Впорядкування цвинтаря воїнів УПА на Рівненщині

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем old.kherson, 10 сер 2011.

  1. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Ок, повторюю по буквам:
    Г
    Р
    О
    М
    А
    Д
    О
    Ю

    Тоді не кози там будуть пастися, а свічки і квіти стояти.

    А Комісія МОЖЕ допомогти.
    Але у описаному Вами випадку - не буде. Бо таке називають "Ні собі, ні людям"
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Ганьба! Стоять над могилами без хрестів здорові молоді лоби! Та взяв би кожен до рук дошку, інструмент та зробив би дерев"яного хреста! І виглядала би могила з таким хрестом краще ніж з тими чувачками у вишиванках. А поки ви будете на граніт збирати, ті могили погубляться.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    На півночі Росії, у Республіці Комі, між Інтою і Воркутою, на ріці Усі, є селище Абезь, у якому був один з найбільших повоєнних санітарних таборів політв’язнів. Збереглося його кладовище з номерами могил. Тут поховані в’язні Обського ВТТ, СЄВЖЕЛДОРЛАГу, ВОРКУТЛАГу, УХТПЄЧЛАГу, ІНТЛАГу, МІНЛАГУ, до яких у різні воєнні та повоєнні роки належала Абезь, а також депортовані. Багато могил там збереглися й ідентифіковані.
    У 90-х роках вдалося вициганити у архівах часткові списки поховань з номерами могил (точне місце поховання не розсекречується), що дозволило встановити місця поховань конкретних людей, і близько 900 - з України.
    У 1996 році ми їздили туди в першу експедицію, були встановлені загальний хрест та 12 іменних хрестів на могилах, замість табличок з номерами. Привезено освячену землю та відео і фотозйомки, за якими створений трисерійний відеофільм «Згоряю, щоб світити». Останки Блаженного Кир Григорія Лакоти уже перенесені в Україну (на Сихів).
    Зараз тих хрестів у Абезі є більше сорока.

    Я це до того, що РОБИТИ СПРАВУ можна у всі часи, з любОю владою. Головне, мати бажання та здоровий глузд, щоб на місці були люди, яким воно потрібно.

    Ось ще одна підказка:
    Джерело
    Зрозуміло? ;)
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Левандівко, тут описано лише завершення.
    Але перед цим все одно був етап збору коштів.
    Їх збирали, зокрема, і в такий спосіб - через оголошення в інтернеті.
    Не розумію, в чому проблема.
     
  5. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    №1 у
    Тобто, шкаляють гроші на задоволення власної гордості..?
    Чужими грішми на чужій території.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Bambook

    Bambook Persona non grata

    На якій чужій території? В Канзасі десь чи десь під Уралом?
     
  7. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Кому належить цвинтар? :)
     
  8. Bambook

    Bambook Persona non grata

    За Конституцією - народові України.
     
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Місцеві жителі - не народ України?
     
  10. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Стаття 23. Місце поховання

    Для розміщення місця поховання рішенням уповноваженого органу в установленому законом порядку відповідному спеціалізованій поховальній службі, установі, організації в постійне користування надається земельна ділянка.

    Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують планування та впорядкування території місць поховання згідно з генеральними планами забудови відповідних населених пунктів та іншої містобудівної документації з дотриманням обов'язкових містобудівних, екологічних та санітарно-гігієнічних вимог.
    Рішенням виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у місцях поховання можуть бути відведені сектори для почесних поховань, поховання померлих (загиблих) військовослужбовців (сектори військових поховань), а також сектори для поховання померлих за національною чи релігійною ознакою.
    Для почесних поховань органи місцевого самоврядування можуть відводити земельні ділянки поза територією місць поховання, на яких створюються меморіальні бульвари, сквери, парки і кургани Слави.
    Поділ кладовищ на розряди за майновим станом не допускається.
    Порядок функціонування місць поховань визначається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради.
    Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування у випадку постійного підтоплення, зсуву, землетрусу або іншого стихійного лиха.
    Орган місцевого самоврядування може прийняти рішення про часткове або повне припинення поховання померлих (закриття) кладовища в разі, якщо на території кладовища немає вільних місць для облаштування нових могил (колумбарних ніш), а поховання померлих можливе лише на місцях родинного поховання або шляхом підпоховання в могилах за згодою користувачів місць поховання відповідно до статті 25 цього Закону.

