УПА, Українська Повстанська Армія

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем levandivka, 14 бер 2011.

Статус теми:
Закрита.
  1. Radvan

    Radvan Well-Known Member

    Тобто, бойові, пропагандистські та інші антинімецькі дії УПА ви визнаєте, ви просто вважаєте, що УПА системно не вела боїв проти регулярної німецької армії?
     
  2. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Стратегічність в Сталінграді була актуальна. В нас було актуально щоб німчура не забирала харчі, худобу і людей. Та й не бачити німців 50 км - хіба погано?
     
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Ви мене не зрозуміли.
    УПА не вела боїв з регулярними частинами взагалі. Випадки роззброєння хаотично відступаючих підрозділів мадяр чи бельгійців, чи навіть німців до уваги не беремо. Справа в тому, що на час просування фронту на т.з контрольованих УПА територіях діяла інструкція, згідно якої вояки УПА не повинні були встрягати в протиборство Вермахту і ЧА. Показовий випадок стався в Чорному лісі навесні 44-го. Червоні партизани відступаючи від фронту, наваляли УПА і зайняли їх ничку - Чорний ліс. УПА, підрозділи якої знаходились по периметру цього лісу, оточило партизан і не давала їм змоги звязатись з місцевим населенням для поповнення харчів. Сутички точились по всьому периметру і майже щодня. Було сплановано операцію від очистки лісу від оточених партизан. Були стягнуті курені, що базувались неподалік. Перед самим початком, УПАвцям нашептали, що німці теж спланували свою акцію очистки. Прикинувши, звідки німак почне наступ, забрали звідти свої заслони і перекинули їх на шлях ймовірного відступу ЧП. Коли німець почав наступ, ЧП під натиском почали відхід. Тут їх чекали класні чуваки із УПА. З ними теж почався махач. Результат очікуваний. Партизани були розбиті і розпорошені. Відступаючи від УПА, знову нарвались на німців. Так от, як тільки німці наближались до сил УПА, ті швиденько відступали не ввязуючись у бої, хоча на відміну від ворога чудово знали і місцевість, чітко на ній орієнтувались і мали обладнані лінії оборони, підготовлені проти партизан. Ну а німець, полазивши досхочу по лісі, позбиравши цвіточки, завернув з цього пікніка назад. Вояки УПА з честю повернулись на насиджене за рік місце чекати, поки їх перейде фронт.
    Один штрих мене тоді вразив. Знаючи, що німці почнють наступ для очистки лісу від партизан, командування мєсного УПА прийняло рішення вивезти з сіл, що підпадали під шлях німаків, дослівно "передовий сільський елемент та чоловічу молодь".
    Дивне сепараторство, нє?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Добра стратегія була в повстанців
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Тактика, Карабін, тактика... Не плутайте ;)
    До стратегії ми ще не дійшли...
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Radvan

    Radvan Well-Known Member

    Тобто, УПА і регулярні військові частини майже не перетинались? Але існує міф, що УПА стріляло "в спину" радянським солдатам, а повстанці, виявляється, навіть мали спецальний документ, щоб не встрявати у протиборство... пригадується, як колись мені показали дідуся, який хвалився, що у заградотряді застрелив 200 бійців ЧА. Мені ще тоді подумалось, шо кілька таких заградотрядівців вибило більше радянських воїнів, ніж вся УПА разом взята...
    Що ж до антинімецького фронту УПА, то я маю на увазі бойові, саботажні, пропагандистські та інші дії повстанців проти німецької адміністрації. Їх то я гадаю ви вже заперечувати не будете.
    А за випадок з Чорним лісом дякую. По-моєму вищий пілотаж: звести у бою двох своїх противників між собою
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Якщо Ви бажаєте розповідати і слухати казки і міфи, то тоді апелюйте не до мене. Тут казочників валом... Вони Вам порозказують.
    Не розумно заперечувати очевидне. 40 тищ здорових мужиків жеж хочуть жерти і пити. А де тотой харч взясти? От і воювали з заготівельними пунктами, обозами з провіянтом, охороною примушених працівників... :))) Але Ваша голосна назва
    явно з розряду міфів і казок. ;)
    Все вірно... Але справа в тому, що документального підтвердження цьому геройству немає. Партизанське з"єднання ім. І.Сталіна під командуванням М.Шукаєва, яке згадується в доповідях УПАвців, дійсно в згаданий УПАвцями період, а саме квітень 1944-го, проводило рейд заходом України. І дійсно давало мзди воякам УПА в Чорному лісі. От тільки на 30 траня, коли фашист планував очистку Чорного лісу, цей загін вже був дааалеко від нього ;). Довго прийшлось шукати, хто ж то був. І таки знайшов. Мова йшла про партизанський загін ім О.Невського під командуванням В.Карасьова. Ось як було насправді:
    :)))
    Що скажете? Як Вам "пілотаж" :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Radvan

    Radvan Well-Known Member

    То чого наводите мені,як доконаний факт?

    ---------- Додано в 17:24 ---------- Попередній допис був написаний в 17:23 ----------

    Теж непогано:)
     
  9. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Я Вам наводжу факти САМОміфілогізації УПА. :))) Цю цікаву історію про Чорний ліс розповів не хто небудь, а сам командир 4-ї воєнної округи УПА-захід пан Бутковський. :)))
    Наести ще випадки "геройства"? ;)
    Я про інший пілотаж, пілотаж вигадництва та казкарства :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Radvan

    Radvan Well-Known Member

    У кожної воюючої сторони були свої подвиги і свої злочини. На війні без них не буває. І кожен у власних звітах, очевидно, прагнув домалювати собі ваги. Але це все дерева. А ліс - він у тому, що УПА було потужним виявом прагення українців до своєї державності. За це і цінуємо.
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    40 000 * 100 / 7 000 000 = 0,5 % :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Справедливости ради надо использовать 5 000 000, 2 000 000 примерно было поляков. Цифра немного увеличится. Но это все равно очень маленькая цифра.

    И потом показать количество бойцов ЧА с ЗУ, что фашистов били. Чтоб мозги у молодых не бекренило от вранья. ПРостые то числа они надеюсь сравнить могут ?
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Числа дуже прості з 70 сімей з мого села в УПА ЗАГИНУЛО 17 хлопців (то з фамілій на могилі)кількість тих хто відсидів і тих хто зумів прорватись на захід мені не відома...
    Про загиблих в лавах ЧА не знаю нічого (якби були то при союзі точно трубіли б), є один ветеран живий здоровий і по нині....і один "Стрибок" який вже помер....от вам і прості цифри........
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Вот все возьмите цифры, посчитайте и сравните. По всей ЗУ.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Нам доводити нічого не потрібно....
    Воїнам УПА в кожному селі люди могили насипали....самі і безплатно..а хоч одному кагебістові насипав хтось хоч маленьку могилку ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    А СБ ОУН, что тоже туртувало насыпали ?

    А солдатам ЧА насыпали ?
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Так....
    Ні....
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А нє нравітся кому,
    Поцелуєт пусть корму....
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    А оце не міф? Так само, як і "подвиг 28 панфіловців"?:))) Вибіркова у Вас якась довіра;)...
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Уявіть собі, Яремо, не міф...

    ---------- Додано в 00:23 ---------- Попередній допис був написаний в 00:23 ----------

    Так!!!....
     
    • Подобається Подобається x 2
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)