В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Фігня то фсьо...
    Ще до війни про цей гідроциліндр обслинили на Дачному.
    То тема для всяких пенсіонерів академіків і тіпа конструкторів з ВПК. Їм дєлать нєхєр, а технічна освіта в мозок б"є, от вони і створюють формули вологості і температури ;
    @mypucm, невже не пам"ятаєте"


    зі
    @Lanktocha, а Ви пісят грам п"єте?
     
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    • Подобається Подобається x 1
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  4. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Оцим ковбоям з мегатехнологічними теплицями скоріш за все уряд сприяє всім їх задумкам,- пільгові кредити і таке інше.Хіба там тільки в тракторах справа? Чи так дорого,щоб запахав ділянку чи задискував тракторець?
    Там дорого: будова теплиць, електроенергія, добрива, посівний матеріал, уборка врожаю та його сбут.
    Розпочати в нас - це треба бути небідним чоловіком, який може ризикнути грішми, і до того ж може розраховувати на помічників, що будуть і на базарі стояти, і допомагати з уборкою врожаю.
    А коли на таке задивляється турист, то це дивно.
    Як сам-один про щось подібне може мріяти.
     
    Останнє редагування: 24 сер 2020
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Та то всьо фігня - тоті ковбої з мегатехнологічними теплицями
    Я їх не дуже і слухав /вірніше зовсім не слухав, бо під час перегляду говорив з внуком по телефону )/

    Але от ця копачка вартує уваги
    [​IMG][​IMG]

    нею ж можна і арахіс копати ;
     
  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    не думаю. Дуже широкі вила.
    Такий інструмент взагалі підходить тільки для супіску. Чернозем їм не покопаєш, грижу наживеш...
    Ми не живемо постійно на дачі, ви знаєте. Але скільки в нас помидорів зараз - постійно 3-4 ящики на веранді стоять: один жовтих, один мілких, один великих, один тих, що дозрівають. Огірків цього року менше, але досить, щоб поїсти, дати дітям і щоб закрити. Ще малі підростають - вже цвітуть і завязь є.
    А заробляти сотні тисяч доларів на с\х - це треба мати доступ у владу))
     
    Останнє редагування: 24 сер 2020
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так це ж все регулюється під захцянки ;
    Ви бачили, який марок я нарешті зварив через тотой тютюн?
     
  8. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Бачила. Ще ось що хочу сказати: оці 60 соток якщо в нас, то треба ще огородити і пустити волкодавів, щоб бігали по периметру і лякали чужих.
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Я становлюсь песимисткою).
     
    • Смішно Смішно x 1
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А для чого когось лякати? Вони ж все одно не бояться)

    Я вже казав, скільки соток у нас. І це тільки тут, на обійсцю.
    Половину огородив /шоб було красіво/, а решта ну їх нах...)))
    Хоча дружина вже кілька років довбе. І труби є, і шутер є, і пісок є, і цемент під боком, і бетономішалка є...
    Може якось дозрію...

    За паї, за сінокоси і орні землі я краще промовчу )))

    зі

    тре все робити в охотку і в радість;
     
  11. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У нас в сторожихи спиляли петлі для замку, вона почула, вийшла - і побачила злодюжку, худе, мале, не догнала. Біг швидше за собак)
    А таке хазяйство, стільки усього в теплицях та грядках, знову ж таки металу багацько - як без огорожі? В нас стільки волоцюг шляється, що тільки за теплий одяг і крупу розкурочують дорогі двері, вікна і решітки.
    Турист такий мрійник. Хоч це дещо і непогано.
     
    Останнє редагування: 24 сер 2020
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Silver bullet, у нас з вами різні погляди - ви дачниця, а я селюх.

    Я колись-то не закрив двері в гараж, то сусідка не могла пережити, таки серед ночі розбудила)))
     
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    @Silver bullet
    уявіть, що ви щодня працюєте на ділянці (поруч з хатою) хоча б по 8 годин...
    40 годин інтенсивної роботи на тиждень - це нормально?
    а чоловік, припустимо, - 60 годин на тиждень,

    простими інструментами...
    без телефону, без онуків, в цей час - тільки робота з метою прибутку...
    (можливо фізична, можливо розумова... але в робочий час - тільки зосереджена робота)

    ну і - скільки землі зможете обробити, скільки грн. заробите?
    у перший рік?
    на десятий рік?

    мабуть значно більше, чим зараз...
    вдома зазвичай щось відволікає

    якщо нормально працювати, сім'я без техніки запросто обробить 1-2 гектари овочів чи саду

    спочатку здається, що це багато роботи...
    але якщо подобається... то це стає професією...
    навряд сидіти цілий день у тісному офісі легше
     
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Люди різні і на дачах, і в селах. Моя свекруха живе неогороджена від сусідів, забор тільки з вулиці. Не треба було. А зараз і чужі кури на городі, і каструлі тибрять, собаку отравили...тобто ситуація змінилася.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Утопія.
    Наведу приклад, у нас вродила зараз велика груша "Любимиця Клапа". Здоровенні груші, вкусні. Кілограм 100, мабуть. Одне "но".По мірі поспівання треба реалізувати. Сьогодні вона ще дубова, через тиждень їй всьо. Літня, не лежить без холоду. Де? Найближче село має ринок тільки в середу. Найближче місто за 17км. Наїздишся, настоїшся на базарі?Що з ними робити? Сушити.Треба різати, розкладати. Які там 2 гектари саду. А ще яблука - в той же час, і малина. Збут - це проблема.
    Ви чогось не догоняєте, бо певно, в вас не було городу і на 12 сотках.
     
  17. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Я з кількох яблунь і груш мало не щодня визбирую по декілька відер гнилих фруктів.

    Якщо мати постійний збут, вирощувати багато теплолюбивого та чутливого, про побудову теплиці мав думки, але чи є мені потреба та можливість, багато вирощую мало і суто для своїх потреб, не все таке вибагливе.

    Ще не так давно вживав таблетки, особливо противірусні та антибіотики, опасаючись коронавірусу, після цього радять не вживати алкоголь днів 10, буває, вживаю й інші ліки... Деколи стримуюсь, але не баптист і не мусульманин 50 грам можу собі додзволити.
     
  18. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    1) тобто ви хочете сказати, що всі сотні людей, які живуть поблизу, знають про вашу пропозицію і не хочуть купувати?
    чи просто не знають?

    2) а чого у вас із дому не купують врожай?
    прямо з дерева

    ну от, наприклад, я працюю в полі... навіть не фермерське господарство, а ОСГ...
    5 гектарів овочів - помідори, перець, баклажани... таких господарств в нас сотні...

    поруч з грядкою стоїть машина чергового клієнта... купують десь 4 тонни помідорів у бананових ящиках...
    - звідки ви?
    - з Луцька (це десь за 800 км)
    їм потрібно - самі приїхали до виробника!

    хіба помідори можуть довго лежати? навряд :)
     
    Останнє редагування: 24 сер 2020
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ще краще - викопати глибокий ПОГРІБ (якщо дозволяє рівень грунтових вод)
    чим нижча температура - тим довший термін зберігання...
    тоді можна продавати, нікуди не поспішаючи, коли буде гарна ціна :)
     
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Родина з 2 чоловік обробити 2 гектару саду, і зібрати і продати ці фрукти - це адська робота.Коли в тебе уродить - уродить у всіх, і щоб приїжджали додому то буде хіба що по бросовій ціні.
    А літня груша навіть в погрібі не долежить до гарної ціни)
    Так що таки утопія.
     
а де твій аватар? :)