Color
Фоновий колір
Фонове зображення
Border Color
Font Type
Font Size
 1. Для багатьох жінок справжнє щастя - стати матір'ю. Під час вагітності важливий не тільки спосіб життя і дбайливе ставлення до себе, а й регулярне спостереження з боку лікарів. Звертатися до гінеколога потрібно одразу ж, як стало відомо про вагітність, щоб її підтвердити і точно дізнатися термін. Протягом періоду виношування малюка планові огляди та дослідження проводяться регулярно. Вони дають змогу контролювати, як розвивається плід, і вчасно виявляти відхилення та патології.

  Для чого проводиться УЗД під час вагітності

  Обов'язковим видом дослідження в період вагітності вважається УЗД. Його проводять тричі - по одному разу в кожному триместрі. За необхідності лікар може призначити додаткове дослідження.

  У першому триместрі (до 7 тижнів) за допомогою УЗД лікарі підтверджують, що вагітність є матковою. У протилежному випадку вживають заходів для запобігання ектопічній (позаматковій) вагітності. На цьому терміні лікарі визначають кількість ембріонів у матці, а також оцінюють стан матки і придатків. У першому триместрі акушери-гінекологи вже можуть діагностувати деякі вади розвитку плода. Наприклад, оцінюючи ширину шийно-комірцевого простору, можна судити про наявність чи відсутність синдрому Дауна. (Пренатальний скринінг, який проводять у терміни 12-13 тижнів).

  У другому триместрі (14-21 тиждень) на УЗД вже можна подивитися положення дитини, виміряти частоту серцевого ритму, оцінити анатомію внутрішніх органів малюка, об'єм навколоплідних вод. На цьому терміні також лікарі виявляють вади розвитку плода. У другому триместрі вже можна з точністю визначити, хто народиться - хлопчик чи дівчинка. Однак визначення статі дитини не є обов'язковим показником під час проведення ультразвукового дослідження.

  У третьому триместрі (22-34 тижні) лікарі діагностують аномалії в розвитку, які проявляються на пізніх термінах вагітності. УЗД показує точну вагу майбутньої дитини, її стан, положення і локалізацію. На дослідженні останнього триместру також оцінюються можливі варіанти проведення пологів.

  Рекомендації лікаря гінеколога-хірурга Анна Козакова.

  Вкладення:

  • 05.jpg
   05.jpg
   Розмір файлу:
   48,7 КБ
   Переглядів:
   5