Victoria, прошу прощения, что долго не писала - чистили комп и долго искали драйвера, потому не могли пользоваться модемом. с какого температурного режима вы начинали - с 37-36, как быстро перешли на 33-34 градуса-1,5 месяца,постепенно - ориентировались на малыша, и сколько вашему малышу - 2 месяца и неделя. "Плавает его" папа, иногда "ставит" вертикально поддерживая ладонями спину и грудь - так они "ходят". Начали немного "плавать" на животе. Всегда поддерживает сыну голову. А сечас у нас еще сократилось время плаванья - малыш начал выворачивать голову и пробовать водичку - и каждый раз заглатывает больше, захлебывается, пугается и соотвественно на этом наше плаванье заканчивается.
Миху, я з вами, але я проти того, щоб дитина лежала в ліжечку 9 міс дитина має бути коло мами, на руках, в русі, а не лежати як лялька чит. мій допис тут
По тому как вы понижали температуру, и те новые нюансы вашего плавания, я думаю, что оно сократилось не из-за температуры. Просто малыш Вам показывает, что он уже освоился в ванной и ищет новые ощущения. И тут я Вам порекомендую, поиграть с ребенком в (судя по паралельной переписке, вы прочитаете много коментариев на эту тему, но тем не менее) "ныряние". Что-то такое ныряние для 2х месячного ребенка. Это обучение его правилам нахождения в воде, но в таком возрасте, пользуясь врожденным рефлексом задержки дыхания, это происходит ввиде увлекательной игры, а не длительных обьяснений. Вы должны показать ребенку, что можно делать в воде, и как, а что не желательно. Конкретнее: когда ротик и носик оказывается в воде, воздух (воду), надо не втягивать, а выдувать, или задерживать дыхание. Как бы сложно не звучало сейчас мое обьяснение поверьте 2х месячного малыша этому научить проще и естествеенее, чем полуторагодовалого или 2х летнего ребенка. Ко мне в бассеин приводят годовалых детей, которые плавают с высунутым языком, им интересно так пробовать вводу, и родитетелям значительно больше приходиться прикладывать усилий, чтоб обьяснить правила поведения на воде, и хорошо, что это начинается с бассейна, а не моря где почти всегда есть волнение, и купание по этой причине могло прекращаться очень быстро. Ну теперь к практике, как играть с водичкой: папа держа малыша под мышки стоя, говорит "смотри" и дует на водичку, пускает струю воздуха, чтоб пошли круги по воде, если есть возможность побулькали в водичку; поиграли леечкой: полили рядом с малышом, на малыша; взяли ковшик, полили рядом с ребенком, потом на ручку, на спинку (это может делать мама, у папы руки заняты); говорим команду "один, два, три", хлопаем при этом ладошкой по водичке и с командой "ныряй" брызгаем в лицо, со временем можем делать тоже с ковшиком, набираем в ковш немного водички, стучим им по воде "1,2,3" и короткой резкой струей на макушку "ныряй". Что дают все эти упражнения, малыш начинает понимать, что вода не просто вокруг него она и льется и брызгается, этим он удовлетворяет свои интерес "попробывать её на вкус", но вместе с тем вода попадая на лицо, закрепляет рефлекс задержки дыхания, и чем чаще вы это делаете, тем больше ребенок усваивает, что когда вода находиться рядом с лицом надо закрывать рот. Вообще для такого малыша в ванной есть очень много разных вариантов плавания. Чем старше будет малыш, тем больше он будет просить нового, до 6 мес ванна для малыша, что бассейн: там можно поплавать и понырять с погружением. Рассказывать это все имеет меньше смысла, чем один раз увидеть. Можете прийти к нам на занятия с малышами посмотреть, что можно сделать, тогда я вас могу заочно проконсультировать, а еще во Львове есть классный специалист, который обучает плавать в ванной, если хотите напишите в ПП, дам его координаты.
