ЖК "Ювелірний" -відгуки

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем IrynaDub, 3 гру 2013.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. rkc

    rkc Well-Known Member

    Придбаваючи квартиру чи нежитлові приміщення, ми стаємо не тільки їх власниками, але також отримуємо у власність частину будинку з допоміжними приміщеннями та будинковими структурами пропорційно придбаним квадратним метрам. Проте юридично оформляється лише власність на квартиру чи нежитлове приміщення. Саме для того, щоб юридично оформити власність на решту будинку і створюється ОСББ на основі права сумісної власності. Мешканці свої дольові власносності на іншу частину будинку, ніж належні їм житлові і нежитлові приміщення, складають разом і утворюють юридичну особу (ОСББ), яка і оформляє на себе цю власність. Реально це відбувається після створення ОСББ та передачі йому на баланс будинку.

    В рамках ОСББ кожному з нас буде належати частина неподільного та загального майна будинку (якщо говорити термінами ОСББ), яка буде пропорційною придбаним житловим чи нежитловим квадратним метрам. Тобто, власники трьохкімнатних квартир матимуть (формально) такого майна приблизно у два рази більше, ніж власники однокімнатних квартир. А найбільшим власником у нашому будинку буде забудовник, якому, окрім непроданих квартир, будуть належати нежитлові приміщення на підвально-цокольному та одинадцятому поверхах (звичайно, поки їх також не продадуть). До слова, тому він і буде якийсь час найбільшим платником коштів на утримання будинку.

    Отже, ОСББ як юридичний власник неподільного та загального майна будинку може приймати будь-які законні рішення щодо належного його використання, у тому числі, пов'язані з установкою кондиціонерів на фасаді будинку. Але спочатку для цього потрібно це ОСББ створити, а воно повинно отримати на свій баланс будинок.

    P.S. Будинок перебував у хитрій іпотечній власності банку, потім банк оформив відчуження частини майна на власників квартир (цей процес не завершився досі), а на балансі будинок перебуває у забудовника-генпідрядника. Тож навіть не зрозуміло, хто б зараз мав би юридичне право давати якісь дозволи ...
     
    Останнє редагування: 27 кві 2015
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  2. Chuvachok

    Chuvachok Андрій

    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  3. Iurii

    Iurii Active Member

    Хто сказав що на початок ремонтних робіт потрібно дозвіл ОСББ ? Вперше таке чую. Я не юрист, але це смішно звучить :) ОСББ дай бог створимо в липні - так що до того часу ремонт не робити .... я і ще 10 людей його вже роблять .....

    Що до кондиціонерів як зясувалося є погоджений план від архітектора - він є і на будові і в Ігора. Я і інші його вже також маємо. Андрію (чувачку) вислав. Андрій пліз розішли усім - у тебе є електронки.
     
  4. riccio

    riccio Active Member

    Цікаво, яким чином там взагалі міг з'явитися кондиціонер, якщо до закінчення усіх робіт забудовником власники не мають права щось змінювати, проводити інші робити... Що ж в такому випадку ще чекати до червня?
     
    Останнє редагування: 27 кві 2015
  5. riccio

    riccio Active Member

    По Договору участі в ФФБ дозволи не передбачено так як взагалі прописана чітка заборона.
    Так, власник тої квартири міг уже оформити право власності і... маємо те, що маємо. Але це вже більше розмови про совість забудовника та власника квартири, бо наступним після передачі права власності стоїть питання створення ОСББ...
     
  6. Uganka

    Uganka Well-Known Member

    Извиняюсь за качество фото,сделано по ходу.Укладывают кабель для нашего дома.Олег Владимирович подтвердил,что 15 мая подключат наш трансформатор. Также вопрос по бетонному забору решается,и есть высокая вероятность,что будет нам новый забор. Также будут у нас ворота вместо шлагбаума. И возможно двери в подъезды такие как на фото см.пост 1787
    20150427_123801.jpg
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. rkc

    rkc Well-Known Member

    Так виглялає вихід на Стрийську зараз.
    20150425ab.jpg
    Викладена доріжка, немає проходу через огорожу і, головне, зліва відсутній паркан, який повинен відділяти нашу територію від території Карата. Важливо не забути про цей паркан :) ...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  8. Hrom

    Hrom Well-Known Member

    Думаю паркан з колючим дротом можна перенести з ліва від доріжки, а з правої сторони будуть тільки дерева. Територія формули краси і так відкрита для людей. Залишиться поставити тільки дві калітки.
     
