УПА, Українська Повстанська Армія - 2

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Robert, 7 січ 2013.

 1. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Без імені.png
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 2. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Не можу уявити, що може зупинити цю навалу. Як випустять всі ракети?чи потоплять Гарпунами всі їхні корита?
  Бачу, що санкції як яд на тарганів, діють не одразу...
   
 3. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  У квітні 1951 року на сторінках видання закордонних частин ОУН “Сурма” з'явився передрук великодньої листівки зі заходу України 1950-го року. Її автор – невідомий. Текст підписано – "від імені всіх українських повстанців". Які вірили – якщо колись воскрес Христос, то незабаром точно воскресне Україна.

  Оригінальний правопис тексту зберегли. Статтю розшукав Павло Артимишин.


  Український Народе! Московсько-большевицькі кати розп’яли Тебе на Твоїй рідній землі. Твоя рідна Голгота піллята Твоєю святою кров’ю. Твої терпіння не мають собі рівних в історії людства. Навіть середньовічні тортури св. інквізиції бліднуть перед тими тортурами, що їх переносиш Ти сьогодні.

  Та в Тебе серце Прометея. Ти по-геройськи переносиш усі терпіння-тортури. Твій тисячолітній гарт у безнастанній боротьбі ще твердший од гарту сталі. Рабська покора розперезаному кремлівському холуєві Тобі чужа. Ти й тепер, у час найтяжчого лихоліття, мов безсмертний Геркулес, засіяв між народами світа геройськими Чинами своїх синів – революціонерів-повстанців.

  Український Народе! Шлях від Голготи до Воскресення дуже короткий. То ж ще дужче скріпи своє мужнє серце, гранітною вірою в Перемогу набальсамуй свою лицарську душу. Воскресення Христове хай потроїть цю віру в Твоє Могутнє Воскресення.

  Не плач, коли, замість веселих великодніх дзвонів, почуєш скажений гаркіт кремлівського звіра. Хай Твої благородні – гнів і месть дзвонять гомінними дзвонами в Твоєму сумлінні.

  Пам’ятай, що надходить Великий День розплати з московсько-большевицьким молохом. Ти мусиш відплатити катам за смерть мільйонів своїх синів і дочок. То ж уже сьогодні, в щоденній боротьбі з нелюдським окупантом заправляй свої – душу, серце і м’язи на цей благословенний Момент! Задивлений у Святу Велич перемоги Правди над тиранією огидних фарисеїв, запали ціле своє єство грізним полум’ям Національної Революції.

  Очисть своє нутро від нікчемних зрадників. Не допускай до свого сумління навіть найменшого червачка зневіри. Воскресення Бога-Правди хай стане непохитним аргументом для тих усіх недовірків, що дають баламутити себе енкаведівським брехунам. Тямте, ви всі торгівці національними сумліннями, що Те, на що ви сьогодні плюєте, завтра своїм блеском і святістю Перемоги освітить ваші облудні очі. То ж схаменіться, паки час! Хай День Національної Революції не буде карою для вас, але Всенаціональним Судом над московсько-большевицькими розбійниками!

  Смерть Сталіну і його імперіялістичній кліці!

  Смерть підлим юдам – вислужникам Сталіна!

  Хай живе Український Народ в боротьбі з большевицькими окупантами!

  Хай живе революційна боротьба українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу!

  Хай живе Українська Повстанча Армія!

  Хай живе Степан Бандера!

  Хай живе Українська Самостійна Соборна Держава!

  Українські повстанці.


  [​IMG]

  Святкування Великодня українськими повстанцями в Карпатах, 1946 рік.

  ukrainianpeople.us
   
 4. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 5. Gyppsy

  Gyppsy :hi:


  View: https://www.facebook.com/105540006700793/posts/1084186645502786/


  Ярослав Старух
  БОРОТЬБА З МОСКВОЮ

  Навесні 1941 року вийшла друком праця «Боротьба з Москвою», написана працівником Головного осередку пропаганди Проводу ОУН(б) «Ярославом Ясенком». Його справжнє ім’я ― Ярослав Старух (1910—1947), і згодом він стане одним із найвидатніших публіцистів і пропагандистів визвольного руху. Обійматиме посади організаційного референта Проводу ОУН (1942), керівника підпільної радіостанції «Вільна Україна» (1943—1944) і провідника Закерзонського краю (1945—1947).

  Брошура «Боротьба з Москвою» написана напередодні німецько-радянської війни й містить огляд російсько-українських воєн крізь віки. Автор доводить, що Росія завжди придушувала чи воювала з Україною й українцями ― байдуже, чи вона царська, демократична, біла або червона. Нині, через 81 рік думки Ярослава Старуха не втратили ні краплини актуальності, що доводить істинність його висновків. І найголовніша його теза: для існування вільної України Москва мусить згинути!

