Зелена нижня Городоцька

Тема у розділі 'Життя міста', створена користувачем Alexander Shutyuck, 6 січ 2014.

  1. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    4 клени на Городоцьку

    Вчора забув написати, що перші 4 клени на Городоцьку вже зарезервовано. Інші наявні рослини в одному з садових центрів не пройшли суворий фейс-контроль через криві стовбури та некрасиви крони.



    Оригінал публікації...
     
  2. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Більше, вище, густіше

    [​IMG]
    Суто зі спортивного інтересу вирішив накинути, як би виглядала озеленена Городоцька з великими повнорозмірними деревами. Вийшло ось таке.

    1. З деревами заввишки 10 метрів (це могли б бути, наприклад, акації) вулиця виглядає ось так. Оглядовість для транспорту, як на мене, нічим не гірша. До того ж вони дають помітну тінь, сонце не буде так сліпити.
    [​IMG]

    2. Здалеку вигляд ось такий.
    [​IMG]

    3.
    [​IMG]

    4. Виглядає дуже затишно.
    [​IMG]

    5. Вигляд вздовж вулиці від. ц. Анни.
    [​IMG]

    6.
    [​IMG]

    7.
    [​IMG]

    8. Ось такий вигляд виходить. Що скажете?
    [​IMG]




    Оригінал публікації...
     
  3. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Роздача флаєрів

    Таке питання. Скоро мають бути надруковані флаєри про озеленення Городоцької. Хто міг би допомогти з їхнім розповсюдженням?



    Оригінал публікації...
     
  4. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Ліга небайдужих професіоналів

    [​IMG]
    Днями мене затегали у дискусії стосовно проекту озеленення Городоцької, яка точилася у одній фейсбучній групі ландшафтних архітекторів.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Обговорення почалося тиждень тому з сакраментального питання "чому так дорого?" і до мого запрошення туди там назбиралося зо 20 коментарів, з яких я дізнався, що мислю шаблонно і взагалі затіяв це все, аби набити собі кишені. "Якщо хочеш зробити гарну справу, то роби, а не придумати сам собі обєкт який би пітримали люди і зібрати на нього грн." - обурювалася одна з дописувачок. Особливо дісталося трикутній клумбі: небайдужих ландшафтників тривожило, що вона завелика, нагадує "тату Стрєлка" (а на якій частині тіла, цікаво?), що її "наші бабусі з ЛКП можуть так висадити навіщо там проект?" і взагалі вона "АД".

    Що ж, стосовно претензій до мене особисто та моїх мотивів - не бачу сенсу якось виправдовуватися, нехай це буде на совісті коментаторів і кожен з читачів сам зробить власні висновки.
    Ну а щодо критики проекту, то в мене до кожного з учасників дискусії є проста та зрозуміла пропозиція. Вам не подобається мій варіант? Та які проблеми?!:) Я впевнений, що ви підковані теоретично, маєте величезний практичний досвід та мислите нешаблонно, тому для вас не має скласти труднощів запропонувати власний варіант вирішення цієї ділянки. Вимоги до проекту прості - має бути візуалізація з кількох ракурсів (3д чи ручний малюнок - на ваш вибір), план-схема ділянки та кошторис з переліком використаних рослин, кількостями, цінами на них, та місцями, де їх можна придбати. Ваші пропозиції надсилайте до 20 червня 2014 року включно. Можете постити прямо у коментарях до цього посту.
    Ось автодорівській план ділянки, який можна використати в якості підоснови.
    [​IMG]
    А 23-го червня я зроблю в себе в блозі голосувалку, де кожен бажаючий зможе обрати кращий із запропонованих варіантів (включно з моїм). Автор проекту-переможця отримає респект аудиторії та можливість особисто брати участь у його погодженні з міською владою та реалізації. Жодних грошових винагород не передбачено.
    До участі в конкурсі персонально запрошуються Yaroslav Ternovsky, Victor Sobchuk, Olenka Paholiuk, Denys Tuz, Солька М., та Yaroslav Masyuk. Хоча, звісно, спробувати свої сили у цьому змаганні може кожен бажаючий.