  9. Chuvachok

    Chuvachok Андрій

    якраз ні, вона відкрита по певним годинам. вечером і в неділю півдня закрита.

    у вашому варіанті ми б отримали легкий доступ до озера, що біля ФК
    ФК, напевне, на це не піде, так як Ювелірний, очевидно, не захоче зробити благоустрій озера
     
    Останнє редагування: 28 кві 2015
  10. Takamine

    Takamine Well-Known Member

    Щодо кондиціонерів, я теж погоджуюсь, що вони псують зовнішній вигляд будинку так як і антени-тарілки на стінах. Тут хтось писав, що зовнішній блок не можна втсановлювати на балконі, але я знайшла ось таку інформацію:
    Зверніть увагу! Не можна встановлювати зовнішній блок кондиціонера на заскленому балконі через утруднене виведення тепла. Це допускається, якщо на балконі можливо відкрити широко вікна.
    http://bud-porada.in.ua/gde-ustanovit-kondicioner.htm
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  11. rkc

    rkc Well-Known Member

    Хочеться надіятись, що ця викладена бруківкою стежка на Стрийську не стане "вузьким" місцем :), бо на останньому і попередньому планах території будинку вона взагалі не показана (вхід на територію показано з другого кінця стежки). Виходить ця земля не є частиною території будинку, а належить Карату. Чи захоче Карат її віддати на наші потреби чи потреби, спільні для кількох сусідніх організацій? Питання більш ніж риторичне :), може у забудовника є якісь домовленості з Каратом?
     
    Останнє редагування: 28 кві 2015
  12. Olena Stepanova

    Olena Stepanova Well-Known Member

    В Земельному кодексі (глава 16 Право земельного сервітуту) є поняття сервітуту. Це — право власника чи землекористувача земельної ділянки на обмежене платне чи безоплатне користування чужою ділянкою.
    Одне, серед видів земельного сервітуту законодавець наводить:
    - право проходу чи проїзду на велосипеді через чужу ділянку....
    Тобто, офіційно є можливість оформити безплатно договір сервітуту на цю земельну ділянку, знову ж таки, після того як буде створено юридичну особу ОСББ "Ювелірний".
     
    Останнє редагування: 28 кві 2015
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. rkc

    rkc Well-Known Member

    Сервітут передбачає спочатку спробу домовитись (укласти угоду на користування), і це, як правило, не буває безплатним. Якщо ж власник не погоджується на запропоновані умови, то - суд (теж не безплатне задоволення, особливо, в українських умовах). Якщо на даний момент не існує якихось домовленостей з Каратом щодо цієї вузької ділянки землі, то, в кращому випадку, нам прийдеться постійно платити за користування нею, в гіршому - проходу просто не буде (в перші роки, принаймні).

    До того ж, прохід вздовж паркану територією колишнього СкайПарку. Якщо він має в оренді чи власності повністю всю ділянку від паркану до паркану, то прийдеться домовлятись також з ним.
     
    Останнє редагування: 28 кві 2015
  14. Uganka

    Uganka Well-Known Member

    Я так думаю,что если бы не было договоренностей,то не было бы никакого смысла тратиться на плитку и укладку. А так эта дорожка появилась как раз для нас.
    Ну зачем вы такие идеи подаете Карату? Может люди сами и не думали об этом,а теперь задумаются.
    Даже по вашему фото видно (а я смотрела вчера в живую),что машины припаркованы так,что занимают ровно половину дорожки и пройти ,например,с ребенком за руку будет проблематично. Поэтому,полностью согласна,что там необходим забор тоже. Остается решить,кто будет надоедать Игорю с этим вопросом:)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. rkc

    rkc Well-Known Member

    Було б добре, щоб члени ініціативної групи по створенню ОСББ з'ясували, на яких засадах передбачалось користуватись землею під прохід на Стрийську по відношенню до Карата і, можливо, СкайПарка.
     