    Стаття 24. Місця невідомих поховань

    Про виявлені місця невідомих поховань негайно повідомляються відповідні правоохоронні органи. У разі відсутності складу злочину виявлені місця невідомих поховань підлягають обстеженню, вивченню та обліку відповідними виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та органами охорони культурної спадщини в порядку, встановленому законодавством.
    На період обстеження та вивчення виявлених місць невідомих поховань виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують охорону їх територій.
    На підставі висновків обстеження та вивчення виявлених місць невідомих поховань органи місцевого самоврядування можуть надавати їм статус кладовища з подальшим упорядкуванням його території згідно із цим Законом.
    Місця невідомих поховань, віднесені в установленому законодавством порядку до об'єктів культурної спадщини, беруть на державний облік і утримують органи охорони культурної спадщини.

    Стаття 25. Могили
    За зверненням виконавця волевиявлення померлого або особи, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого, на території кладовища безоплатно виділяється місце для поховання померлого відповідно до затвердженої проектної документації.
    За бажанням одного з родичів, визначених у частині п'ятій статті 6 цього Закону, для поховання двох чи більше померлих безоплатно виділяється місце для родинного поховання.
    Після здійснення поховання померлого виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого, як користувачу місця поховання (користувачу місця родинного поховання) спеціалізованою поховальною службою(а в разі її відсутності - виконавчим органом сільської, селищної, міської ради) видається відповідне свідоцтво, зразок якого затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері житлово-комунальної політики України.
    Це свідоцтво дає право його пред'явнику на встановлення намогильних споруд у межах могили (родинного поховання), вирішення питання про проведення підпоховання, здійснювати інші дії, пов'язані з використанням місця поховання, якщо це не суперечить законодавству.
    На могилах (місцях родинного поховання) можуть встановлюватися намогильні споруди, склепи за індивідуальним замовленням у межах, встановлених для могили (родинного поховання). Встановлені намогильні споруди, склепи реєструються спеціалізованою поховальною службою (а в разі її відсутності - виконавчим органом сільської, селищної, міської
    ради) у книзі обліку намогильних споруд,
    форму якої затверджує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері житлово-комунальної політики України.
    Забороняється здійснювати поховання інших померлих (підпоховання), встановлення намогильної споруди, склепу без згоди користувача місця поховання (користувача місця родинного поховання).

    Стаття 30. Утримання місць поховань

    Утримання кладовищ, військових кладовищ, військових ділянок на кладовищах, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради за рахунок коштів місцевого бюджету.

    ---------- Додано в 11:58 ---------- Попередній допис був написаний в 11:54 ----------

    Кладовище належить громаді села. І не варто пхатися туди, не отримавши їх підтримки, дозволів родин загиблих.
    Бо це - беззаконня, злочин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. old.kherson

    old.kherson Member

    АНОНС

    Для адміністратора форуму повідомляю - це анонс ГРОМАДСЬКОГО заходу, а не реклама.

    ПРОШУ ВТРЕТЄ НЕ ВИДАЛЯТИ анонс.

    Мета цього анонсу - запросити якнайбільше небайдужих людей на відкриття пам'ятника борцям за незалежність України, незалежно від їх місця народження та терену боротьби.

    У неділю, 21 серпня, в м. Зборів, що на Тернопільщині, урочисто відкриють пам’ятник «Борцям за волю України». На урочистості прибудуть гості з різних областей України, щоб покласти до підніжжя монумента по грудці землі з рідних країв. В такий спосіб організатори прагнуть увічнити пам’ять борців за незалежність України не лише Зборівщини, а й всіх українських земель.


    Благодійна ініціатива «Героїка», що сприяла місцевим активістам у зведенні пам’ятника, запрошує всіх небайдужих взяти участь в урочистому відкритті монумента та привезти до Зборова грудку землі з рідних країв. Захід позаполітичний та виключно під державними прапорами. Чекаємо Вас у Зборові!

    Початок церемонії відкриття: 21 серпня о 14:00.

    Адреса: Тернопільська область, м. Зборів, вул. Козацька, 13, Історико-краєзнавчий музей «Зборівська битва».

    Доїзд: 21 серпня об 11:00 від залізничного вокзалу м. Тернопіль вирушить автобус до Зборова (кількість місць обмежена). Зголошення приймаються до 20 серпня.


     
    Останнє редагування модератором: 18 сер 2011
    • Подобається Подобається x 1
  12. old.kherson

    old.kherson Member

    На Поліссі відновили поховання вояків УПА

    8 жовтня у с. Літвиця Дубровицького району Рівненської області встановили чотири козацькі хрести на могилах вояків УПА. У травні 2011 р. благодійна ініціатива “Героїка” розпочала збір коштів для відновлення повстанських поховань на літвицькому сільському цвинтарі. У серпні 2011 р. на прохання сільського голови село відвідало Товариство пошуку жертв війни та політичних репресій “Пам’ять”. Пошуковці провели дослідні роботи, в результаті яких виявили п’ять кістяків: один жіночий (цивільна особа) та четверо військових серед яких курінний УПА Микита Скуба-”Лайдака”. На пожертви благодійників було виготовлено чотири козацькі хрести, які доправили з Черкащини на Рівненщину та встановили на могилах загиблих воїнів. Для монтажу чотирьох пам’ятників (вага кожного понад 200 кг) знадобилась праця 10 людей і два дні роботи. Фізичну роботу виконували: члени Київської міської організації Спілки Української Молоді в Україні, літвицькі селяни та двоє дубровицьких свободівців. Освячення хрестів здійснив священик УПЦ КП от. Микола.

