зайві гроші в МОУ, то хоч би наука робилась би в вузах. А так - остаточний принцип. Раніше ставок не хватало - тепер людей не буде хватати, як не повернуться оті мами з дітьми. Вивчать чужу мову, діти теж, знайдуть більш оплачувану роботу, до них приїдуть чоловіки після війни...Хто буде преподавати? В школі вчителі знайдуться, там ніколи нехватки працівників не було, хоч работа психологічно там не мед. Але все ж простіше, набагато. А що в виші? взяти кафедру захисту інформації, наприклад. Вчаться там найкращі та найрозумніші, в основному хлопці, серйозні математичні курси, нелегко вчитися. Інформаційні технології швидко йдуть вперед - а викладачі повинні вчитися ще швидше за студентів, тобто, викладати повинні профі. Де вони, які перспективи? Війна наробила багато чого непоправного.
У мене стоїть 4-5 день в теплі, і всі ці дні протикаю шампуром до самого низу, щоб виходив газ. В нержавійці високій такій. Я на дачі в кухні в ній воду колодезну тримаю.
У нас капуста щось не дуже на дачі красива росте. Хто зна чому. Та ми і не садимо багато. 2 десятки, щоб влітку не купувати. А в АТБ по 7.90 кг. Нащо з нею возитися на дачі? У нас там ходить фазаніха з виводком, як та хазяйка, і клює її.
1) коли буде мир... багато повернеться... тому, що на заході - тісно і дорого..... і людей там своїх повно... справа ж не тільки в доходах... а й у вартості житла, наприклад... у правах... і т.д. 2) нащот кризи вищої освіти... вихід - у співпраці з реальними підприємствами, які працюють. отримують прибуток... хочуть розвиватися... потребують нових технологій... знань... є класна книжка: https://prom.ua/ua/p1875422358-kniga-kriticheskaya-tsep.html сюжет - молодий професор намагається отримати постійну пожиттєву ставку у американскій бізнес-школі... але там криза... місць немає.. бюджету немає... студентів мало....... у нього є прогресивні ідеї, але хочеться більше грошей... група студентів... вже працюючі... але хочуть ще підвищити кваліфікацію... платять за навчання... потрібні знання... але не абстрактні... а корисні прямо зараз... ну і в цій книжки багато цікавих ситуацій - як усі учасники гри стали більше заробляти )
Посмотрите на Польшу. Украине надо было раньше идти по правильному пути. Начать раньше! Теперь лучшие из лучших будут жить на Западе. Невзирая на дороговизну жилья, о которой вы говорите. Там еще и другие негаразды, там бюрократия, там с медициной не привычные для нас проблемы, но там понимают ценность знаний и ценят профессионалов. А у нас нет - у нас ценят место при власти. Я имею в виду всех профессионалов. Причина, по которой уезжали в Америку, где столько наших людей, самых работоспособных - там правит закон. А следак или прокурор не имеет элитного авто или виллы.
Нет, все хуже. Посмотрите на Польшу. Нам надо было раньше начинать идти по правильному пути. А теперь что ж...Есть на Западе свои неприятные нюансы и бюрократия, но там есть фундаментальний принцип, який передбачає рівність усіх і кожного перед законом та неминучість покарання за його порушення. Это называется верховенство права, но не поверхостное, а настоящее. Прокурор и следак там не ездят на элитных авто и не покупают виллы, где кричущая роскошь. На Западе ценят профессионалов, понимают, что такое знания. Потому останутся там многие. А мы опоздали(
я розумію тільки, коли люди тікають від війни... коли ж такої проблеми немає... якісь там економічні чи політичні утиски... фігня це все... та щасливої дороги тим, хто поїхав... треба робити нових, кращих ) будуємо Європу в Україні... ті, хто виїхав, ще назад попросяться )
Я додам про всяк випадок, що як такі позаштатні сумісники (на рос. почасовики) є, люди щоб заробіти - бігають і читають у двох, трьох вузах одразу які-небудь курси, домовляючись з зав. кафами, і отримують погодинну заплатню. Чи як додаток до основної..Ви, я думаю, про це і так знали. Але ви, я бачу, інше мали на увазі. Про школи не знаю.
туристе, вибачайте, я запостила вище два пости майже однакові, це тому, що зник перший пост, я його знову написала, потім і перший з'явився та я вже спати пішла, видаляти зараз пізно) Що я хочу сказати на вашу цитату. Нових та патріотичних "зроблять", і країна відродиться, це без сумнівів...але скільки народу не побачать просто кінця війни та обстрілів. За рік на 178тис. пенсіонерів поменьшало - дані ПФ. Таких падінь не було давно. Ще розберуться і виявиться, що їх вдвічі більше, померлих та тих, що знайти не можуть. Ховали померлих і без підписів, прямо у дворах(( Це війна, це великі стреси, неможливість отримати мед.допомогу, та просто побито скільки старих та і не дуже старих, які не змогли поїхати чи не схотіли бросати напризволяще свою хату.
візьміть, наприклад, Харківську область... скільки там зараз населення ? ну десь до мільйона мабуть... і таку ж площу - десь у Німеччині... скільки там населення? десь 5-10 мільйонів мабуть... це ж серйозне навантаження на навколишнє середовище... а тут ще мігранти... і як же вони там усі помістяться? і заради чого?
Я все ж таки зараз восени вирішила попити МагнійB6 антістрес і вітаміни Доппель Герц "Від А до цинку" депо. Якось покращало, вважаю. А то зовсім в'ялість нападає, безсилля якесь незвичне..