вегетаріанство: за і проти

Тема у розділі 'Здоров'я', створена користувачем Гелена, 1 сер 2008.

?

чи хотіли б ви бути вегетаріанцем?

  1. так

    26,3%
  2. ні

    64,6%
  3. не знаю

    9,1%
  1. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Якийсь американський чувак, непамятаю як звали, досліджував довгожителів, так от практично всі надавали перевагу рослинній їжі. Не то щоб вони зовсім не вживали м'яса, але вживали його рідко....

    Він ше книжку про це написав "Здоров'я до 100"....Сам він правда помер в 98 ....Але як помер....в нещасному випадку під час серфінгу ...)
     
  2. ViTanya

    ViTanya Well-Known Member

    В 98 - це небагато:))) особливо якщо врахувати, що він собі накинув 14 років, і його перекладач, який мав дохід з продажу його книг, вигадав про серфінг. Все це розкрилось не так давно і підтверджене документально (фото його свідоцтва про народження, свідоцтва про смерть, яка сталась в лікарні, де вказана причина - серцевий напад, атеросклероз судин серця), свідчення його дітей. Я теж не так давно про це дізналась, і знайшла багато цікавих матеріалів на цю тему.
    Але най буде. Не знаю яких довгожителів він досліджував, але постійно рекорди довгожителів б'ють абхазці. Причому це в них не поодинокі люди, як правило, там більшість помирають в дуже похилому віці - коло 100 років, і багато є таких, які мають на 5 - 10 -15 років більше від сотки. Саме в Абхазії знаходили людей, яким було 120- 140р. А вони постійно, і старі теж їдять мнєсо, в основному баранину.
     
    Останнє редагування: 13 лют 2013
    • Подобається Подобається x 3
  3. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Хулігане, то Ви часом не про Поля Брега? ;) То він не проповідував вегетаріанство, а безсольове харчування, голодування і вживання дистильованої води. Вчив, щоби м"ясом не захоплюватися, але не виключати його з раціону зовсім, бо шкода братів наших менших, а просто обмежувати до вжитку. Він так і писав, що нераз наш організм нам сам скаже, що він хоче стейка. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Мабуть про нього....але виявляється то все фейк :scratch_one-s_head: Чи фейк то що це все фейк :mocking:
     
  5. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Ви знаєте, я читала багато його літератури і про нього англійською. :) Так що там дійсно є і про серфінг, і про все інше. То навіть, якщо і легенди то все, то точно, що не перекладач постарався..... ;)
    Хоча я з ним згідна про голодування, і про дистильовану воду. Не згідна тільки про сіль. Обмежити її споживання треба, а виключити зовсім - ні! А те, що розвінчують легенди, то вже і не знаєш, де легенда зараз. Чи про Брега, чи про його розвінчення. Традиційна медицина зараз яку хоч заказуху може поширити. Особливо, якщо хтось хоче вислизнути з їх рук, вилікуватися за копійки і ще й іншим то пропагувати. ;)
    Як пам"ятаю, як колись мене шокувало прочитане, як одна жінка писала, як сама камінці з нирок вигнала , а не пішла під ніж до доктора на дорогу операцію. Він замість того, щоби зацікавитися, похвалити її, після УЗД визвірився:"Куда камни дела?":ireful1:
    Так, що майже не вірю я їм. Мало порядних лікарів тепер залишилося. :sad: А котрі ще совісті не втратили і не "лікують", як їх вчили, то і не можуть довго затриматися в медицині.

