Війна з минулим: у Рівному блокують прийняття історико-архітектурного опорного плану

Published by Surmach in the blog Блог Surmach. Перегляди: 968

[​IMG] Проблеми які виникли у Рівному з захистом культурно-історичної спадщини обласного центру, а до такої по законам України відносяться об'єкти архітектури і історії, археології і містобудування, ландшафтної архітектури та архітектури скверів, визначних історичних місць та пам'ятників минулого, не є унікальними для України. З такими проблемами стикаються майже усі історичні міста та містечка держави, які, згідно законодавства України, мають мати у складі генерального плану так званий історико-архітектурний опорний план. Це міжнародна і європейська практика, це вимоги цивілізованного суспільства!

Історико-архітектурний опорний план, з одного боку, є актуальним реєстром виявлених та підтверджених офіційними документами об'єктів культурної спадщини населенного пункту. З іншого боку, він містить механізми регулювання забудови у місцях скупчення історичних об'єктів які виділені у історичний ареал. Такі параметри, як необхідність попередніх археологічних досліджень, обмеження висоти та характеру забудови, збереження масштабу і характеру забудови, і є визначеними законом методами регулювання будівельних процесів.

Проте історико-архітектурні опорні плани в Україні стали кісткою в горлі будівельно-інвестиційних компаніям, які заради зиску готові будувать що завгодно, де завгодно, і скільки завгодно. Головне щоб вище, швидше і масштабніше! Про приклади будівельного вандалізму і нищення українського історичного минулого волають громади Києва, Харкова, Львова, Луцька та інших міст України. Проте порушення законів України місцева влада не осуджує і не зупиняє. Питається чому?

Схоже нині відстоювати своє минуле має Рівне.

Нижче подана стаття, яка звучить як відповідь на матеріал, який стосується містобудівної ради у Рівному, на якій історико-архітектурному опорному плану міста було проголошено чергову війну. Відчуйте атмосферу боротьби з українською минульщиною!ЧОМУ У РІВНОМУ ВОЮЮТЬ ПРОТИ ПРИЙНЯТТЯ ІСТОРИКО-ОПОРНОГО ПЛАНУ?

Переглянувши матеріал Миколи Кульчинського, на сайті РАДІОТРЕК про події на так званій містобудівній раді у м. Рівному, стосовно багатостраждального історико-опорного плану, хочеться спитати, хто замовив оцю дику маячню, яку пише автор?

( Древнє місто Сонця та як зберегти здоровий глузд у Рівному (ФОТО/ВІДЕО) )

[​IMG]

1. Бо історико-опорний план м. Рівного немає ніякого стосунку до книги В. Дем'янова!

Статус історичного міста Рівне отримало ще у 2001 році, задовго до появи книги Дем'янова (2006-2007 роки).

Такий статус ініціювали рівненські історики, діячі культури та місцева влада.

І він, цей статус, дається державою не усім містам, а тільки дійсно історичним...

2. А тепер по суті...

За законом м. Рівне має мати історико-опорний план!

Будь-який історико-опорний план, який виконаний згідно діючого законодавства України, надалі є обов'язковим документом для історичного міста.

Поважні львівські фахівці сформували його на основі даних від офіційних державних органів та установ, на основі офіційних історичних довідок, відповідно до пам'ятнико-охоронного законодавства України (таке законодавство діє у більшості країн Європи!).

Чому ж 18 років підряд у Рівному ігноруються закони України і ніхто не несе відповідальності за це?

Кому це вигідно?

3. Автор матеріалу вводить громадськість Рівного в блуд, коли говорить про неможливість, з моменту прийняття документу у дію, щось будувати у регулятивних зонах!

Це не правда!

Історико-опорний план не забороняє усе підряд. Він своїми обмеженнями направлений на збереження масштабності (як у європейських містах), характеру та стилістики забудови (як у інших історичних містах України), усіх пам'ятних місць які звуться культурною спадщиною.

Так є в усьому світі, так має бути у нас!

Звідси, історико-опорний план застерігає від будівельної вакханалії, від ігнорування інтересів громади, інтересів суспільства та країни!

Але когось ця вакханалія вабить! Вакханалія ручного "управління"!

Саме у намаганні зберегти ручне управління (незаконну будівельну вакханалію) ховається розгадка того базару, який створили розробникам проекту крикливі гості засідання, які волали про що завгодно, тільки не про справу.

Напевно так було вигідно керівництву містобудівної ради та закулісному будівельному лоббі. Бо мета схоже одна — черговий раз зірвати появу в місті важливого документу.

Відсутність історико-опорного плану — це подальша незаконна можливість будівництва будь-чого у переущільненому центрі міста, незаконна можливість зведення будівель на історичних місцях поза вимог генерального плану, з однією метою — отримання надприбутків.

А те, що при цьому місто стає не комфортним, позбавленим масштабного середовища, позбавленим нормативних соціальних зручностей, будівельне лоббі не цікавить! Бо бабло усе перемагає!

Сприяють збереженню будівельної вакханалії і не фахові журналісти, які готові поступитись інтересами громади заради своєї вигоди.

Хіба це не очевидно?

[​IMG]

+ + +

По матеріалам з інтернету - Будівництво: Рівне воює з власною історією? — Последние новости Украины и мира vremya.eu
Коммунарец подобається це.
Comments are disabled for this entry