Анархо-комунізм

Тема у розділі 'Анархія, теорія анархізму', створена користувачем duncan, 13 сер 2010.

 1. duncan

  duncan батяр з личакова Команда форуму

  Анархо-комунізм (або вільний, лібертарний комунізм) (від грец. αναρχία — безвладдя; лат. commūnis — загальний) — один з напрямів анархізму, метою якого є встановлення анархії (тобто безвладного суспільства, в якому відсутні ієрархія і примус), основаного на взаємодопомозі і солідарності всіх людей. Головним теоретиком, надавшим ідеї анархо-комунізма струнку, закінчену форму вважається Петро Олексійович Кропоткін (1842—1921), який при цьому зовсім не був першим анархістом-комуністом.

  Сутність анархо-комунізму

  'Анархо-комунізм' є соціально-економічною течією анархістської думки, що закликає до створення суспільства, що існує на основі загального самоврядування, що вибудовується знизу вгору, в якому буде відсутня приватна власність, замість якої пропонується вільне користування усіма продуктами праці усіма членами суспільства. При цьому товарне виробництво має бути замінене «достаток для всіх», тобто, висловлюючись словами П. А. Кропоткіна:

  «Одним словом, нехай кожен бере скільки завгодно всього, що є в надлишку, і отримує обмежену кількість всього того, що доводиться рахувати і ділити!»

  Основи анархо-комунізму

  1. Децентралізація
  2. Свобода
  3. Рівність
  4. Взаємодопомога

  * 'Децентралізація' — заміна централізованої держави і управління вільної федерацією самоврядних територіальних комун (громад) та виробничих спілок.

  * 'Свобода' — мається на увазі в першу чергу свобода для повного і всебічного розвитку особистості без зовнішнього обмеження в особі державного уряду, так і само фінансового обмеження. Відповідно мова йде про свободу від політичного та економічного тиску, коли правителі змушують людину чинити тим або іншим чином, з огляду на державні закон и, а товарно-грошові відносини змушують продавати свою робочу силу власникам приватної власності і засобів виробництва. Всі люди повинні мати рівну можливість вільно, і у взаємній згоді з іншими людьми визначати умови власного життя.

  * 'Рівність' — означає відсутність ієрархії, однакові для всіх можливості задоволення індивідуальних потреб і потреб, а також рівний доступ до всіх суспільних благ.

  * 'Взаємодопомога' — мова йде про те, щоб замінити егоїзм, який розділяє людей, солідарністю, покликання якої відновити суспільну гармонію, коли люди допомагають один одному і піклуються про ближніх, виходячи з принципу «допоможеш ти, допоможуть тобі »

  http://uk.wikipedia.org/wiki/Анархо-комунізм
   
 2. Добряк

  Добряк Well-Known Member

  так же обязательным является космополитизм и интернационализм
   
а де твій аватар? :)