    ---------- Додано в 09:39 ---------- Попередній допис був написаний в 09:36 ----------

    Не думаю, що фейк. Багато людей по його системі вилікувалися зовсім, або значно покращили своє здоров"я. Сама таких знаю. ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Зараз стільки тих різних течій розвелося, що ніхто не може бути впевненим, чи правильно він харчується :)))
    Людина їла м'ясо ще з того часу, коли сиділа в печері і лапала мамонтів, то чому людина має припинити їсти м'ясо тепер?:) Імхо, це може бути обґрунтоване виключно етичними (моральними/духовними/ще якимись там аналогічними) переконаннями або, в дуже рідкісних випадках, якимись фізичними особливостями (не конче вадами) людини, які не дозволяють їй їсти м'ясо. Я нейтрально ставлюся до вегетаріанців, веганів, сироїдів та численних інших течій. Проте все людство таким не стане. Людство на землі виросло на м'ясі. І тотального вегетаріанства не буде, ніколи. М"ясоїдство закладене у самій людській природі.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. ViTanya

    ViTanya Well-Known Member

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. shelev

    shelev Well-Known Member

    Нічого поганого у цьому не вбачаю.
    Навпаки, усе файно, здорово та корисно.
    Знаю багато людей, котрі, мабуть, років 15 не хворіли після того, як перейшли на веган їжу.
     
  9. ovod

    ovod Well-Known Member

    пробувала сама запхати ніж в серце свині?.....я не пробував...але перший раз, коли різав курку мені було неприємно....особливо коли тримав, а вона ше теліпається і кров бризкає в сторони.....
    п.с. я її після того їв....але осадок лишився....деколи вночі просипаюся....і перед очима стоять ті кури і гуски яких я вбив....
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    А рибу вони їдять? Чи риби не шкода?
    Ну одне питання, якщо людина собі думає, що їй корисно не їсти мяса, а друге, це коли розпинаються " ах який я високоморальний і птічку жалко" і в той же час носять шкіряне взуття, дублянки, гаманці, сумки...подвійні стандарти?
    Дивують не вегани, це їх справа що не їсти, дивує агресія нав' язування своєї точки зору. У мене є досить багато знайомих вегетаріанців але вони нікому нічого не нав' язують...
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Forpost

    Forpost Стоїк

    неправда Ваша мнєсо тіко після потопу почєли їсти

    ---------- Додано в 09:47 ---------- Попередній допис був написаний в 09:43 ----------

     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)



    Об'їлися перцю з часником, напевно, від того і агресія... Як там люблять розказати? Що ми їмо....
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Ось що знайшла в Неті. ;)

    Користь вегетаріанства

    • Значний вміст в раціоні рослинних волокон сприяє своєчасній появі відчуття ситості, видаленню з кишечника шкідливих речовин, попередженню атеросклерозу і раку;

    • Значний вміст в овочах і фруктах вітамінів, що захищають від хвороб (вітаміни С і Р, фолати, бета-каротин), а також протиракових терпеноїдів;

    • Значний вміст в овочах і фруктах калію; переважання в них лужних еквівалентів, важливих для захисту від хвороб; високий вміст магнію;

    • Сприятливе для захисту від хвороб співвідношення насичених і ненасичених жирних кислот;

    • Придушення фітонцидами рослинної їжі бактерій, які створюють в кишечнику отрути;

    • Відсутність в рослинній їжі холестерину, здатність ряду рослинних продуктів знижувати вміст холестерину в крові;

    • Захист організму від захворювань серцево-судинної системи.

    Такі хвороби, як артеріальна гіпертензія, сечокислий діатез і апендицит, у вегетаріанців майже не зустрічаються, а деякі інші - порушення обміну речовин, серцево-судинні захворювання, діабет і подагра - виникають значно рідше. У міру зростання популярності вегетаріанства розвивається і відповідний бізнес. Якщо чверть століття назад соєві замінники м'ясних продуктів можна було придбати лише в особливих магазинах, то тепер вони є в будь-якому супермаркеті. Виробники взуття і косметики випускають вироби без використання тваринних матеріалів. Вегетаріанство все більше входить в моду. Не випадково вегетаріанців багато серед тих, хто цю моду задає - діячів шоу-бізнесу, мистецтва, журналістів, викладачів.
    Знаменитими вегетаріанцями світу були Лев Толстой і Альберт Ейнштейн. Лев Толстой став вегетаріанцем в 50 років: він випадково побачив сцену забою свині і це вбивство вразило його своєю жорстокістю. Толстой вважав, що відмова від м'яса - один з основних способів покінчити зі світовим злом. Альберт Ейнштейн відмовився від м'яса лише за рік до смерті, проте завжди симпатизував вегетаріанству. Він говорив, що «завдяки своїй чисто фізичній дії на людський темперамент вегетаріанство зробило б найсприятливіший вплив на велику частину людства».

