"Через таких як ви почалася війна!"

Published by muravey in the blog muravey's tavern. Перегляди: 246

Сподіваюсь, вам не доведеться такого почути. Ніколи.

Зараз є певна кількість людей, яка вважає, що війну накликали ті, хто розмовляє в побуті російською. Навіть якщо це відбувається в сімейному колі, а назовні спілкування є україномовним. Є навіть відомі "лідери думок", які плекають та розповсюджують цю думку серед своїх прихильників. Вони кажуть, що Маріуполь заслуговує на те, що він отримав...

Здавалося б - це логічно. Розмовляєш російською - значить, це тебе прийшли "асвабаждать" і рятувати від гніту бандерівців. Ти винний в тому, що не припинив, не перейшов на українську навіть десь в себе на кухні. Але ця логіка підпорядковується путіністській гидотній філософії. Вона легітимізує тези про те, що тут в Україні щось з мовним питанням не так, і потрібно терміново все міняти.

Моя думка наступна. Це - частина пропагандистської політики росії, і це мабуть її локальна перемога, бо вона скеровує гнів за горе, що принесли окупанти, на людей, які так само від того потерпають, а не на саме окупантів та загарбників.

Вигадана причина розколу суспільства може ґрунтуватись на будь-чому. Якщо є аспект життя, де вибір для людини складає більше однієї опції - на цьому можна збудувати ненависть та привід піти війною.

Уявимо собі, що путін на черговому засіданні їхньої банди каже, що, скажімо, в Казахстані утискають і пригнічують православних вірян. І терміново треба рятувати їх від мусульманського свавілля. Ну й далі ви знаєте, що відбудеться приблизно в ту саму хвилину, як він сяде за мікрофон. При цьому місцеві християни мають почуватись винними в тому, що через них до їхнього дому прийшла війна? Гадаю, це не так.
You need to be logged in to comment