    Наразі пам’ятники встановлені на армований фундамент, який чекає на остаточне затвердіння, після чого залишиться прибрати опори та впорядкувати землю довкола могил.

    Невдовзі благодійна ініціатива “Героїка” оприлюднить перелік жертводавців, кошторис витрат та дату урочистого відкриття повстанських поховань, на яке будуть запрошені всі бажаючі.

    [​IMG]


     
    Останнє редагування модератором: 10 жов 2011
    • Подобається Подобається x 2
  13. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    І шо? А де кошти?
     
  14. old.kherson

    old.kherson Member

    "Місцевий бюджет" навіть трактора не дав на 2 години. Все зроблено за кошти жертводавців.
     
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Для вшанування Дня УПА, Стрийська міська рада виділила 200 (двісті, для шанувальників української мови - двіста) гривень. Наш клуб на Покрову зпланував Українську дискотеку. Виключно українська музика, антураж, національне вбрання...
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

     
  17. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    а от якби дали хабара, то виділили б не 200 а 250 грн
     
  18. old.kherson

    old.kherson Member

    29 жовтня у с. Літвиця Дубровицького району Рівненської області відбулась церемонія відкриття комплексу поховань вояків УПА. У далекому 1944 р. на території військової округи «Заграва» точились запеклі бої між підрозділами УПА та військами НКВС. В одному з таких боїв, 11 березня 1944 р., командир загону ім. М. Колодзінського Микита Скуба-«Лайдака» був поранений більшовицькою кулею у ліве плече. Поранений курінний продовжував командувати боєм та стріляти однією рукою з коліна, доки не впав від другої кулі, яка поцілила йому в голову. «Лайдаку» разом з двома іншими загиблими повстанцями (кулеметником «Борою» та санітаром «Крейсером») поховали 15 березня на сільському цвинтарі Літвиці. За декілька місяців, 16 листопада 1944 р., поруч з могилами цих вояків був похований ще один упівець – сотенний «Давун», який також загинув в бою з більшовиками.

    Зі здобуттям Україною незалежності місцеві патріоти відшукали приблизне місце поховання «Лайдаки» на сільському кладовищі та встановили там металевого хреста. Вже у 2011 р., з метою вшанувати «Лайдаку» село відвідали члени громадської організації «Спілка Української Молоді в Україні», які звернулись до благодійної ініціативи «Героїка» з проханням встановити пам’ятники на могилах повстанців. Оскільки точне місце поховання упівців було невідомим, до Літвиці були запрошені фахівці Товариства пошуку жертв війни та політичних репресій «Пам’ять». Історики провели пошуково-дослідні роботи, за результатами яких було виявлено місце поховання всіх чотирьох повстанців.

    Для встановлення чотирьох козацьких хрестів благодійна ініціатива «Героїка» понад півроку збирала пожертви серед небайдужих українців. Виготовив пам’ятники активіст «Героїки» Олег Собченко. Цей майстер з Черкащини відмовився брати платню за свою роботу, адже вважає, що його праця – це внесок у відновлення історичної справедливості.

    У суботу, 29 жовтня 2011 р., священик УПЦ КП от. Микола відправив панахиду за воїнами УПА на літвицькому кладовищі. Після панахиди слово мали: Павло Подобєд (представник благодійної ініціативи «Героїка»), автор книги «Заграва» Петро Воробей, літвицький поет Анатолій Щур (автор вірша про «Лайдаку»), родичка курінного пані Катерина (директор Бичальської загальноосвітньої школи), ветеран УПА Степан Бакунець-«Качан» (вояк першої сотні УПА Григорія Перегіняка-«Коробки»), Валентин Довжик (сільський голова Літвиці).

    Почесну варту біля могил повстанців несли члени Спілки Української Молоді в Україні, Товариства пошук жертв війни та політичних репресій «Пам’ять», ветерани УПА.

    По завершенню заходу, сільський голова із односельцями запросив гостей до поминального столу.


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. Полковник

    Полковник миється в бані

    Очень интересно.
    В чём работа заключалась.?
    Чем подтвердили,что это могилы именно тех четырёх человек?
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)