Віра Правдива чи віра в Золоту Рибку?

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Liliyah Romanova, 13 сер 2008.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А не помічали, чи тварини мають свідомість, совість?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Все залежить, напевно, від того, чи людина сприймає себе як духовну істоту, котра проживає певний тимчасовий досвід у матеріальному світі, чи як тілесне створіння в якого інколи бувають духовні просвітлення. У першому випадку людина більше уваги приділяє духовному, що зовсім не заважає а лише допомагає їй відчувати красу природи чи мистецтва, радість від спілкування з людьми, насолоду від праці і творчості тут у світі фізичному... Відчуття любові і милосердя, краси, натхнення є справжнім надбанням для душі, бо належать до світу духовного.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. DerianFox

    DerianFox Well-Known Member

    Віруючі люди набувають досвіду в цій справі. З часом вони починають вірить у все, що їм подобається. Вони ігнорують факти і реальність. Це для них звично, адже вони вважають себе "духовними".

    а шо, нє?

    Я тебе запевняю, люди уявляють слона однаково. Якщо вони бачили слона - то вони знають який він. Проведи тест: покажи картинку слона 10м людям і спитай "Що це?". Всі скажуть "слон". А намалюй свого бога і покажи іншим. Як думаєш, чи скажуть вони в один голос, що то бог?
     
  4. Oxid

    Oxid Well-Known Member

    Ті що називають себе невіруючими або атеїстами, теж таки вірять у ту примітивну картину світу, придуману ними ж, без творця, без причини, без змісту...а людина, мабуть, подібна на якийсь прилад, що реєструє і відображає фізичні величини, які видаються атеїсту єдиною реальністю..:)))
    Самосвідомість людини це реальність? Норми моралі, світ мистецтва, філософія - реальність?

    То неправда...Але вам так хочеться думати в рамках вашої суб"єктивної логіки...:crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    о_О

    Ахмєтову?о_Оо_Оо_О
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Звичайно мають, ще й часом більшу ніж ми, люди.
    Розумного доброго собаку, що зробив шкоду, мучить почуття провини перед господарем коли він його засмутив чи ненароком поранив.
    Так, його перед цим виховали і приручили.. але ж і "дика людина" не має совісті, її в ній теж потрібно з дитинства виховати спочатку.

    Ще приклад з кровожерливим хижаком тигром, який не є вегетаріанцем (з життя Маргарити Назарової):
    "Однажды тигрица, промахнувшись, недолетела до тумбы и задела задней лапой голову дрессировщицы. Чудом Маргарита не осталась без скальпа. Три недели, пока она находилась в больнице, тигрица Рада не ела, чувствуя свою вину. Притронулась к еде, только когда «хозяйка» подошла к клетке."
    http://amnesia.pavelbers.com/Zirk Rossii Margarita Nazarova.htm

    Багато істот і рослин (а може й камінь, і вода і все інше) у світі відгукуються на любов... любов породжує і совість, і любов - незалежно від того чи молиться при тому той хто любить чи ні. ІМХО.
    Візуально - так. Тому що у них однакова будова ока і однаковий тип відомостей для опізнання.
    Але фаховий дослідник життя і харчових звичок слонів, наприклад, якби описав лише те що вони їдять - чи всі би опізнали по харчовим звичкам що мова йде про слона?.. а по кількості ударів серця за хвилину, по іншим параметрам?..
    Наскільки ж складніші і багатоплановіші такі речі, про які не можна сказати винятково у візуальному аспекті, наскільки складніші апарати мислення, світосприйняття у різних людей..
    Та навіть візуальний світ, виявляється, неправдивий.
    Я була вражена коли (вік живи - вік учись) по-справжньому усвідомила вчора вранці після перегляду уривка фільму по National Geographic, що трава насправді не зелена, одяг не червоний і не синій, і всі інші кольори існують винятково у нас з Вами в голові. Завдяки тому що саме так влаштоване наше око.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    а якби в біблії написали що 2+2=5 ви б в це теж повірили?
    шо за монополія на Бога?
     
  8. Oxid

    Oxid Well-Known Member

    Ви хочете сказати, що в кожного своя правда, і немає заблуджень, помилок, хибного світогляду? То тепер, на мій погляд, така мода - називається релятивізм - перебільшення мінливого в пізнанні... А що, по-вашому, є істина?:scratch_one-s_head:
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Чула вислів: істина одна, але покладена на багатьох.
     
  10. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    істин багато
    от наприклад земне тяжіння це істина, ви можете вірити що існує земне тяжіння а можете не вірити, ви можете навіть не здогадуватися про його існування
    і не важливо чи написали шось в Біблії про земне тяжіння чи хто шо каже про це явище воно існує і ви не можете це змінити
     
  11. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Йоли пали, та ж до чого тоді Ваше дальше "наприклад" про земне тяжіння? Якраз по вашому прикладу істина одна (щодо однієї з фундаментальних взаємодій). Це не так як в анєкдоті "раз на раз не приходиця". Кожен раз приходиться на раз, а не так, шо раз так, а раз так.
    :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Oxid

    Oxid Well-Known Member

    Взагалі, істина - те, чого ми прагнемо, завершена повнота наших знань, належне в пізнанні, ідеал
     
  13. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Напевно нічого назвичайного Він там не сказав. Якби це було щось важливе, то апостоли обов"язково почули б це для того, щоб навчати інших.
     
а де твій аватар? :)