"Апостольська церква і сучасне християнство"

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Мих, 20 кві 2009.

 1. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  В тому й справа,що Даяна якраз думає...
  Намагається осмислити те,що прочитала і не раболєбствує перед авторитетом церкви.священника і теде...
   
 2. Зануда

  Зануда така зануда

  А я теде...і нехай пробачать мені всі ті "думаючі", але я вважаю, що я більше маю рації ніж вони, а чи так є насправді, то вже ми взнаємо після переходу в "нове, краще життя, початком якого є смерть."(с) Але наразі я не бачу жодних підстав для того, щоб відріктись від того способу, яким моя віра виражається.

  Раз думає, то нехай свої думки виражає своїми словами, а якщо моїми, то нехай цитує, а то виглядає дуже по-дитячому, що я зрештою вже писала.
   
  • Подобається Подобається x 3
 3. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Щодо останнього,то це означає,що у вас з Даяною гарне почуття гумору. А,щодо решти...у всьому я згідний з Даяною...і в баченні світу,і в ставленні до релігії. А,думати,осмислювати прочитане,побачене,почуте...мати щодо цього власну позицію,а не "в світлі доленосних рішень" хм....це не найгірша риса людини....
   
 4. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  То називається одним словом - гордість ( за своє я).
  Анологічно, якби я сказав: Нема чого рабовлєдствувати перед світилами фізики, я сам до всього дійду і розкажу як має бути... Кумедно звучить, нє?

  та ліпше мати вже ПРАДИВУ позицію, а не власну. Власна часом дуже зрадлива, нє?
   
  Останнє редагування модератором: 21 жов 2009
  • Подобається Подобається x 2
 5. Сергій аспірант

  Сергій аспірант Well-Known Member

  людина повинна мати право на пошук, вироблення власноъ позицыъ а не бути привязоною до певної конфесії традицією. Хоч доволі часто критики у своєму критицизмі до сіх і кожного за деревами лісу небачать.
   
 6. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Кожна людина має власну позицію, як казав Кучма, свойо мнєніє завісіт от мєста сідєнія.
   
 7. Зануда

  Зануда така зануда

  Я не оцінюю її як людину, бо ми не є знайомі, але з її позицією можу бути незгідна. Я притримуюсь думки, що не конче завжди випендрюватись і все заради оригінальності. Моя традиційність мені незаважає, швидше навпаки.
   
  • Подобається Подобається x 3
 8. Сергій аспірант

  Сергій аспірант Well-Known Member

  в цьому представники традицыйних церков нагадують євреїв
   
 9. Зануда

  Зануда така зануда

  І якого тону це зауваження? Воно нейтральне, позитивне чи негативне. Бо я щось вашої думки не вловила.
   
 10. Сергій аспірант

  Сергій аспірант Well-Known Member

  для євреїв традиція може бути важливішою за закон(краще відмінити один припис Тори ніж забути усю Тору). (середньвічний аналог - краще не мати закону Божого ніж Папського)
   
 11. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Миху,твоя "правдива" позиція,як і позиція сучасного християнства сягає своїми коренями часів першого Нікейського собору,коли погризлися два патріарха. Один був ближчий до тодішньої правлячої верхівки і його позицію було визнано правильнішою. Інший(Арій) був в той час в іншій політичній партії,котра була в опозиції. От тобі і "правда"...
   
  • Подобається Подобається x 2
 12. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Правда - то вічне, а брехня - річ тимчасова. Вижило те, що правда, а неправда відпала само по собі.
   
  • Подобається Подобається x 1
 13. Сергій аспірант

  Сергій аспірант Well-Known Member

  цыкава сентенцыя от юдаъзм та іслам теж вижили. ТРадиційність не гарантує істиності.
   
 14. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Ней в мене посипляцця тапки,мешти,кальоші і єнчі шкраби,але я вважаю,що істина відома лиш Богу. І тільки Йому. А те,що пишеться в Біблії,Торі,Корані...хм..Велесовій книзі,претендувати на абсолютну істину не може.... Як і підручники історії....
   