    P.S. Дуже сподіваюся, що з боку персонально запрошених до участі в конкурсі людей зараз не почнуться виправдовування типу "ой, я не зможу, бо зараз здаю сесію / маю багато роботи / їду на море" чи щось інше в такому стилі, бо виглядатиме досить-таки та несерйозно. А ми ж тут всі серйозні люди, правда?



    Оригінал публікації...
     
  5. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Є флаєра по Городоцькій

    Друзі, маємо 5000 надрукованих флаєрів про проект озеленення Городоцької. (за що величезна подяка Олександру Одусі, який зробив це власним коштом). Кожен бажаючий може зв'язатися з Олександром та взяти в нього стільки, скільки може розповсюдити.



    Оригінал публікації...
     
  6. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Поточне по Городоцькій

    Станом на зараз маємо на двох рахунках 20 605 грн. В тому числі понад 3 тис. грн., зібраних під час конкурсу солодощів у компанії Глобаллоджик (обнімашки всім, хто долучився)). Завтра зранку їдемо в один садовий центр дивитися саджанці (prunus kanzan), про результати напишу. Якщо все буде добре, то може вдасться організувати висадку вже цієї суботи.
    До речі, якщо хтось має бажання допомогти з розповсюдженням флаєрів - можете звертатися і до мене також, я взяв частину в Олександра Одухи.



    Оригінал публікації...
     
  7. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Озеленення Городоцької. Голосування за кращий варіант трикутної клумби

    [​IMG]
    Постійні читачі мого журналу мабуть пам'ятають, як одна зі складових проекту озеленення Городоцької - трикутна клумба на перетині вул. Городоцької та Шевченка - піддалася нищівній критиці у фейсбучній групі ландшафтних архітекторів. Тоді я запропонував всім бажаючим розробити власний варіант оформлення цієї ділянки та за допомогою голосування обрати варіант, над реалізацією якого ми в подальшому працюватимемо спільно з автором проекту-переможця. Минуло два тижні і сьогодні якраз день голосування.
    Нижче ви бачите форму для голосування, у якій є мій початковий варіант та всі інші варіанти, що надійшли від небайдужих професійних ландшафтних архітекторів, які виявили рішучість не словом, а ділом попрацювати задля розвитку нашого міста. Тепер вибір за вами. Зробіть його об'єктивно та виважено.

    View Poll: #1972743



    Ні, безальтернативне голосування з єдиним варіантом це не помилка і не вияв злої волі. Мені справді хотілося побачити цікаві альтернативні проекти і я би абсолютно не образився, якби якийсь з них переміг. Навпаки, це було б дуже добре, якби хтось отримав можливість проявити себе, взявши на себе частину проекту. Але, нажаль, за весь цей час жодного варіанту від критиків так і не надійшло. Шкода. Можливо, причина цього ховається у приватному повідомленні, яке я отримав від одного зі згаданих мною ландшафтників у відповідь на пропозицію організувати конкурс:

    "привіт. Саш, давай для початку ти зміниш свій настрій щодо усього цього, бо виглядає на те, що ти досить ображено поставився до критики...
    ))і це виглядає смішно...
    я готовий відповідати за кожне своє слово, особливо "шаблонний"
    і навіть поясню чому
    але цей проект я сприймаю не як міряння пенісами, а те як пасивн ландшафтники можуть активізуватись і допогти у проекті при твоїй прямій участі
    а якщо для тебе це всього навсього змагання, хто крутіший урбаніст і активіст, то ізвіняй))"


    Що ж, ізвіняю.



    Оригінал публікації...
     
  8. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Дерева для Городоцької

    [​IMG]
    Знаю, ви всі вже зачекалися та не раз незлим тихим словом згадували мене, але це таки сталося - ми зарезервували дерева для Городоцької. Це японська вишня Prunus Kanzan - вона гарно квітне навесні, морозостійка і добре переносить міські умови. Кажу це із впевненістю, бо дерева цієї породи вже ростуть у Львові і цілком нормально себе почувають. Також ці саджанці дешевші, що дозволить нам на різницю в ціні з кленами замовити стовпчики та захистити дерева від автомобілів.
    Зараз займемося плануванням висадки. Треба зібрати до купи доставку землі, оренду техніки та деякі інші моменти. Можливо вдасться організувати все на цю суботу.

