Крапельний полив — запорука розквіту

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 149

Ще навіть не запахло весною, а затяті садівники та городники вже почали планувати роботу на грядках чи в саду, скуповувати насіння й необхідний інвентар. Навіть якщо у вас невелика ділянка чи клумба, не варто сподіватися на милість природи. Особливо в останні роки вона не така вже і щедра на теплі весняні дощі: поки достатньо потепліє, починається посуха.
Monosnap 653ce06384a4504ae721d65e4dacd6b5-1200x900.jpg
Маючи невеличку площу сільськогосподарської землі чи кілька дерев та кущів, дехто обмежується зволоженням ґрунту вручну, тобто поливаючи по стеблу і листі або під корінь. У такого способу поливу є суттєві недоліки: ви витрачаєте більше води і зайвий час, полив не завжди рівномірний, а здебільшого надмірний, може спровокувати грибкові захворювання коренів чи надземної частини рослини, фітофтороз.

Якщо ж площа поливу чимала, навряд чи є альтернатива крапельному поливу. А в теплицях чи пластикових тунелях без крапельного поливу просто не обійтися. Можна також використовувати таку систему на балконі чи на терасі. Які його переваги? Крім того, що заощаджуєте час і воду, уникаєте надмірного поливу, маєте шанс ще й знизити витрати. Адже встановивши якісну систему для крапельного пливу, зможете користуватися нею кілька сезонів. Система крапельного поливу окупляється вже за кілька місяців. Якщо ж є потреба перенести систему в інше місце, це легко зробити, адже такі системі прості в монтуванні.

Використовуючи систему для поливу розчинними мінеральними добривами, доставляєте її безпосередньо до рослин, не витрачаючи засіб намарно на порожні ділянки ґрунту. Крапельна система дозволяє автоматизувати полив, а також відрегулювати кількість та щільність зрошення.

Альтернативу слід пошукати лише для густих насаджень: для поливу газонів чи ґрунтопокривних рослин краще підійдуть розбризкувачі. У всіх інших випадках капельный полив — незамінний.

Звісно, можна самому змайструвати таку систему крапельного поливу з підручних матеріялів. Але зазвичай практичніше і навіть дешевше виходить придбати усі складові на спеціялізованому сайті. Основні складники системи крапельного поливу — система забору води для подачі в систему; крапельна стрічка (труба чи трубоподібний канал із отворами, через які витікає вода, залежно від того, наскільки інтенсивний має бути полив); трубка для поливу — труба, яка подає воду від крана чи мотора до крапельної стрічки; різноманітні з’єднання (фітинги), щоб можна було сформувати схему поливу, яка покривала б усю потрібну площу, вхідні фільтри. Відтак ви створюєте по всій площі лінії з отворами, з яких поступово витікають мікрокраплі і надходять до рослин. Можна також встановлювати крани в окремих місцях для регулювання подачі води до окремих рослин чи рядів. Сучасні конструкції оснащують різноманітними автоматизаційними компонентами, наприклад регулятори тиску для регулювання інтенсивності поливу.

Єдиний недолік крапельного поливу — стрічки або трубки можуть забиватися. Тому варто регулярно чистити фільтри. Тоді ваша система крапельного поливу забезпечить вашому саду, городу чи клумбам вчасне зволоження й ефективний розквіт.
You need to be logged in to comment