Тренди ринку праці у Львові та регіоні: корисні поради для ефективного пошуку роботи від Jooble

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 148

Львівщина посідає друге місце в Україні за кількістю можливостей працевлаштування, поступаючись лише столиці. У 2024 році в регіоні було опубліковано близько 7 тис. вакансій для тих, хто шукає робота Львів на Jooble. Варіанти пропонуються як спеціалістам з досвідом, так і без нього. Сьогодні разом з експертами українського порталу пошуку вакансій Джубл ми обговоримо останні тенденції ринку праці регіону та поділимося секретами ефективного пошуку роботи.

Огляд сучасних трендів працевлаштування у Львові та регіоні


За статистичними Львівської обласної служби зайнятості на двох безробітних у місті та області припадає 3 вакансії. Загалом рівень незайнятості населення порівняно з березнем 2022 року скоротився більш як на 75%. Серед ВПО та мешканців регіону спостерігаються більші бажання та мотивація працювати, ніж у сусідніх областях, що часто стає причиною відвідування професійних навчань та перекваліфікацій.

Релокація 230 українських підприємств на Львівщину дозволила зберегти понад 5 тис. робочих місць та скоротити відтік кваліфікованого персоналу за кордон. Численні переїзди підприємств з гарячих точок створили в області великий попит на робочу силу та створити конкуренцію за таланти. В результаті рівень середніх заробітних плат зріс з 13 до 20 тис. грн.

Крім того, регіон залишається одним з головних туристичних напрямків в Україні, тому лідерами з кількості робочих пропозицій є готельно-ресторанний бізнес та сфера обслуговування. Тільки на ці дві сфери припадає близько 25% вакансій на ринку праці. Наприклад, навіть при досить локальному пошуку, “робота Жовква” чи “вакансії Червоноград” Jooble запропонує щось пов’язане із туризмом.

За період війни Львів став логістичним центром, через який здійснюються пасажирські, вантажні, гуманітарні перевезення з/до країн ЄС. Завдяки цьому виросла кількість вакансій у транспортній сфері. Чоловіки все частіше перекваліфіковуються на водіїв та спеціалістів з обслуговування авто, адже їхні зарплати сягають 1-2 тис. доларів.

Найкращі джерела пошуку роботи: де шукають вакансії мешканці Львівщини?


Для ефективного пошуку роботи необхідно використовувати всі можливі джерела отримання нових вакансій. Серед львів'ян популярними є:
  1. Сайти з пошуку роботи – Jooble, Work.ua, Robota.ua та ін.
  2. Соціальні мережі – LinkedIn, Facebook, Instagram, Telegram, Viber.
  3. Спеціалізовані професійні форуми – DOU, UXPUB, MARKETORIUM тощо.
  4. Львівський обласний центр зайнятості – Львівський міський, Моршинська, Бориславська, Новояворівська, Стебницька та інші філії (з повним переліком можна ознайомитися на сайті).
За статистикою з 10 надісланих відгуків без відповіді рекрутера залишаються в середньому 7-8. Тому щоб швидше знайти роботу та отримати запрошення на співбесіду, необхідно надсилати відгуки на всі вакансії, які є релевантними вашому досвіду та навичкам.

Поради для пошуку роботи: резюме, вибір вакансій та підготовка до співбесіди


Разом з експертами компанії Jooble ми виділили ряд корисних рекомендацій, які допоможуть фахівцям оптимізувати пошук зайнятості.

№1. Не використовуйте шаблонні резюме
У середньому рекрутери витрачають 20-30 секунд на аналіз одного резюме. За цей час вони шукають ключові слова та визначають чи відповідають навички та досвід фахівця інтересам компанії. Саме тому, перед відгуком на вакансію необхідно адаптувати своє резюме та супровідний лист відповідно до вимог, зазначених у тексті оголошення.

№2. Уникайте поширених помилок в оформленні резюме
Вам варто відмовитися від:
  • Зазначення домашньої адреси, сімейного стану та іншої особистої інформації.
  • Великої кількості епітетів, метафор та інших стилістичних прикрас.
  • Довгих описів досвіду роботи, навичок.
  • Узагальнених фраз, наприклад, «великий досвід» замість «досвід у 5+ років».
  • Яскравих оформлень документу, які виглядають непрофесійно.
Дотримуйтеся чіткої структури резюме та слідкуйте за тим, щоб його розмір не перевищував 2 сторінок А4.

№3. Розширюйте область пошуку
Сьогодні вибрати вакансію можна не тільки на сайтах з пошуку зайнятості. Деякі компанії розміщують на своїх сайтах пропозиції роботи або контакти HR-відділу, у якому можна завжди дізнатися про вільні посади. Також ви можете самостійно зв’язуватися з рекрутерами організацій, які вас цікавлять, за допомогою LinkedIn або інших соцмереж.

№4. Ведіть експертні профілі у соціальних мережах
Головною професійною соцмережею зараз є LinkedIn. Тут спеціалісти з різних сфер можуть займатися нетворкінгом, шукати та отримувати job-оффери. Для привернення уваги рекрутерів вкажіть у профілі ім’я, прізвище, досвід та оберіть статус «Активно надсилаю заявки». На своїй сторінці можна також публікувати роботи з портфоліо.

Соцмережі Instagram та TikTok також є ефективними з точки зору отримання пропозицій зайнятості. Проте, їх треба наповнювати фото-, відеоконтентом та текстовими матеріалами на професійні теми, щоб набирати аудиторію. Чим популярнішим є профіль, тим більшій кількості людей він демонструється серед перших під час пошуку за ключовими словами.

№5. Підготуйте відповіді на поширені запитання
Якщо вас запросили на співбесіду, необхідно заздалегідь продумати короткі відповіді на питання, які з високою ймовірністю поставить інтерв’юер. Зазвичай вони стосуються ключових навичок та вмінь, сильних та слабких сторін, мотивацій обійняти посаду, результатів на попередніх місцях роботи.
You need to be logged in to comment