в який банк краще вкладати гроші??

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем sqim, 10 жов 2010.

  1. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    :good::))):))):))):)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    Всі так дружно нарікають на банки, про їхню ненадійність і т.п.. Певно, то такі наші ментальні особливості - нарікати на все ... Хоча під час цієї кризи ніхто, крім тих хто тримав на депозиті більше 150 тис.грн., нічого не втратив.
    За зобов"язаннями усіх збанкрутілих банків фонд гарантування вкладів здійснив виплату відшкодувань за вкладами + нараховані проценти.
    Єдине, що було так це втрачена вигода - від зміни курсів, від затримки виплати депозиту. Але щоб не було цих втрат потрібно було здійснювати диверсифікацію своїх заощаджень у 2 розрізах:
    1) у розрізі валют
    2) у розрізі банківських установ.
     
  3. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)



    На пам'яті випадок періоду початку кризи. Моїй колезі прийшло повідомлення з Привату, що вона перестала сплачувати кредит. Почала виясняти, тому що кредит вони закрили ще рік тому. Виявилось, що клєрк банку по копіях документів з минулого кредиту, взяв собі кредит (і не лише на них і не один). До честі банку можу сказати, що розібрались, винних наказали і перед клієнткою вибачились.
    Хоча коли справа починала набирати обертів, то клєрка повідомили і він слізно просився не роздмухувати, і що він все поверне вчасно, але через недовіру вони не погодились зам'яти втихаря.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. dali_bude

    dali_bude Member

    http://gohatto-n.livejournal.com/383761.html

    ---------- Додано в 12:26 ---------- Попередній допис був написаний в 12:24 ----------

    Час і нерви ви це теж втрата. Знаю людину, яка місяцями знімала якихось кілька тисяч гривень з рахунку, з купою дзвінків і геморою.
     
  5. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    з цим звичайно погоджуюсь, але то я у кого .....
    В мене і тещі був депозит у одному банку (вже ліквідованому). Теща купа разів дзвонила, пробувала десь щось взнати, кожного тижня ходила і знімала по 10 доларів чи навіть менше. Я не робив ніяких рухів, бо було очевидно, що крім втрачених нервів і часу нічого з того не вийде. Банк ліквідували, фонд виплатив відшкодування їй і мені у повному обсязі. Кінцевий результат у нас обох позитивний, тільки у неї купа втраченого часу і нервів. І ще про отримання відшкодування я у перший день виплати зайшов до банку-агента побачив купу знервованих людей і т.п., повернувся і пішов по своїх справах, прийшов десь через 1,5 тижні і за 10 хвилин отримав гроші. Теща була серед "піонерів-черговиків", яким виплатили відшкодування, при цьому відразу ж залишила гроші на депозиті у тому банку. Тобто є проблема, а є ставлення до неї ...результат однаковий, процес різний. Це звичайно не стосується ситуацій коли дійсно "горить" забрати гроші на лікування чи через іншу біду, але ж і такі ситуації не масові ...
    Загальний висновок такий, що коли кладете гроші на депозит будьте готові, що Вам його не повернуть вчасно (мінімум +5 місяців, якщо банк ліквідують= 3 місяці тимчасова адміністрація + 2 місяці на організацію виплати відшкодування фондом), тому не вкладайте гроші за які плануєте робити якусь важливу справу, а інших джерел фінансування немає. Або ж максимально диверсифікуйте у розрізі банківських установ, благо з тим проблем нема - можна пройти пішки сотню метрів і з десяток банків обійти ...
    Норму законодавства про видачу вкладу на першу вимогу варто сприймати приблизно так, як норму конституції про належну безкоштовну медицину .... утопія
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. skole

    skole Well-Known Member

    Щодо золота, то нікому не рекомендую його купувати зараз, тому що воно дуже переоцінене спекулянтами. Для цього раджу подивитись історію цін на золото і побачите, що вже були рекордні ціни на золото.
    Щодо нерухомості, то раджу почитати, що сталось забавками з не нерухомістю в Японії. Ця високотехнологічна країна від кризи (що була пов'язана з нерухомістю) вже 20 років не може оговтатись.
     
