Wizyta we Lwowie X 2013

Тема у розділі 'Polska | polskie forum', створена користувачем ostrov_DamiaN, 19 жов 2013.

  1. Полковник

    Полковник миється в бані

    Когда же "пан" начнёт читать книжки, а не только вздор писать?
     
  2. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    На наших землях в момент заснування Львова було Руське Королівство, Regnum Russiæ, на ваших невідомо що.
    Ха, хотів для цікавості подивитися як у російській вікіпедії трактують події тих часів, так навіть там Русское государство почалося з 15 століття http://ru.wikipedia.org/wiki/Русское_государство
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Niestety Pan ma rację, panie Pedro...
    Polska jest w defensywie i za żaden Lwów ani żadne inne utracone ziemie bić się nie będzie - ani dosłownie, ani w przenośni.

    Zresztą, zainteresowanie Ukrainą spadło w Polsce praktycznie do zera, i tylko czasem odzywa się przy kolejnych rocznicach i wspomnieniach Kresowiaków. Wymierających Kresowiaków.
    I niejako przy okazji - zabetonowało się wspomnieniowe getto, które określi stereotypy na wiele pokoleń.

    A właśnie to ostatnie pokolenie, które jeszcze mogło coś zmienić i stać się Waszą (i naszą) szansą na ułożenie dobrych stosunków, stało się Waszym przekleństwem, niestety... To "niestety" jest szczere, proszę mi wierzyć.

    Dla mojego Taty, Sambor i okolica, Podkarpacie, to był jego rodzinny kraj. Prawdziwie rodzinny, gdzie mieszkali od tak wielu pokoleń, że nikt zna początków ich korzeni. Dla mnie nie. Ja to znam z okazyjnych wizyt i opowiadań starszych,
    A dla moich dzieci, to tylko jeden z terenów na spędzanie wakacji. I też coraz rzadziej.

    Walczycie z duchami. To trudna i irytująca walka.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Агатон,для мене Львів це не польське чи украінське місто,це місто в якому змішались і поляки з украінцями з жидами ,вірменами,австріяками.І коли якийсь недороблений починає тут виписувати своі комплекси і фантазіі саме краще це забанити троля і забути.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Скажемо так - Львів це моноенічне українське місто з укр-пол-євр-нім... історією.
     
  6. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Народ, ви мене дивуєте. Історія може бути різна, але дефакто, деюре Львів є українським. Що з того, що там жили і живуть поляки? Яке то має значення? Влада у нас яка? польська, чи українська? Які можуть бути сумніви?
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    • Подобається Подобається x 1
  9. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Українці з-за кордоном теж хочуть саморозвиватись...
     
а де твій аватар? :)