Вибираємо телевізор

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем Fon, 9 гру 2018.

 1. Fon

  Fon whom how

  Ось і прийшов той час, коли старенький квадратний телевізор (що впринципі може ще 30 років прослужити без ремонту) на 23 дюйми треба міняти на метрову плазму. Провівши аналіз ринку я порівняв ціни і відгуки про тв і дійшов таких висновків. Отже.

  Плазмові тв поділяються на леди, оледи і кью-леди. Останні два сильно круті, ставляться на 55 і вище дюймів і нереально дорогі (поза 50 тисяч грн). Тому ми їх не розглядатимемо взагалі.

  LED-підсвітка, це фактично купа маленьких такі як на гірляндах лампочок, котрі підсвічують зображення елсіді-матриці. Вона вирізняється особливою дешевизною і має ряд значних недоліків.

  Розмір екрану.
  Для звичних людей є 32 дюйми - це фактично ваш старий квадратний телевізор, але ше раз так у ширину. Коштує він в раойні 6-9 тисяч, найчастіше 8 тисяч грн.
  Найпочиреніший розмір це 43 дюйми, або 97 см екрану у ширину. Грубо кажучи метр на 65-70 см. Такий розмір ще влазить у кутик наших невеличких квартирок і водночас вражає своїми велетенськими розмірами.
  50-дюймовий, це вже 130 см у ширину і він не влізе у кутик кімнати, буде реально заважати і його вже або війшай на стіну замість килима, або викидай стару шафу, щоб його там поставити. Крім того, уявіть собі як ви будете його дивитись. ніби на першому ряді кінотеатру. Про 55, 65 і більше дюймів, я просто мовчу.
  Ще є панасонік на 40 дюймів, але вони старіші і мають вже не ті характеристики.

  Наразі з представлених таки обираю 43 дюйми, бо отой метр це все що мені влазить на столик під вікном. Це оптимальний розмір і по ціні, що коливається десь у межах 12-17 тисяч. Йдемо далі.

  Фірма-виробник.
  Samsung, LG, Sony, Panasonic, Toshiba, Philips
  самсун уже нє тот, бо збірка російська і цим усе сказано. На додачу (контрольний постріл) хочу додати коменти з польських інтернет магазинів. насамперед по самсунгах тверда трійка. Багато людей відмовляються, бо на тв реально дивитись тільки при сильному освітленні. У темній кімнаті разить в очі до болі, а чорні місця на екрані не чорні, а сірі (у нас дешевенька простенька лед підсвітка). У багатьох моделях ел-джі і самсунг яскравість іконтраст стоять по замовчуванню і не має змоги через меню їх регулювати. Тому самсун і елджі відразу відпадають. Концерн соні чомусь старенькі hd формати продає по ціні в півтора рази вищій за 4к інших марок. КРім того, майже уся лінійка соні представлена телевізорами зробленими у малайзії (а це дуже-предуже великий мінус). По відгуках однозначний мінус. У кутиках і біля рамки екран засвічує або плямить. Ті небагато тв соні, що виготовлені у Словаччині чомусь страшно дорогі, хо ча характеристики у них ну зовсім прості. HD 1920 43" за 18 тисяч (на найдешевшому інтернетмагазині) це сумно. Більш-менш непогану пропорцію ціна-якість має Філіпс. саме на ньому я і зупинився. Хоча намірився брати словацький соні.

  Пікселі.
  HD проти 4к. Звичайно виграє той тв у котрому стоїть кращий процесор. Бо по відгуках знаходжу щось таке: на моєму бюджетному 4к тупить картинка на швидких сценах і я дуже цим незадоволений. Плюс іде підторможування зчитування фільмуз флешки. Якщо фільм в блюрей, то на флешку він не запишеться, треба підключати зйомний хард або дивитись з компа. Тут нас з розкритими обіймами зустрічає підлий HDMI різних нумерів. на одному тільки 30 герц, на другому 60. відповідно HD і 4K. Ми можемо вмикати на компі фільм у високій якості і дивитись його через ейчдіемай-кабельок на плазмі, але невідомо чи процесор тв його потягне.
  До речі про картинку. У магазинах на який телевізор не плюнь усюди зображення шикардос. Кум купив, поставив вдома на т2- гівно і барабольки. Вони у магазинах мають такі сповільнені ролики, де зелений-зелений хамелеон повільно лазить по яскраво-зеленій травичці і виглядає усе шикардосно. А попробуй увімкни там бійку з перестрілкою і все замурується кубіками і зависаннями. Тому у нас по картинці не хд і 4л, а процесор.