  Праця складається з 10 розділів. Ми публікуватимемо кожен розділ по черзі.

  І. ЗМАГАННЯ КНЯЖОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ОПАНУВАННЯ ПІВНІЧНИХ ПРОСТОРІВ ― ПЕРЕВАГА УКРАЇНИ

  Боротьба України з Москвою тягнеться з давен давна.
  Відколи тільки московський медвідь виліз перший раз зі своїх снігів та наставив пазурі на нашу сонячну урожайну землю, на наш багатий край ― відтоді почалася боротьба між тою дикою
  Московщиною і Україною на життя й смерть. Боротьба ця триває до сьогодні.

  Був час, коли московської держави взагалі ще не було, а ми вже мали могутню культурну державу. Це був час найбільшої нашої княжої слави Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Святослава Завойовника, Хороброго Ігоря й інших князів. Україна була тоді великою державою. Її знали й шанували в цілому тодішньому світі.

  А Московщина була тільки дикою країною снігів, лісів і болот. У тих лісах і болотах та безкраїх снігах півночі кочували напівдикі племена монгольського походження. Вони жили без своєї державної організації. В тому числі, коли княжа держава була найбільша і найсильніша ― за Володимира Великого й других князів - підлягали ті північні землі владі українських князів у
  Києві.

  Зв’язок цей був однак дуже слабкий. Коли у Києві сидів на княжому престолі сильний князь ― тоді змушував силою до послуху навіть найдальші північні простори. Коли ж влада в Києві була слаба ― чи то через слабого князя, чи через внутрішні спори ― тоді зараз ті північні племена відділювалися й не узнавали влади Києва.

  Цей перший період українсько-московської історії ― це час змагання України за опановання московських просторів.

  Українська княжа держава, тоді дуже могутня, намагається накинути цілій Північній Європі свою владу й культуру та її колонізувати своїми людьми. Це змагання йшло серед безперервної боротьби. Україна в тій боротьбі мала велику перевагу.

  ***

  Далі буде.

  #боротьба_з_Москвою
   
 6. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Помер визначний діяч ОУН, історик і письменник Володимир Білінський, автор бестселеру «Країна моксель, або Московія».
  В. Білінський – один з тих, хто аргументовано і яскраво доказав, що Московія не має нічого спільного з Київською Руссю,
  а бере своє походження від угро-фінських та тюркських народів. Він сміливо вступав у дискусії із будь-якими науковими авторитетами і вигравав полеміку, доводячи рабську сутність і
  злочинність Москви. «Росія породжена й вихована у потворній і приниженій школі монгольського рабства. Сильною вона стала
  тільки тому, що в майстерності рабства виявилася неперевершеною. Навіть і тоді, коли Росія стала незалежною, вона й далі залишалася країною рабів»,- говорив В. Білінський.
  Володимир Броніславович Білінський народився 18 травня 1936 року в селищі Дунаївці Хмельницької області. У 1959 році закінчив факультет «Мости і тунелі» Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту. Український публіцист, історик, письменник, автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».
  За розподілом поїхав працювати до Казахстану. З 1959 по 1996 рiк жив і працював у Караганді, місті, яке було збудоване в’язнями таборів і депортованими. У 1999 році повернувся в Україну. Мешкав у Києві.
  Друкувався в газетах: «Літературна Україна», «Українське слово», «Столиця», «Нація та держава».
  У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський був відзначений Премією ім. Івана
  Франка «За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері».
  Царство небесне і вічна пам'ять!
  ОУН.


  View: https://www.facebook.com/100056742984510/posts/491169179451177/
   
 7. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Не читайте московських тролів. Слухайте нашу правдиву владу - готуйте шашлики.
   
  • Тупо Тупо x 1
 8. Rabinovich

  Rabinovich Well-Known Member

  Надо слушать тролей порошенко . Они плохого не посоветуют
   
  • Тупо Тупо x 1
 9. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Тільки банкову тре слухати.
  Каже банкова - шашлики, значить шашлики.
   
  • Тупо Тупо x 1
 10. Rabinovich

  Rabinovich Well-Known Member

  Спасибо за рекомендацию но пока что народ слушает банковую и таки побеждает 2 армию мира.
  Или ты против этого
   
  • Тупо Тупо x 1
 11. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  FB_IMG_1657379099409.jpg

  ⚡⚡9️⃣липня 1️⃣9️⃣5️⃣1️⃣ року,
  в селі Судобичі Вербського ( тепер Дубенського) району відбувся бій підпільників ОУН, з опергрупою Вербського РВ МДБ.

  П'ятеро повстанців,а саме: Районний провідник ОУН "Юрко"-Ярмолюк Степан з с.Залужжя, підрайонний провідник ОУН "Максим"- Бронський Степан з с.Стара Носовиця,та троє повстанців"Грім","Місяць","Кузеренко,Калина" -Ткачук Степан з села Сапанівчик, зупинились на відпочинок в клуні місцевого жителя,якого вони вважали надійним.Але він вже був завербованим агентом МДБ під псевдонімом " Биков". Він і повідомив телефоном в с.Верба в РВ МДБ,про місцеперебування хлопців.