але ж ви вмієте пиляти... професійно разом з мамою можна і полежати в ванній але вчити плавати-пірнати дитину з народження нема сенсу, ніякого я вважаю це стресом для дитини, хоч воно відразу і непомітно не всі діти зауважте! люблять купатися з народження. чому? ваша думка? мій малий довго не виявляв ніякої радості від купання, тільки останні місяці любить бавитися в ванній тепер я бачу що він сам того хоче - то прошу дуже, купайся, бався, скачи, товчися а раніше я не бачила, щоб купання приносило йому задоволення, то нащо було його попри те вчити плавати і пірнати? досить було помити і все я за повільну і поступову адаптацію дитини до світу і я не бачу, щоб ми щось втратили чи упустили без плавання з народження після народження з дитиною треба поводить відповідно до її природних очікувань на басейн з водою дитина не чекає... і поки дитина не усвідомить, що вона окрема особа, а не частинка мами (що відбувається не раніше півроку) то не варто робити того чого очікування чого в неї не закладено природою... взагалі в мене правило - при відсутності бажання в дитини щось робити, не робити того без чого можна обійтися ну наприклад, дитина не хоче штанці переодягти, а треба - значить те що вона не хоче ролі не грає. ну, грубо кажучи а без плавання обійтися можна, значить те що дитина не хоче, враховувати треба бажання дитини максимально враховувати треба а батькам першої дитини ще потрібен час щоб навчитися дитину добре розуміти і т.д. то чи варто спішити?
Тю... І я багато чого "не бачу". У всіх буває... ТАК далеко не всі діти з народження можуть купатися! 3 дні у ПБ. Потім адаптація в помешканні. Потім.... (там ще 33 усіляких пунктиків). Мої домашні водяні діти з народження люблять купатися. Усі! Хто сказав? Може й чекати, аж підскакувати! Хороше правило! Тільки дитина в ньому займає те саме лялькове місце, а визначає доцільність мама/тато.
добре, поясніть що конкретно втрачає та дитина, яка не плаває з народження? і дуже конкретно, що здобуває натомість ви ж маєте знати до речі, згадала: Масару Ібука "После трех уже поздно" я читала, занадто категоричне твердження що пізно, хоча книжка хороша ну і на захист плавання навіть в світлі тої книжки ніц нового сказати не можу та з чого ви це взяли? як біологічна істота людське дитинча не потребує плавання з народження те саме лялькове - це яке? як і в плаванні? якщо з дитиною спілкуватися під час догляду, то її місце не буде ляльковим п.с. таки втягли мене в суперечку
ми плаваємо від народження, і ніякого стресу не було, дитина настільки природно почувалась у водному середовищі, що я майже повірив в еволюцію і те, що ми вийшли з води=) Зараз Діані 7 років і водний досвід активно продовжуємо=)) вода необхідна нам так як і повітря, а помитись у ванні і на тому обмежити свій контакт з водою - то знущання над організмом. зрозуміло, шо зараз до відкритих водойм доступу нема, але басейни непогано справляються з такою функцією. хочу сказати, що ми живемо на В. Великого і мали нагоду з сімєю кілька днів тому безкоштовно подуріти в аквапарку, так як кандидат від нашого округу Андрій Рікота періодично проводить подібні акції, http://rikota.org/klyuch-do-zdorovoji-mitsnoji-simji/ то може виглядає як політ реколама але сподіваюсь, шо гна форумі є ще хтось з мого району і така інформація буде для нього корисною) Мала була така довольна, шо ми з жінкою вирішили, шо то будуть тепер наші обовязкові шотижневі процедури=) якось всією сімєю воно і веселіше, не кажучи вже про користь для організму))) єдине шо хочу сказати тим батькам, які все ж вирішили своїх малюків з найраннішого віку адаптувати до водички, порадив би подбати про якість води і все ж робити то вдома (у всякому випадку поки діти ще зовсім крихітні), мало шо там в тих басейнах, а імунітету ше ж нема, в воді заразитись - раз плюнути( Гелено, а Вам хочу сказати, шо нічо не тре робити на мус, як бачите, шо дитині в воді не комфортно і шо то його дратує, то , звісно, не треба мучити маля, мама має відчувати
Не впевнена чи можна в цю тему, та у Харкові підбили підсумки шкільних медоглядів: http://osvita.ua/school/news/9600 Цікаво, а як у Львові, може бачили статистику?
Я завжди надягаю своїй дитині шкарпеточки, навіть якщо вдома тепло, я й влітку їй одягала шкарпеточкі тоненькі.
Для профилактики, если не считать всех таблеток, то мы ходим на танцы и на плаванье. Пробуем закаляться.
А ми стараємося вживати корисну їжу, побільше вітамінів, овочів, фруктів, мед, горіхи, соки, та багато гуляєм на свжому повітрі, і звісно провітрюєм чим частіше кімнату!