через ваші закарпатскі опуси вас стали вважати, м"яко кажучи, ненормальним, але це вас не обходить. Ну і в чому тоді був глибокий сенс писати їх? Логіка людини, яка у когось під дверями зробила свою "велику справу"
Хіба про коней, гуцульських мова? Вони також належать до закарпатського колориту! ---------- Додано в 12:04 ---------- Попередній допис був написаний в 11:58 ---------- Дякую Вам Audun за відповідь, мене власне і цікавило як це збоку виглядало.
Я, може, пізно схаменувся, але є питання. Плануємо Новий Рік зустріти у Карпатах. Що маєте порадити? Бажано, щоб недорого.... Будемо з друзями (2 чол.) та собаками (дві мареммо-абруцькі овчарки двома машинами. Їхати будемо через Харків, Київ - а далі машиною я не їздив Десь доби на три-чотирі - з 30 по 2. База відпочинку з демократичними цінами, наприклад, недалко від Львова
йой, що то за електричку на Мукачево зі Львова впустили, це просто жах! Хто повернув оті "шальоні" 90-ті? Їздили на фестиваль вина 14.01.2012, квитки тепер тільки в касах, вагони в 2 рази кортші, замість нормальних сидінь знову лавки, де троє чоловік на одну не вміщалися, 2-ий клас - це колишній 3-ій, п"яні провідниці, а туалети - no comments! Шкода тих лижників було, яким ті сноуборди та лижі на полицю не вміщались та валялись в проході і з лайками супроводжували тих, хто за них чіплявся.
Хто підкаже, який зараз реальний стан сполучення на маршруті Мукачево-Колочава, з зупинками? Є можливість орендувати бус на декілька днів? Ну і за скільки, звичайно...
Влітку плануємо великою компанією пройтися Міжгірською Верховиною. Зелений туризм Може, хтось просвітить, які "родзинки" варто було б подивитися в даній місцевості. Є якісь "набиті" маршрути? Дякую.
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=17&item=264 http://www.stezhky.org.ua/?entry=40&showItem=47 http://ukrtrip.com/1573-veshtannya-okolicyami-sineviru.html http://vasjaletsyn.livejournal.com/16636.html
iso, Дякую красно! Є що почитати. Насправді це мій майже дебютний похід. Чоловік взагалі заявив, що візьме з собою лише в разі, якщо здам залік на знання особливостей абалаківського рюкзака. Це такі в нього жарти з тур.дитинства, поблизу перевалу Уклін.
А Ви у свою чергу поцікавтеся у нього, чим різняться брОцаки Абалакова і Ярова А для "майже дебютного" я б порадив перехід Усть-Чорна-полонина Шассин-хребет Свидовець - Драгобрат ( із заходом для бажаючих на Близницю) -Ясиня. А далі якщо є час і бажання - далі через Зіммер на Говерлу, Чорногорою на Попа Івана, і вертатися через Вухатий Камінь вниз. До Ясині прогульковим кроком із заходом на оз.Герешаску і ночіввлею там - 4 дні. Через Чорногору, із ночівлею на оз.Бребенескул - 3 дні. Лиш не знаю, які тепер правила мандрування Чорногорою?
Якщо влаштує неелектронне джерело – подивіться принагідно книжку "55 дерев’яних храмів Закарпаття". Там, щоправда, мапи досить умовні, але є цікава інформація про дерев’яні церкви.
Егеж, аби я тільки знала те ---------- Додано в 15:13 ---------- Попередній допис був написаний в 15:07 ---------- Дякую. Так, я знаю,здається, цю серію. В нас "2 береги Збруча" є. Це хороша серія путівників... із культурологічної точки зору…Але мапи таки умовні. Брат каже:якби цю інфу якомиось чином прив’язати до карт Генштабу СРСР в навігаторах з ОЗІ Експлорер – то ціни б не було серед "зелених"туристів.
Рахівський район - то практично продовження Івано-Франківської области. Нічим сі не відрізнєє від Яремчі чи Верховини. Жиют там гуцули, сі вітают "Слава Ісу" - "Навіки слава Богу Свєтому", як і належисі гуцулови. Степан Бандера - почесний громадянин Рахова. Це південня частина Закарпаттє. Північна частина сі відрізнєє, там білш неоднорідне населення, лінгвістична і етнічна еклектика, і чим ближче до західного кордону - тим посилюєтьсі більше, люди не вельми довірливі. Ше був в Міжгірському районі, там така говірка по селам, шо я мало шо второпав. Наспровді Закарпаттє найколоритніший регіон в Україні, шось таке невловимо-циганське, хто видів фільми Кустуриці, той збагне.
Ні, разючого прямо нема в тих місцєх, де я був. Просто шось таке дивне, навіт не можу описати. Прикарпаттє - воно не міняєсі, там майже нічого сі не відбуває, а Закарпаттє постійно в якихось фестивалєх, повно туристів всюда. То є Східна Європа просто фактично, а решта України лиш декляративно. В інших областєх одному району байдуже до єншого, особливо коли туди 100 км, а закарпатці точно знают шо в себе сі відбуває, шо в Хусті, шо в Мукачевому.
То так і є що Закарпатці вони специфічний народ трошки і в культурі і в розмові і в поведінці, але то напевно у всіх гуцулів є така риса знати що , де, коли і в кого відбувається))) скоро у Верховині свято вихід на полонину - треба їхати )) Так що на Прикарпатті теж свят вистачає)