Як вибрати генератор для приватного будинку зі свердловиною на воду?

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 253

Часте та тривале вимкнення електроенергії може призвести до пришвидшеного псування насосного обладнання, завдяки якому вода з підземних джерел постачається до будинку чи інших господарських споруд, а також суттєво порушує комфортне проживання в будинку. Також за відсутності світла немає можливості приготувати їжу, розігріти її в мікрохвильовці чи, навпаки, залишити на тривале зберігання в холодильнику. Саме при підготовці до нового опалювального сезону та зимового холоду загалом власники будинків та індивідуальних свердловин на воду задумують про придбання резервного джерела живлення, наприклад, генератора.

Обговорювати, який варіант пристрою краще, варто в першу чергу з майстрами, які безпосередньо надають послугу буріння Київ та чітко розуміються на особливостях роботи свердловини та її насосного обладнання. Особливо це критично на моменти запуску, коли споживання електроенергії зростає, як мінімум, в кілька разів на короткий проміжок часу.

Рекомендації щодо правильного вибору генератора


Найперше, що потрібно зробити при виборі генераторного обладнання – чітко визначитися зі сферою та особливостями його використання. Саме від цього залежить необхідний рівень його потужності, відповідний тип запуску обладнання та інші експлуатаційні параметри, наприклад, можливість підключення кількох пристроїв одночасно.

[h3]Правила підбору генератора за потужністю[/h3]
Саме правильний розрахунок потужності такого пристрою є чи не найважливішим, адже при недостатніх показниках власник не зможе запустити необхідну йому техніку, а при критичних та тривалих перенавантаженнях генератор швидко вийде з ладу. При цьому є ще один важливий момент – придбання моделі генератора з занадто високою продуктивністю. У такому випадку пристрій працюватиме не на повну потужність, наприклад, забезпечуватиме роботу холодильника, освітлення кількох кімнат та функціонування свердловинного насоса, щоб в будинку була вода, проте при цьому він спалюватиме занадто багато палива, через що в результаті вийде подвійна переплата: модель генератора з високою вартістю та підвищені витрати бензину або дизеля. Детальніше про правильний розрахунок необхідної потужності саме для свердловини на воду (за умови, що підключатиметься лише насосне обладнання) варто у майстрів, які безпосередньо проводятьбуріння та облаштування свердловин.

[h3]Особливості розрахунку сумарної потужності електропристроїв в будинку чи на території[/h3]
Щоб порахувати загальну потужність усіх електроприладів у будинку, гаражі чи на іншому об’єкті, які планується підключати до генератора на період відключення електроенергії, необхідно:
  • виписати всі доступні електроприлади, вказуючи їх потужність (вказується в технічному паспорті пристрою або ж можна переглянути на офіційному сайті виробника);
  • класифікувати весь перелік електротехніки на критичну, важливу та не важливу (без якої можна обійтися в умовах блекауту), наприклад, потрібними вважаються холодильник (морозильна камера), насосна станція на воду, плита, бойлер та ноутбук;
  • розрахувати суму необхідної потужності, виходячи з переліку пристроїв, які будуть підключатися до генератора на постійній основі та одночасно.
При цьому вкрай важливо врахувати коефіцієнт пускового струму (КПС), оскільки саме для моменту ввімкнення техніка використовує суттєво більше потужності, ніж просто для роботи. Наприклад, свердловинний насос використовується з потужністю 1,2 кВт, це його базова потужність, вказана в технічному паспорті, проте КПС в нього дорівнює показнику 3-5, тобто придбаний генератор має забезпечувати від 3,6 до 6 кВт потужності, якщо до нього під’єднуватиметься лише насосне обладнання системи водопостачання. У мікрохвильовки КПС дорівнює 2, у холодильника – 3, у пральної машини – 1. При цьому варто передбачити додатковий (але невеликий) запас такої потужності.

[h3]Додаткові рекомендації щодо вибору генератора[/h3]
Досить часто в сучасних реаліях для замовників буріння свердловини ціна всіх робіт та облаштування включає і придбання окремого генератора відповідної потужності, який би забезпечував безперебійне постачання води в умовах блекаутів. Якщо ж генератор буде призначений для кількох електроприладів чи техніки, моделі з потужністю на 2 кВт вважаються ефективним бюджетним рішенням при умові підключення холодильника, свердловинного насоса та забезпечення освітлення приміщень. При необхідності додати до цього переліку комп’ютер чи телевізор,а також електроплиту, то варто зупинитися на моделях з потужністю на 5 кВт.
You need to be logged in to comment