  7. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Якщо і ризикнути класти гроші в банк на депозит, то на невеликий термін і в банк з іноземними інвестиціями. Практика останньої кризи показала, що практично всі банки з іноземними інвестиціями виконували свої зобов'язання перед клієнтами.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Про то шо завжди ліквідна не погоджуся, але про то шо надійніше за депозит не спорю.
    Але
    1. Шоб вкласти в нерухомість треба вже мати в районі 30-40 тисяч валюти. Все шо дешевше - то буде якийсь притон, або в якомусь селі. А то вже зовсім не ліквідно

    2. Якшо ви збираєте на покупку чогось іншого (наприклад автомобіля Мазераті), то вкладати в нерухомість трохи накладно бо сама процедура купівлі-продажу обкладається податками і купою паперової мороки.

    ---------- Додано в 16:52 ---------- Попередній допис був написаний в 16:47 ----------

    Я би ше добавив шо не треба тримати всі яйця в одному кошику.

    А загалом ризик присутній в любому капіталовкладенні. Не ризикуєте ви тільки тоді коли маєте безпосередній вплив на економіку, курси валют тощо. Але люди з такими можливостями і справді вкладають гроші в свої банки і регулярно балатуються на виборах :).
     
  9. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    повірте на слово, витягують (в значенні самі себе кредитують через кредити своїм компаніям і т.д.) значно більше, ніж вкладають, але то вже інша тема
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Наприклад, прийдуть зі Стрийської,35 і запитають, от ви вклали 35 000 євро в банк. Покажіть як ви сплачували податки, що маєте таку суму. Накладуть арешт на рахунок до вияснення. І фінанси поют романси.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Всяке може бути, тепер всякого можна чекати. Але якщо людина дійсно не може підтвердити свої доходи, бо брала хабарі чи не сплачувала податків, тоді звиняйте...
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та чому хабарі?

    заробив в Португалії, приїхав, поклав у банк, а тут - хлоп! Ясно, що начальник податкової їздить на Ленд Крузері і всі податки він сплатив (йому близько гроші сплачувати, прямо на роботі можна), а що робити роботязі, якого держава роботою не забезпечила, а податки вимагає?
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Templar

    Templar Дуже важлива персона

     
  14. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    І правнукам сюрприз буде коли будуть там нову хату будувати :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    То певно вже краще метали дорогоцінні в банку закручувати, а то получиться, як з рублями колись....
    :morning1:
     
  16. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

     
  17. Templar

    Templar Дуже важлива персона

     
  18. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    В який банк добре вкладати гроші? Та зараз, напевне, ні в який.
    Сьогодні був у Кредо - забирав депозит, була думка продовжити, але глянув на ті проценти в доларах і "прозрів"! Це ж те саме, що просто вдома під матрацом тримати :)))
    І якщо по гривні, відсотки ще більш-менш, як то кажуть "жити можна", то по долару-євро 2-6 відсотків :sad: І то майже всюди, не залежно від конкретно взятого банку!
    Зате ставки по валютних кредитах чомусь не спішать падати. Он де "золоте дно", воїстину "зажралися" :ireful:
    Давайте візьмемо гроші під 2% річних, а віддамо під 18%. Безпрограшний бізнес. Да уж...
     
  19. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Не те саме. Під матрацом їх можуть злодії поцупити. А якшо в банк вкласти то тоже є ризик шо банк лопне.
    І то свідчить або про то шо банк себе впевнено почуває бо має достатньо запасів і не потребує нових, або про те шо валюта в скорім часі обвалиться.

    ---------- Додано в 13:08 ---------- Попередній допис був написаний в 13:06 ----------

    До речі, хтів би почути думки кваліфікованих людей.
    Шо там за валютна війна? Чи варто переливати валюту в шось інше? Вроді не так багато маю аби купити шось реально вартісне, але і то шо маю втратити жалко.

    ---------- Додано в 13:11 ---------- Попередній допис був написаний в 13:08 ----------

    Не безпрограшний. Банк зобовязується віддавати депозити по першій вимозі, і кредити може собі і не вернути. На то воно і різниця в процентних ставках шо ризик присутній. Ви думаєте всі кредити повертаються?
    Зрештою кому не подобається класти депозит чи брати кредит по таких відсотках - завжди може зробити то де інде по інших ставках. Тільки чи він на тому виграє :) і чи вбереже свій зад від паяльника при таких операціях не в банку а "на вулиці".
     
  20. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    На ринку переліквідність ... на коррахунках банків величезні суми, навіть при діючому 100% резервуванні на окремому рахунку. Кредитування йде слабо, особливо у валюті .... і проблема не лише у непідйомних ставках, а й у відсутності кредитоспроможних позичальників. Тому депозити не затребувані, тому й ставки не цікаві вкладникам.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)