Подорожі Україною

Закарпаття

Posted by Dzeko on 16 лис 2010 відповідей - 507
  1. smeet

    smeet просто спілкуюсь

     
    • Подобається Подобається x 1
  2. blagie

    blagie Member

    Привіт всім. Як ужгородка, не можу проігнорувати цю тему. По російській мові-так,реально багато росіян (минулі військові, прибульці...), в останні часи приїжджає багато з східної України(я знаю 3-х з Донецька і 1 - з Луганська) + угорці старшого покоління в основному розмовляють російською, молодь в містах вже непогано володіє українською. Є також перевертні, які чомусь вирішили, що гаваріть по-русски -это модно, сама таких бачила. Але, все одно переважна кількість розмовляє закарпатським діалектом, або намагаються розмовляти українською.

    ---------- Додано в 16:43 ---------- Попередній допис був написаний в 16:32 ----------

    Про сепаратистів-русинів, дізналася з телевізора, мені здається це все дуже-дуже надумано. Я взагалі не розумію, що вони хочуть, приєднання до Росії -це смішно, мій дід розповідав, що росіян і російську вперше побачив і почув після війни,до Угорщини - взагалі ні в які ворота не лізе, у нас дуже мало хто розмовляє угорською, декілька десятків слів і все + ми слов'яни, а вони - ні, і який відсоток угорців-12% -це мало. Саме Закарпаття не може існувати, занадто слабке і мале.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Якраз така закарпатка, яких хотілося б побільше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. blagie

    blagie Member

    Чому ми голосуємо за регіоналів? Угорці голосують+ цигани+ пенсіонери( моя бабуся сама за них голосувала, а тепер, коли ій не дали щорічні гроші на дрова, казала не буде за них голосувати більше), + купували голоса+фальсифікації. Але, якщо згадати, що Єдиний центр асоціювався з помаранчевими + голоса, які дали Батьківщині+ Наша Україна+ Зайчик, то більшість у нас за помаранчевих. Gunner, у нас, насправді, більше патріотів, ніж вам здається, а щодо правильної української, нам потрібен час.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. TesTanya

    TesTanya Well-Known Member

    Саме так - ті хто себе ідентифікують українцями - патріоти України, яким її доля не байдужа. Щодо мови - то не конче аж так все змінювати. Якщо наше покоління знає діалект пасивно, бо живе в інших областях, то вже наші діти - тільки окремі слова, і то вже для них не рідна мова, а швидше іноземна на жаль. Унікальність регіону - може бути туристичною принадою.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. blagie

    blagie Member

    Та я не проти закарпатської говірки, вона мені подобається, але її носіями є в основному сільське населення, а воно скорочується:sad:
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ще наскільки я знаю Закарпаття відрізняється від Західної України мікрокліматом - вирощують помідори в промислових масштабах, полуницю, виноград само собою.
     
  8. blagie

    blagie Member

    виноград в дворі має 90% господарів, полуницю теж багато хто вже садить, а також це все вирощується і в промислових масштабах, багато людей мають парники для помідор і огурців. Заробляємо, чим можемо.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Для огірків?:)
     
  10. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Хотілося б в якому сенсі? :crazy:
    Уточнюйте
     
  11. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    В сенсі патріотизму.
     
  12. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    тепер ясно:)
     
  13. Sirko

    Sirko Well-Known Member

    Мальовничий і сонячний край за Карпатами :)

    В розмаїтості діалектів - багатство української мови :)

    Ну, по-перше, не все так просто. Великий вплив на результати виборів завжди мала місцева владна верхівка. Скажімо, довгий час областю "володіла" СДПУ(о), показово, що такі люди як Віктор Медведчук, Григорій Суркіс чи Нестор Шуфрич потрапили до Верховної Ради саме через Закарпаття. Також можна пригадати активну агітацію за Януковича в 2004-му, брудні вибори мера в Мукачеві, побиття студентів у Сваляві чи бандюків на стадіоні "Авангард" - речі, що прямо пов'язувалися з тодішнім губернатором від СДПУ(о).

