Вітаю, Миху Я також тут мало шо втямив, лише відокремив слова пробілами. Тепер бодай деякі слова можна зрозуміти, якщо я їх правильно розділив. Цей текст, швидше за все, має вигляд тогочасного скоропису. ______________________ По часе жiвот трудънь... а то бящ в ступъх болярiн Скотень... Тыi бо не подлегше до Хъзяр. Бя Iронiстi... од Iронi помоцi просяi. А ты е... комоньства досiлаяi, a бiаша Хзараштi. О тъ рщенi iна бо iа Руштi остасе под Хъзярштi ...кii бо долъзша до града Кiвска i тамо усъдщесе... Тi же Руштiщi, коя неволiша подо Хзарштi, iдша до Скотенеа. I тако Русь се търловаша околъ... Iронштi нехащi свiкове наш(а), а одерень не беряй, а тако оставi Русоум жiвот русек... Хъзярсштii беряху до раоте своя одерень а дцкi а жен(i). I велiцъ злъ бя, а... твъряi зло... О то убо Годь грябо налъзе на Русь околу Скотене. А iтыi iзмещiся, а ПраЩурове наша потягоша на нь. Таде комоньства Iронште утърче а росбiяi Годь. Рострщенi бяша Годьсштi, а бъже с поле... То бо крев бо Ршта се лiла... а чермна земъ бя... Перунамi рострсшче Русь земъ Годьску, а мещем iзнiцi всяка, i земъ iх вемъсi, а до сва прiтще. А о ту бь Хъзарштi пояща ны, (i) Веща сратень, а налъзоохша на ны... I ту бо Руштi увржешесе до бране, яко левi, а ръкша Порпадохом бо, якоже Перун до нас не дба. I Тоi iма поможаще. А Годь бя уражденах(а), а Хъзарштi первъе... укоусi прахоу... бяща первтъi рострщенi. А то Русь зе тхладо iх(а), а рце I цо ще буде... Хъзярштi бо утекоща до Влзi о Дону а Дончу... тамо страм iмяй... ус беща воiя iхо вергоша земъ мещчi сво(а), а тъкъша околунь очесi. Тоi крате Годь смъстiсе, а отыде до полуноцъ, а тамо iзгмiзъ, iдяi далъ. Русь бо устрiся до се земъ взятыiя до Русе кроука ренцi. Сва пдутъ рще а ръкша Прiдеу бо Мiлостынi щас Божеськ а хвалiмо ДажьБа ншiго, а Перуна злат уса, iже бя с оны. А тако первъi спояша Славу Бозъм на земъ чуж. Сь ты(а) а ръкша Русколунь таiе земъ. А тамосе потщiся вельцъ, абы стя оутвърiтiшеся земi нашiеi... Хъзяpiштi yбыщa дo зeмъ пoтieтъ, i нa кoлi кiiвъ a вълзi Русколунь быа се утъвърдi на Дончi по Годi.
Ну то я ше через обід потрудився і вийшло таке. Але відразу попереджаю, що не спец у тих питаннях. Так, трохи нахапався по верхах... __________________ Тоді насталі тяжкі часи... і був у степах боярин Скотень... Він не піддався Хозарам. Був він Іранцем... та в Іранців просив допомоги. І вони... прислали кінноту і побили Хозар. І були ми відомщені, бо взяв він Русинів (звільнив ?), що залишалися під владою Хозар... А хто зумів дістатися до града Київського, там і поселився... А Русини, що не бажали бути під Хозарами, до Скотеня перейшли. І так Русь тинялася околицями. Іранці не чинили нам зла, в неволю не брали, а залишили Русинам руський спосіб життя. А Хозари брали в полон на свою роботу і жінок, і дітей. І багато зла їм чинили, і погане робили... Тоді ж і Готи прийшли грабувати Русь, що була біля Скотеня. І він озброївся, і наши пращурі рушили на них. У той час кіннота Іранців ударила і розсіяли Готів. Розбиті були Готи і втекли з поля бою... Кров переможених рясно лилася і червоною була земля... Ударами-блискавками (перунами) розбили Русини землю Готську і мечами знищили кожного, і землю їх взяли собі, і до свого прийшли... А в той час Хазари нас захопили, бо Віче ми втратили, і напали вони на нас... І тут Русини кинулися до бою як леви і говорили: Пропадем ми, якщо Перун про нас не подбає. І він поміг. І Готів перемогли, але першими Хазари наїлися праху, ... першими були розбиті. Та Русь не добила їх і говорить: Іще щось буде... Бо Хазари від Дона і Дінця втекли на Волгу... там ганьбу свою ховали... їхні воїни кинули мечі на землю і пішли, куди бачили очі. Тоді ж Готи перейшли в інші місця, пішли на північ і нам зникли, ідучи далі. Русь же осіла на тій землі, що здобула собі ріками крові (!?). Свої прийшли, як сказано, і сказали: Воістину, настав час Божого милосердя. Прославляємо ми Даждьбога нашого і золотоусого Перуна, Який з нами був. Ось так, найперше, заспівали ми славу Богам на тій чужій землі. Тому і назвали цю землю Русколанью. А там багато потрудилися, щоб ця земля стала нашою. Хозари же, порубані, пішли працювати на землі, і утвердився Київ, а вся Русколань утвердилася на Донцю після Готів.
Хай вей, Мавочко! Давнееееенько я Вас не подвергав бомбйожці, ой давненько... Ну гаразд, от Вам домашнє завдання для розминки: Чому у вашого бога-велеса корона у вигляді фіґи, а внизу якась павутинка вірізьблена і звідки взято цей облік самого велеса? На сьогодні все. Па-па. Я пішов спати. Напишите - розбудете....:gamer::gamer::gamer:
Для початку нагадаємо, що всі ми велемудрі й грамотні, а тому назви СВОЇХ БОГІВ писатимемо з великої букви, щоб не нагнівити.... гарно хтось різьбив.. де знайшли ?
на Староєврейській є підвальчик-ресторан один, там - ковані зображення. сходіть раз з форумівкою.... чи з дружиною...
"Хорс" - інтер"єр, - простий та витриманий в задумі. літом - дуже приємно. мало людей. а це не Велес, думаю. і не дуля, а вогонь. Скоріше, - Перун. там сокирки нігде не було ? й не павутинка - може дзвоники ? - грім робити.
Миху, - з малого починається велике!.. Рада за Вас - в нашій історії справді багато цікавого - навіть просто почитати. якщо та різьба в нього в руках - струнний інструмент, може бути й Велес, особливо, коли в лісі стоїть - він Володар лісів.
Най тобі буде. Я собі знаю. Знаєш, сумно взагалі, якщо єдиною пам'яткою є щось, автентичність чого навіть доказати неможливо.
Добре, назви інші пам'ятки? "Слово"? Пальців однієї руки вистачить... Менше з тим, це не тема гілки...
слово?... переписано з поправками у пізніші часи... а ти порівнювала "велесову книгу" з іншими джерелами, що є такою категоричною?..