    1. Ось так вони виглядають зараз. Висота від шийки кореня до початку крони - понад 2 метри.
    [​IMG]

    2.
    [​IMG]

    3. Деякі саджанці більші за інші - їх будемо саджати на кінцях смуги.
    [​IMG]

    4.
    [​IMG]

    5.
    [​IMG]

    6. Зарезервували 11 штук.
    [​IMG]

    7. А так виглядають канзани, що вже не один рік ростуть на пл. Петрушевича. І наші будуть не гірші.
    [​IMG]






    Оригінал публікації...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Стосовно стовпчиків

    [​IMG]
    Плануємо захищати дерева від автомобілів бетонними стовпцями. Спочатку думали робити їх 10х10 см, однак виробник запропонував 17х17 - на них вже є готова форма і їх можна буде виготовити трохи швидше. Однак є сумнів - чи не занадто масивно вони виглядатимуть - виробники накинули ось таку візуалізацію. З одного боку так, виглядають досить масивно (ще зважайте, що тут дерева великі, а наші спочатку будуть значно делікатніші), але з іншого - масивніші стовпці і захищатимуть надійніше. Що скажете?
    View Poll: #1973650




    Оригінал публікації...
     
  10. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Погодка шепче

    У зв'язку з погодніми умовами на сьогодні початок робіт на Городоцькій відміняється.

    Оригінал публікації...
     
  11. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 2
  12. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Сьогодні на Городоцькій

    [​IMG]
    Сьогодні на Городоцькій викладають плитку довкола дерев та привезли один примірочний стовпець 17х17. Як на мене, він чудово пасує. Товщина якраз така як треба. Висота буде, звісно, менша, ба він наполовину зайде в землю. У канавці буде світловідбивна стрічка.

    1.
    [​IMG]

    2.
    [​IMG]

    3. Без стовпців ніяк. В проміжках, схоже, теж доведеться їх ставити.
    [​IMG]





    Оригінал публікації...
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    тільки щоби загазованість не знищила ті дерева
     
  14. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Будемо сподіватися, що не знищить. Та й з новою схемою руху по тій частині Городоцької, імхо, візуально стало значно менше авто і корків. А зз дерева ще легше дихатиметься. Планую наступного тижня поїхати, на власні очі побачити:)
     
  15. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    нині прогулявся Городоцькою від вокзалу до оперного
    страшна загазованість і шум
    справа у тому, що не всі дерева загазованість добре сприймають
    саме тому у містах висаджують певні типи дерев, а не так, як комусь заманеться
    наприклад, липи чи каштани
    мені здається, що замість сакур (якщо не помиляюся) ліпше було якісь рододендрони або магнолії
    просто колись чув, що ці рослини дуже “вихлопостійкі”
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Поживемо-побачимо. Але ініціатива мені страшенно подобається. Треба місто озеленювати:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    однозначно -- за!
     
