Хочу переїхати до Львова

Тема у розділі 'Життя міста', створена користувачем Tarasshum, 7 тра 2007.

  1. Журналістка

    Журналістка Well-Known Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    От цікаво: у Києві теж можна попити кави (кав*ярень особливо останнім часом є безліч), погуляти файними вуличками (приміром, райони Золотих воріт і Софійської площі, старий Поділ), але все одно щось не те. Чи ж правда справа в людях? Здається, цілком так
     
  2. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Думаю, що таки в людях і в більшій території міста. В Києві люди з цілої України, та і зрештою з цілого світу (працівники, студенти, бізнесмени).. У Львові наразі процент "не львів'ян", мабуть, значно менший у порівнянні зі столицей. Ми тут часто зустрічаємо знайомих, або просто людей, які говорять так, як ми (львівською говіркою), які виросли в цій атмосфері затишного старовинного доброго міста.. А в Києві різні люди, можна навіть сказати "чужі"..

    Цікаво почути аналогічну думку корінного киянина про столицю.. І як Ви почуваєтесь у Львові?
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    а скільки у відсотках корінних киян та приїжджих?...
     
  4. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Самій цікаво!.. Коли не бувала в Києві, то знайомилась з людьми або зі Львова, або з Сум, Черкас, Донецьку і так далі.. Та і говорять там всі по різному, навіть українська мова в кожного по іншому звучить..
     
  5. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    вавилон...
    доля столиці.....

    я інколи сильно дивувався, коли чув як кияни українською говорять....
    хоча... рідко чув (чи ніколи?), як корінні кияни українською говорять...
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Страшно подумати, що таке може бути і зі Львовом.. :sad:

    Там українську найчастіше чути в метро, трамваях, тролейбусах - при оголошенні наступної зупинки :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    не буде.....
    і не тільки.....
    часто з киянами спілкуюся....
    дуже і дуже багато людей думають українською, але розмовляють російського, щоб не виділятися....
     
  8. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Цього мені не зрозуміти..
    Добре, що хоч переходять на українську, якщо до них нею заговорити..
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    та ні, пояснення просте: розмовляють тією мовою, яка звучить всюди....

    і бачив я це теж усюди: наприклад, приїздить якийсь волинський парубок на "пеемже" і за кілька років говорить всюди тільки російською....
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. рівнянин

    рівнянин Well-Known Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Тату! Де море?
    А Юзіка знаєте де?
    Левандівка! Вибачаюсь за плагіат! Ну гарно лягає під питання!
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Chortenia

    Chortenia Маленьке файне вредне

    Оффтоп

    У мене офтоп, але все ж
    шановний авторе, виправте, будь ласка, у тему допису "переїзджати" та "переїжджати", а то щоразу дивлюся, і так очі колить.:8:
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Mythabor

    Mythabor Well-Known Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    То Вам в тому плані непоталанило, багато людей спілкуються українською.
    Це ще добре бо деякі взагалі забувають рідну мову, і з великою потугою розмовляють українською.
    За Юзівку не чув, а вот Левандівка, я думаю на території області де знаходиться й Санта Барбара...:)) Не варто місцеві назви переносити до загальногеографічних.

    Додано через 4 хвилини
    Та ні осбливо на вихідні, в Світі кави місця не знайдеш, і праження що десь у польщі чи германії...Так шо... На Хрещатику мабуть 90% ходить не киян, а тому все в порівнянні.
     
  13. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    а от "потуга" у них з’являється тоді, коли починають кривлятися, бо більшість з них вдома розмовляє українською....
     
  14. kYula

    kYula Well-Known Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Я народилася в Києві, але життя так склалося, що лише чотири місяці розмовляю українською мовою, до того була російська. Влітку відбувалися нові знайомства. П"ять разів мене різні люди запитували "Дівчинко, а Ви часом приїхали не із Зх.України?" :)

    В університеті в групі тільки 30% киян, всі інші - з різних областей України. Дуже багато тих, хто приїхав з Тернопільщини, Львівщини, Чернівців, Ужгороду. За цими студентами почала помічати, що вони відділяються від української мови - переходять на російську, бо хочуть бути "как все"!
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Mythabor

    Mythabor Well-Known Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Отут добре написано
    Можливо, деякі з нихнавіть поасто забувають, і в дома вони теж починають розмовляти українською, "городские".
     
  16. Зів'ялий мозок

    Зів'ялий мозок Well-Known Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Це залежить від рівня їхньої національної самосвідомості, від того, наскільки їм прищепили любов до української мови. У мене в ліцеї на уроках історії та літератури виховували справжніх нових Бандер, Коновальців, Січинських. Тому мої однокласники, які після закінчення ліцею вчилися у вузах Києва чи Харкова завжди розмовляли українською. Незалежно від того, чи їх розуміли чи ні, бо це їхня земля і кожний москаль повинен розуміти, що він буде зайдою тут до тих пір, поки не тільки навчиться розмовляти українською, а й навчиться нею думати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Текіла

    Текіла Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    У мене все навпаки.
    Давайте мінятись))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Що,настільки Львова не любите?
     
  19. Журналістка

    Журналістка Well-Known Member

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    одного разу поверталася до Києва зі Львова, і в потягу познайомилась із львів*янами, які їхали на навчання до столиці. Весь час розмовляли українською. Так львів*яни сказали, що у нас, киян тобто, дуже чиста українська мова (ми старалися дуже), а вони натомість зізнались, що їм у Києві часто доводиться переходити на російську
     
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи варто переїзджати з Києва у Львів?

    Ми думаєм по українськи.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)