Виживання

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Romko, 5 вер 2013.

  1. Игорь Галкин

    Игорь Галкин миється в бані

  2. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Михаил Овсянников.
    Я сделал подборку полезной литературы. Тут первая мед. помощь, тактика партизан, боевые хитрости, стрелковые инструкции к разным видам оружия, учебники выживания и просто полезные советы для военного времени. ДЕЛАЙТЕ РЕПОСТ. Слава Україні!!!
     
  3. Yelik

    Yelik Well-Known Member

    Нічого немає.
     
  4. Lutra

    Lutra Well-Known Member

    Залий так, щоб можна було скачати, будь-ласка.
     
  5. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Ви потрапили на війну. Противник воює винахідливо, ви повинні бути краще нього . Ваш бойовий досвід не повинен бути написаний кров'ю. Ще в мирний час потрібно подібно до губки, вбирати все цікаве з точки зору бойового використання, витягуючи максимум корисного для себе з того, що ви чуєте від товаришів по службі і старших товаришів, бачите у фільмах або читаєте в літературі. Все корисне необхідно записувати.

    1. індивідуальна тактика

    В основі індивідуальних дій у місті лежить так зване " лівостороннє правило " . Суть його полягає в тому, що людині - правші, у якого права рука ведуча , зручніше і швидше вдаються всі дії , пов'язані з поворотом вліво, ніж дії , пов'язані з поворотом вправо, і швидше стріляти в умовах, коли треба рухатися або розвертатися вліво і набагато важче і менш результативніше - з розворотом вправо.

    а ) вибір укриття для стрільби

    Воно повинне перебувати зліва від вас, закриваючи корпус і велику частину голови. У такому випадку для зустрічного вогню залишаються відкритими руки, плече і менша частина голови. Якщо укриття розташоване праворуч від вас, вам доведеться стріляти з лівого плеча, це незвично і незручно, але ви будете укриті. Якщо вам захочеться стріляти з правого плеча, ви відкриєте під постріли противника значну частину тулуба і всю голову, Помилкою буде також стріляти поверх укриття, ви підставляєте під вогонь голову, плечі і частина корпусу.

    б) стрільба по декількох цілях

    При швидкісній стрільбі по декількох цілях зручніше починати стрілянину з крайньої правої мети, розвертаючись по ходу стрільби справа наліво.
    При веденні вогню по групі противника, що рухається фронтально, перше доцільніше вражати ту мету, яка рухається замикає в групі з подальшим перенесенням вогню на цілі, що йдуть попереду. У цьому випадку супротивник не відразу виявить, що потрапив під ваш вогонь, і ви зможете вразити кілька цілей до того , як противник надасть організований опір . Якщо ж ви перший поб'єте мету, що рухається в голові групи, то противник миттєво заляже , рассредоточится і відкриє вогонь у відповідь.
    Якщо перед вами кілька тікають в повний зріст солдатів противника і один заліг за укриттям і стріляє то, в першу чергу , потрібно знищити того, хто стріляє , не спокусившись легшою і більшою метою.

    в) дії при раптовій зустрічі з групою противника на близькій дистанції

    Назад бігти не можна - розстріляють в спину. Природною, натренованого мислення реакцією має стати наступне :

    Негайно відкрити вогонь у бік противника з того, що у вас є, при цьому стріляти як можна чаші і швидше.
    Одночасно переміщайтеся вперед до супротивника і вправо від нього ( вліво від вас). При цьому члени групи противника змушені будуть повертатися для стрільби зліва на право, направляючи зброю у спини один одному, представляючи собою відмінну групову мішень.
    Наблизившись до супротивника , на ходу розстрілюйте " на вскидку " цю мету. При цьому стріляйте низько. Рикошет краще, ніж не потрапити зовсім.
    Дійте як можна швидше. Перші секунди не шкодуйте патронів , поки стріляєте, боковим зором намітьте собі щілину, де можна буде сховатися і перезарядитися. Залишайте ініціативу за собою.

    г) дії при попаданні під раптовий вогонь противника

    Треба рухатися. Стояти не можна. Рухайтеся від укриття до укриття . Зорієнтуйтеся. Не давайте супротивникові пристрілятися, переміщайтеся вліво, змушуючи супротивника розгортатися для стрільби вправо. Поставте його проти сонця, бігайте і стріляйте, кидайте гранати , не давайте супротивникові стріляти прицільно і взагалі підняти голову. Нав'язуйте йому свої умови. Якщо виявилися беззбройним, від прямого вогню йдіть різко вліво від себе, пригнувшись, зигзагами до найближчого укриття.