  Терміново в с.Судобичі виїхала опергрупа , в складі 34 чоловік,яку очолив начальник Вербського МДБ майор Кутіцин. Подвір'я було оточено,та хлопцям було запропоновано здатися,вони відмовилися та зав'язався бій.

  Трьом повстанцям,а саме: "Юрку","Максиму" та "Кузеренку" вдалося з боєм прорватися з оточення в бік села Плоска. А двоє хлопців що їх прикривали,загинули. Загиблими виявилися жителі села Стара Миколаївка, члени ОУН, "Місяць"-- Петровський Михайло Васильович 1931 р.н.(будучи пораненим,дострілився) та "Грім"-- Гаврилюк Олексій Миколайович 1929 р.н.

  У висліді бою повстанцями було вбито начальника Вербського РВ МДБ майора Кутіцина, смертельно поранено його заступника, підполковника Мілова, та важко поранено мл.сержанта Соколова. Пам'ятаймо!!!
  Слава героям!!!
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 12. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 13. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 14. tek2010

  tek2010 Well-Known Member

 15. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  ❤️ Понад 40% українців позитивно оцінюють діяльність ОУН-УПА - КМІС

  "З 2013 року у більш ніж п'ять разів стало менше тих, хто негативно оцінює діяльність ОУН-УПА, – з 42% до 8%. Водночас з 22% до 43% зросла частка тих, хто позитивно оцінює діяльність ОУН-УПА. Також із 27% до 37% стало більше тих, хто обрав варіант "важко сказати напевно, негативно чи позитивно", – повідомили соціологи.

  У регіональному вимірі в 2013 році у всіх регіонах крім Заходу було більше тих, хто негативно оцінював діяльність ОУН-УПА, порівняно з тими, хто оцінював позитивно. У 2022 році у всіх регіонах частка тих, хто оцінює позитивно, переважає частку тих, хто оцінює негативно.

  Водночас зберігається тенденція, що чим далі на Захід, тим більш виразні позитивні оцінки. Так, на Заході 57% оцінюють позитивно проти 4%, які оцінюють негативно. У Центрі співвідношення вже 43% проти 6%, на Півдні – 37% проти 11%, на Сході – 27% проти 16%. Важливо звернути увагу, що на Півдні й Сході більшість фактично або обирали варіант "важко сказати напевно, позитивно чи негативно", чи (рідше) "не знаю".

  Підтримати| Telegram| Facebook | Twitter
   
 16. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Тест. Які з вас повстанці

  Без зовнішньої допомоги. Всупереч двом тоталітарним режимам. Українська повстанська армія 80 років тому мала мужність виступити проти загарбників, оззброївшись тільки вірою у нескореність свого народу. Повстанці прагнули створити незалежну Українську державу.

  Скільки тривала їхня боротьба? Де саме вони воювали? Чи мали власні гроші та радіо? Кого з упівців радянська влада покарала найсуворіше? Яку хімічну зброю застосовували проти підпільників? Чи був Бандера командиром УПА? Перевірте свої знання у тесті “Локальної історії”.
   
 17. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  IMG_20221014_221948_613.jpg

  99-річний сотник УПА Мирослав Симчич отримав звання Героя України

  Сотника УПА відзначено найвищою нагородою "за героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність".

  99-річний Мирослав Симчич (псевдо "Кривоніс") був сотенним УПА, за що відбув 32 роки у радянських концтаборах. Найвідомішою є його участь у бою за Космач у січні 1945 року, коли повстанці знищили цілий каральний полк НКВС – понад 400 осіб. Мирослав Симчич є також кавалером орденів "Свободи" та "За заслуги", почесним громадянином Львова та Коломиї.
   
 18. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  IMG_20221124_191211_427.jpg IMG_20221124_191211_290.jpg

  Антиалкогольна кампанія в лавах УПА

  В українській повстанській армії існувала сувора дисципліна, зокрема, заборонялось курити та пити.

  15 серпня 1943 року був виданий наказ, який забороняв ці шкідливі звички для бійців. Виконання самого наказу ретельно контролювалось.

  Подібні алкогольні кампанії проводились бійцями і серед місцевого населення. Для цього друкували листівки, які потім поширювали.

  Історія Замовчує
   
 19. Good man

  Good man Обычный человек

  Василий в курсе этого?
   
 20. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Сьогодні, 18 січня, помер військовий та громадський діяч, сотенний УПА, Герой України Мирослав Симчич «Кривоніс», який усе своє життя присвятив боротьбі за волю України. Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

  IMG_20230118_151345.jpg

  Героям слава!
   
а де твій аватар? :)