Велесова книга

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Мих, 29 вер 2008.

  1. Robin

    Robin Well-Known Member

    Вітаю, Миху
    Я також тут мало шо втямив, лише відокремив слова пробілами. Тепер бодай деякі слова можна зрозуміти, якщо я їх правильно розділив.
    Цей текст, швидше за все, має вигляд тогочасного скоропису.
    ______________________

    По часе жiвот трудънь... а то бящ в ступъх болярiн Скотень... Тыi бо не подлегше до Хъзяр. Бя Iронiстi... од Iронi помоцi просяi. А ты е... комоньства досiлаяi, a бiаша Хзараштi. О тъ рщенi iна бо iа Руштi остасе под Хъзярштi ...кii бо долъзша до града Кiвска i тамо усъдщесе... Тi же Руштiщi, коя неволiша подо Хзарштi, iдша до Скотенеа. I тако Русь се търловаша околъ... Iронштi нехащi свiкове наш(а), а одерень не беряй, а тако оставi Русоум жiвот русек... Хъзярсштii беряху до раоте своя одерень а дцкi а жен(i). I велiцъ злъ бя, а... твъряi зло... О то убо Годь грябо налъзе на Русь околу Скотене. А iтыi iзмещiся, а ПраЩурове наша потягоша на нь. Таде комоньства Iронште утърче а росбiяi Годь. Рострщенi бяша Годьсштi, а бъже с поле... То бо крев бо Ршта се лiла... а чермна земъ бя... Перунамi рострсшче Русь земъ Годьску, а мещем iзнiцi всяка, i земъ iх вемъсi, а до сва прiтще. А о ту бь Хъзарштi пояща ны, (i) Веща сратень, а налъзоохша на ны... I ту бо Руштi увржешесе до бране, яко левi, а ръкша Порпадохом бо, якоже Перун до нас не дба. I Тоi iма поможаще. А Годь бя уражденах(а), а Хъзарштi первъе... укоусi прахоу... бяща первтъi рострщенi. А то Русь зе тхладо iх(а), а рце I цо ще буде... Хъзярштi бо утекоща до Влзi о Дону а Дончу... тамо страм iмяй... ус беща воiя iхо вергоша земъ мещчi сво(а), а тъкъша околунь очесi. Тоi крате Годь смъстiсе, а отыде до полуноцъ, а тамо iзгмiзъ, iдяi далъ. Русь бо устрiся до се земъ взятыiя до Русе кроука ренцi. Сва пдутъ рще а ръкша Прiдеу бо Мiлостынi щас Божеськ а хвалiмо ДажьБа ншiго, а Перуна злат уса, iже бя с оны. А тако первъi спояша Славу Бозъм на земъ чуж. Сь ты(а) а ръкша Русколунь таiе земъ. А тамосе потщiся вельцъ, абы стя оутвърiтiшеся земi нашiеi... Хъзяpiштi yбыщa дo зeмъ пoтieтъ, i нa кoлi кiiвъ a вълзi Русколунь быа се утъвърдi на Дончi по Годi.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Мда... ви потрудилися... але воно якось для мене все одно нічітабельне...
     
  3. Robin

    Robin Well-Known Member

    Ну то я ше через обід потрудився і вийшло таке. Але відразу попереджаю, що не спец у тих питаннях. Так, трохи нахапався по верхах...
    __________________