    Якщо ви раптово потрапили під вогонь противника, відразу ж падайте і відповзайте за будь-яке можливе укриття, одночасно виготовляючи до бою. Краще розбиратися в ситуації і приймати рішення, перебуваючи у відносній безпеці. Досвід показує, що не всі це виконують. Одні починають стріляти, залишаючись на місці і будучи для противника хорошою мішенню. Інші падають за укриття, забуваючи зняти з плеча автомат, а потім починають возитися, намагаючись дістати опинилося в незручному положенні зброю, і не маючи можливості вести вогонь.
    Якщо військовослужбовець , з яким ви пересувалися по вулиці і потрапили під раптовий вогонь противника, поранений - не намагайтеся надавати йому допомогу негайно , інакше ви ризикуєте опинитися лежачим поруч з ним з ще більш важким пораненням. Знову-таки сховайтеся і зорієнтуйтеся в обстановці.

    Щоб захиститися від впала поруч ручної гранати , потрібно впасти ниць, головою в бік гранати, голову ( якщо немає каски ) прикрити долонями, рот відкрити щоб барабанні перетинки не зашкодить від вибухової хвилі. Перший побачив гранату , подає сигнал: " Граната праворуч (ліворуч , ззаду) " .
    Якщо вас декілька, не збивається в купу. Чи не уявляйте собою групову мішень і маневруйте, підтримуючи і прикриваючи один одного вогнем .

    Вам доведеться багато стріляти на бігу. При такій стрільбі намагайтеся натискати на спуск в одноопорного фазі - в момент перенесення ноги. Коли нога опускається на землю, це викликає сильний струс корпусу і зниження точності стрільби. Важливо пам'ятати , що , коли ви поєднуєте рух зі стріляниною , потрібно завжди бачити землю під ногами і ніколи не ступати навмання.

    д) огинання будови

    Огинати тільки праворуч, при цьому ваш автомат перебуватиме праворуч від вас, і ви будете мати перевагу, тому що противник буде змушений стріляти з лівого плеча, або ж він буде стріляти з правого плеча, що незручно і не прицільно, підставивши під ваш постріл голову, плечі і більшу частину корпусу. При дії в складі групи в цьому випадку в замиканні повинен діяти лівша чи військовослужбовець, що добре стріляє з лівого плеча.

    е) дії в темному приміщенні

    Не можна днем входити в темне приміщення з ходу, без підготовки, поки очі звикнуть до темряви, проходить час . Не можна оглядати темні горища та підвали без освітлювальних приладів. Джерело світла необхідно тримати на витягнутій руці. Не бачачи вас в темряві , противник буде стріляти на світло. При русі в темряві слід уникати освітлених місць або ж перетинати їх ривком якомога швидше.
    правила поводження з ліхтарем при стрільбі з автомата :

    ліхтар повинен бути таким, щоб він горів поки вимикач натиснутий, а не залишався включеним, коли потрібно , щоб він погас :
    коли автомат утримується наведеною в ціль , кисть підтримуючої руки знаходиться під цівкою автомата. При цьому долоня впирається в цівку , а великим пальцем натискає вимикач ліхтаря ;
    після кожного включення ліхтаря слід відразу ж змінити позицію ;
    не слід продовжувати рух з включеним ліхтарем ;
    найкраще закріпити ліхтар і вимикач на автоматі.
    Для освітлення місць передбачуваного розташування супротивника можна використовувати такий спосіб . Звичайний електричний ліхтар упаковується в шматок гуми , вирізаний з автомобільної покришки . При огляді темних приміщень або при веденні бою в підвалах , каналізаційних мережах , тунелях , метро і т.д. такий протиударний ліхтар включається і кидається в бік противника , висвітлюючи , таким чином , мета і створюючи можливість вести прицільний вогонь.
    При використанні приладів нічного бачення необхідно пам'ятати , що його окуляр дає зеленуватий світловий відблиск , видаючи стрілка спостерігачам противника. Тому , включивши прилад , відразу ж прикрийте окуляр долонею або використовуйте спеціальний наглазник .
    У нічний час використовуйте світломаскування . Чи не галасуйте , не давайте своєї присутності , зайвий раз не стріляйте .