    Ющенка ж у 2004-му активно просував Віктор Балога, який і "отримав" область після Помаранчевої революції.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Одначе на цьогорічних виборах команда Балоги агітувала вже за Януковича. Та хоча в першому турі Закарпаття й було єдиним західним регіоном, де переміг Янукович...

    [​IMG]

    ... в другому все ж перемогла Тимошенко, хоча Янукович і отримав декілька локальних перемог у цілковито підконтрольних Балозі районах області.

    [​IMG]

    З іншого боку, Закарпаття справді має палких прихильників Януковича, та це переважно угорці, румуни чи етнічні росіяни.

    Частково маєте рацію, Закарпаття доволі аполітичне, та це не означає цілковиту байдужість. В основних, так би мовити, засадничих питаннях Закарпаття тримається проукраїнських поглядів.

    Проголошення Карпатської України
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. TesTanya

    TesTanya Well-Known Member

    Як справи з повінню??? http://karpatnews.in.ua/news/8297 http://www.radiosvoboda.org/archive/news/20101209/630/630.html?id=2243208
    Знайомі сьогодні зранку їхали з Вел.Бичкова до Рахова, а вертатись мусіли не трасою Мукачево-Рогатин, а через гори-перевал Рахів-Косівську Поляну, бо місцями на дорозі більше метра води. Як справи в інших районах?
     
  15. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Повінь велика. Багато доріг затопило і знесло мостів.Багато людей залишилось відірвано від зовнішнього світу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Міністерство транспорту та зв'язку повідомило, що на пошкоджених у результаті інтенсивних дощів і підйому рівнів води в річках автошляхах Прикарпаття рух відновлено. Водночас складна ситуація спостерігається на ділянках доріг Закарпатської області, про закриття руху на яких повідомлялося раніше.

    Про це повідомляє прес-служба міністерства інфраструктури.

    Зокрема, рух відновлено на таких автошляхах: Міжгірський район: а/д Ізки — Буковець, км 2 +250 (верховий зсув). Рахівський район: а/д державного значення Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Рогатин — Львів (с. Луг) км 137, (с. Ділове) км 147, (м. Рахів) км 164, км 165; а/д державного значення Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Рогатин — Львів, км 130 (перед смт. Бичків) (відсутній перелив води через дорогу), а/д державного значення Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Рогатин — Львів, км 138 (відсутній перелив води р.Тиса через дорогу).

    Закрито рух:

    У Закарпатській області: Виноградівський район — а/д Великі Ком'яти — Вилок (між с. Ком'яти — с. Шаланки), км 4 +300 — 4 +600 (водами річки Боржава залито ділянку дороги). Іршавський район — а/д державного значення Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Рогатин — Львів (с. Гребля), км 37 +300 (перелив води р. Боржава через дорогу) — існує об'їзд, а/д Н Болотне — В.Розтока, км 1 +000 — 2 +000 (перелив води через дорогу, заввишки 50 см). Рахівський район, (с. Білин) км 182 (перелив води р.Тиса через дорогу, висотою 40-70 см) — в'їзд існує; а/д державного значення Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Рогатин — Львів, км 178 (перелив води Білинського струмочка через дорогу, наноси з камінням) — об'їзд існує; Тячівський район, а/д Усть Чорна — Лопухів (залита дорога протяжністю 2 км), а/д Кричев — Росош, км 0 +400 (залито 300 м дороги ); Ужгородський район, а/д Ужгород — Демечі, км 19 +000 (перелив води через дорогу); Хустський район, а/д державного значення Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Рогатин — Львів, км (між с. Бороняво — с. Сокирниця), км 77 (перелив води р.Тиса через дорогу), а/д Міжгір'я — Колочава — Буштино, (с. Вільшани) км 40 (верхової зсув земполотна).

    У Верховинському районі Івано-Франківської області на автодорозі місцевого значення Ільці — Прикордонна Застава №3, км 12 +000 вийшла з берегів річка Чорний Черемош. Затоплено частину а/д. Проїзд для легкового транспорту відсутній.

