Христос не воскрес!?

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Liliyah Romanova, 13 бер 2007.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Бо "знати" - не означає "вірити", а "вірити" означає "і знати".
     
  2. Michel

    Michel Member

    • Подобається Подобається x 1
  3. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    И УЖЕ ЦАРСТВУЕТ!!!
    В храме Гроба Господня в Иерусалиме сошел благодатный огонь.

    Тысячи верующих, собравшихся в храме, зажгли принесенные с собой свечи от благодатного огня, переданного патриархом Иерусалимским Феофилом.

    Огонь ежегодно появляется чудесным образом в часовне над Гробом Господним по молитве иерусалимского патриарха и собравшихся паломников.

    Церемония получения Благодатного огня (литания) начинается с раннего утра и состоит из целого ряда ритуалов, включая осмотр и опечатывание Кувуклии. Раньше это делали турецкие стражники, теперь - полиция.

    Старшины православной арабской молодежи, сидя на плечах друг у друга и скандируя "нет веры, кроме веры Православной, Христос - истинный Бог", просят Господа даровать верующим Благодатный огонь. Считается, что Спаситель приемлет и такое, несдержанное, по-детски наивное, но чистосердечное обращение.

    Внутри храма также проходят торжественные процессии армянского, коптского и сирийского духовенства. Их традиционно сопровождают каввасы (стражники, которые с древнейших времен нанимались из числа турок для охраны христианских процессий). По мере продвижения сквозь толпу каввасы стучат специальными посохами о каменные плиты храма. Их действия, наряду с шумным поведением православных арабов, создают неповторимую атмосферу ритуального праздника.
     
  4. Forpost

    Forpost Стоїк

    Пасхальный понедельник

    [​IMG]
    9 апреля (дата для 2007г.)



    Пасхальный понедельник празднуется в память о первом дне после воскресения Христа. В Библии повествуется, что, воскреснув, Христос неузнанным явился двум своим опечаленным ученикам, разделил с ними путь в селение Эммаус, неподалеку от Иерусалима, и ужин.

    «...Взяв хлеб, благословил, преломил и подал им. Тогда открылись у них глаза, и они узнали Его. Но Он стал невидим для них. И они сказали друг другу: не горело ли в нас сердце наше, когда Он говорил нам на дороге и когда изъяснял нам Писание?

    И, встав в тот же час, возвратились в Иерусалим и нашли вместе одиннадцать Апостолов и бывших с ними, которые говорили, что Господь истинно воскрес и явился Симону. И они рассказывали о происшедшем на пути, и как Он был узнан ими в преломлении хлеба. Когда они говорили о сем, Сам Иисус стал посреди них и сказал им: мир вам»
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Яков Кротов:

    Благодатный огонь – суеверие, зародившееся или зафиксированное впервые в 12-м столетии. Ничего в первое тысячелетие христианской истории об этом не известно. Способов организовать самовозгорание свечи химики насчитывают не меньше полудюжины, это вопрос исключительно технический. Все это умывание огнем я недавно своим детям показывал, водил над обычной пасхальной свечой рукой, - не обжигает, пожалуйста, умывайтесь. Вопрос в том, как провести руку. Но главное – языческой является сама жажда чуда, которое бы как штамп в ЖЭКе удостоверяло твою принадлежность к небесному царству.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Ліля, а хто цей Яков Кротов? Єврей, який не любить християн?
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Миху, це дуже розумний православний священик.
    Має свій сайт. Веде програми на радіо "Свобода".

    У християн багато язичництва. І Кротов часто має рацію у своїх висловлюваннях, коли критикує саме це явище.

    Вам треба чуда, аби вірити у Бога?
    Із моїх спостережень випливає, що віриш або в Бога, або в чуда.
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    У РПЦ я недавно помітив одну характерну рису. А все почалося з того, що я купив книжку про Олександра Меня. Так само православного священника і так само я про нього ще в совєтскі часи почув по радіо "свобода". Так от, прочитав я про О. Меня і в принципі там не скривалося, що він був євреєм, та й в принципі, що тут такого, але в цій книзі описуються і друзі-священники, з якими він мав хороші стосунки. Я звернув увагу на таку деталь: майже всі вони були євреями(виходячи з прізвищ) і у мене виникла така думка, що у православній російській церкві утворилася ціла плеяда, а може навіть такий своєрідний єврейський рух. Не будемо згадувати прізвища патріарха Алєксандра - незнаю.
    У християн багато язичництва. Чесно кажучи, через те, що виховувався за совітів, то я про язичництво знав майже нічого - ходив до церкви і нічого не підозрював. Якщо говорити про язичництво, то я недавно чув, як отець Милян(не сумніваюсь, що Ви його знаєте), пропонував, щоб все це, що відбувається на Івана Купала перенести до християнства, надавши свЯту християнський зміст. Чи правильно це? От відповім сердечно - не знаю. Якійсь людині потрібні традиції - тобто, вона вірить у Бога, але хоче святкувати так, як споконвіку це робили предки, а є інший край - тільки віра, без традицій. Люди ж є різні. Мене особисто ні те, ні друге не засмучує. Така от у мене думка.
     
