доброзичливі балачки...

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем mypucm, 27 лют 2019.

  1. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    вітаміни проти втоми :aggressive::acute:

    щойно пробував експериментальний квас власного виробництва :good:

    рецепт сам придумав... з того, що було під рукою...
    20 кг капусти + 10 кг буряку + 10 кг гарбуза + 5 л води + 1 кг солі...
    усе нашинкувати, запхати в діжку 50 л, під гніт...
    у тепле місце...
    через 2-3 дні можна пробувати...
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Солі не забагато?о_О
     
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    взагалі-то ідея була - заквасити бочку капусти+ :scratch_one-s_head:
    квас виходить як побічний ефект
    1 кг солі / 46 кг суміші = 2,1 %

    я не фанат солі... взагалі б її не додавав... але боюся, шо зіпсується :not_i:
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    загуглив... якийсь Євген Клопотенко...
    якось усе несерйозно, але солі не менше... :scratch_one-s_head:
    ---------------------------
    Інгредієнти для квашеної капусти на банку 3 л:
    2-2,5 кг капусти
    3 лаврові листи
    1 морква
    2 ст. л. солі
    1,5 л води


    View: https://youtu.be/pqQiNTHDFQo?t=47
     
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    меню для українців... дешево і сердито... усе включено :windie:
    ... витрати - менше 100$ на місяць... :cools:

    НАВІЩО ПЛАТИТИ БІЛЬШЕ ? :dntknw:
    --------------------------------------------------------

    ПРОДУКТИ:
    (критерії - здорова їжа, доступна ціна, мінімум приготування)

    білки, жири:
    - жирна морська риба (найбільш доступні - оселедець, скумбрія)
    - кисломолочні (домашній кисляк, кефір, йогурт)
    - горіхи, насіння
    - яйця
    - гриби

    вуглеводи:
    - хліб якісний житній,
    - каша з пластівців у коробках (суміш злаків)
    - картопля
    - мед

    вітаміни, мінерали, клітковина, ферменти:
    - овочі (капуста, буряк, гарбуз, морква та інші... в т.ч.квашені..)
    - фрукти (яблука, та інші...)
    - зелень...
    - паростки, та мікрозелень...
    - приправи, спеції...

    напої:
    - чай (трав'яний, або зелений)
    - кава
    - кваси з квашених овочів, фруктів
    - вино домашнє
    - соки...

    :uanew::download:
     
    Останнє редагування: 14 лис 2023
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @mypucm, немає нічого смачнішого від домашньої квашеної капусти.
    Беру сім кілограмів свіжої капусти зимових сортів. Шаткую на шатківницю (древня - ще від бабусі дісталася, а вже мені під сімдесят) в двохвідрову емальовану каструлю. Виходить уже шість кіло нашаткованої. Дві три великі моркви тру на тертку соломкою. Вісімдесят - вісімдесят п'ять грамів кам'яної солі з розрахунку на два слоїки. Перемішую, душу руками, щоб пішов сік.
    Виходить якраз на два трохлітрових слоїки. Напихаю, зверху прикриваю капустяним листочком і притискую кизиловим прутиком необхідної довжини. Два-три дні стоїть у приміщенні, потім кладу в холодильник.
    Капусту, перед тим, як подати на стіл, поливати нерафінованою соняшниковою олією, кришити цибулю. "І нєнада вашіх ананасов" (с).

    До речі, в цьому році в наших краях урожай на волоський горіх, Я зібрав десь із двадцять п"ять відер. Крім того, колись, років кілька тому посадив фундук (ліщину культурних сортів), три кущі . У цьому році уже було піввідра горішків.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Silver bullet , Ви там ближче до викладання в учбових закладах.
    Як називають, і чи існує у нас таке поняття, яке я перекладаю з турецької як "учитель на підміну" - vekil öğretmen .
    Справа в тому, що у Америці (я читаю Стівена Кінґа про американське життя) є позаштатні вчителі.
    Якщо школа велика, то там може бути по кілька учителів різних напрямків: кілька учителів англійської, кілька учителів метематики тощо.
    Якщо якийсь із учителів захворіє, його підміняє оцей самий substitute teacher.

    Чи у нас є таке явище, чи у випадку відсутності вчителя діти просто ганяють м'яча ("Сьогодні Марії Іванівної не буде, тому сидіть тихенько")?
    Дякую.
     
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    medwedo berlogsoni, середня школа і вища школа в цьому має відмінності. Це в школі МарьВанна може 30 років читати свою географію і більш нічого.
    То якщо її заміняти, як я думаю, то договорюються наперед - зовсім на інший предмет. Завуч находить вихід. Як не домовились наперед, то щось придумають, я не знаю їхньої кухні. Тихенько, звісно, ніхто сидіти не буде.
    У виші інше. Тут викладач за все життя читав стільки всього з плану спеціальності, і чогось фундаментального, і нових курсів, що в принципі знайти і домовитись комусь на заміну легше, ніж в школі. Це ніяка не проблема.
    Але ніяких позаштатних вчителів чи преподавателів нема. Якби були зайві гроші в МОУ, то хоч би наука робилась би в вузах. А так - остаточний принцип.
    Раніше ставок не хватало - тепер людей не буде хватати, як не повернуться оті мами з дітьми. Вивчать чужу мову, діти теж, знайдуть більш оплачувану роботу, до них приїдуть чоловіки після війни...Хто буде преподавати?
    В школі вчителі знайдуться, там ніколи нехватки працівників не було, хоч работа психологічно там не мед. Але все ж простіше, набагато.
    А що в виші? взяти кафедру захисту інформації, наприклад. Вчаться там найкращі та найрозумніші, в основному хлопці, серйозні математичні курси, нелегко вчитися. Інформаційні технології швидко йдуть вперед - а викладачі повинні вчитися ще швидше за студентів, тобто, викладати повинні профі. Де вони, які перспективи?
    Війна наробила багато чого непоправного.
     
