В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Час часнику

    Там, блін, Трамп програє в Пенсільванії, а тут мама зі своїм:
    «Ти грядку на часник скопав?»
    Капець: Жванецький умер і в Путіна підозрюють Паркінсона, а тут мама з прогнозом:
    «Мені кості ломить на дощі, а в нас ще не скопано під часник…»
    Десь ОПЗЖ обійшов Батьківщину, десь Голос утратив голоси і Удар ліг під Солідарність, а тут мама клопочеться:
    «Не забуть про попіл. Часник його любить…»
    Світ другою хвилею накриває ковід і вже третю передбачають, а тут мама переживає:
    «До Михайла часничок має впріти в землі, ще до морозів…»
    Тут замахнулися на конституцію і бідолашні судді ще чого доброго втратять частину маєтків, а в мами інша жура:
    «Будеш копати, викидай корінці повітиці, бо потім геть обів’є стрілки…»
    Тут ніхто не збирається саджати корупціонерів, а мама готова:
    «Треба вже той часник саджати, бо всі посадили, крім нас. Сміх від людей…»
    Придивляюся до людей – ніхто не сміється. Може, тому, що в масках.
    «І погноїти не забудь…» – строго наказує мама.
    В мене дві освіти, кажу, і купа престижних відзнак, а ти хочеш, аби я гній носив.
    «Не гній, а перегній, щоб не спалив зубчики. І листям накрий. Тільки боронь боже не горіховим. Горіхове гірке…»
    «І часник не солодкий?! Як моє життя», – кволо відбиваюся я. Але на маму такі метафори не діють.

    Мирослав Дочинець. "Різнотрав'я".
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Зняли з проволоки і замотали в спанбот виноград. В середу починаються приморозки..Треба ще підрізати ремонтантну малину.
     
  3. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    У мене сорти винограду досить морозостійкі, закарпатська "Ізабелла" витримує, вибагливіший рожевий, привезений із Польщі, але останні зими не такі холодні, вистарчало одного правильного підживлення, обмотування лози, ще як клейонкою, може бути запотівання, що може бути так само дуже шкідливо.
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Доброго ранку.

    У мене цей тиждень мав би стати в основному фінальним по саду-городу )
    Казав сліпий... ;)
     
  5. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хто порадить, вигідніше засаджувати плантацію арахісом чи посадити ще один волоський горіх?
    Для своїх потреб забагато, можна горіхи на продаж, я і з одного великого горіха можу, при хорошому врожаю, зібрати декілька кошиків горіхів, окрім щоденного вживання, йде на випічку, салати, при бажанні - на домашню халву, горіхве листя - засіб від молі та хороше добриво на грядки, на старому горісі можуть рости гливи, в ліс не треба йти.
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Волоський горіх не дуже ціниться, його здають багато, а дерево має площу споживання близько 14 квадратів (убитої площі).На ній нічого не росте - і поряд теж. Якщо на чужій ділянці буде ще одне ваше дерево - можна саджати, а на своїй- велика дурість).
    А арахіс можна садити в одному місті города, а можно в різних. Землі він не шкодить. До того ж волоський горіх чим дальше росте - тим більше родить.
    У нас на краю ділянки велетенський горіх, кожен рік три сітки горіхів, а то і більше.
    Під ним звісно нічого не ростиме, і поряд така ж плантація - щоб не садили - не росте. Навіть сидерат маслична редька - і та ледь жива росла, як павутинка.
    Там все коріннями заплетено.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Як де. Але покупець чи заготівельник перебірливий, то не такий крупний, то слабо висушений... Листя захищає від шкідників, підживлені сухим горіховим листям грядки менше обростають бур'янами, на Закарпатті часто будинки обсаджують горіховим садом, це відганяє комах-шкідників.
    Горіхів менше, а може і не бути при травневому приморозку.
    Із таким підзаробіток нелегкий, як мав ідею завести перепілок, також багато відговорювали, що багато вкладень, але конкуренція і не такий великий попит на перепелині яйця чи тушки.
     
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Можна лущений волоський здавати - тоді ціна нормальна. Та полущи його...
    Арахіс якось легше заробіток: викопав-помив-посушив-здав. Я бачила 55 грн за кг в Чугуєві. Якщо задіяти великі площі, то можна заробити..Ще сушка -яблука, абрикоси, груші).
    Також своя малина, смородина - ще легше. Сортова малина, смородина дає добрі врожаї. Тільки треба мати надійного приймача - щоб в любий час привіз - і він взяв.
    І все разом даст заробіток влітку-восени. А на зиму щоб свої овочі вдосталь були у підвалі. Якщо гарна земля, то богатство.
     
  10. krakovvalerij

    krakovvalerij Active Member

    як хто? форумчанин)
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А чому не вітаєтеся з іншими форумчанами?
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Капєц, @mypucm стать і ім"я змінив!
    От чому його так довго не було...
     
    • Смішно Смішно x 1
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    не дочекаєтесь :acute:
     
    • Смішно Смішно x 1
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А чо в дописі #1515 фотка Ваша, а ім"я змахує на бабіче? Та й риторика каже, що пол жєнского рода ;)
     
    Останнє редагування: 14 лис 2020
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    та вже якось визначіться :facepalm:
     
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @mypucm, не морозьтеся (с) ;) , то магазин ПЕРЕБРАЛСЯ, а Ваша аватарка ПОКУПАЛА

    :tongue:
     
  17. krakovvalerij

    krakovvalerij Active Member

    Добрий день)))) задоволені????
     
  18. krakovvalerij

    krakovvalerij Active Member

    Добрий день)))) задоволені????
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ще разок, і буде все ОК ;)
     
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    всім добридень.
     
а де твій аватар? :)