    ж) дії всередині будівлі

    при дії в будівлі до джерел шумів потрібно ставитися уважно, а їх напрямку - критично . Противник може відвернути вашу увагу , кинувши в потрібну йому сторону камінь , палицю або інший предмет . Нарешті шумом вас можуть заманити в пастку. Зброя повинна бути спрямоване в бік , куди ви дивитеся , а у вузьких місцях має бути опущеним .
    При русі по сходах , якщо сходинки дерев'яні або виготовлені з іншого нетривкого матеріалу , можна вистрілити крізь щаблі , щоб придушити можливу загрозу знизу. Конструкція ступенів в окремих випадках може створювати зорову перегородку , що не дозволяє побачити, що знаходиться внизу. У цьому випадку тримайтеся спиною до глухої стіни і просувайтеся , попередньо перевіривши наявність і міцність щаблі внизу. Будьте готові до того , що противник спробує прошити кулями підлогу знизу.
     
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    2 . Групова тактика .

    Діючи в місті мобільними групами , маючи надійний зв'язок , один з одним , потрібно брати будинок за будинком , горище за горищем , залишаючи у вже захоплених будівлях кулеметників , снайперів , щоб туди не заскочив противник і раптово не вдарив у спину. Вогняна прикриття - закон на війні. Дві групи , підтримуючи один одного вогнем , більшого досягнутий і матимуть менше втрат , ніж група більшого складу, але яку ніхто не прикриває і не підтримує. Невеликому підрозділу ніколи не можна відриватися да своїх - можуть відсікти і знищити . У кожній групі ( взводі ) створювати підгрупи ( " двійки " , "трійки" ) .

    а ) рух по вулиці в пішому порядку

    При русі підрозділи (групи) вздовж вулиці в пішому порядку автоматично просуваються з обох сторін , уздовж стін на відстані 6-7 (у деяких випадках 3-4) м один від одного , кидками від укриття до укриття . Боковим зором постійно фіксуючи можливі рухи на горищах , вікнах , балконах , а також бути готовим стрибнути в укриття , яким може бути бетонний бордюр , згоріла машина , канава і т.д.
    Під час їх пересування кулеметник (або кулеметники ) , що залишилися з ззаду , підтримує і прикриває підрозділ ( групу) вогнем , стріляючи на поразку або ведучи вогонь короткими чергами , по всіх місцях, звідки помічений вогонь противника. Гранатометчік знаходиться поруч з кулеметником і знищує укріплення і небезпечні засоби противника , кулеметні гнізда і снайперів .
    Коли підрозділ (групи) просунулися вперед на 60-70 м , сховалося і відкрило прицільний вогонь , підтягується група прикриття . Автоматники ведуть вогонь по цілях, розташованих на протилежному боці вулиці , не забуваючи контролювати обстановку ззаду себе . Група прикриття також не повинна втрачати пильності - противник може з'явитися в тилу.

    б) рух по вулиці підрозділу з бойовою технікою

    Підрозділ (група) рухається вулицями під прикриттям безпосередньої охорони , яке висилається вперед по маршруту руху на видалення 100 - 200 м. Техніка рухається потоком вздовж стін , парканів , відділення при цьому зазвичай рухається по одній стороні вулиці , а взвод (рота ) - по обидва її боки , здійснюючи взаємну підтримку веденням вогню по будівлям розташованим на протилежній стороні вулиць.
    Залежно від обстановки особовий склад може діяти в пішому порядку , десантом на броні , знаходиться в десантному відділенні бойової техніки.
    При дії в пішому порядку особовий склад рухається на одному рівні з бойовою технікою , прикриваючись її бронею від вогню противника. При цьому особовий склад може рухатися двома способами:

    по тротуарах , притискаючись до стін будинків , парканів (застосовується в тих випадках , коли рух здійснюється по вулицях з прилеглим до них багатоповерховими будівлями ) ;
    по проїжджій частині вулиці (застосовується при русі по населеному пункту с малоповерховими будовами ) .
    Спостереження при русі по вулиці організовується по ярусах . Вся протилежна сторона вулиці повинна перебувати під наглядом і вогнем. На броні необхідно мати розкриті ящики з патронами і гранатами для швидкого поповнення в ході бою .
    По широких вулицях бронетехніка рухається парами по протилежних сторонах вулиці , а по вузьких вулицях - "змійкою" , притискаючись до стін будівель. Нормальна дистанція між бронеоб'ектов 50 - 70 м. Якщо в ході бою одна з машин вийде з ладу , то інша машина зупиняється і вогнем з місця забезпечує її ремонт ( евакуацію ) .
    При виявленні противника вогонь ведеться по всіх поверхах ,
    підвалах і дахах будівель. Крім того , вогнем зі стрілецької зброї , гранатами знищується противник в підвалах будівель , розташованих на "своїй " стороні вулиці.
    Одночасно з просуванням головних сил уздовж вулиць підрозділи , не задіяні в десанті , здійснюють "зачистку" прилеглих кварталів від дрібних груп противника необхідно дотримуватися таких правил :