  18. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Народне озеленення

    [​IMG]
    Ця тема червоною ниткою проходила крізь мій журнал останні півроку. Ідея озеленити нещодавно відремонтовану вул. Городоцьку виникла в Михайла Закопця, з яким ми торік спільно займалися проектом громадського простору на пл. Галицькій. Мені ідея сподобалася і я нашвидкоруч зробив фотоколаж, в якому показав, як могла би виглядати Городоцька з деревами. Той пост викликав неочікувано жваву реакцію, настільки жваву, що нас майже відразу запросили на містобудівну раду розказати про ідею. На містобудівній раді ми показали приклади аналогічно озеленених вулиць з усього світу, вислухали порцію критики (куди ж без неї? :) ), але загалом підсумок зустрічі бв позитивний - ідея сподобалася і над нею було вирішено попрацювати.
    Далі було ще багато різних зустрічей, презентацій, консультацій і, нарешті, в кінці березня місто дозволило озеленювати Городоцьку. Після цього ми відкрили кілька рахунків для збору коштів і рівно 1 квітня я опублікував пост з реквізитами та описом проекту. Почався процес збору коштів. Нажаль (чи на щастя?) бізнес нас не підтримав - хтось жалівся на кризу, інші сумнівалися у достатній рекламній віддачі (а доводити ідею до абсурду, перетворюючи вулицю на величезний рекламний банер не хотілося). Через це процес збору коштів відчутно розтягнувся в часі, проте можна сказати, що озеленення Городоцької вийшло справді народним. Отже, станом на середину червня ми зібрали суму, достатню для висадки 11 дерев та почали готуватися до реалізації задуму.
    На цьому я завершую історичний екскурс та переходжу до розповіді про те, як відбувався процес висадки.
    1. Спочатку планували роботи на 1 липня, однак ранок зустрів нас проливним дощем. Вирішили почекати наступного дня та кращої погоди і не помилилися - ранок другого липня видався теплим та сонячним. На щастя, до 8-й ранку ніхто не встиг запаркуватися на місці майбутніх робіт.
    [​IMG]

    2. Зроблену напередодні розмітку змив вчорашній дощ, тому довелося повторити процедуру та приступати до демонтажу плитки. Це, до речі, Михайло Закопець. автор ідеї озеленення Городоцької.
    [​IMG]

    3. Приїхала техніка, без якої виконання робіт протягом одного дня було б абсолютно неможливим. (До речі це фото та більшість подальших зроблені Олександрою Сладковою, за що їй окрема подяка).
    [​IMG]

    4. Процес пішов.
    [​IMG]

    5. На підмогу приїхав Роман Шмідт.
    [​IMG]

    6. Почали копати першу яму.
    [​IMG]

    7. Нажаль на темп робіт суттєво вплинула вантажівка, яку надало для вивозу грунту ЛКП Зелений Львів. Вона брала на борт лише 2 куба землі (якраз з двох ям) та їхала висипати землю, і до її повернення все зупинялося. Час простою здавався безкінечним. Ввечері цього часу нам дуже не вистачило.
    [​IMG]

    8.
    [​IMG]

    9. Вирита яма. Багато хто переживав, що під смугою залито бетон. Як бачите, бетонна подушка є лише під проїжджою частиною, по центру її немає.
    [​IMG]

    10. Кілька слів для телебачення.
    [​IMG]

    11. Комунальний газон поїхав висипати землю. Стоїмо, чекаємо.
    [​IMG]

    12. Це Софія. Коли справа дійшла до посадки дерев, вона добряче намахалася лопатою, а до того роздавала зацікавленим водіям флаєри з інформацією про проект. До кінця дня роздали все, що мали. Так що аудиторію трохи розширили.
    [​IMG]

    13. Михайло, Софія та екскаватор в очікуванні.
    [​IMG]

    14. Поки чакали спостерігали, як таксист зупинився посеред вулиці, заблокувавши смугу руху. Інші водії не добираючи виразів сказали йому все, що про нього думають, однак він непохитно продовжував чекати на свого пасажира.
    [​IMG]

    15. Привезли дерева.
    [​IMG]

    16.
    [​IMG]

    17. Місце під деревами відразу стало затишнішим та приємнішим.
    [​IMG]

    18. До речі, виявилося дуже правильним, що ми зайняли технікою саме смугу від центру, яка протягом дня була значно менше завантажена транспортом, ніж зустрічна. Великих незручностей водіям наші роботи на створили.
    [​IMG]

    19. Реакція проїжджих пасажирів.
    [​IMG]

    20. Та водіїв. Найпоширенішим питанням було "Що то за дерева?".
    [​IMG]

    21.
    [​IMG]

    22.
    [​IMG]

    23. Приміряли захисну решітку.
    [​IMG]

    24. А ось і перше дерево пішло.
    [​IMG]

    25. Намагалися максимально точно виставляти дерева (хоча в підсумку вони все-одно трохи гуляють). До речі, на фото Тарас Стаховський, який від коментування в соцмережах перейшов до активної допомоги та виконав дуже великий обсяг роботи, допомігши в тому числі транспортом та зварювальним апаратом, за що йому теж величезна подяка.
    [​IMG]