  Частота розгортки екрану. Має пряме відношення до процесора?
  Є 50 герц, 60 герц і 100 герц.
  100 Гц - це дуууже дорого. нам точно не покишені.
  На різних інет-магазинах на більшість 50-Гц тв ставлять чомусь 60 гц. Ну більше поставиш, скоріше куплять. Тому краще перевіряти відрзу на офіційному сайті.
  Всі інші, на 700-1200 і 4000 Гц це не розгорка, а оцифровка. Ну це всерівно як оптика фотоапарата. Реально зближує в 2-3 рази, а оцифровка хоть в 40 разів, тільки якість такого фото гівняшка палюбе.

  Амбілайт. Це така модна фішка. Позаду тв по периметру стоїть рядок світлодіодів і в залежності від кольору на екрані вони кидають відсвічування на стінку позад тв. Ну повзе той самий зелений хамелеон по зелені йтравичці і відповідно амбілайт підсвічує півстіни у зелений колір. Не знаю в чому фішка, подивився на ютубі, радості півміліграма. Ціна на 1500-2000 вища.

  Ножки. Оце канєшна начитався матюків. Є середня нога. якась така кругла чи півкругла, то вона нормальна. А є ніжки, котрі стоять у різних кінцях широченного тв. Себто ваша стара мебля, на котрій стояв 40-см квадратний телевізор не пристосована до відстаніміж ніжками шириною в метр або 130 см. От і матюкається народ, підставляючи на перший час ящики від пилесоса чи книжки побільшого формату. Широка нова тумбочка під тв потягне ше на 2 тисячі. Це називається здрасьтє.

  Смарт-тв і канали на халяву.
  Смарт-тв у всіх бюджетних і не дуже плазмах дуже сильно тупить. Інтернет в тв тупить ще сильніше. Скоріш за все, тому що на тв слабкий процесор, низька-принизька оперативка і все таке інше. Тому якщо дивитись фільми через інтернет на смарт-тв то це відразу погана ідея. Краще підімкнути через комп кабелем.
  Халявних каналів як пальців на руці фрезеровщика. Ну і звісно не найкращої якості. Звідки канали? У плазмі крім т2 є інші няшні цифрові пакети. мегого всякі. Тому деякі продавці тв дають на півроку два пакєта задаром. А далі як підсядеш, то плати. Але ті шо безплатні, то як кабельні канали на лептоні. З 50 каналів 20 українських, 2 хороших і решта пурга повна, яку ніколи ніхто навіть не вмикає.

  Звук.
  Не особливо вичисляв звук, але десь прочитав, що у соні 2х5 Вт дуже хороша якість звучання. І навпаки у котрійсь елджі на 50 дюймів страшно жахливий звук 2х10 Вт. На це слід звертати увагу, бо виробники заявляють звук долбі діджітал, круті і чисті звуки. Якщо ми за наші гроші отримаємо бубоніння, то ну його такі тв.

  Розєми.
  У характеристиках чомусь завжди пишуть в першу чергу розмір екрану і відразу за тим розєми. Їх залежно від марки є від 5 до 10 штук. Нафіга вони всі потрібні реально не знаю. Там і для картинки і для звуку і 3-4 юсбі. Ну реально я в цьому ноль, як і всі ми. А за них, до речі накидують по 2-3 тисячі. А вони точно нам не потрібні. Тому звертаємо увагу на купу непотрібних професійних дірочок.