    Розвідники повинні достовірно встановити , чи йдуть праворуч і ліворуч інші підрозділи.
    Суворо дотримуватися передову лінію , нікому не відставати і не вириватися вперед.
    Не залишати за собою неперевірені об'єкти. Очищені від противника будівлі закріплюються спеціально призначеними підрозділами зі складу других ешелонів .
    в) дії при захопленні будівлі

    При штурмовому захопленні якого об'єкта наближатися до нього слід при вогневій підтримці групи прикриття . Найкраще для проникнення в будівлю , зайняте противником , використовувати проломи у стінах , пророблені в ході вогневої підготовки штурму . Для цих цілей необхідно залучати танки і знаряддя , провідні вогонь прямою наводкою , установки ПТУР і т.д.
    Прориватися всередину будівлі слід відразу ж за розривами своїх гранат , проте слід пам'ятати , що цю гранату противник може встигнути викинути назад. У момент кидка слід подати команду " Осколки " для попередження товаришів. У разі якщо граната кинута противником , подається команда " Граната " . Перші з увірвалися в приміщення різко відходять в сторони від входу і ведуть вогонь по всіх затемненим і небезпечних місць . Завдання першого , які ввірвалися в приміщення - дати можливість увірватися основним силам підрозділи (групи) , розчистити їм шлях вогнем , прикрити їх. Потім після перезарядження зброї вони будуть рухатися вже у другому ешелоні . Боєприпасів для прориву в будівлю потрібно дуже багато. Після захоплення приміщення ретельно обстежується . Один з військовослужбовців в цей момент забезпечує вогневе прикриття , займаючи позицію у дверного отвору зовні приміщення. В ході проведення подібних дій використовуються встановлені заздалегідь команди і сигнали , якими військовослужбовці позначають своє місцезнаходження та порядок дій . Завершивши огляд , командир підрозділу подає команду "Чисто" , а потім " Виходимо " , повідомляючи тим самим зовнішньому прикриттю про вихід групи з приміщення. Оглянута приміщення позначається встановленим знаком .
    У ході пересування по сходових маршах подається команда " Піднімаємося " або " Спускаємося " . Найбільш доцільним напрямком " зачистки" будівлі є напрямок " зверху вниз" , тому що в цьому випадку противник буде витіснений з будівлі і знищений.
    У випадку " зачистки " " знизу -вверх" противник може зміцнитися на верхніх поверхах або піти по дахах будівель. В ході штурму для проникнення в будівлі можуть використовуватися різні підручні засоби: переносні драбини і " кішки" , водостічні та дренажні труби , дахи і вікна примикають будівель , що ростуть поряд дерева і навіть вертольоти.
    Захоплення об'єкта повинен відбутися максимально швидко , приголомшуючим натиском з першої спроби. Штурм проводити , не звертаючи уваги на втрати , кожен військовослужбовець штурмової групи повинен проявляти непохитність . Ні кроку назад! Назад дороги немає. Тільки вперед. Натиск - вогнем ! Це чинить на противника деморалізуючий дію. При невдалому штурмі друга атака буде малоефективна. У супротивника з'являється можливість проаналізувати ситуацію і зорієнтуватися. Досвід бойових дій показує - вдруге в атаку піднятися важче. Втрати особового складу під час другого штурму будуть більше. Невдача позначиться на долі своїх же поранених товаришів , які залишилися на зайнятій противником об'єкті.
    У приміщенні , щойно залишеному противником , будьте уважні ( можуть бути " розтяжки ' ) , двері приміщень старайся не відкривати рукою ( май по можливості палицю або мотузку метрів 10 ) . Трупи можуть бути заміновані , точно також як і відеомагнітофони, магнітофони , ящики шаф штори на вікнах (вибуховий заряд вибухає при їх отдергивания ) і т.д.
    Дуже часто противник закриває вхідні двері в житлові приміщення на ключ зсередини. Це підступний прийом. Недосвідчені військовослужбовці скупчуються біля дверей , вирішують , що робити далі , намагаються прикладами вибити двері. І отримують через двері чергу на рівні живота. У правильному варіанті замок відстрілюється пострілами з автомата ( при стрільбі з АКС- 74 будьте обережні - спостерігаються непередбачувані рикошети ) . Атакуючі знаходяться з боків дверей. Після відстрілу замку двері відчиняються ударом ноги збоку , одночасно в розкриті двері закидається граната.
     
  7. Bastard

    Bastard Well-Known Member

    Там не пяніють.
     
а де твій аватар? :)