    Також у міністерстві просять врахувати дану інформацію при плануванні своїх поїздок.

    Нагадаємо, за станом на 10 грудня у Закарпатській області через негоду підтоплено 1133 домогосподарства, 214 підвалів житлових будинків, 404 колодязя, 121 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено близько 305 метрів берегоукріплень і 6200 метрів автодоріг, 4 залізобетонних і 9 дерев'яних мостів.
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    На Закарпатті є ще один цікавий об"єкт для туризму,ми туди одного разу їздили, там проводять фестивалі ковальського мистецтва-"Гамора"-кузня музей села Лисичево. Єдина діюча водяна кузня в Європі.[​IMG]
    Точна дата заснування кузні в Лисичеві невідома. У 1760-х на цьому місці діяла потужня паперова фабрика (папірня) графа Телекі. Тоді вперше було використано силу води, яка приводила в рух вісім валів. А з 1850-х років почала діяти водяна кузня - збереглися тогочасні дані про виготовлення в ній сільськогосподарського реманенту. Майстрами в ній тоді працювали словаки, які мали в Лисичеві своє поселення. Тому зрозуміло, що конструкція "гамори" є аналогічною до таких "гамор" в Німеччині та Словаччині, які, очевидно, були типовими для території Австро-Угорщини.[​IMG]
    [​IMG]http://www.derev.org.ua/muzei/hamora.htm

    ---------- Додано в 16:41 ---------- Попередній допис був написаний в 15:36 ----------

    Ось декілька фото з фестивалю:
    [​IMG]
    Цей великий ковальський молот приводить в рух сила падаючої води. Коваль тільки підкладає кусок заліза і молот б"є по ньому.Вмілими рухами коваль зкуска заліза робить потрібний людям виріб.
    [​IMG]
    Зазвичай на всіх святах в Закарпатті варять бограч-чудо кулінарії.Це одночасно і перша і друга страва http://www.kolyba.org.ua/pershi/juski/2620-gullach

    ---------- Додано в 17:22 ---------- Попередній допис був написаний в 16:41 ----------

    http://www.youtube.com/watch?v=5Sl6jDk2SLc&feature=related

    ---------- Додано в 17:33 ---------- Попередній допис був написаний в 17:22 ----------

    Також дуже цікавий тур по Закарпаттю:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ma4SABwJ_0w&feature=player_embedded#!
     
    • Подобається Подобається x 8
  18. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Щодо повені - то це до речі ще одна характерна особливість Закарпаття, там повені мало не двічі на рік. Якщо я не помиляюся - то традиційна дерев'яна закарпатська хата будувалася на сваях і на кам'яному цоколі. Принаймні в Пирогові такі представлені.
     
  19. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Знову ж таки дивлячись де. Традиції можуть бути в кожному селі свої. Одно село від іншого може навіть кліматом відрізнятись-30-50-100 м над рівнем моря(різниця між сусідніми селами). Але раніше повеней стільки не було. Далося взнаки безконтрольно-варварська вирубка лісів в мвісцях їх постійної дислокації за роки правової вакханалії(як це не сумно казати- за роки псевдо незалежності України).
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. TesTanya

    TesTanya Well-Known Member

    Колись раніше були лісокомбінати, де був весь цикл від підготовки саджанців різних дерев у розсадниках, потім саме висаджування на підготовленій ділянці лісу, догляд і очищення лісу від буреломів, та рубка лісу коли приходив час. Потім зрубані дерева відвозили на переробку в цехи (пиломатеріали, паркет,...) Зараз лісокомбінати розпалися на кілька незалежних підприємств. Ті, які всякими правдами-неправдами одержали ліцензії на вирубку лісу, вирубують все "подчистую" залишаючи голі схили, чого раніше ніколи небуло. Кожне дерево своїм корінням може втримати велику кількість вологи, а коли тих дерев немає, як та волога має лишитись в горах?
    В деяких місцевостях вже навіть населення перекривало рух лісовозам, та результату немає, бо можновладці самі задіяні в тому "бізнесі", і шо їм людські біди.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)