 15. Даяна

  Даяна Well-Known Member

  Не підкажете, - з просвітленням якого духа у католиків приходило розуміння хрестових походів,інквізиції і індульгенцій?
  ...наприклад, - Св.Юстина,Тертуліана, Св. Василія Великого, Іоана Златоуста , Григорія Богослова, св.Кіпріана...,які заперечували хрищення немовлят, і далі, Миху, що? Відкинути їхні пояснення і звернутися до інших, які відповідають сучасним вигадкам???
  ... при цьому згідно подвійних стандартів фільтруємо ,пристосовуємо до нових вигадок,і , незалежно, що про їхні гіпотези каже Біблія (чи взагалі не каже)- віримо, нє?
  Ну-ну... , "не бачивши зором і не чувши нюхом" про щось подібне у Біблії, взяти, і придумати "ровер" непомильності зразка 1870 року, нє?
  А тепер звернемось до Слова Божого, аби бачити, - де і у кого помилка:
  «Ці були шляхетніші за солунян, і слова прийняли з повним запалом, і Писання досліджували день-у-день, чи так воно є.» Дії 17:11
  "Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий!» Гал.1:8." "Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете.", Ів.8:31 «Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме ». Ів. 14:23.
  Надіюсь, що у тому що він говорив, - до інкізиції, індульгенцій чи хрестових походів не закликав? Ну то значить дійсно під Духом Святим говорив на відміну від дектрих. А ви пропонуєте промови пап порівняти з промовами Івана і додати усі їхні вигадки включно з непомильністю, целібатом, індульгенціями та ін. ДО СВЯЩЕННИХ ПИСАНЬ?
  Авжеж, це дуже добре! Адже він визнаний Словом Божим. А "Бога треба більше слухати, ніж людей" (Дії 4. 19)
  ... які .... гм... ну самі знаєте.;)
  Стопудово! Ліпше мати правдиву апостольську позицію, ніж власну позицію інших.
  Пані модераторко! Будьте такі ласкаві,- поставте де вважаєте за потрібне лапки.
  А може би ви прикусили трохи язика, а то я Зануді пожаліюсь. :sad: :)))
   
  • Подобається Подобається x 1
 16. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  :crazy::crazy::crazy:

  Даяно, Ви мене розчарували. Та я вже не раз пояснював, а у вас знову істерика.:mocking:  Односторонньо ви то подали, бо були й інші і мали напевно свої аргументи (особисто я тим не цікавився).
  А ви так подали то лиш на свою користь.

  Що до Вас і мене, то вигадки тільки за вами, бо я говорю так, як вчить церква, тобто не від себе, а ви, як і кожен поза......, який має свою власну думку, вигадуєте находу, вишукуючи підтвердженн своїм словам у Біблії.


  Повірте, набагато легше повірити у непомильність у питаннях віри папи римського, ніж у вашу особисту.
   
  Останнє редагування: 21 жов 2009
  • Подобається Подобається x 1
 17. Даяна

  Даяна Well-Known Member

  Пояснення пам'ятаю, от лиш відповіді не чула: за допомогою якого духа?
  Шкода, що не цікавилися. У Катехизмі про таке не пишуть. А от щодо того, - що "були й інші" я не заперечую. То як скажете то всьо фільтрувати, зважаючи на неабиякий авторитет у католиків вказаних осіб? Хоча звісно як, - я власне про це і писала, - шляхом подвійних стандартів, - що не підходить під сучасні вигадки, - відкидати, інше - приймати, нє?
  Згідна. Не так, як вчить Слово Боже, а як "церква" (яка у свій час вчила, що ... гм... самі знаєте що), де під церквою У ДАНОМУ ВИПАДКУ слід розуміти тих, хто "готує страву", а не всіх решта, - які її "гамають". Вартобаштова логіка! :good:
  Не "вишукуючи", а "знаходячи" (на відміну від вас, що таке не можете робити у силу його відсутності). ;)
  Я наводжу думки апостолів і Ісуса, і зважаю на їхній авторитет, а не на свій, на відміну від тих, хто зважає більше на авторитет людей, ніж на аворитет Божого Слова. Такі не лише у "ровер" зразка 1870 року повірять,... як у свій час вірили у .... гм... самі знаєте що. :)
   
  • Подобається Подобається x 1
 18. Зануда

  Зануда така зануда

  Такі твердження можна висувати щодо конкретних людей, але не загалом до всіх представників традиційних церков. А таке уявлення про відношення євреїв до Закону сформовано мабуть Старим Завітом, хоча ще хасиди мабуть так щільно тримаються букви.
  А ви не сприймайте це речення на свій персональний рахунок, тоді й жалітися не доведеться. ;)
   
 19. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Я ж вам писав. Церква перебуває у боротьбі з силами зла, яке діє і на священнослужителів. Тому такі прояви є закономірні. Про це написано у Біблії. Свої ж повстануть проти своїх і говоритимуть єресь. Тому прояви злого духа можливі, як, доречі, в будь-якій релігійній спільноті, як і в кожній людині - прояви зла і добра.
   
 20. Даяна

  Даяна Well-Known Member

  НАзиваючи церкву "традиційною" - слід розуміти, - ЧИЮ традицію вона сповідує. Якщо апостольську, - питань нема, а якщо вчення, яке весь час "розвивається", - то яка ж це традиція? :)
  Гм... Дійсно... Я ж не подумала, що ви могли про себе писати... Вибачєйте.:pardon:
   
а де твій аватар? :)