  Ціна.
  Сама головна фішка. ну в першу чергу відразу скажу, що Розетка зажралась. Той тв філіпс шо я його порівнював на всіх магазинах там коштував 17 тисяч, а на десятці 12 з копійками. Ну 12500 хай буде. Доставка окреме питання. На сайтах, де цей тв по 13 тисяч просять передоплату (щоб компенсувати вартість повернення тв, коли ви від нього відмовитесь). Розетка такого не вимагає, натомість дере всі 17 тисяч в повний ріст. По живих магазинах типу комфі, фокстрот і моджо, то у них ще на 2-3 тисячі дорожче ніж на розетці. Тому я їх відразу викреслюю. Є маленькі інтерент магазини типу жмеринкабіс.ком, чи коломия інкорпорейтед, там тв взагалі 11 тисяч, але ті точно просять платити трохи наперед, бо мають малий бізнес і бояться прогоріти.

  По результатам досліджень підводимо підсумок.

  ТВ має бути 4к(не обовязково, але хай буде 4к)
  ціна в межах 15 тисяч.
  соні (словаччина), філіпс (польща), тошіба (туреччина)
  має мати технологію насиченої контрасності і чорного пречорного чорного кольору (сірий нам не треба)
  розмір екрану 43 або 40 дюймів
  мінімум розємів
  ручне регулювання яскравості
  звук долбі діджітал
  із однією середньою підставкою-ніжкою
  бажано 60 Гц
  без якихось там пакетів халявних каналів і без підсвітки амбілайт
  і позитивний поцесор (технологія покращення зображення, насичений чорний)

  Хто шукає для себе, викладайте ваші варіанти.
   
  • Подобається Подобається x 1
 2. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Знімаю капелюха перед таким вивченням питання :hi:
  Це ж капєц - так багато знати і розуміти

  В мене простіше - поміряв діру в стінці, подивився в паляруш - і на основі тих даних купив тилевізор. Файний - великий, плоский і чорний. Мусет марки елджі...:scratch_one-s_head:
   
  • Подобається Подобається x 2
 3. Boris_Kiev

  Boris_Kiev Дуже важлива персона

  Бачу що Ви ретельно "проробили" тему.
  Я колись працював на ТВ інженером, хоча давно "ящик" не дивлюся. Років 6 тому щось пристойне вибрав, але моїй дружині не сподобався дизайн "морди" та "ніжки", захотіла конкретний Філіпс (32"). У Фокстроті ледве знайшли нормально налаштований апарат. З медіаплеєра, з флешки усі сюжети і тести пройшли нормально. Впіймати щось з ефіру у тому приміщенні не вдалося. А вдома побачив небажаний "баг": поява субтитрів, логотипів в ефірній (кабельній) картинки або навіть шкали гучності від тюнера призводить до "стрибка" розміру зображення на екрані. В меню форматів нема опції "4:3 фіксовано", всі інші опції дають ненатуральний aspect ratio. Ані офіційні сервісмени, ані умільці з радіоринку не взялися виправити це шляхом перепрошивання. Дружину це не дратує - то нехай дивиться.
  Тому ОБОВ'ЯЗКОВО влаштуйте перегляд ефірної чи живої сателітарної картинки перед купівлею. Плюс перевірте сам факт відтворення відеороликів різних форматів та з різними кодеками з флешки. AVI, MPG, MKV, MP4 та інших.
  І ще: на думку багатьох фахівців на екрані менше 75" ви не побачите переваг 4k навіть якщо подасте сигнал від "чесного" джерела.
  100 Герц потрібні лише для режима комп'ютерного монітора.
  Порти USB зайвими не будуть: колись знадобиться підключити клаву, мишу, модем-роутер.
  Успіхів!
   
  • Подобається Подобається x 1
 4. manur

  manur Well-Known Member

  В мами був ювілей. Доручив сестрі обдумати подарунок. Вона надумала, що пора мамі телевізор змінити. Пішов у Варшаві в торговий центр, подивився варіанти....
  Досвіду в плазмах - 0 цілих хрін десятих))))
  Ну, мамі в село з наворотами не потрібно - виключно ТВ від сателітарки і більш нічого.
  Побачив 32 дюйми (ну, сестра такий сказала) Філіпс. Стояв останній, тому по знижці. До того коштував понад 900 злотих. тут стояв за 750 злотих.
  Купив. На кордоні пробив такс-фрі. Після повернення у Варшаву пішов до тої ж каси з тою печаткою, отриманою на кордоні, отримав назад 135 злотих. Таким чином, плазма Філіпс 32 дюйми мені обійшлася (нам з сестрою))))) 750-135=615 злотих.
  Якщо зараз середній курс 7,4грн за 1 злотий, то телевізор вийшов ціною в 4550грн.
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 5. Fon

