В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    После слов "еще цветная капуста очень не любит жары" дальше мне можно не слушать...И без того слишком много условий, а от жары в нашем районе никуда не деться. Июль-август больше 30 в тени каждый год. Нет, я поливаю, удобряю, листья цветной капусты вырастают по колено, а внутри с кулачок головка и то уже перед морозами, прячется в этих огромных лопухах)). За месяц до этого времени тепличной цветной капусты с идеальными головками на базаре навалом...В сельхозатласе наш район предназначен для бахчи и томатов - вот им только и хорошо
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мабуть влітку треба в тіні садити :scratch_one-s_head:
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    може..де її тільки знайти.
     
  4. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А поподробней можно?
    Что за Атлас?
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    скажіть назву книжки, я знайду в інтернеті
     
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    у вас там шо - поле... немає тіні від дерев та будівель? :scratch_one-s_head:
     
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Ну є 12 соток городу, де вічне сонце і є 12 соток де дом, сарай, скважина, душова, вбиральня, пісочниця з іграшками для малих, поряд клумби, альпійська гірка, ще декоративний прудик з білою лілією, туї, декоративні кущі, далі сад, малина, парічка, ожина, чорна смородина, полуниця, винограда ряд, 16 кущів роз, гортензія та бузок.. А для капусти треба якась ділянка, чи одну штуку посадити біля дерева?)... дійсно, куди її встромити? Ви б бачили, що всюди, де є тінь, чи заложене плиткою, чи притоптано, чи конче зайнято. Мені план біля будинку ландшафтники робили, і як вони капусту не зпроектували в плані - так її і не втулиш :)
    До того ж температура та сухість воздуха - вона хоч під деревом, хоч де.
     
    Останнє редагування: 24 кві 2024
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Це було давно, як ми брали дачу та був живий мій свекор - спочатку агроном, а потім і голова колгоспу, він мені показував таку книжку як альбом: що де краще росте в Харківській області, по районах. Там різні дані та діаграми - для спеціалістів.
    Так от Чугуєвський район, по клімату та составу почви найбільш підходить для томатів і бахчових. В інеті, мабуть, знайдете і для інших областей..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    • Подобається Подобається x 1
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    як я думав на цю тему :scratch_one-s_head:

    1) коли людина вже прив'язана до конкретної ділянки... і йдеться про забезпечення їжею себе та сім'ї - це одна справа...
    у відносно малих масштабах (на кількох сотках) грунт можна зробити який завгодно - завозити органіку, вирощувати сидерати... і т.д.

    ну і вирощувати біля хати можна що завгодно (враховуючи, звісно, інші фактори - температури, кількість сонця, опадів...)

    теплиця, повністю штучні умови - і хоч банани вирощуй...
    .............................
    2) інша справа, коли йдеться про більші масштаби, про бізнес...
    тут вже треба ретельніше враховувати, так би мовити, природний фон... які у цій місцевості грунти... та інші умови...

    або зробити аналіз, або покопатися у довідниках усяких...
     
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У моїх батьків була дача на піску, прямо біля соснового бору, і на подвір'ї було три мальовничі сосни. Дача була мила: в лісу гриби, а на іншій стороні вулиці, напроти дому у их був город, який спускався до річки Мжі, яка бува розливалась.
    Так от. Там де були ті розливи - ріс перець, огірки, капуста, вище - кукуруза , далі більше піску - полуниця, рядок смородини, потім картоха вже на самому піску...З дерев одна чи дві сливи, прямо на городі.
    Через дорогу, на подвір'ї, з фруктів тільки облєпіха витримувала)
    Такий пісок, що навіть іріси не цвіли у мами.
    Так от про те, що можна землю "зробити".
    Я пробувала експериментувати: привозили мішки с почвосумішю, торфом, садила садженці дерев та рози, чи ще якісь квіти, регулярно поливали, чи бабуся сусідка поливала без нас. І шо? Пісок все втягував, квіти були кволі, цвіли погано, дерева все одно засихали, а коли їх витягували з ями - землі там не було, сам пісок! Отака неприємність. У мене не вийшло зробити окремий рай серед піску. Треба мабуть цілі Камази почви на двір чи шо.
    Не дурно ж гітлеровці вивозили вагонами український чернозем.
     
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    зробити грунт - не значить завезти )

    треба багато органіки...
    підібрати суміш насіння... засіяти зернобобовими та іншими сидератами на зиму...
    скосити, там і залишити... і так кілька разів...
    заведуться дощові хробаки... вони роблять біогумус...
    грунт стане краще утримувати вологу...

    ну а якщо завозити... то солому, гній.. знову ж така усяка живність там буде жити, робити грунт...
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ще ідеї..

    1) якщо річка поруч - вода дешева... тієї органіки на поливі можна виростити вагон...
    або просто комиш накосити... нашо купляти солому

    2) проблемою освоєння пісків (наприклад, пустель) займається багато хто у світі... мабуть є багато напрацювань... вже є багато чудових відео... треба тільки уважно дивитись, що вони роблять...
    https://m.youtube.com/playlist?list=PLttbrQPkvpL3_mDbEqlzoqBXBVFhq9YTM
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Я хіба що стикався, у таких місцях унікальні з унікальним запахом яблуні, при інших умовах такі не виростуть.
    Між соснами гриби - переважно маслюки, я знав місця між зарослями із дуба попадались лисички.
    Окрім лікарського звіробою і ожини на узліссі, сосновий ліс на рослини досить бідний.
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    • Подобається Подобається x 1
  18. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    На матусиній дачі мабуть ще ж і низько було як для великих фруктових дерев - поряд річка. Я ж кажу - садок на дві сливки). Тому ми з чоловіком взяли собі ділянку на горі, ще й чистий чернозем, щоб точно ріс сад, і горіхи. До ставка хвилин 10, він набагато нижче. Скважину били на 32 метри, знизу великі фільтри з нержавійки, кільця мабуть метри на 3. Воду сусіди перевіряли в лабораторії - їм сказали, що годиться для пиття. Але я ще через Аквафор переганяю як пити сирою.
     
    Останнє редагування: 25 кві 2024
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Можна і трубки водопроводні, вони вічні.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)