    ---------- Додано в 09:48 ---------- Попередній допис був написаний в 09:47 ----------

    Небезпеки строгого вегетаріанства

    1. Недостатнє забезпечення організму вітаміном D, відсутність в рослинній їжі вітаміну В12, необхідного для кровотворення і роботи нервової системи.

    2.Нестача ряду амінокислот, особливо необхідних для росту і розвитку дітей.

    3. Недолік вітаміну В2 через відмову від молочних продуктів.

    4. Брак вітаміну С при вживанні переважно зернових культур. Як наслідок, уповільнення росту у дітей, ризик відставання їх в розвитку, поява рахіту, недокрів'я і інших захворювань, обумовлених неповноцінним харчуванням.

    Дотепер деякі медики виступають проти вегетаріанства. М'який варіант такої дієти, що припускає вживання молочних продуктів і яєць, не небезпечний для здоров'я. Наприклад, існують лактовегетаріанці (від латинських слів lactis - молоко і vegetativus - рослинний), які допускають включення в раціон молока і молочних продуктів. Лактоововегетаріанці (від латинських слів lactis - молоко, ovo - яйце, vegetativus - рослинний) споживають разом з рослинною їжею і молочними продуктами також яйця. Що стосується строгих вегетаріанців, що відмовилися від продуктів тваринного походження, то у них можуть виникнути проблеми. Брак в організмі незамінних амінокислот, що містяться тільки в м'ясі, яйцях, молоці, сирі призводить до зниження м'язової маси, анемії і пошкоджень кісток. Життєво важливі вітаміни D і B12 - в надлишку зустрічаються лише в тваринній їжі. Дефіцит вітаміну В12 викликає зміни практично у всіх органах і тканинах, особливо в нервовій системі. Брак вітаміну D у дітей приводить до рахіту і відставання в розвитку, а у дорослих - до ламкості кісток, випадання волосся і зубів. Брак кальцію, основним джерелом якого є молочні продукти, приводить до остеопорозу і анемії.
     
  14. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

  15. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Це з заключення з Варшави.
    А іншими словами...повне виснаження....
     
  16. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    http://www.youtube.com/watch?v=rytCbsF59VI
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хто не забув як помер Порфирій Іванов, до старості пив, курив, на староості різко поміняв спосіб життя і почав загартовуватись, організм не витримав.
    Не даром говорять, що організмові противне та шкідливе, організм його може не приймати.
     
  18. iso

    iso Well-Known Member

    Але частіше в житті навпаки:sad:
     
  19. zet

    zet Дуже важлива персона

    Прежде, чем призывать к вегетарианству, не мешало бы почитать о жизни тех, кто этим занимается веками. Есть такие народы в Индии, НО это все равно не абсолютное вегетарианство.
    Для подростков, беременных, больных и мужчин в период сильной физической нагрузки у них все-таки дают мясо.
    Полное вегетарианство возможно только для тех, кто тяжелее ручки ничего в жизни не поднимал.
    А вообще, каждому свое.
    Когда-то проводили эксперимент. Собрали маленьких детишек и разложили всякие -разные продукты. Дети хватали всё что хотели, а за ними вели наблюдение. Какое же было удивление экспериментаторов, когда в итоге оказалось, что детишки очень сбалансировано питались, не переедая что-то одно..
    Я к тому, что нельзя ограничиваться чем-то одним. Должно быть разнообразие.
     
  20. iso

    iso Well-Known Member

    Разнообразие наближаєтья, коли обмежуватися будуть усім:sad:
     
а де твій аватар? :)