  Fon whom how

  не встигаю охопити увесь спектр інформації
  перше. бюджетні самсунгі і елджі мають вискоий процент браку. читаю відгуки і бачу що дуже багато людей отримують тв і відмовляються через брак екрану чи прошивки. тв просто не тягне високу розділуху, яку йому вбили насильницьким шляхом.

  по тв соні. характеристики і напічькання таке саме як і у паралельних фірм, але ціна завищена чомусь у півтора-два рази. це ніяк не дає мені спокою. чому за одне слово соні (виробництва китаю і збірки малайзії) треба платити на 5-6 тисяч дорожче. легше купити тв браво і наклейку соні для дешевих пантів. соні всьо.

  найшов в епіцентрі на хмельницького магазин із дешевими цінами. там навезли шось дуже багато тв ківі. потім ківі пропали. думав вже зупинитись на 50 дюймовому 6703, але зненацька ціна за нічку виросла на 2 тисячі грн з 18 до 20. я трошки підофігів і вирішив написати на сайті незадоволений відгук. та на жаль сайт відгуків не дозволяє писати. тобто інструменти є, а відгук не створюється.

  наразі знайшов цікаву новинку філіпс 43 дюйми 7373. це новітній тєлєк кінця 18 року (цифєрка з в кінці маркування значить 18 рік. цифєрка 2 - 2017 рік і відповідно 1 - 2016 рік). в тв є амбілайт, смарт тв, 4к і звіковий чи руховий (!!!) режим команд. хочеш переключити канал - махни ногой справа наліво. хочеш зменшити звук - скажи тшьшшшш! )))))))))
  наразі цей тв тільки зявляється у магазинах. на розетці на нього ціна 22 тисячі. в інтернет магазинах - 16 тисяч.

  дуже цікаво, що всі інтернет-магазини знаходяться у кийові. ві львові їх нуль. чому я цікавився? та щоб прийти і перевірити товар на місці і не платити за пошту, котра точно кине здоровенну коробку.

  спробую ще помоніторити тв тошіба і панасонік. бо шось їх всі стороною обходять
   
  • Подобається Подобається x 1
 6. MARTINI

  MARTINI Administrator Команда форуму

  рускій значіт
   
 7. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Нє, брав ві Львові
   
 8. MARTINI

  MARTINI Administrator Команда форуму

  все LG шо в нас продається - мейд ін раша :dntknw:
   
 9. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  А от і не вгадали :)))

  Телевізор привезений з Польщі, брав на хаті біля Південного
   
 10. MARTINI

  MARTINI Administrator Команда форуму

  То він продається не в нас, а в Польщі )
   
 11. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Не дуже вас розумію, але якщо то така коломийка, то тре зняти зі стриху старий "Соні" і всьо...
  А тотой Елджі винесу на стрих, хай там чекає дружби і братства :)))
   
 12. mypucm

  mypucm ...

  телевізор в принципі не дивлюся і не збираюся купувати з практичних міркувань,
  1. треба берегти зір і мозок від сміття,
  2. все масова інформація є на ютубі, а спеціалізована за інтересами... шукаю на просторах інтернету...
  --------------------------------------
  щодо виробників техніки... чомусь схиляюсь до б\в Made in Japan... хтозна, може ностальгія, може дійсно якість :scratch_one-s_head:
  можливо інакше - товари старих фірм, зроблені для їхнього ринку(або американського, європейського)
  ну там... Panasonic, Sharp... :blush:
   
 13. mypucm

  mypucm ...

  взагалі, мені здається, зараз українській молоді зайві гроші краще вкладати не в техніку, а в землю...
   
 14. andreyrun

  andreyrun миється в бані

  Да, земля більше цінується чим техніка. І якщо грамотно вкладати, то буде ще прибуток приносити
   
а де твій аватар? :)