  10. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У мене стоїть 4-5 день в теплі, і всі ці дні протикаю шампуром до самого низу, щоб виходив газ. В нержавійці високій такій. Я на дачі в кухні в ній воду колодезну тримаю.
     
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У нас капуста щось не дуже на дачі красива росте. Хто зна чому. Та ми і не садимо багато. 2 десятки, щоб влітку не купувати. А в АТБ по 7.90 кг. Нащо з нею возитися на дачі? У нас там ходить фазаніха з виводком, як та хазяйка, і клює її. :)))
     
  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    1) коли буде мир... багато повернеться...
    тому, що на заході - тісно і дорого..... і людей там своїх повно...
    справа ж не тільки в доходах... а й у вартості житла, наприклад... у правах... і т.д.

    2) нащот кризи вищої освіти...
    вихід - у співпраці з реальними підприємствами, які працюють. отримують прибуток... хочуть розвиватися... потребують нових технологій... знань...
    є класна книжка:
    https://prom.ua/ua/p1875422358-kniga-kriticheskaya-tsep.html

    сюжет - молодий професор намагається отримати постійну пожиттєву ставку у американскій бізнес-школі...
    але там криза... місць немає.. бюджету немає... студентів мало.......

    у нього є прогресивні ідеї, але хочеться більше грошей...
    група студентів... вже працюючі... але хочуть ще підвищити кваліфікацію... платять за навчання...
    потрібні знання... але не абстрактні... а корисні прямо зараз...

    ну і в цій книжки багато цікавих ситуацій - як усі учасники гри стали більше заробляти )
     
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Посмотрите на Польшу.
    Украине надо было раньше идти по правильному пути. Начать раньше!
    Теперь лучшие из лучших будут жить на Западе. Невзирая на дороговизну жилья, о которой вы говорите.
    Там еще и другие негаразды, там бюрократия, там с медициной не привычные для нас проблемы, но там понимают ценность знаний и ценят профессионалов. А у нас нет - у нас ценят место при власти.
    Я имею в виду всех профессионалов. Причина, по которой уезжали в Америку, где столько наших людей, самых работоспособных - там правит закон. А следак или прокурор не имеет элитного авто или виллы.
     
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Нет, все хуже. Посмотрите на Польшу. Нам надо было раньше начинать идти по правильному пути. А теперь что ж...Есть на Западе свои неприятные нюансы и бюрократия, но там есть фундаментальний принцип, який передбачає рівність усіх і кожного перед законом та неминучість покарання за його порушення.
    Это называется верховенство права, но не поверхостное, а настоящее.

    Прокурор и следак там не ездят на элитных авто и не покупают виллы, где кричущая роскошь.
    На Западе ценят профессионалов, понимают, что такое знания.
    Потому останутся там многие. А мы опоздали(
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    я розумію тільки, коли люди тікають від війни...

    коли ж такої проблеми немає...
    якісь там економічні чи політичні утиски... фігня це все...
    та щасливої дороги тим, хто поїхав...
    треба робити нових, кращих )

    будуємо Європу в Україні...
    ті, хто виїхав, ще назад попросяться )
     
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я додам про всяк випадок, що як такі позаштатні сумісники (на рос. почасовики) є, люди щоб заробіти - бігають і читають у двох, трьох вузах одразу які-небудь курси, домовляючись з зав. кафами, і отримують погодинну заплатню. Чи як додаток до основної..Ви, я думаю, про це і так знали.
    Але ви, я бачу, інше мали на увазі.
    Про школи не знаю.
     
    Останнє редагування: 15 лис 2023
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member


    Що я хочу сказати на вашу цитату. Нових та патріотичних "зроблять", і країна відродиться, це без сумнівів...але скільки народу не побачать просто кінця війни та обстрілів.
    За рік на 178тис. пенсіонерів поменьшало - дані ПФ. Таких падінь не було давно. Ще розберуться і виявиться, що їх вдвічі більше, померлих та тих, що знайти не можуть. Ховали померлих і без підписів, прямо у дворах((
    Це війна, це великі стреси, неможливість отримати мед.допомогу, та просто побито скільки старих та і не дуже старих, які не змогли поїхати чи не схотіли бросати напризволяще свою хату.
     
  18. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    а шо робить... я розумію... в мене батько помер минулого місяця :sad:
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    візьміть, наприклад, Харківську область... скільки там зараз населення ?
    ну десь до мільйона мабуть...

    і таку ж площу - десь у Німеччині... скільки там населення?
    десь 5-10 мільйонів мабуть...

    це ж серйозне навантаження на навколишнє середовище...
    а тут ще мігранти...

    і як же вони там усі помістяться?
    і заради чого? :scratch_one-s_head:
     
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я все ж таки зараз восени вирішила попити МагнійB6 антістрес і вітаміни Доппель Герц "Від А до цинку" депо. Якось покращало, вважаю. А то зовсім в'ялість нападає, безсилля якесь незвичне..
     
а де твій аватар? :)