  16. Uganka

    Uganka Well-Known Member

    Родненькие соседи,чтоб лучше спалось, хотела поделиться результатом последнего разговора о заборе. Вероятность из высокой превратилась в ничтожную. И вопрос забора плавно переходит в головную боль для ОСМД. Честно сказать,лично я так и не пойму чей это забор по документам,в каком он состоянии (имею в виду оценку эксперта). Чувствую,что его надо менять. Для этого,как всегда :),не мешало бы объединиться и придумать,как действовать. Какие мысли? Плюнем и подождем "когда петух клюнет" ?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. rkc

    rkc Well-Known Member

    Був на будові у своїй квартирі, заодно подивився на бетонну стіну. Виглядає паршиво, проте (на перший погляд) не справляє враження аварійної. Звичайно, хотілося б її замінити, але ... Забудовник вже не виконав деякі свої обіцянки, які давались усно і навіть у документах (наприклад, в документі ФФБ "Специфікація робіт" у "Влаштуванні підлог" вказано "тепло - і звукоізоляція", проте у кімнатах і коридорах нам прийшлось робити це своїм коштом). Про обіцяні закриту територію та охоронні системи ми вже говорили.
    20150430a0.jpg 20150430b0.jpg 20150430c0.jpg
    І справа не в конкретному забудовнику. Жоден підприємець не буде працювати без мінімально очікуваного фінансового результату, а тим більше, собі у збиток. У четвертому кварталі минулого року та й в першому кварталі цього року відбулось дуже значне "просідання" ринку нерухомості в Україні. Очікування, які були, наприклад, у серпні минулого року, що із підвищенням рівня готовності будинку квадратний метр житла продаватиметься на сотню-другу баксів дорожче, не справдились. Більше того, потім довелось продавати навіть на кілька десятків доларів дешевше. Зрозуміло, що тепер забудовник намагається забезпечити собі прийнятний фінансовий результат. І здійснюється це, значною мірою, за рахунок невиконання частини обіцянок, які нам давались при продажі житла. Важко очікувати, що при цьому він виконає те, чого раніше не обіцяв :). Тим більше, що падіння ринку нерухомості за оцінками експертів буде продовжуватись і далі, хоча й не так стрімко, а отже непродані кв.м. також дадуть менше, ніж очікувалось.

    Проте дещо можна зробити. На мій погляд, треба починати з експертної оцінки аварійності бетонної стіни. Оскільки є підозри, що вона може бути аварійною, забудовник зобов'язаний зробити таку оцінку. Більше того, майбутній голова правління ОСББ в жодному разі не повинен приймати на баланс будинок з територією без такої оцінки. Варто памятати, що у випадку (не дай Боже) якогось нещастя голова правління у першу чергу понесе за це кримінальну відповідальність, якщо прийме будинок без оцінки експертів щодо неаварійності стіни. Якщо стіну оцінять як аварійну, то забудовнику прийдеться чи її зміцнити, чи замінити іншою огорожею без якихось наших прохань. Якщо ж стіна не буде визнана аварійною і забудовник, швидше за все, відмовиться її міняти, то все рівно потрібно домовитись хоча б про її укріплення. Естетика естетикою, але безпека важливіша.

    P.S. Принагідно виміряв також рівень радіації у будинку і на території, навіть купу зі щебнем перевірив - менше норми приблизно у два рази.
     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  18. Chuvachok

    Chuvachok Андрій

    РКС, треба було ще долучити фото красивого вигляду (великий зелений газон, озеро), який ми ПОТЕНЦІЙНО можемо бачити, якщо не буде бетонного паркану і буде просто дешева сітка.
    Експертна оцінка - це так, добре мати. Але не треба ускладнювати питання. Паркан треба просто знести і замінити на сітку. Це просто треба зробити і все тут.
    Просто треба зрозуміти, В ЧОМУ САМЕ полягає суть проблеми з парканом і вирішити її. Є такі варіанти, як мінімум:
    • Забудовник лінивий чи зайнятий іншим проектом.
    • Нема грошей.
    • Треба домовлятись про дозвіл ФК чи "Рудністу"
    Кожен з цих варіантів легко вирішується ПРИ БАЖАННІ.
    Сусіди, ми маємо бажання, чи ні?! Не будьте пасивними амебами в життєво важливих для нас питаннях!


    Сусіди, хто хоче вирішити проблему з бетонним парканом? Це ЗНАЧНО покращить естетику та безпеку проживання у будинку.
    Я двома руками "за"! Шукаймо шляхи вирішення, адже головне - бажання! Хто готовий підключитись?
     
    Останнє редагування: 30 кві 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 10
    • Подобається Подобається x 1
    • Баян Баян x 1
  19. Uganka

    Uganka Well-Known Member

    Интересно,как это сделать. Может есть знающие люди :)
     
  20. riccio

    riccio Active Member

    Аварійна бетонна стіна може і дійсно стати проблемою. "Укріплення" завжди носять тимчасовий характер і проблему остаточно ніколи не вирішують. Така стіна нам не потрібна. Але хіба не зобов'язаний Забудовник здавати об'кт, який відповідає усім технічним умовам, в т.ч. і умовам безпеки?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)