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!


    Знову моя думка. Чудо не є самоціль.Хоча... залежить ЩО рахувати чудом. Один священник казав: ми є у церкві на службі в очікуванні чуда - щоб на нас зійшов Святий Дух, як на апостолів у пятидесятницю.
    Чи чудо є тоді, коли гори переносяться? От моя дочка, хіба не чудо?
    Є, звичайно люди, які ганяються за чудом, але це вже інша крайність.
    А чудеса бувають, повірте, Ліля і якщо би я сказав, що ні, то був би неправдомовцем, але це не заважає вірити у Бога, я б сказав, що це кладе на людину більший обовязок і важчий хрест. Чому? Та тому що нема права сумніватися, на відміну від тих, хто дійсно не бачив чуда.
     
  10. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    До РПЦ Кротов ніякого відношення не має:”Яков Кротов – публицист, глава общины сошествия Св. Духа. (Вот автобиографическая заметка с сайта Я. Кротова: "3 ноября 2002 г. епископ Апостольской Православной Церкви Виталий (Кужеватов) рукоположил меня в диакона, а 10 ноября 2002 г. - во священника. В январе 2007 г. я вышел из клира Апостольской Православной Церкви, поскольку в ней было разрешено епископам жениться. С 14 марта 2007 г. указом архиеп. Игоря Исиченко я был принят в число священников Харьковско-Полтавской епархии Украинской Автокефальной Православной Церкви".) С 1997 г. Яков Кротов - сотрудник радиостанции “Свобода”. А віра в чудо, яке може творити Бог, не суперечить вірі в Бога
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Я про це нічого не можу сказати. АЛЕ.

    1. те, що до 12 століття такого не було - нічого не спростовує. Могло й не бути.
    2. те, що що говорять хіміки - вірю, але воно також нічого не доводить.

    А знаєте ЩО саме найбільше говорить, що це можливо?
    "Брехня б так довго не трималася б" - це вагомий аргумент, хоча я докінця не вірю в це. "Я не знаю". Але воно мені не заважає жити. Хіба це головне?
     
  12. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Щасливий не той, хто бачить ангелів чи небеса, а той, хто бачить свій гріх, це сказав хтось із стародавніх святих. А наша віра заснована на чуді, починаючи від Благовіщення, Воскресіння, Вознесіння, Зіслання Св, Духа, і аж до сьогоднішніх часів – мироточиві і кровоточиві ікони, самовідновлення ікон, мироточиві мощі святих, благодатний вогонь.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    От про оту погоню за чудом мені і йшлося.
    Я вірю саме у такі чуда, які оточують нас у щоденному житті. Те, що є я, що ми з моїм чоловіком знайшлися у цьому гамірному світі, що в мене є мій Дарко, що учора ми з ним ходили у парк, що він обіймав мене за руку так міцно, як міг, аби виразити, як йому без мене сумно.
    Для мене є чудом навіть крапля, яка падає з даху на носа, коли мені сумно і хочеться плакати, і помилковий телефонний дзвінок, коли у мене депресія і я закрилася у ванній та занурилася у думки про самогубство.
    Оце чуда. Котрі самі до мене приходять. Отака я лінива. ;)
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Миху, най інші вірять, мені то не заважає. Я просто подала цитату, з якою цілком згодна. Я в то не вірю. На щастя, то не є догма віри. ;) Так що вірити в то не мус.
    А я не казала, що він є в РПЦ. Я сказала, що він православний священик. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. О.Н.О.

    О.Н.О. Member

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Христос не воскрес. А поїхав на схід проповідувати іслам, а потім буддизм.
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    анектод.
     
  17. О.Н.О.

    О.Н.О. Member

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    Це не анекдот, а реальні факти. Я сам бачив.
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    О, тоді все ясно!
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    :D :D :D :D :D :D :D :D :D
     
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Христос не воскрес!?!

    а ви з якого року?
     
а де твій аватар? :)