Колорит, фолькльор і все на купу http://www.youtube.com/watch?v=IShsc4DkNRE&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=oyGB1JyZsWc Колектив з хустщини http://www.hudaki.org/ua/about.htm
Багато спільного, в т.ч і мова, і побут... Скажімо та ж Ясиня мало різниться від Ворохти і за побутом. і за деревяною архітектурою І мова та ж, лиш наклався Закарпатська вимова. Одяг, вишивка багато спільного. Але ж самі знаєте, напр. Космач, Брустури і Шешори, здається поряд, а скільки різностей, і в орнаментах, і в кольорах. Відмінність та, що в прикарпатских гуцулів народні ремесла і звичай більше культивуються, а в закарпатських все те більше зійшло на пси.
Бачив хтось оцей фільм? http://www.pulctvrte.punkfilm.cz/index_ukr.html Якщо когось зацікавить, викладу на фтп.
Ні, це не гуцули, це ближче до Кустуріци. Кардинальної різниці немає. А ось наприклад вбрання закарпатських гуцулів і власне закарпатців
Цикавить ---------- Додано в 13:33 ---------- Попередній допис був написаний в 13:28 ---------- Я не писала, що гуцули. Просто дуже колоритний колектив. Доречі, нічого спільно з Кустуріцою не бачу. А як може бути кардинальна різниця? Ми ж не якась азіатська нація - все ж таки споріднені народи
Але ж ці гуцули теж є закарпатцями. По великому рахунку Іванофранківська область теж має і гуцулів і галичан, які відрізняються між собою. ---------- Додано в 14:08 ---------- Попередній допис був написаний в 14:06 ---------- Відмінність в тому, що народні ремесла на Прикарпатті стали такою собі туристичною екзотикою, яка має попит в туристів, і тому виробляється в таких кількостях і такого типу.
Я мала на увазі, що дуже мало хто їх виокремлює від інших жителів Закарпаття (розуміє різницю між гуцулами і русинами що наполягають на своїй "окремішності" від українців).
Ну це не моя парафія. Гуцула від галичанина я відрізню і гуцульське село від галицького теж, а про Закарпаття ви більше знаєте.
http://www.photo.uzhgorod.ua/#/content/start/ Тільки не звертайте увагу на мову. У нас з того проблем не роблять. Людина, котра це створила всією душею любить Закарпаття. Мова тут ні до чого.
Але ж гуцул і є галичанин, а галичанин є українцем (або нє. А гуцул точно є ) Відмінність ще у чомусь. Не дало Закарпаття таких яскравих імен, як Прикарпаття. Шрібляки, Корпанюки, Девдюк, Мітчук і багато інших, знаних добре у львові і далеко поза. А те, що народний промисел на гуцульщині став на комерційну основу-це і добре, і зле (як і усе у світі. Але ні-є і абсолютне зло-комунізм і москалі Правда, москалі кажуть - що галичани, але то не правда ) З одного боку народні мистецтва поставлені на професійну основу, а друга сторона-зявилося море халтури, ширпотребу.
Ні, галичани і гуцули не одне і теж саме. Так вони є українцями мій чоловік дуже любить анекдот про "дикого українця" Такі майстри стали відомі тому, що їх пропагували, організовували виставки,...(як національний колорит, як унікальність регіону). За союзу влада Закарпаття була в такому не зацікавлена, навпаки, наголошувалось на тому, що тут живуть представники інших націй і культур. Ви були в музеях Закарпаття, десь у невеликих містечках, де є взірці автентичні, щоб так впевнено говорити про рівень народних ремесел?
Дуже файний колектив,скачав всі їхні альбоми,принаймі ті шо знайшов.Слухаю з задоволенням.Колись,пам"ятаю,багато з цих співанок грали лабухи на храмах,весіллях.В місті таке не часто почуєш,шкода.
Для людини,яка мислить рафіновано,важко зрозуміти всі відтінки української(русинської)культури і тому важко все це зв"язати до купи. ---------- Додано в 16:23 ---------- Попередній допис був написаний в 16:22 ---------- На базарах навіть вишиванки китайські з"явились.