Залежність від телевізора, комп'ютера, планшета і способи порятунку Привіт всім досвіченим батькам, які вже стикалися з проблемою дитячої "залежності" від всеможливих медіа-розваг: телевізора, комп'ютера, планшета. З ситуаціями, коли дитина "залипає" на улюбленому мультфільмі, чи грі; починає "клянчити" і організовувати "істерики", щоб дали побавитись/подивитися ще; коли неможливо відірвати дитину від "девайсів" і важко зацікавити її чимось іншим "з реального світу". Поділіться досвідом - як ви боретесь з подібними проблемами? Які "превентивні заходи" можна використати, щоб не допустити до справжньої залежності? Як обмежити час для медіа розваг - щоб дитина чітко розуміла коли можна, а коли ні, і нормально сприймала ці обмеження? Чи практикуєте ви чіткий "графік" - час на мультики/планшет/комп'ютер, якщо так - то коли саме і скільки хвилин/годин виділяєте на ці речі? В кого ситуація справді доходила "до крайності" - як вирішували, що допомогло? Ми працюємо над ідеями розвиваючих ігор для дошкільнят, і в тому числі думаємо, як комплексно підійти до питання "профілактики ігро-залежності". Можливо, навіть придумати якісь функціональні можливості самих програм, що допомогли б батькам не допустити до "залипання" дитини в тій чи іншій грі. Тому, власне, дуже потребуємо порад і прикладів реальних життєвих ситуацій, які підштовхнуть нас до найбільш ефективних рішень цієї актуальної проблеми. Наперед дякуємо всім небайдужим за коментарі!
Мене теж цікавить це питання!!Бо маю сина 8 років,який заради гри на планшеті зробить все можливе і не можливе...Я розумію,що зараз такий час і без цього нікуди,дитина повинна розвиватись,бо світ йде вперед і з кожним днем на ринку з'являються все нові і нові речі.Але як вберегти дитину від так званої "залежності"?
Дивлячись шо за розваги. Є ж розвиваючі - наприклад вивчення мов. А якщо він від GTA не відлипає, то дати паска і все, бо виросте дурником.
Відволікати від компьютера власним приміром. Захоплювати прогулянками, активною грою. Ми тільки так і робимо....
Якщо продовжити тему... "За правилами основних соціальних мереж, дітям до тринадцяти років заборонено реєструватися та бути їх користувачами. Але не секрет, що діти умудряються змінювати дані і реєструватися як вже старші, ніж вони є. За даними одного з досліджень, близько 7,5 мільйона неповнолітніх користувачів соціальної мережі є діти до 13 років. Близько 5 мільйонів користувачів соціальної мережі є діти до 10 років. Від Марка Цукерберга почули, що на фейсбуці дітям до 13 років можна створити хороші умови користування. Отож, дитячі соціальні мережі, за задумом ініціаторів, будуть підвищувати загальноосвітній рівень і забезпечувати дітям високий рівень безпеки. Давайте, поговоримо про те, як батьки оцінюють такі нові тенденції, бо їх поява через кілька років, а то й швидше, буде беззаперечно. І чи потрібні такі соцмережі дітям? Хоча, можливо, нам уже слід говорити про те, що хочуть у дитячих соц мережах бачити діти і батьки? " ---------- Додано в 14:07 ---------- Попередній допис був написаний в 14:00 ---------- Психологи радять давати дитині достатню кількість уваги, спілкування і робити повсякденні речі - зарядку, активні ігри - цікавими, щоб дитина не замикалася тільки на планшеті чи телевізорі. І ще є така статистика, що батьківський час проведений за екранами телевізорів, комп'ютерів на вихідних вдома підвищує і дитячий час. Діти змалку нас просто наслідують. А з нового, що виходить на ринок, вибирайте якісне, розвиваюче і у дитини з часом виробиться смак. Головне, нічого не боятися і з розумінням вибирати дитячі ігри, а освоєння сучасної техніки - це тільки плюс.
От і іменно ця сама гра в нього на першому місціРозвиваючі ніби подобаються,але не надовго... ---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:18 ---------- Та я це розумію,що він мусить вміти всім цим користуватися,щоб не відрізнятися від своїх однолітків.Тим більше,що їм це вдається легше ніж дорослим,вони це з легкістю освоюють.Ми як купили планшет,то мені син все і показав спочатку....я дивувалася звідки він це знає..А діти якось на інтуїтивному рівні,це все роблять))але розуміючи все це всерівно хочеться,щоб дитина більше часу проводила на свіжому повітрі,ніж в комп'ютері.....Тому стараюся власним прикладом показувати,що наприклад займатися спортом цікаво,корисно і зовсім не скучно)
Пізнайко від 2 до 6років”. Перший в Україні журнал для дошкільнят рідною мовою. Лише добрі оповідання та казки, розвивальні завдання на кожній сторінці, пізнавальні факти про навколишній світ, тренувальні вправи з розвитку мовлення, виховання у грі. *** Дитячі пісні українською мовою на «Яскравому Радіо»! Відтепер щодня: • о 16:00 — півгодини веселкових хітів на дитячій дискотеці • о 20:45 — казочка на добраніч у супроводі ніжної колисанки «Рученьки, ніженьки, лагідні очі»! Вмикайте «Яскраве Радіо» співайте з вашими дітьми українські пісні, адже це так важливо! http://radio.vobu.com.ua/
В касперському є батьківський контроль де можна не тільки заборонити доступ до певних категорій сайта а і заборонити доступ до ігор на вибір або дозволити їм працювати певниї час або тільки в конкретні години, загалом дуже тонкі налаштувчання, РЕКОМЕНДУЮ. Як безкоштовно використовувати касперський думаю більшість знає....
Якщо раніше можна було просто поставити компютер на видне для батьків місце, то тепер вже не услідиш, осільки є сматфони, планшети і тд. Тому важливо прищеплювати дитині моральні цінності, аби вона вміла приймати мудрі рішення без батьків. Розумна порада: Чітко розкажіть дитині, які будуть наслідки її непослуху щодо користування Інтернетом, і дотримуйтеся своїх слів.Недостатньо самого лише контролю і нагляду. Найліпшим захистом для дітей є ваш добрий приклад та моральні цінності, які ви їм прищеплюєте.(Прип 2:11, 12) Попереджайте дітей про небезпеки Інтернету. Відверте спілкування з дітьми—це найліпший захист. Один батько, каже: «Ми розповідаємо нашим хлопчикам, що в мережі можна зустріти поганих людей. Пояснюємо, що таке порнографія, як її уникати і чому ніколи не варто спілкуватися з незнайомцями»
О тут якщо можна детальніше,бо в тому я трохи "чайник"Це потрібно скачати якусь програму в неті чи як?