    Тоді насталі тяжкі часи... і був у степах боярин Скотень... Він не піддався Хозарам. Був він Іранцем... та в Іранців просив допомоги. І вони... прислали кінноту і побили Хозар. І були ми відомщені, бо взяв він Русинів (звільнив ?), що залишалися під владою Хозар... А хто зумів дістатися до града Київського, там і поселився... А Русини, що не бажали бути під Хозарами, до Скотеня перейшли. І так Русь тинялася околицями. Іранці не чинили нам зла, в неволю не брали, а залишили Русинам руський спосіб життя. А Хозари брали в полон на свою роботу і жінок, і дітей. І багато зла їм чинили, і погане робили... Тоді ж і Готи прийшли грабувати Русь, що була біля Скотеня. І він озброївся, і наши пращурі рушили на них. У той час кіннота Іранців ударила і розсіяли Готів. Розбиті були Готи і втекли з поля бою... Кров переможених рясно лилася і червоною була земля... Ударами-блискавками (перунами) розбили Русини землю Готську і мечами знищили кожного, і землю їх взяли собі, і до свого прийшли... А в той час Хазари нас захопили, бо Віче ми втратили, і напали вони на нас... І тут Русини кинулися до бою як леви і говорили: Пропадем ми, якщо Перун про нас не подбає. І він поміг. І Готів перемогли, але першими Хазари наїлися праху, ... першими були розбиті. Та Русь не добила їх і говорить: Іще щось буде... Бо Хазари від Дона і Дінця втекли на Волгу... там ганьбу свою ховали... їхні воїни кинули мечі на землю і пішли, куди бачили очі. Тоді ж Готи перейшли в інші місця, пішли на північ і нам зникли, ідучи далі. Русь же осіла на тій землі, що здобула собі ріками крові (!?). Свої прийшли, як сказано, і сказали: Воістину, настав час Божого милосердя. Прославляємо ми Даждьбога нашого і золотоусого Перуна, Який з нами був. Ось так, найперше, заспівали ми славу Богам на тій чужій землі. Тому і назвали цю землю Русколанью. А там багато потрудилися, щоб ця земля стала нашою. Хозари же, порубані, пішли працювати на землі, і утвердився Київ, а вся Русколань утвердилася на Донцю після Готів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Хай вей, Мавочко!:give_rose:

    Давнееееенько я Вас не подвергав бомбйожці, ой давненько...:)
    Ну гаразд, от Вам домашнє завдання для розминки:

    [​IMG]

    Чому у вашого бога-велеса корона у вигляді фіґи, а внизу якась павутинка вірізьблена і звідки взято цей облік самого велеса? :tongue:

    На сьогодні все. Па-па. Я пішов спати. Напишите - розбудете....:gamer::gamer::gamer:
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. mavka

    mavka Well-Known Member

    Для початку нагадаємо, що всі ми велемудрі й грамотні, а тому назви СВОЇХ БОГІВ писатимемо з великої букви, щоб не нагнівити.... ;)
    гарно хтось різьбив.. де знайшли ?
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну хай, хай по-вашому, хоча, вони - ваші боги, а не мої.

    Знайшов у неті, місце показать?
     
  7. mavka

    mavka Well-Known Member

    на Староєврейській є підвальчик-ресторан один, там - ковані зображення. сходіть раз з форумівкою.... чи з дружиною... :)
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а ви будете?:blush:
     
  9. mavka

    mavka Well-Known Member

    о.. я вже там була ! батьків запрошувала на обід. :)
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    І що там цікавого?
     
  11. mavka

    mavka Well-Known Member

    "Хорс" - інтер"єр, - простий та витриманий в задумі.
    літом - дуже приємно. мало людей.
    а це не Велес, думаю. і не дуля, а вогонь. Скоріше, - Перун. там сокирки нігде не було ?
    й не павутинка - може дзвоники ? - грім робити.
     
    Останнє редагування: 20 жов 2008
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    еееееее, Мавко.....
    еееееее, Мавко....
    своїх не впізнаєте? зара найду в неті.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. mavka

    mavka Well-Known Member

    Миху, - з малого починається велике!.. :)
    Рада за Вас - в нашій історії справді багато цікавого - навіть просто почитати.
    якщо та різьба в нього в руках - струнний інструмент, може бути й Велес, особливо, коли в лісі стоїть - він Володар лісів.
     
    Останнє редагування: 20 жов 2008
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

  15. Robin

    Robin Well-Known Member

    А може і просто пень... :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    велесова книга не фальсифікація!
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Най тобі буде. Я собі знаю. :)
    Знаєш, сумно взагалі, якщо єдиною пам'яткою є щось, автентичність чого навіть доказати неможливо.
     
  18. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    тобі тільки так здається...
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Добре, назви інші пам'ятки?
    "Слово"? Пальців однієї руки вистачить... :sad:
    Менше з тим, це не тема гілки...
     
  20. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    слово?...
    переписано з поправками у пізніші часи...
    а ти порівнювала "велесову книгу" з іншими джерелами, що є такою категоричною?..
     
а де твій аватар? :)