    26. Фото на згадку. Зліва направо - якийсь тип у білій футболці, Михайло, дерево, Тарас, ще один Михайло та Софія.
    [​IMG]

    27. Пасажирам маршруток було на що звернути увагу :)
    [​IMG]

    28. Привезли землю. Якби ми ще могли таким же Камазом вивозити стару - процес йшов би значно швидше.
    [​IMG]

    29. Далі для центрування дерев зробили шаблони з планок.
    [​IMG]

    30. А це Оксана Бісик. Вона живе поряд і теж долучалася до співфінансування озеленення. В цей день вона святкувала свій день народження, але, побачивши, що відбувається за вікном, прийшла допомогти. Вийшло дуже ефектно :) І ефективно теж.
    [​IMG]

    31.
    [​IMG]

    32. Львівське телебачення не змогло оминути увагою таку картинку.
    [​IMG]

    33.
    [​IMG]

    34.
    [​IMG]

    35. Тут я повернув собі фотоапарат та зробив кілька знимків, А Саша разом з Оксаною взялася за копання лунки під чергове дерево. Ось так виглядає щастя.
    [​IMG]

    36.
    [​IMG]

    37. Приїхала поливалка.
    [​IMG]

    38. Вирізання отворів в захисних решітках.
    [​IMG]

    39. Результат.
    [​IMG]

    40.
    [​IMG]

    41. Вечірнє сонце невпинно котилося донизу, а на нас накочувалася втома.
    [​IMG]

    42. Все, на сьогодні досить.
    [​IMG]

    43. Вид здалеку, від ц. Анни.
    [​IMG]

    44. Наступного дня знову дощило.
    [​IMG]

    45. Не без такого. Стовпці потрібні.
    [​IMG]

    46.
    [​IMG]

    47.
    [​IMG]

    48. На наступному тижні приїде решта решіток, треба буде встановити їх та закріпити дерева. Тижні за два будуть стовпці.
    [​IMG]

    49. Половинки наявних решіток зварили між собою.
    [​IMG]

    50. До речі про закріплення дерев - пару найбільш хитких ми класично закріпили мотузкою до триноги з брусків.
    [​IMG]

    51. На одне з дерев Тарас Стаховський встановив ось таку конструкцію з металу. Ще є ідея притягнути мотузками прямо до решітки - хоча мені цей варіант видається не дуже надійним, бо мотузки можуть зповзти стовбуром донизу, до того ж решітка не дуже важка і стльний вітер теоретично може вивернути її разом з деревом. Мені особисто конструкція з брусків якось миліша. А ви що скажете?
    [​IMG]

    Ось такі справи. Ще дещо треба доробити (решітки, розтяжки, стовпці), але видимий результат вже є. З чим всіх і вітаю та дякую всім, хто допоміг. Нажаль багато переказів були анонімними, тому не можу назвати кожного поіменно. До речі є ідея, коли все буде дороблено, зібратися на місці та зробити групове фото на згадку.





    Оригінал публікації...
     
  19. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Варіант оформлення проміжків між деревами на Городоцькій

    [​IMG]
    Накинув на вихідних ось такий варіант оформлення проміжків між деревами на Городоцькій. Чекаю на критику, думки та пропозиції.

    1.
    [​IMG]

    2.
    [​IMG]

    3.
    [​IMG]

    4. І ось такий спрощений варіант трикутника біля ц. Анни.
    [​IMG]





    Оригінал публікації...
     
  20. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Підв'язка дерев

    [​IMG]
    Планували сьогодні встановитирешту решіток та підв'язати дерева, але поломка болгарки навернула всі ці плани. Тому підв'язка переноситься на завтра. Потрібна буде допомога - вбивати в землю кілки, підв'язувати до них дерева. Добре, якщо хтось прихопить із собою сокиру та/чи молоток - тоді можна було б працювати одночасно біля кількох дерев та впоратися значно швидше.
    Щодо години - уточнимо завтра. Скоріш за все в другій половині дня.



    Оригінал публікації...
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)