Як обрати душові перегородки?

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 434

PXL_20231003_090134508-01.jpeg

Облаштовуючи власне житло чи плануючи ремонт у помешканні, ми мусимо робити безліч виборів: як спланувати простір, які матеріали обрати, де їх купувати, як зробити усе недорого, але якісно, замовляти майстрів чи робити щось самотужки? Безліч варіантів дозволяє задовольнити різні смаки, вподобання та потреби, водночас заплутати навіть досвідчених замовників. Випробувавши щось на власному досвіді, ми вже знаємо, що варто чи не варто замовляти, як треба чи вкрай не бажано робити. Та зазвичай це виглядає так: от тепер я б ніколи не зробив того чи іншого. Дешевше ж і простіше — використати досвід інших, прислухатись до чужих порад.

Місцем, яке дозволяє щодня відчувати затишок дому, є ванна кімната. Саме тут ми можемо поринути в кількахвилинний релакс, стоячи під струменями теплої води, яка змиває принаймні поверхневу втому.

Тенденції останніх кільканадцяти років — встановлення душової кабіни замість ванни. Зазвичай навіть якщо ванну ставлять, то вона здебільшого компактна, з теплим покриттям (акрил замість чавуну, наприклад). Як і душ, ванну часто загороджують дверцятами. Адже захляпана водою підлога, яку треба прибирати, може звести нанівець увесь релаксуючий ефект. Крім того, перегородка затримує тепло в кабінці, а також дозволяє зосередити пару і конденсат ближче до крана й душу, а не поширювати їх по всій ванній кімнаті.

Оптимальний варіант — скляна душова перегородка. Її переваги — візуальна легкість, простота, створює ілюзію більшого простору; скло легко мити, воно не потребує спеціального догляду; перегородку просто встановити.

Якщо площа та планування вашої ванної кімнати дозволяють встановлювати ванну чи душову без обмежень, вибір душової перегородки залежить тільки від вашого смаку та фінансових можливостей. Різні виробники пропонують душові перегородки різних форм і розмірів, з різними дверцятами або без них, з прозорим склом чи з матовим, тонованим, з малюнками чи візерунками. Це може бути просто одна стінка, кут (дві скляні стінки), розсувні двері, розпашні, скляна шторка, кабінка (прямокутна, квадратна чи п’ятикутна), зі „стелею” чи без неї.

Крім класичної душової кабіни, є безліч інших варіантів, зокрема скляні душові перегородки, які монтують на ванну, до підлоги, до керамічного чи обкладеного плиткою бортика або піддона.

Досить зручні в користуванні розпашні дверцята, та вони потребують додаткової площі. В компактній ванній кімнаті краще обмежитися розсувними дверима.

Що слід пам’ятати при виборі скляної перегородки для душу? Передовсім — бажання заощадити слід обмежити вибором якісних матеріялів. Скло для душової перегородки обов’язково повинне бути гартоване, краще якщо його товщина буде 8 мм (хоча часто виробники пропонують 6 мм). Крім того, що таке міцне скло менше піддається механічним пошкодженням (на ньому рідше з’являються подряпини, плями), головне — на відміну від звичайного скла, якщо гартоване скло й розбивається, то розсипається не на гострі уламки, а на шматочки з затупленими, заокругленими краями.

По-друге, краще обрати якісну фурнітуру. Ніщо так не псує вигляд ванної кімнати, як сліди іржі чи цвілі. Тому варто придбати фурнітуру з матеріялів, які менше піддаються впливу вологи, корозії (оптимально — нержавіюча сталь).

По-третє, слід випробувати дверцята, чи добре вони відчиняються/зачиняються, чи не зачіпаються ніде, не скриплять.

Догляд за скляною перегородкою доволі простий. Скло легко мити, та слід пам’ятати, що його не варто чистити абразивними засобами. Від цього псується зовнішній вигляд — з’являються подряпини, дрібні тріщинки, у які потрапляє бруд чи наліт, що ще погіршує ситуацію. Достатньо використовувати лагідні засоби для скла, спреї, які розчиняють і змивають наліт, протирати скло м’якою тканиною. Якщо робити це вчасно, скляна перегородка матиме гарний вигляд і довше служитиме.
You need to be logged in to comment